Nadměrné přibývání na konci 9. měsíce. Zadržuju vodu?

leonas
19. led 2012

Ahoj těhulky(i maminky),jsem ve 38tt a během 3dní jsem nabrala 3kg :( jim pravidelně několikrát za den ,večer už kolikrát jen kousnu do okurky,nemám totiž vůbec hlad,piju cca 2,5l denně,vlastně jako celé těhu,takže nevím ,kde je problém.....můžu takhle na konci tolik zadržovat vodu? Máte s tím zkušenosti? Díky

hojda
19. led 2012

A pozoruješ otoky? Já četla, že v posledním měsíci, už se nepřibírá, dokonce se může hubnout, ale pokud máš otoky, tak jsi zavodněná a to ja pak jasný.

leonas
autor
19. led 2012

na ty otoky sem trpěla už od začátku,ale do rána jsem většinou splaskla,teď mi nepřijde že bych byla nějak oteklá,je tepr ráno a mě to přijde v normě,ale ty kila navrch tam sou 😖

zdeniii
19. led 2012

@leonas ahojky, já v posledním měsíci nabrala snad nejvíc 🙂 asi 5 kilo a to jsem ještě dcerku přenášela 🙂 to to skákal, takže jsem se nakonec dostala na 20kg 🙂)

verbalinka
19. led 2012

@leonas já v posledních dnech přibrala tolik jako předtím za celý trimestr. Na konci totiž mimi hodně přibývá na hmotnosti, takže je to na váze dost znát. Ale pokud bys moc natýkala, tak jeď okamžitě na kontrolu 😉

majaelka
19. led 2012

@leonas Ahojky, já taky od té doby, co jsem začala chodit na monitory, tj. od 37tt přibrala za týden 4 kilo - nemohla jsem tomu uvěřit a pak to šlo ještě nahoru. Za celé těhotenství jsem přibrala 14kg a z toho půlku pouze za poslední měsíc 🙂 ale je pravda, že jsem právě ten poslední měsíc trpěla otoky, tak to bylo nejspíš tou vodou. Držím palečky, at máš lehký porod a krásné zdravé miminko 🙂

andelka
19. led 2012

Já jsem taky nejvíc přibrala ke konci. Celkem během těhu 7,5kg a z toho 3kg během posledních 3týdnů. Na otoky jsem nikdy netrpěla a malej taky nepřibral nějak horentně. Takže netuším čím to bylo, ale bylo.

hanaharris
19. led 2012

Mam stejnou zkusenost, za cely tehotenstvi jsem pribrala 6 kg a v poslednim mesici pres 4kg a otoky jsem vubec nemela, v poslednim mesici totiz nejvic nabyva miminko na vaze, protoze se mu tvori podkozni tuk.

hojda
19. led 2012

@verbalinka No mimi nabírá sice tuk, aby se hezky obalilo, ale přece nenabere mimčo 3 kg!

http://www.elasti-q.cz/diskuze/pribirani-v-teho...

verbalinka
19. led 2012

@hojda samozřejmě, že ne, ale přibírají prsa, ještě více se zvětšuje objem krve apod. A tělo si, dle mě, dělá zásoby na kojení, aby bylo z čeho brát. A mimi od toho cca 32tt přibývá týdně průměrně 250g 🙂 Ale samozřejmě některá opravdu oteče a to by měl řešit dr.

betka29
24. led 2012

v posledním měsíci jsem hodně zadržovala vodu, rozdíl na váze byl i 3 kg v jenom dni, těžkly mi nohy,ráno to bylo ok, ale večer jak konve a musela jsem je dávat nahoru 🙂, po návratu z porodnice šlo každý den kilo dolů, tak to byla jen voda

leonas
autor
14. únor 2012

tak ženy je po všem přišla jsem z porodnice o 10kg lehčí...voda voda voda :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru