• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak poznám, že je mimi hlavičkou dolů?

25. května 2015 
Na poslední kontrole v 32.tt byl malý hlavičkou nahoru,chci se zeptat, jak poznám(bez utz),že je již otočený..třeba podle pohybů a škytavky či tlačení v podžebří...
6. pro 2013 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
já jsem měla druhýho syna hlavou nahoru ještě v 36. týdnu, jednu noc mě děsně bolelo břicho a cítila jsem velkej tlak, den poté jsem šla na kontrolu a malej byl otočenej hlavu dolů :wink: já jsem teda měla naplánovanýho císaře tak ono bylo vlastně jedno v jaký bude poloze ale takto jsem to poznala já :slight_smile: no a bylo cítit jak mě kope nohama pod žebrama :wink: do tý doby jsem cítila kopance jen do močovýho měchýře :wink:
6. pro 2013 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a ručičky jste cítila?
6. pro 2013 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
a co třeba kopanečky v podžebří :wink: já jsem cítila zadeček a nožičky až u žaludku, taky škytání vycházelo hodně dole...dokonce jsme zaregistrovali i patičku, jak se malej pořád tlačil a odrážel od spodu - což mimochodem je dostatečný tlak, jak hlavička odpruží :wink:
6. pro 2013 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janista83 první dcera byla celou dobu KP, druhá hlavou dolů. Žádné výrazné rozdíly jsem nepociťovala.
6. pro 2013 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
já cítím pohyby snad všude..i na boku..pokaždé je to jiné..no jo, se budu asi nejspíš muset nechat překvapit na příští ko
6. pro 2013 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
větší kopání a boulení pod žebry a jemné ťukání dole v pánvi (škytavka) :wink:
7. pro 2013 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@janista83 Já jsem u synka poznala přetočení-byl porad hlavičkou nahoru a jeden den jsem cítila, když jsem zrovna sedela a koukala na TV, jak se v břichu přetáči.Šlo to proste poznat, celé břicho se mi hýbalo a bylo to přetočení cítit.NEhledě na to, že malej mel hodne škytavku-když byl hlavičkou nahoru, škytalo to nad pupkem....pak už dole v podbřišku.
Ted u dcerky, kterou čekám, tak jsem to poznala opet podle škytání-ale je fakt, že ona je hlavičkou dolů už dlouho...
12. pro 2013 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky :slight_smile: Tak ja jsem to taky poznala, sedela jsem u telky a najednou jsem ucitila silny tlak a bricho se mi zacalo poradne vlnit a rikala jsem si tehdy, proboha, co to tam ta holcicka vyvadi? :grinning: A od te doby jsem mela a mam porad tlak na mocaku a kdyz dele chodim, tak me tlaci hodne na ten mocak, az me to jakoby picha v podbrisku. Par dni na to jsem byla na UZ a mala byla hlavinkou dolu uz, takze ta ooobr vlna bylo fakt pretoceni :grinning: Ted uz jen citim to stouchani pod zebry a do zlucniku a skytavku taky, presne, jak pise berynka, tukani dole v panvi :slight_smile: Navic se mala tou skytavkou pokazdy rozcili a zacne pak pekny kopani opet pod zebrama, no sranda :grinning:DD
29. pro 2013 v 06:06  •  2 děti - čeká miminko, termín má v listopadu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky. Čtu tady, že vám mimčo škytalo nad pupkem když bylo hlavičkou hore.. je to logický.. ale mě když škytá, tak jedině dole v podbřišku a přitom je prcek podle utz pořád hlavičkou nahoru, tak jsem z toho nějaká tumpachová, jak je tohle možný? :astonished:
2. led 2014 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě už týden kope pod žebrama a mám to tam tvrdé a cítím i hodně kopání na levé straně ...dnes jsem byla na kontrole a dr.říkal že už jsme hlavičkou dolů:slight_smile:
2. led 2014 ve 22:56  •  čeká miminko, termín má v březnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
my sme byli 23.12 na kontrole a hlavičkou nahore..tak jsem se docela vylekala že budu rodit takhle..KP..uff nožičkami dolu..jsem si už začala predstavovat hrozny porod :grinning: ..tak uvidim jestli se prcek otočí ešte..kopáni a pohyby cítim furt jenom dole
3. led 2014 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
obě holky byly už ve 30 týdnu hlavičkou dole a kopání jsem vždy cítila v horní části břicha,většinou na některém z boku,téměř v podžebří... a škytavku a taky nějaké to šimrání jsem pak cítila většinou na levé nebo pravé straně podbřišku...a když jsem si prohmatala bříško,tak bylo na jedné straně nahoře cítit dupku a na druhé straně prázdno....
3. led 2014 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klami Malá byla v podstatě od začátku hlavičkou dolů a škytání jsem cítila v celým břiše, jak to s ní lomcovalo... spíš bych se řídila těma kopancema :wink:
3. led 2014 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janista83 chtěla jsem se jen zeptat zda se malý umoudřil a otočil se.Když jsem čekala první tak se otáčel v 35tt a byl to docela rachot.
@mirunka4 vždyť vy máte ještě dost času,na co se ve 32 tt stresovat s porodem KP :wink:
3. led 2014 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ dada074...popište prosím ten rachot :slight_smile: at to pak muzu poznat ze jsme otočený :D
3. led 2014 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dada074 poradte jak vypada takovy rachot :grinning: at jse pripravím
3. led 2014 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mirunka4 no nejdřív jsem si myslela,že malej chce jít ven dřív,opravdu jsem se držela za břicho a nevěděla co se děje :wink: zato tahle čudla se ne a ne pohnout a trůní si na prdce od 32 tt,tak uvidíme jestli se ještě umoudří,ale moc šancí jí nedávají,no necháme se překvapit.
3. led 2014 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mne se miminko pretocilo ve 32. tydnu. Presne jsem to citila, byla to uvnitr opravdu mela, v noci me to vzbudilo. Rano jsem citila kopani u zeber a hlavne uz jsem nepocitovala takove ty trhave a bodave pohyby, po kterych jsem behala curat, misto nich spis takove pozvolne posouvani - tak mi bylo jasne, ze dole je misto nozicek hlava :slight_smile:. Ale mimco se muze pretocit kdykoli do porodu, segre ve 39. tydnu...
3. led 2014 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dada074 a bolelo vás to? nebo jake bolesti ste cítila? co vás bolelo,pichalo?a jak to že ty vaši druhé prdolce nedavají šance?je velka nebo nema místo?
:slight_smile:
3. led 2014 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dada074 jj umoudřil, již v 36tt byl hlavou dolů..ale já to stejně nějak nepoznala, i když ted to jasné je, jelikož dole cítím ručičky a takové jemné štouchání :wink:
3. led 2014 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mirunka4 má málo místa,ale třeba si poradí,a mě to u malého bolelo,ale každá to má jinak,jak tu psala ostatní holky někdy jsou to jen obří vlny na bříšku,jde asi o to jak se prckové točí.Ale porodní bolesti to rozhodně nebyli :wink:
@janista83 tak to je paráda,hlavně že se otočil,tak držím palce k porodu.
4. led 2014 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak uvidím no..jestli jse prcek nejak pohne :slight_smile: zatím citim všechny kopance,štuchance jenom dolu :slight_smile: tak :slight_smile: uvidime jestli jse umoudří :grinning:
4. led 2014 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dada074 jj děkuji, ze začátku jsem to brala jako výhodu, že nebudu muset rodit vaginálně,ale pak jsem si uvědomila,že raději budu trpět než trpět pak, navíc, kdo by stál o rozříznuté bříško...děkuji neee :wink:
4. led 2014 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj @janista83 @mirunka4 @dada074 @ivarei @mrazulkav @pe3cka @davele @klami @lujdicka @evulinkab @berynka @gosa22 @renca_hanych a ostatní maminky :slight_smile:

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Polohy miminka v bříšku http://www.modrykonik.cz/poloha-plodu/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s Polohami miminka v bříška, pomůžete další spoustě těhulek, které například nemají miminko otočeno ještě hlavičkou dolů a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení!
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: http://www.modrykonik.cz/wiki/all
17. bře 2014 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Už si nepamatuji,který to by týden, ale cítila jsem takový hodně silný pohyb v bříšku, až to zabolelo, a pak už mi doktor řekl, že je hlavičkou dolů...když jsem si prohmatávala bříško, tak bylo cítit zadeček na jedné straně... cítila jsem doe v podbřišku někdy takové šimrání a taky škytání...a pak kopání do žeber, do boku...já myslím, že to ponáte...
17. bře 2014 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky , já byla na kontrole ve 32 tt, malá seděla na zadečku a pan doktor mi říkal , že vzhledem k rizikové graviditě to vezmem císařem .Ve 36. dostala rozum a otočila se .Opravdu se mi vlnilo celé břicho a trochu to bolelo.Ted čekáme druhou holčičku a myslí,že je hlavou dolů.To ,že se miminko přetáčí na poslední chvíli určitě poznáte,je to jiné, než běžné pohyby.
25. kvě 2015 v 09:44  •  čeká miminko, termín má v červnu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, zažila jsem oboje. Syn byl okolo 30tt hlavičkou nahoru a pak se otočil (kdy přesně nevím), ale nožičky nahoře jsem cítila jasně při kopání do žeber a to hlavně v noci :slight_smile:
Dcera byla ve 32tt hlavičkou dolů a ta se zase otočila zadečkem dolů. Byl to velký rozdíl, žádné kopání do žeber, ale větší nucení na močení a v noci, když jsem vstávala to byla většinou velká bolest v břiše a tlak na močák, než jsem se narovnala. Sama jsem i upozornila Dr., že si myslím,že je malá dolů zadečkem (ve 38tt), ten mi udělal UZ a bylo to tak. Kdybych se neozvala, řešilo by se to asi až u porodu. Nakonec jsem měla plánovaného císaře právě kvůli poloze, malá byla ještě lehce stočená šikmo.
25. kvě 2015 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě se otočil v 35 týdnu a začala jsem cítit kopance po žebra a hlavně když má škytavku tak to cítim dole. :slight_smile:
25. kvě 2015 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek