Mokré kalhotky úp ránu ve 38. tt - může to být plodovka?

modrakala
20. zář 2018

Ahoj holky, mam takovy dotaz. Jsem ve 38.tt a od minuleho tydne, rano kdyz se probudim, mam vlhke káhotky.
Muze mi odtekat plodova voda??
Vcera jsem byla na monitoru a kdyz me pak dojtorka v nemocnici prohlizela, zamackala mi na bricho a rekla, ze moc vody neciti, ze uz citi spis jen dite.
Ke svemu doktorovi jdu uz pristi stredu, tak nevim jestli to mam radsi nejak resit, nebo pockat na kontrolu 🤷‍♀️🤔

astyna88
20. zář 2018

Můžeš sama zkusit test - vem si porodnickou vložku (žádné always a intimky) a testovací gel na přítomnost plodové vody. To jsi měla také přinést do ambulance, rovnou by tě otestovali...

neffersafa
20. zář 2018

Ano,muze to byt plodova voda.Zjisti se to pouze testem-temesvaryho roztokem. Nejlepe jit do porodnice i s nasaklou porodnickou vlozkou.

luska__
20. zář 2018

neni to sranda, kdyz zacne odtekat - mela bys byt hlidana. me odtykala 2 dny nez se maly narodil a mela jsem antibiotika

merope
20. zář 2018

Doporučuji řešit - v rodině takto i takřka odtekla plodová voda a holka ani netuší kdy (asi takto nějak postupně), tuším pak hned vyvolávaný porod, dítě úplně "svrasklé". Naštěstí v pohodě, ale nejít zrovna na kontrolu a nevšimnout si toho doktor... Trošku mě zaráží, že jsi byla na kontrole (v nemocnici?) tam že řeknou, že moc plodovky necítí - a vůbec to neřeší.

patmouse
20. zář 2018

A proc ses o tom rovnou nezminila te doktorce,kdyz ti sama rekla,ze citi malo plodovky? 🙈 Ta by ti asi poradila lepe nez my tady... 🤔

travnulee
20. zář 2018

@astyna88 kde se da sehnat prosim ten testovaci gel?

bartakova_veronika
20. zář 2018

proč jste to neřekla přímo v nemocnici? určitě by to řešili ... já to také tak měla pár dní než mi tedy odtekla plodová úplně .. ale už na ultrazvuku pár dní předtím viděl únik plodové vody ... byla jsem tedy hlídání v porodnici už od 34tt a porodila jsem nakonec 37+4 - plánovaný císařský řez byl až 37+5 ale nakonec vše bylo jinak 🙂 ale v nemocnici mají takový sprej který nastříkají na poporodní vložku a dle toho poznají jestli se jedná opravdu o plodovou vodu .... ale také jsem to takhle měla v porodnici a nejen ráno

oveckaluky
20. zář 2018

Rozhodně hned řešit...

bartakova_veronika
20. zář 2018

jinak jsem zapomněla říct napsat že od 34tt jsem sice byla pozorována v porodnici ale ne kvůli odtoku vody ... to bylo až někdy mezi 36-37tt 🙂 na pozorování jsem byla že malá měla zhoršené průchody ... jsem to blbě napsala :D

jrak
21. zář 2018

Za kontrolu u doktora nic nedáš, ja te ale naopak muzu uklidnit, ze vlhko je s blížícím se porodem normální.. taky jsem si rikala, ze mi urcite odtéká plodovka, mohla jsem měnit kalhotky několikrát denne a ne, plodova voda to nebyla 😄

bartakova_veronika
21. zář 2018

@jrak no já jsem to původně neřešila ale když jsem potom zjistila na prostěradle že je tam mám růžové flíčky tak mi to nedalo a ona to opravdu byla plodová voda :D jako mě to původně ze začátku ani nenapadlo ... pak mi primář na ultrazvuku potvrdil únik plodové vody a do dvou dnů mi odtekla téměř celé voda ... pak už zase jen po troškách ale je fakt že to už jsem cítila a poznala ... ze začátku před odtečením vody jsem to nepoznala a jak jsem psala ani nenapadlo ...

úplně si to pamatuji jak si vychutnávám banán, zvednu se že odnesu šlupku do koše a najednou proud vody ... napřed jsem si říkala jestli jsem se náhodou nepočůrala ale tolik? :D no pobavilo mě to ale zachvíli to byl pro mě šok protože jsem měla plánovaný císařský řez o den později a teď najednou takhle honem rychle a po 5ti hodinách na sál protože jsem si dala ten blbý banán :D kdybych nic nejedla tak jsem šla na sál hned ... takže jsem si potrpěla hezky silné kontrakce 5 hodin :D

bayt
21. zář 2018

@modrakala Taky jsem měla dost vlhko, ale dktor pokaždé našel plodovky dost a dost. Temešváryho roztok mi nechtěla lékárna bez receptu dát, tak jsem si koupila pro jistotu obyčejné lakmusové papírky. Z toho by se to poznalo taky...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru