III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

vrana
15. říj 2008

no to je nejhorší, ty lidi si myslí že s těhotenstvím si asi vymažeme všechny kontakty v mobilu a fakt zapomeneme napsat, až to jako bude. Jak u blbejch. A nejlepší je, když ti dokola opakují ty zaručené rady co zabírají nebo že jí mám domluvit ať už jde, že oni už chtějí. Nikdo nechce víc než já, aby byla venku. To je jediný, co mi můžou 100% věřit...

spetra
15. říj 2008

Holky, tak já jdu si užívat MM možná naposledy ve dvou... Když nebudu moct usnout, což asi jo, objevím se ještě večer... Jinak držím holky palečky nech se ti prckové umoudří.... a doufám že se tu setkáme až s mimčama... 😉
Lestep vám dá vědět co si na mě v té nemocnici zítra vymyslí... Hezký večer...

vrana
15. říj 2008

spetra tak hezký večer a zítra tfuj tfuj, ať to konečně nějak dopadne a příště se tu už objevíš s prckem 😉

jajdaelda
15. říj 2008

Ahoj tety konikovky...tak poslusne hlasim,ze sice jsem se nenarodil 13.,jak si prala maminka,ale protoze jsem citil,jak je vystresovana z vyvolavacky,tak jsem se rozhodl,ze dnes rano ve ctvrt na ctyri ji prokopnu plodovou vodu...no a v 16.15 jsem vykoukl na svet. Mam 3,88 kg a 54 cm. Na porod se zeptejte maminky,me se to moc nelibilo,protoze me neco co dve minuty po dlouhych 5 hodin mackalo. Ale ted jsem spokojeny a spinkam. a vsem maminkam cekatelkam moc preji,at se velmi brzy dockaji sveho vytouzeneho miminka. Kubik

vrana
15. říj 2008

jajda, tak to je super, konečně zase nějaká mamina! Tak moc gratulujeme!!! A doufám, že se to tu teď rozjede 😉

betina
15. říj 2008

jajdi a Kubíku!

strašně moc velká gratulace, tak vidíte, už to máte za sebou děti! tak vám jako tetky koníkovky přejeme hooodně zdravíčka a sluníčka do toho nového Kubíkova života!!!!

Spetri, neboj, neboj, hlavně se aspon trochu snaž vyspat, budeš potřebovat sílu a budeme se na tebe těšit již v novém balení 😉 neboj, všechno hezky zvládnete!

tanuki
15. říj 2008

jeeeee, tak Kubík to vzal do vlastních rukou, to je bezva 😀 Mooooc gratuluju! 54cm, to je opravdu velký klučina 😀

baji
15. říj 2008

jajdi a kubíku, MOC GRATULUJEME!! 😵 😵 😵
spetra, tak hodně štěstíčka na zítra 😉

spetra
15. říj 2008

jé jajda.... 🙂 ¨moooc blahopřeju....
já vám jdu říct, že té holce co jsem vám o ní včera psala se před chvilkou narodila spontáně holčička....
holkdy díky za přání.....
teď jdu opět zkoušet spát... 😅

Maminky:

Rehos - Marie Tereza 19.9., 3,45 kg, 51 cm
Radus78 - Anička 30.9. v 6,32, 3700 g, 49 cm
Betina - Verunka 1.10. v 14:30, 2800 g, 48 cm (CS)
Jadviga - Ella 30.9. ve 23:00, 3,55 kg, 50 cm
Marci - Davídek 2.10. v 1:20, 3,65 kg, 54 cm
Chiwule - Anetka 2.10. cca v 1:00, 2,2 kg, 46 cm
Mikulka - Kája 3.10. v 15:03, 3 kg, 51 cm
Lili
Eliotka - chlapeček 2.10.
Ilči - Mikuláš 11.10. v 17:09, 3610 kg, 52 cm
Mila - se druhý den neozvala a už hoodně přenášela - tak snad...
Jajdaelda - 15.10. v 16:15, 3,88 kg, 54 cm

Líná miminka - ostudy co se nechaj přenášet:
1. Spetra 8.10. chlapeček Tomášek
2. Vrana 10.10. holčička Karolína
3. Tanuki 11.10. holčička Verunka

Skoro maminky - čekáme mimi tento týden:
4. Oskarka 16.10. ?
5. Baji 20.10. holčička Kristýnka

Skoro maminky - další:
6. Helcah 22.10. ? Adélka, Tadeášek
7. Smradík 27.10. chlapeček Tomášek

jajdaelda
16. říj 2008

dobre ranko holky...chtela jsem vsem,co uz cekáte na prcky popřát,ať se opravdu brzy dočkáte...vím,že ty nervy pracujou...moc na vas myslím a držím pěstičky. Zatím jsem ještě docela unavená ,ale jakmile to půjde,ozvu se

oskarka
16. říj 2008

Ahoj holky,
jajdo, velmi gratuluji k Jakoubkovi a spetro, Tobě také brzy miminko v náručí.
My máme termín dnes, ale zatím to na porod nevypadá, uvidíme, co na to během dne mimi.

radus78
16. říj 2008

Ahojky.
jajdi moc gratulujeme 🙂 🙂 🙂 Je to macek, konečně větší miminko než naše Anička 😀

lestep
16. říj 2008

ahojky. jajada- velká gratulace. Pěknej macík.
Spetra píše- cituji: ahojky, mám za sebou zátěžövý test. Teď čekám na večer. Pokud bude nález lepší, zavedou mě nějakou tabletu. Pokud půjde vše hladce, tak ráno vyvolání. Spetra.

hlavinka
16. říj 2008

Jajda: tak moc a moc blahopreju! 🙂 Verim, ze jsi moc rada, ze to mas za sebou. At se Kubikovi i Tobe dari a at jste zdravi!

vrana
16. říj 2008

Pane jo, tak to vypadá že další miminko na cestě. Tak nám přeju ať to hezky pokračuje 😉

tanuki
16. říj 2008

ahoj holky, Vráni, vezmeš mě do klubu "máme příšerný odhad porodní váhy" 😝 zrovná já..mě straší že mám malý mimčo a teď toto..výsledkem je, že mě moc nechtějí nechat přenášet, takže zítra zátěžák, v pondělí kdyžtak vyvolání. Moc bych si přála to stihnout. Jsem na prst otevřená, mám za sebou Hamiltona, tak teď všechny alternativnosti...!

vrana
16. říj 2008

tanuki a co ti řekli, kolik to odhadli? Mě minule docela uklidnila.

tanuki
16. říj 2008

no mě Dr. podle břicha také řekli, že jako ehmmm jestli je ten odhad správný..ale podle UZ 4047g 😀

vrana
16. říj 2008

tak podle břicha já bych měla asi osmikiláčka...podle utz jí vyšlo 3900, což je stejně jako před 14 dny. Ale taky mi říkala, že tří kilový děti se hrozně čato rodí hůř než daleko větší děti a že to nemám řešit. Tak snad kdyby to měla být malá velryba, tak by se tím zabývali... nebo hřeší na to, že mám velkou pr...l a že to prostě nějak projde, pěkně děkuju 😅

betina
16. říj 2008

tanuki,

tak na zítra na ten zátěžák hodně štěstí, nebolí to, tak se neboj, Jen se tak dívám, i podle spetry, že je to asi hodně moderní dělat zátěžák a nechápu proč. Já bych jej už znova nepodstoupila, jak mě strašili, jak je Verunka malinká a že už ji asi neuživím apod...a nakonec to byla pěkná blbost, jen mě vystrašili, ale já jsem na něm byla ve 36.týdnu, tak je to asi něco jinýho 😠 holky, už to máte za pár!!!moc na vás myslím!

tanuki
16. říj 2008

no já pánev nic moc 😒 ale stehna by to porodila 😀
Beti, fakt to nebolí? 😅 bylo by fajn, kdyby to trochu přišouplo porod 😉 dnes mi dělal Hamiltona, kéž by to zabralo.. Spíš se mi moc nechce na ten porodní sál 😀

betina
16. říj 2008

u mě to trvalo 20 minut, napíchli mi oxytocin, tak začaly slabší kontarkce, trochu pak zesilovaly, ale opravdu to bylo celkem v pohodě, jen mě bolely záda, protože mi to spíš šlo do zad, ale OPRAVDU se to dalo vydržet. po těch 20 minutách to vyply, protože se malá držela hodně statečně 😀 tanuki, ale u tebe ten podo vyvolat chtějí a myslím si, že tohle by mohlo prcka nakoupnout 😀 já jsem byla teprve ve 36.týdnu, tak u mě to nebylo žádoucí.
tanuki, njn porodní box se bojí každá, ale na druhou stranu, tam přivedeš na svět svoje dítko a tak na to bude ráda vzpomínat 😀
ted jsem si vzpomněla, jak nám v kurzu říkali, že kontrakce jsou naše kamarádky, že nás přibližují k miminkům. tak jsem u porodu asistentce prvně říkala, že to jsou kamošky a pak už jsme tam prý něco říkala o kur...kontarkcích apod 😀

tanuki, budu na tebe moc myslet a neboj, nějakej zátěžák nás po těch 9 měsících všech obtíží nerozhodí!!!!

tanuki
16. říj 2008

díky 😉 já ho mám na 60min. Když jsem měla kontrakce předevčírem, tak byly taky v pohodě, ale záda mě z toho zůstala bolet ještě pak 😀 Proto mě to vyvolání tak štve - vím, že kdyby to šlo jak má...tak to ustojím, budou to "moje bolesti" ale těch neregulovatelných tabletových...
Snad dopadenme jako Jajda 😀 strach z vyvolání a bum 😀

betina
16. říj 2008

tanuki,

oni většinou u těch vyvolávaných porodů pa dají epidurál.já z něj měla hrůzu a věř mi, že do poslední chvíle jsem jej odmítala abránial, jenže pak už to nešlo. Jenže já to měla blbý v tom, že jsem se prostě vůbec neotevírala a malá nesestupovala a vydržet ty kontrakce ještě dýl se nedalo a epidurál pro mě byla taková úleva, že jsem předla jak kočka. Už bych se prostě znova nebránila. Každopádně se říká, že kontarkce u vyvolávanýh poordu jsou častější a více bolestivé-moho potvrdit jen tu četnost (6 hodin po 1-2 minutě) a vydržela jsem to. Tanuki, neboj, já měla ten porod blbej, ale co jsem měla v okolí vyvolvaný porody, tak to frčelo rychle 😀 a ještě navíc můžeš porodit přirozeně!!!!! držím pěsti!!!!

jajdaelda
16. říj 2008

Ahoj holky ..tak malej spi,manza odesel,tak vas docitam a neco prihodim...
moc dekuji vsem za pranicka
beti...s temi kontrakcemi-kamaradkama si me fakt pobavila. Kamaradky to byly asi tak jen v tehotenstvi,kdy byly bezbolestne....ja to mela podobne,jako Ty..zacaly mi tak v 7 rano po cca 7-9 min..ty jeste sly..od 10 po 5ti min...a od 11 do porodu po1-2 min...krizove bolesti jsem mela pri tech 5ti min a tak jsem si nechala pichnout tusim tramal..pak byla jedna bolest v krizi a to jsem myslela,ze vyskocim z kuze...chuderky ty,ktere tyhle bolesti cely porod... .no a jak jsem byla od brza rana vzhuru plus ta injekce,tak se mi chtelo hrozne spat,coz je pri castych kontrakcich nemozne...a ke vsemu jsem mela sileny hlad,protoze jsem jedla naposledy v utery v pet vecer...

dneska jsem fakt stastna,ze tam byl manza,byl mi strasnou oporou a neustale kolem me skakal...

Myslim,ze mi taky dost pomohl malinik,protoze jeste v 11 jsem byla zavrena a primar neveril,ze se jen tak otevru a ze mi budou muset pomoc...
Tlaceni uz by byla "sranda",kdybych vedela,ze se mam totalne uvolnit...mluvili sice na me sestry i primar,ale diky unave,jsem je nevnimala...

Tanuki...primar mi rikal,ze prasknuti plodovky taky zrejme pomohl,kdyz do me dopoledne sahnul,i kdyz to nebyl Hamilton..Ze se neco deje,jsem poznala v ut vecer,kdy jsem mela permanentne tvrdy bricho...
moc držím pěstičky at to prijde take samo...jo a doporucuji kruh na sezeni...je k nezaplaceni 😉

jinak s tou vahou si opravdu nelamte hlavu,je to dost subjektivni,zalezi na dr.,jak objede obvody...

lestep...nejake nove zpravy od spetry?

beti...co mala? jak to zvladas?

hlavinka
16. říj 2008

Holky, muzu se prosim zeptat, co konkretne obnasi ten zatezak a proc se dela? dekuju

hlavinka
16. říj 2008

Jajdi: tak to jsi si uzila. Chuderko. Ale mas to za sebou a to je super.
Muzu se Te zeptat, co Ti davali na ta jatra? Ja jsem dneska byla na testech a behem dne mne chytl prujem a bolest v pravo pod zebrama, prave myslim, ze jatra. Mela jsi to taky, bolest jater?
Dekuju. 🙂 (Samozrejme chapu, ze nemas ted cas na takovy hlouposti odpovidat, ale kdybys pak mela chvili, budu vdecna. Dekuju)

vrana
16. říj 2008

jadja, úžasnej vyčerávající popis. je fajn, že už to máš za sebou. A bude foto prcka? Nás čeká zítra poradna a vůbec se ta netěším. Je to pořád to samý ☹. Dneska mě ke všemu hrozně zase bolej záda, fakt je to den ode dne horší, tak se musím zítra dr. zeptat, do kdy mě tedy hodlají nechat, protože už je to nesnesitelný. Tak koukám, že seshora tabulky už zbývám jenom já... tanuki jde zítra, spetra už to má možná za sebou...

helcah
16. říj 2008

Holky já se sem už ani nemůžu koukat, taky se bojim přenášení. Termín mám za týden ale podle uzv bylo mimi větší tak jsem myslela že to bude dřív. Ale takhle asi budeme mít cvalíka.

vrana
16. říj 2008

helcah, buď v klidu, třeba to zvládnete v termínu, 22. je ještě relativně daleko. Případnýho stresu si při přenášení užiješ, tak proč už teď 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru