III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
25. zář 2008

tak ani nevím, jestli u nás takové služby jsou, nějak jsem nepátrala
ale asi využiju tchánovce a naši se na prcka třepou, že si ho budou brát na víkendy 🙂
tož jediné vnouče v rodině a oba s MM máme sourozence v Praze, takže jejich potenciální děti naši rodiče moc často neuvidí

hlavinka
25. zář 2008

Ilci: takze holcici neco jako Charlotta? To je treba hezky, mne by se taky libila ruzna jmena, ktera nejsou v ceskem kalendari, ale musi se hodit k prijmeni.
Babicka je Kristina, no hezke. Docela se divim, ze se driv tohle jmeno davalo, prijde mi moderni az nejak ted (stejne jako Tereza). Ja znam babicky jen jako Amalie, Frantiska, Hana a tak, spis nejaka staroceska....

Jajda: paradoxne nejlepe se da pracovat u maleho mimca, kdyz uz se zabehnete, ale jeste neleze a nechodi a nepotrebuje staky dohled. Coz od roku bude husty. Ale taky zalezi na povaze decka, nektere si umi vyhrat samo uz brzy, ale kdyz hlidam neter, tak si neumim predstavit, ze bych u toho mela pracovat, protoze ona se sama neumi zabavit a porad se ji musis venovat (vek od roku a pul dal, nyni jsou ji tri, tak aspon chodi na dopolko do skolky, tak uz to jde).

hlavinka
25. zář 2008

Ilci: ja bych mela super babicku na hlidani, ale bohuzel je ve Znojme ☹ Kdyby bylo na nas s manzelem, prestehujem se tam, ale horsi by to bylo s praci. Takze zatim nic, leda nasporovat nejaky miliony a pak hura do Znojma 😀

jajdaelda
25. zář 2008

hlavinka...ten klid a čistý vzduch na vesnici se dá ve městě vykompenzovat snad jen tou dostupností obchodů, bazenu, hřišť (tady u nás není vůbec nic pro malý děti) atd., na to nedám dopustit,ale když chceš do města a k tomu s prckem, tak je to šílená příprava...však to poznáme 😀

ilci
25. zář 2008

no, je fakt, že jinak je to u nás u starší generace samá Marie
ale třeba tchyně je Lydie, ta je jediná toho jména, kterou znám

ilci
25. zář 2008

no, MM v Praze pracoval, ale nesnáší velká města, tak zdrhl napřed do Brna, teď dělá v Olomouci
já zase pracovala v Ostravě
takže jednu dobu jsme oba jezdili za prací denně 100km daleko a scházeli se pak doma - na půli cesty mezi Brnem a Ostravou 😉
takže já doufám, že po mateřské něco v okolí seženu, do Prahy ho nedostanu ani heverem, to už jsem dávno vzdala

jajdaelda
25. zář 2008

hlavinka...určitě, čím větší dítě, tím větší starosti....vidím to u sousedky, ta se u ročního kluka nezastaví....já ale nebudu pracovat z domova, budu normálně jezdit do práce a prcka dám k babi...jednu máme cca 500 m od nás a druhou ve městě, kde pracuji,tak o to je to snadnější...
Znojmo? to je moje a manžovo srdeční město, tam mě požádal o ruku 😀

hlavinka
25. zář 2008

Jajda: ale mate zahradku, ne? My sice mame nejaky hriste v miste bydliste, ale mozna bych radsi svou zahradku, kde se da stejne udelat piskoviste a vis, ze tam nechodi fetaci, psi a tak...Na zahradce Ti taky dite nemuze nikam utect a muzes na nej jen koukat z okna, jak si hraje. Pisek a houpacku nemusis porizovat za draho. Ale jak se rika, skutecne kazde ma sve pro a proti....
No, prave, asi nejhorsi by bylo to dojizdeni:o( To Ti nezavidim.... ☹

ilci
25. zář 2008

jo, mít zahrádku u vlastního baráčku by bylo bezva 😉

marci
25. zář 2008

holky já vám ty babičky závidím 🙂 moje mamka ještě není v důchodě a navíc je 200 km daleko, tchýně už nežije a tchán jako důchodce ještě pracuje, ale chlapovi bych stejně dítě hlídat nenechala (to ať radši vydělává 🙂

jajdaelda
25. zář 2008

tak moje tchýně je Alena a mamina Miroslava...a moje jedna babička byla Jaroslava a druhá je Barbora, takže až na tu Jaroslavu to moc staromodní jména nejsou.....

hlavinka
25. zář 2008

Ilci: tak to jste dobri, ze jste to zvladli spolu zustat, protoze kdyz kazdy takhle dojizdi, neni moc casu na utuzovani vztahu. Brrrr, dojizdet 100 km, zazila jsem to, ale uz bych asi nechtela. Vstavat v 5 rano, vracet se v 8 vecer, nic nestihnes a o vikendu se snazis dospat.... Ze manza nesnasi velka mesta se nedivim, je tam ramus a spina...leda bydlet nekde na kraji....

Jajda: Manzel je taky ze Znojma? Nebo jste jen byli na vinobrani ci ve sklipku a pri te nalade Te pozadal?:o) Znojmo je hezky, nerikam to jen proto, ze odtud je muj muz nebo tak, ale opravdu ma pekne centrum a vyhlidku na Dyji a narodni park. Akorat je to daleko:o(
U Berouna jsem mela kamosku, v Lodenici, Beroun je taky hezkej, ale posledni dobou se trochu zmenil (ikdyz je fakt, ze jsem tam ted taky dlouho nebyla).

jajdaelda
25. zář 2008

hlavinka...jo jo, zahrádku máme a pískoviště už je v plánu na příští rok...

hlavinka
25. zář 2008

Marci: to mas blby, to se pak clovek kdyz potrebuje neco zaridit nebo je nemocny nema na koho obratit 😒

Jajda: no vidis, zahradka nade vse (nebo nadevse?) 🙂

ilci
25. zář 2008

hlavinko, vstávala jsem ve 4ráno, ještě i v těhu 😉
ale pak už to byl mazec

Znojmo je bezva, loni jsme tam byli na dovče
a teď nevím, jestli byl MM na vojně v Berouně nebo Benešově, mě se to furt plete 😅 😅

hlavinka
25. zář 2008

Ilci: ne, fakticky? Jezis, tak to je desny. Mne tedy moc ranni vstavani nevadi, jsem spis slepice nez sova, ale i tak, 4 rano je desne brzy. Divim se, ze jsi normalni a nezanechalo to na Tobe nasledky 😀 (nic ve zlem, samozrejme)

Asi v Beroune, v Benesove nevim, ze by byly vojensky prostory, ale na Berounsku jich je dost

ilci
25. zář 2008

třeba zanechalo, to se teprv uvidí 😀 😀

jajdaelda
25. zář 2008

hlavinka: nene, manža je z vesnice, kde bydlíme, ale jižní Morava je celkově naše srdeční záležitost. Jezdíme tam cca tak 3x za rok (spíš na Pálavu)...zrovna v tuhle dobu jsme tam měli být na burčáčku 😀, ale ve Znojmě jsme zrovna byli na dovče, když jsme měli dvouleté výročí seznámení....a od té doby se tam při každé příležitosti zastavíme alespoň na náměstí a v Louckém klášteře 😀

hlavinka
25. zář 2008

Jajda: jo, Palava je nadherna, letos jsme byli v Mikulove na prodlouzeny vikend.
No vidis, my bydlime (tedy manzelovi rodice) bydli kousicek pod Loukou:o) Na vychazky je to tam moc fain. No, priznam se, ze burcak jsem si na vinonrani dala - asi decku nebo dve, hodne prolozeny vodou, tak myslim, ze to nevadi. Ale je jasny, ze v 38 tydnu uz by se takovou dalku jezdit nemelo a bylo neprijemny...Ale zase co, ve Znojme je dobra nemocnice - porodnice 🙂

ilci
25. zář 2008

jajda, a že jste nejeli 😀 😀

MM zas dostal na neděli VIP jízdenky na parní vlak do Tovačova, budou tam mít hody
a taky nejedem, já původně chtěla, ale rozmluvil mi to
že tam bude fůra lidí, ještě mě někdo praší do břicha (zatím mě 2x narazili vozíkem v Tescu) , že tam asi nebudou záchodky atd.

ilci
25. zář 2008

my jezdíme Mikulov - Lednice na výlety snad každý rok
pak se těším, že tam pojedem s prckem

hlavinka
25. zář 2008

Ilci: je to sice skoda, ze nemuzes jet, ale manza ma pravdu. Ja to videla na tom vinobrani. Lidi se jeste zvladnout dali, ale ty zachodky - skoro zadne a kdyz, tak milionova fronta a hygiena hadr. Coz pro nas, co chodime kazdou pul hodinu nic neni. Vsak jeste bude jina prilezitost 🙂

hlavinka
25. zář 2008

Na Lednicku je dobry, ze je docela rovinka a ze se tam da na kolo, taky s prckem, az bude sedet:o) Taky se na to tesim....Ale to si jeste nejakou dobu pockame

ilci
25. zář 2008

hlavinko, přesně tak 😉
krásná rovina, pěkná krajina, láká mě celkem ten vozík za kolo

hlavinka
25. zář 2008

Ilci: no, vozik za kolo asi koupime, sice je to dost drahy, ale zas si myslim, ze ho uzijeme a muzou se v tom odvozit dve deti....Akorat nabrat fyzicku:o) Letos kolo nehrozilo, tak jsem zvedava na sebe pristi leto (nevim, zda mala uz bude sedet, treba jo, tak bych obcas vyjela).

ilci
25. zář 2008

mě by se líbila napřed nějaká půjčovna, jestli se bude prckovi ve vozíku líbit a pak ho ev.zakoupit

jajdaelda
25. zář 2008

ilci...když jsme tam byli letos v únoru (to jsem nevěděla, že jsem těhu, i když když jsem si objednávala palačinku a na to smažené krokety,tak se na mě manža tak významně podíval 😀 ), tak jsme si zarezervovali ubytko na tenhle víkend...po pár týdnech jsem ho ale musela zrušit..... 😅
a to jsme se možná potkali 😀, protože v létě a na podzim tam jezdíme taky na kolo. Taky už si plánujeme, jak koupíme prckovi ten vozík za kolo. Tahle placatá oblast je na to ideální... tak holky uděláme za rok sraz těhulek z konika na Moravě na kolách 😀

hlavinka
25. zář 2008

Ilci: no, je pravda, ze nejdriv asi pujcit a vyzkouset....

Holky, vy mozna budete moct za rok, decka uz budou vetsi, ale ja budu mit asi trochu spozdeni 🙂

Jezis, ja bych si tak dala nakladany hermelin, ale nemuzu - tedy skutecne se nema v tehu jist? Takova skoda.....

ilci
25. zář 2008

sraz by nebyl špatný 😉

hlavinko, tož plísňové sýry by se neměly, jen v tepelné úpravě
ale já si taky občas něčeho zobla
záleží na tobě

jajdaelda
25. zář 2008

plísňové sýry by se opravdu neměly...mě děsně chybí niva, raději jsem to neriskovala...hermelín jsem si občas zobla od manži, ale jen ten vnitřek a trochu..
tak já věřím, že za rok už bude bez problémů sedět...určitě to nebude na 80km výlety, ale sem tam se projet by to šlo...plánujeme taky koupit krosnu na záda, na to se strašně těší manža, že si dá prcka na záda a batoh na břicho a vyrazíme na túru.. že prý konečně bude mít zátěž 😀
holky, teď jsem koukala na album Zářijová miminka 2008 - jsou to fotky miminek holek odsud...ty drobečkové jsou úžasní...už se nemůžu dočkat, až budu mít toho svýho v náruči....taky bychom mohli něco podobného založit,až se to tady "rozjede"

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru