Měření ve 36. tt, hlava větší než bříško. Co myslíte?

den1002
13. led 2023

Dobrý den,
dnes jsem byla u svého gynekologa na měření miminka. Vše v pořádku, průtoky v normě. Jen mě znervóznila biometrie (měření). Podle MS jsem 36+0. Hlavička prý odpovídá cca 37tt, ale bříško spíš 34. Bojím se, že může být mimčo postižené (i když genetika ve 13. i 20.tt byla v pořádku). Hlavička vypadá větší a bříško menší.

Děkuji za reakce a přeji hezký víkend.

kacka1994
13. led 2023

@den1002 Moji kluci měli ve 36.tt hlavu odpovídající myslím dokonce 40-42tt, pak nám to dokonce ukazovalo datum porodu, které už bylo ;) Oba jsou zdraví a mají velkou hlavu doteď (při porodu byla normálně průměrně velká, ale dost šišatá, jak se stáhly lebeční švy) ;) Bříško měli taky odpovídající menšímu týdnu.

veru181
13. led 2023

@den1002 Také mi to tak ve 30. týdnu vycházelo, ale doktorka říkala, že je to normální. Navíc je to pořád odhad. Syn měl hlavičku při porodu zase protáhlou a krásně se to samo srovnalo.

den1002
autor
13. led 2023

@kacka1994 taky čekáme chlapečka, prý to bývá častěji než u holek. Děkuji za milou zprávu, jsem klidnější 🙂

den1002
autor
13. led 2023

@veru181 moc děkuji 😉 měla jste taky velký "rozptyl"?

veru181
14. led 2023

@den1002 Jo jo, ještě větší. Taky mě to trochu děsí, ale snažím se věřit doktorce, když jinak vypadá vše v pořádku 🙂

cilkat
14. led 2023

Do odchylky odpovídající dvou týdnům vývoje od data vyšetření se to považuje za přirozenou variabilitu - prostě každej jsme nějakej ... Manžel má třeba hlavu prostě velkou a obě děti to mají po něm (i teď v sedmi a třech letech).

marimanta
14. led 2023

@den1002 taky jsem to měla, hlava o měsíc napřed. Nakonec už ani nešla změřit 😁 Nakonec mi tak velká nepřišla. Aktuálně má rok a vypadá vcelku normálně 😉

jerrabina
8. únor 2023

Já si se čtyřletou dcerou půjčuju čepice, při porodu jsem rupla, ale dcera je v pořádku ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru