Jely byste v 38. týdnu těhu 300km busem?

tricunici
26. lis 2013

ahoj holky musím jet 300km daleko a busem. Jsem v 38tt tak se uz bojim

sylvar
26. lis 2013

ne

novaa
26. lis 2013

To bych teda také neriskovala :-/

klami
26. lis 2013

ani náhodou 😀 možná, že by Vás řidič ani nevzal

klouzek
26. lis 2013

Ne,v žádném případě

llluckaaa
26. lis 2013

Asi ne. Naposledy jsem jela 100 km tam a 100 km zpět vlakem s přestupy ve 36 tt.

tricunici
autor
26. lis 2013

tak vzal,bus ndni letadlo a ja musim

indy2
26. lis 2013

Jestli opravdu musíš, otázka je trochu bezpředmětná, protože asi pojedeš 🙂 Ale ne, nejela bych..

lamarika
26. lis 2013

@tricunici kdybych byla v tvé situaci, tak ano. Určitě to zvládneš a všechno bude v pořádku!

tricunici
autor
26. lis 2013

@lamarika já se dost bojím,mam bolesti

romcovaklarka
26. lis 2013

A nemůže tě někdo odvézt autem? Někdo z rodiny nebo známých? To bych asi preferovala - no a když ne, dala bych asi i ten bus.

dana3262
26. lis 2013

Proč je autobus horsi nez auto? Autobus je naopak bezpečnější, ne? A co se muze ve 38.tt stát?

tricunici
autor
26. lis 2013

@romcovaklarka bohužel ne

lamarika
26. lis 2013

@tricunici pokusím se trochu zlehčit situaci a trochu tě toho strachu zbavit 😉 Porod většinou neprobíhá tak rychle, takže pokud by ti začal během cesty, tak máš velkou šanci, že odrodíš až v cílový porodnici 😉 Když jsem byla poprvý těhu, tak jsem jela pro manžu na letiště cca 200km a pak zpět. Nic se nestalo a tobě se taky nestane! Musíš tomu věřit a nic jinýho si nepřipouštět!

lenka5731
26. lis 2013

Záleží jaky by k tomu byl důvod.. Jen tak na výlet bych nejela.

tricunici
autor
26. lis 2013

@lamarika ja nerodim ale poprve viš🙂 ale dík

lamarika
26. lis 2013

@tricunici já vím, že nerodíš poprvé 😉

glimmer
26. lis 2013

pokud by to bylo opravdu hodně nutné tak bych jela. Pokud by to šlo, tak bych se snažila cestě vyhnout.

romcovaklarka
26. lis 2013

@tricunici Tak já jsem u obou porodů začala mít kontrakce ráno, resp. dopoledne a rodila jsem večer. U prvního jsem se dokonce sama vezla autem hodinu do porodnice 😀 Takže - to dáš 😉

romcovaklarka
26. lis 2013

@dana3262 Tak s tím autem jsem to myslela spíše tak, že je to pohodlnější pro ženu ve vyšším stupni těhotenství - může si napolohovat sedačku, bude to trvat asi méně než autobusem, řidič jí může kdykoli zastavit (já koncem těhotenství čůrala asi 100x denně 😅 ) a tak... a kdyby něco, nemusí nikoho volat a zatočí k nejbližší (nebo vzdálenější - podle stavu rodičky a preferencí) porodnici... Ale myslím, že i busem se to dá, když musí, tak musí...

madrilena
26. lis 2013

nejela bych, nezvládla bych to; v tomhle stádiu už jsem byla schopná dojet tak akorát do porodnice; takovou dálku jsem jela cca v 6. měsíci

pitryludvikova
26. lis 2013

Nechápu proč se ptáš když stejně pojedeš :D

madrilena
26. lis 2013

@dana3262 podle ani bus ani auto nejsou na takovou vzdálenost ok; kdybych musela, jela bych vlakem, tam je víc místa a člověk se může i projít

petrusew
26. lis 2013

ne, nejela bych nikam. Dojížděla jsem 70km do porodnice a Z0km domů a rozhodně bych nikam jinam nejela!

lenkalenulka
26. lis 2013

To je docela risk...

tricunici
autor
26. lis 2013

Nj musim no

aninousek
26. lis 2013

normálně bych jela vystoupit můžeš kdykoliv

laska.nezna.hranic
26. lis 2013

já bych jela. pokud je to v rámci ČR, tak bych to vůbec neřešila. ve 39.tt jsem jela pro manžu do Prahy, není to sice tak daleko, ale autem a to je pro mě teda mnohem horší, než autobus, protože autobus má vyšší sedačky a ty mi vyhovují lépe, vůbec s bříškem. navíc v buse bude minimálně řidič, který ti kdyžtak pomůže. klidně můžeš rodit až ve 42.tt. a když ne, tak pravděpodobnost, že bys to nestihla do jakékoli porodnice kolem tvé trasy, je malá. v čem kolegyně vidí riziko, netuším 😉 pořád lepší být na porod nachystaná kdekoli mezi lidma, než sama doma, to je kolikrát horší, protože ne každý bydlí tak, že k němu jde bez problémů zaject. což asi není tvůj případ. neboj 😉

tricunici
autor
26. lis 2013

Jde o to že musim jet na otočku zpet

adelka21
26. lis 2013

Já bych nejela.

mooncaa
26. lis 2013

Já bych se bála hlavně toho, že nebudu mít možnost kam chodit na WC, jinak bych jela.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru