Jak uspíšit porod?

denisa2904
18. lis 2016

Maminky máte nějakou radu jak pomoct miminku ven s bříška? :D v neděli mám termín, v pondělí jsem byla na prst otevřená, hlenová zátka mi odcházela od středy celý den až do čtvrtka, od soboty mě bolí stydká kost a každý večer mám pichlavé bolesti v podbříšku. Tak jsem se chtěla zeptat jestli máte nějaké rady co by mohlo pomoct, aby se mimču chtělo už na svět? 🙂 děkuji předem 🙂

lv
19. lis 2016

Přijde, až přijde 🙂
Já už to nemohla vydržet a udělala vše možné, teplá vana, svařák a sex (velryba hadra) a nic. Schody, úklid nic.

cizinkaa
19. lis 2016

Uz tu jsou docela dobra temata ohledne uspiseni porodu, tak zkus kouknout. ☺️

misar91
19. lis 2016

Před měsícem jsem řešila ti samé 🙂 tři týdny jsem byla otevřena na 4cm,hlenova zátka pryč,doktorka mi tři týdny tvrdila že musím každým dnem porodit a furt nic.ja si dávala dvakrát denně teplou váhu,prochazky,svarak,sex jsme měli každý den a někdy i dvakrát a stejně nic. Až pak jednou večer jsem začala krvácet a za hodku a pul byl venku.myslim že porod spouští prostěmiminko az se mu chce a je ppřipravené,my se můžeme jen hezky připravit, změkčit porodní cesty a tak... hodně štěstí a ať je to rychlé až to přijde ;)

lusynkova
19. lis 2016

Jednoznačně radím masáž bradavek. Mně pomohla a je to metoda doporučována i gynekolog. porodnickou společností. Zadej do googlu 😉

lv
19. lis 2016

@lusynkova já bych si je uhnětat mohla a nic 🙂

denisa2904
autor
19. lis 2016

Holky děkuji vám, uz od 5 ležím v nemocnici, ve dvě ráno mi odtekla plodová voda, akorát mi řekli, že se neotvírám, tak jsem dostala nějakou tabletku na přípravu hrdla a porodních cest, jelikož jsem měla pozitivního streptokoka, musí nám pomoct a zítra ráno zavedou tabletku na vyvolávání. Z kterého jsem měla a mám hrůzu. Bohužel zatím bolesti nepřicházejí žádné. Furt doufam, že se malému bude chtít do zítřejšího rána ven samotnému.

dagmarj
19. lis 2016

@denisa2904 měla jsem oba porody s tbl na přípravu cest a další den vyvolání. No... neporovnam bez tbl ale nezbylo mi nic jiného než to vydržet. Pomohla mi tepla sprcha a sedět na WC. Tam jsem se vždy uvolnila a bolelo to min. Drz se.

terka_85
19. lis 2016

@denisa2904 Držím palce ať to jde rychle. Při druhém synkovi jsem také už byla nastoupena v nemocnici, že mi budou porod vyvolávat. A malej se nakonec přes noc rozhodl, že vyleze sám 🙂

hop_ita
19. lis 2016

Stydka kost me boli asi mesic ☹ a nic se nedeje, termin mam v utery...

anve77
19. lis 2016

U první dcery mi pomohla masáž bradavek. Ráno jsem promasírovala-nastarotovala a pak už to jelo. U druhé dcerky mi nepomohlo vůbec nic. Dala jsem na rady sestřenice, která je gynekoložka, horká vana, chůze do schodů,sex,masáž břicha, nepomohlo vůbec nic a stejně jsem musela na vyvolání.. 😉 Přeju krásný a pohodový porod 🙂

denisa2904
autor
19. lis 2016

@dagmarj já právě zatím ani do sprchy nemůžu, čekám akorát na doktorku. Musím ležet, protože ze mě tak hrozně valila voda, že se muselo čekat, až se malý namáčkne a voda přestala tolik odtékat. Tak snad už mi povolí teď sprchu, mám tam i balon už nachystaný. Furt doufám, že si to malý rozmyslí a půjde přes noc ven sám. Jak dlouho trvalo než jsi porodila od podání tabletky na vyvolávání? A ještě se zeptám na zkušenosti s epiduralem ?

dagmarj
19. lis 2016

Denisko, první porod byl za 8h i s epiduralem. Pomohl ale tak na 2h a pak jak jsem za 2h po porodu vstala tak jsem zvracela a malyho mi kvůli tomu nenechali. No a druhej porod jsem měla za 2h20min za sebou a epidural ani nic jinyho mi nedali. Ale je to individuální. Moc ti držím palce. Nejpozději zítra to budes mít za sebou. Dyl té nenechají.

leki
19. lis 2016

Ja myslim, ze tomu nepomuzes. Ja si "naplanovala" ze se mimco narodi o fous driv. Tyden dopredu jsem pila svaraky (nebo aspon svazeny koreni jen ve vode), vecer horky koupele, sexovali jsme, behala jsem do schodu i ze shodu.. A mimco je 3 dny po terminu

dagmarj
21. lis 2016

@denisa2904 jak jsi dopadla a jaké to bylo?

denisa2904
autor
25. pro 2016

Omlouvám se, že jsem se ozvala až teď, ale po 42 hodinách co odtekla voda, šel malý císařem. Ale vytrpěla jsem si svoje, dvě tabletky na vyvolání a nic. Snaha napíchnout epidural byla 10x ani jednou se netrefili, kapačka oxytocinu také neúspěšně bolesti se dostavili, kontrakce po 3 minutách taky i viditelné na přístroji, ale neotvírala jsem se, pak se mi začala zvedat teplota a hladina infekce. Tak mi dali na výběr buď tři hodiny pustit oxytocin naplno a nebo jít hned císařem, ale pod celkovou narkózou. Hrozně jsem se těšila, že malého hned uvidím, tak jsem to chtěla ještě zkusit, ale porodní asistentky mi řekli ať už se netrápím, když se dva dny nic neděje ty tři hodiny nsou zbytečné ať jdu na císař hned. Takže jsem se s brekem rozhodla, že teda císařem.
Ale oba jsme byli v pořádku, Dominiček má na fotce dva dny a měl 52cm a 3390g a dělá nám hroznou radost. Mě teda po měsíci furt bolí ty vpichy, ale jizva už je v pořádku a bez bolestí. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru