III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

tanuki
5. únor 2009

tak mám za sebou konzultaci 😉 (=neudělala, ale nepřišla o termín 😉 ) sukni jsem neměla, ale šla jsem poslední..tak příště půjdu první. Ten člověk je magor 😅

Představte si, včera M. předváděl bábinu šílenou šéfovou (hrál, že je zlý a vyčítavý) a malá zrovna byla bábe v náručí a straaaašně se rozplakal, zrudla, tekly slzy 😅 je to nějaká citlivá duše 😉 Jo a ještě předtím jsem se na ní smála, ona to tak opětovala, až taky prvně udělala ten výrazný chechtací zvuk, ze kterého byla sama překvapená, okamžitě se smát přestala a začala být vykulená 😀

zuzankast.
5. únor 2009

Eliotka... Ahoj, tak to budu třeba já 🙂 jsem ve 28 týdnu. Mimo t ojsem tu prvně jako těhulka. Naposledy jsem tu brouzdala v létě 2008 po svatbě 🙂

zuzankast.
5. únor 2009

Jejda, tak to sem se trochu překoukla 🙂 Odepsala sem na zprávu z července 🙂

radus78
5. únor 2009

hojky, tak my taky byli v poradně 6140 g a 63 cm. Říkala jsem dr. že jíme co 2 hodiny i v noci a máme dát na noc kaši. Prý je dlouhá a asi jí to moje mlíko nestačí. Jinak nám na prdíky dala něco jiného tak uvidíme.

radus78
5. únor 2009

beti, jakou dáváš kaši?

tanuki
5. únor 2009

Radu, to je bezva, snad to pomůže! My jsme byli všichni přikrmovaní kašičkama od 3.měsíce, tak přeci nebudeme zničené jen proto, že v současnosti letí teorie v odborné veřejnosti 6měs jen na mléku. Jak na to tak koukám, tak si myslím, že to může nakonec být někdy spíš kontraproduktivní, že ženy raději přestanou kojit předčasně a úplně, když je pak ten režim takovýhle 😔 Nebo vyčerpané přijdou o mléko..
A kterou kašičku?

Já ještě zkusím chlácholit a prostě nedat prs a když se to výrazně nezlepší (max dvě kojení za noc, ideálně jedno či žádné 😀 ) tak jdu do toho taky

radus78
5. únor 2009

Tanuki, řekli mi ať koupím rýžovou kaši. Koupila jsem nemléčnou, ale do té se musí přidat mlíko třeba i odstříkané, ale já zatím žádné moc nemám, tak přemýšlím, že koupím i mléčnou.
Sestřička mi říkala, že kdybych měla kojit pořád v noci co 2-3 hodiny, tak se odrovnám. Tohle by ji mohlo víc zasytit. 🙂

tanuki
5. únor 2009

😀 vařila myšička kašičku z odstříkaného mlíčka 😎

betina
5. únor 2009

radusm
máme sunarku mléčniu banány s rýží a chutná i mně 😀

tanuki
5. únor 2009

Beti, to ty jsi tenkrát řešila co vyřit sobě k obědu, viď ? 😀

jajdaelda
5. únor 2009

tanu...tak alespoň,že tak,já jsem na to zítra a v sobotu taky zvědavá...máme taky jednoho magora....

radu,no,hezky přibíráte... 😉

ilci
5. únor 2009

kairo, nejmenuju se Ilčíková, je to přezdívka od jména Ilona 😉

nad kaší taky uvažuju, uvidím co řekne dr. na další poradně

jajdi a kolik má teď Kubulín?

jajdaelda
5. únor 2009

ilci...váhu odhaduji okolo 7,5kg a dýlku 66cm

betina
5. únor 2009

ji jinak já měním dr.aby se pomalu nezvedla ani od stolu a žekla že je zdravá, protože vypadá spokojeně, tak na takovýhle vyšetření já teda z vysoka kašlu. ona jen zkontroluje fontanelu, poslechne srdíčko a řekne, že se uvidíme za 2 měsíce!!!!! nedá ji na bříško, aby viděla, jak zvedá hlavišku, nekontroluje sluch apod..prostě nic, takže měním dr.

jajdi, kubulín je teda pořádnej chlap

tanuki
5. únor 2009

Beti - my máme vyhlášenou Dr v okolí (ve smyslu +) a první návštěvu se neptala na anamnézu!? a na 3.měs prohlídce nezkoušela koníky - jen do sedu (to se zrovna Veru moc nepředvedla) a ptala se na přetáčení.. Ale když se tak dlouho nevuvidíte, to teda určo měla ty schopnosti zkontrolovat

Holky, představte si, že Verunka před chvíli řekla "mama" Iluze si nedělám, že by věděla, co říká, ale dostalo mě to 😅 Ona při kňourání (např odložena pod hrací dekou a už jí to neba) volala "beeee mam beee" A teď tohle 😅

spetra
5. únor 2009

Ilči: stále uspáváš ve vaku?
T. se dnes taky prvně nahlas zasmál až mi vyhrkla slzička.
jé tanuki: to je hezké náš T. řekl 2x auto... ☹ 😀

jajdaelda
5. únor 2009

beti...no,to je,hlavně se pronese... 😅 on tedy bude mít asi koem 7,2,ale těch 7,5 čekám při kontrole ve čtyřech měsících.....záda mě teda bolej fest...nepomáhá ani fyzioterapeut ani masáže....musím už zkusit to nosítko nebo šátek...

jajdaelda
5. únor 2009

beti...ta naše dr.tedy poslouchá srdíčko a zkoušela reflex a snad ještě koukala do krku,ale ve 3m pasenií taky nezkoušela...ale vím,že je zodpovědná a hlavně jí můžu napsat sms v neděli večer a ihned odpoví....

tanu a spetra,tak to je super...jsou to ale šikulky

ilci
5. únor 2009

jajdi, my se s prckem vážíme před koupáním a máme tak cca 6,7
máte doma macka 😉

spetro, někdy uspávám, někdy jen uklidňuju, dám do postýlky a za chvíli usne sám

mají vaše děti na uspání nějakého plyšáka nebo tak?
já jsem nic nedávala, ať si to nedá třeba na obličej - kvůli dýchání, ale on se potřebuje při usínání k něčemu tulit
zatím stačí plínka nebo ožužlává mantinel 😀

jajdaelda
5. únor 2009

ilci...když spal malej v rychlozavince,tak se vždycky odšoupal do evýho horního rohu a úplně se tam zamačkal....teď už spí asi měsíc v takové té španělské dece a má ji nahrnutou i pod hlavičkou,tak se do ní vždycky zaboří 🙂

holky,mě tak začaly padat vlasy ☹ mám jich tedy dost,ale vadí mi,že jsou všude..a kubulín mě za ně začal chytat...a má pěknou sílu 😠 😀

jajdaelda
5. únor 2009

teď jsem koukala vrana má nové fotky a její malá si dává nožičky do pusinky 😅 herdek,ta děti jsou dneska nějak rychlejší 😀

ilci
5. únor 2009

taky my ty vlasy víc padají a jsou všude, i v plínce 😅
Mikeš se zatím jen chytá za kolena

ilci
5. únor 2009

jajdi, koukám, že Kubovi je postýlka malá 😀 😀

tanuki
5. únor 2009

Spetro, taky dobrý 😀
Jo, ta Vránička malá je od začátku dost napřed-pásla hrozně brzo..
Zjistila jsem, že už se teda taky překulujeme-ale jen na přebalováku, páč je v rohu a já od něj odcházím k oknu (je to stůl a Veru je vzadu)takže ještě nepadá 😅 )

Spetro, jak se dává ta Manduca na bok???

jajdaelda
5. únor 2009

ilci...to je denní postýlka...tam má ještě rezervu (pokud tam nemá hračky 😀 ),ale ten košík na noc už mu opravdu začíná být malý 😅

radus78
5. únor 2009

holky s těma vlasama jsme na tom stejně. Malá mi to tahá a mě padají o 106. Uvažuju nad krátkým sestřihem a to mám delší vlasy už přes 20 let.

beti, nám dneska dr. taky nekontrolovala jestli držíme hlavičku, ale minule jo. Koníkování nekontrolovala ani teď ani předtím. Beru to tak, že je kontrola ve 3 měsících a pak v 6. To, že jsme tam byli teď, je jen kvůli očkování. Jinak Aničku si taky jen poslechla, prohmatala jí něco v podbřišku a dala hexu.

Jinak mě překvapilo, že se divily, že je strašně dlouhá. Přitom mě přijde, že je menší než ostatní. 😠

spetra
5. únor 2009

tak u nás dr. zase zkoušela akorát reflexy, tahání do sedu a pasení.... a neposlouchala
Ilči: já mu dala takového malého plyšáčka s nevycpaným tělíčkem... to výš cpe si po přes obličej... snad se neudusí...
T. si nožičky do pusinky nedává, vaše děti jo?
Tanuki: už jsem tu manducu když mi přišla na bok dávala, ale teď přesně nevím jak... 😅 zítra ti to opíšu z návodu, ted tam nejdu mám to zahrabané v ložnici (konečně jsem to dnes uklidila, doteď se to tu povalovalo).... tak ať ty svoje chlapy nevzbudím... 😉
O vlasech mi ani nemluvte, T. mi za ně pořád tahá.. a jsou opravdu všude i v té plínce.. 😅 Včera jsem T. převlíkala postýlku a ráno jsem nevěřícně koukala kde se mu v té postýlce vzalo tolik vlasů...

tanuki
5. únor 2009

tak mě naštěstí nepadají (ťukyťuk) moc jich nemám, tak mít jich ještě míň 😔 Ale verča je rve obstojně, pak si utržený poklad hned snaží narvat do pusinky a jeden už vykadila 😝

V postýlce má občas velkého Ferdu mravence, ale ve vzdálenosti na koukání.

Spetro díky 😉 předpokládám, že se tam budou nějak přecvakávat ty popruhy.

No, dnes je den plný zážitků. krom toho MAMA se nám ještě dnes podařilo 🤐 😅 😅 😅 😅 že se veru vyzvracela tatínkovi do pusy. 😅 😅 😅 blbli jsme a já s ní jakoby letěla směrem dolu dát pusu tatínkovi, ten se na ní pod ní s otevřenou pusou smál a Veru udělala blllllllllll 😅 😅 😅

jajdaelda
6. únor 2009

tanu 😀 😀 😀 to děláme taky a taky čekám, kdy se to Kubulínovi povede mě ohodit 😀

tak zjišťuji,že Kuba má problém s nočním odkráváním, už asi týden...prostě mu to nejde, svíjí se a nakonec si sice krkne,ale ublinkne ☹

ráno opět svíjení..dneska zaječel tak,až jsem v posteli vyskočila 😀

spetro...taky si zatím jen šahá na kolínka a občas mezi nožky,ale,že by se za ně chytal,to zatím ne...

tak jedeme za chvíli do Brna, držte mi pěstičky....

betina
6. únor 2009

ahoj holky,

jajdi, byly jsme na kontrole ve 4 měsících a ona ještě za tu dobu nikdy malou neposadila, nic
😠 myslím, že je to fakt katastrofa a nic mě nezadrží změnit doktorku 😀

jo malá se tam začala přetáčet a na bříško a ona řekla:jejej, to brzo, že se tak hezky přetáčí. já ji řekla,že se mi zdá, že inklinuje víc k jední straně a ona na to, že za chvilku začne cvičit i tu druhou 😀

tak s tím padáním vlasů-mně zatím nic, ale kamoška říkala, že 4.měsíc kojení je zlomovej a že začínají padat vlasy, bolet klouby, bolet zuby apod...laktace je pro těo větší záhul než těhotenství ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru