Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

lucie777
28. lis 2010

@drakenn Tak jak to dopadlo? Vypadá to, že už je mrňousek venku, když nepíšeš.. 😉

Už je to rok, co sem lektvar taky zkoušela, u mě sice nazafungoval, ale kdyby bylo příště třeba, asi opět zkusím.. Takže všem držím palce, ať se dětičky rozhodnou vylézt dobrovolně! 😵

drakenn
3. pro 2010

Ahoj, tak mrňousek se pořád drží. Od středy chodím na ozvy do nemocnice a v po se mám domluvit na vyvolání porodu. Tudíž to ještě zkuším. Dle dr. jsem krásně nachystaná (bodejť bych nebyla po 4 dnech poslíčkování), tak to snad vyjde. Počkám do večera na manžela, ať je doma a jdu opět do toho. Podám hlášení..

el267
3. pro 2010

@drakenn normálně jsem si taky už myslela, že jsi porodila 😉 tak jsem zvědavá, jestli se to pohne 😉

kacetka0304
4. pro 2010

Ahojky holky, seděla jsem tady dlouho a četla od první stránky až po 6 a pak jsem to přehodila na poslední 2 stránky a chtěla bych se s vámi poradit. Mám termín 27.12.2010 a mám takové tuchy,že to nebude.Taky bych nechtěla být přes Vánoce v porodce.Když jsem byla u dr. před 2 dny tak mi říkal,že malá odpovídá 37týdnu a já jsem ve 36 týdnu,teda zítřkem končím 36 týden.A chtěla jsem se zeptat,jestli si myslíte,že bych něco pokazila,kdybych si ten koktejl namíchala 2 týdny před termínem?Chtěla bych mít už malou doma,už z důvodu těch Vánoc,ale hlavně kvůli toho,že mi dr. říkal,že malá má už 3050g což je trošku víc než by mělo na mlůj týden být,ale taky kvůli toho,že mě strašně už všechno bolí,nevydržím dlouho sedět,aniž by mě nebolely žebra a nestřílelo mi to do lopatky .... poraďte mi jaký na to máte názor .... Moc děkuji

petja
autor
4. pro 2010

@kacetka0304 no,určo to zkusit můžeš,mimi ti samo odpoví 😉

zuya
5. pro 2010

jakej je recept na ten zázračný nápojík? 🙂

kacetka0304
5. pro 2010

jÁ JSEM ČETLA,ŽE TO MÁ BÝT POMĚR 1:1 .... ricinový olej,meruňkový džus (nebo rozmíchaný meruňkový kompot) a malá půlka slivovice ..... četla jsem hodně o tom a mnoho maminek psalo,že buď jim to pomohlo a nebo se z toho max posr... 🙂

petja
autor
6. pro 2010

@kacetka0304 Určo je tu recept zmíněny několikrát a tak teda Hlt čiré kořalky(slivovice,vodka) čti hlt,půl panáka oleje a dolít do 3dcl meruňkovým džusem,nebo něco má K(draslík).Je možné nejdřív kopnout slivku,hlt je docela málo a pak popíjet ten džuss olejíkem.Chuť bez alkoholu je pouze po džusu,olej je neutrální,jen se drží nahoře,takže promíchávat.

kacetka0304
6. pro 2010

@petja mám z toho strach,aby se něco nepokazilo,když to vypiju ... musím ale prvni sehnat ten olej je to dost nedostupné zbožíčko ...... počkám do čtvrtku,co mi řekne dr. a pak se na to asi vrhnu,i když jsem trochu pokakaná strachy .....

kacetka0304
6. pro 2010

@petja a ty jsi to taky zkoušela ten zázračný koktejl??

petja
autor
6. pro 2010

@kacetka0304 samozřejmě že zkoušela.Dvakrát mi posloužil ke krásnému porodu.Poprvé mi praskla po 2h voda a nyní se mi zesílily kontra,že jsem rodila všehovšudy 4h,včetně 1.doby porodní 😅

petja
autor
6. pro 2010

strachy?To není žádné šarlatánství ale podložená metoda alternativního porodu

kacetka0304
6. pro 2010

@petja Tak snad budu mít taky to štěstí a pomůže mi to .... chtěla bych být už na Vánoce s malou doma .... no co,v nejhorším se z toho kvalitně pos... 🙂

pajcula
Autor odpověď smazal
Zobraz
petja
autor
6. pro 2010

já před tp taky neradím.ale když vyvolat určo raději takto.já jsem několikrát zminovala že nápoj není k použití a la datum porodu dle přání!

pajcula
6. pro 2010

@petja tak v tom případě nemám taky výhrady - u mě vyvolávaný porod vypadal - v 5 hodin ráno nástup, příprava, v 8 hodin zavedena tableta, kapačka. Za půl hodiny propíchnutí plodovky. Čípek. V 10 začaly kontrakce každé 3-4 minuty a trvaly necelou minutu. Málo mi tekla kapačka, měla mi vydržet do porodu, tak jsem dostala druhou dávku. Neměla jsem epidurál. Neměla jsem sílu, takže mi ho sami nabízeli, než mi ho píchli, zjistili, že nic nebude, protože rodíím 😀 v 14.30 porozeno.

I když to nebyla procházka růžovým sadem, šla bych do toho znovu, děsím se porodu, co trvá třeba 24 hodin.. 😅

kacetka0304
6. pro 2010

Holky tak co mi radíte??? termín mám 27.12. ....
Nechtěla bych nic pokazit ....

sayast
6. pro 2010

@kacetka0304 ja bych to zkusila 🙂. max se pos..es 😅. myslim ze kdyz uz to porod nevyvola, tak pripravi 😉. ja to sama zkusila ve 38. tt (ze zdravotnich duvodu-porod mi stejne za tyden museli vyvolat), jen me to procistilo, ale na porod krasne pripravilo

terak
6. pro 2010

@kacetka0304 Poradila bych ti, ze jsi blazen, neco takoveho riskovat. Pokud nekdo prenasi, tak proc ne, tam uz jde o zdravi miminka (placenta prestava fungovat, muze se kazit plodova voda) a celkove pohodovy porod (mimco prece jen muze byt uz dost velke), ale 3 tydny dopredu, jen pro sve pohodli?

kacetka0304
6. pro 2010

@sayast já jsem taky chtěla ještě počkat do 38 týdne,ale taky chce počkat co mi ve čtvrtek řekne dr. .... a proč ti chtěli vyvolat porod o týden dříve než byl termín??

kacetka0304
6. pro 2010

@terak Nechci to udělat 3 týdny před termínem ..... a pro mé pohodlí?? o to tady nejde .... ale když mi dr. řekl,že je malá dost velká,že to vypadá,že bych mohla porodit 4kilové dítě je dost mazec na prvorodičku ..... nikomu bych nepřála aby prožíval takové ukrutné bolesti,jaké proívám já ... už jen z toho důvodu bych to chtěla ....

sayast
6. pro 2010

@kacetka0304 zacinajici preeklampticky stav. a uz v tom 38. tt jsem lezela v porodce a resilo se vyvolani,nakonec me pustili, tak jsem zkusila koktejl, kterej teda nepomohl a do tydne mi porod stejne vyvolali
jestli nemas zdravotni komplikace, tak bych spis pockala aspon do terminu, ale musis vedet sama jak se citis 😉

terak
6. pro 2010

@kacetka0304 A ty myslis, ze ostatni holky je nemaji? 😠 Pokud by mel doktor sebemensi podezreni, ze by miminko neproslo, nebo ze bys mela problemy s porodem, tak ti indikuje vyvolavacku nebo cisare. Takze ano, omlouvam se, ale tohle je proste pro tve pohodli. Ty vahove odhady muzou byt a taky casto byvaji uplne mimo a ver mi, ze pokud nemas pripravene porodni cesty, tak ti to vubec k nicemu nebude a miminko stejne vyleze, az bude chtit. Ale takove drijaky do sebe lit. To je fakt mazec. Chapu, ze chces byt na vanoce doma, ale trosku rozumu do hrsti proboha. 😕

lendaw
6. pro 2010

@kacetka0304 Já jsem nápoj zkoušela týden před TP a potom den před TP - druhý den porod vyvolávali. Ani jednou to nezabralo, jen mi to důkladně pročistilo střeva. Nutno ale dodat, že nezabraly ani 2 vyvolávací tablety a musela jsem na sekci. Tělo prostě nebylo připravený. Klidně to vyzkoušej, ale pokud tělo nebude chtít, stejně k ničemu nedojde. Toť můj názor.

petule246
6. pro 2010

@kacetka0304 - nemyslím, že ti nápoj skutečně porod vyvolá, ale pokud ano, přijde mi škoda takhle mimčo urychlit ... neblbni a dopřej mu, ať vyleze až bude ten správný čas. Vánoce, nevánoce.

lamarika
6. pro 2010

@kacetka0304 napíšu ti svoji zkušenost 😉
Vypila jsem nápoj dva dny před termínem, protože mi hrozil nástup na CR (kterým stejně moje těhotenství zkončilo). Jediný čeho jsem docílila byla bezesná noc, protože jsem měla 14 hodin nepravidelných (sem tam pravidelných) poměrně silných kontrakcí a nehorázně jsem se pročistila.
Týden po termínu jsem měla nastoupit na CR. Prvně jsem chtěla nápoj vypít ještě jednou, ale nakonec jsem to kvůli vnitřnímu hlásku, který mi našeptával abych to nedělala nevypila. Večer před nástupem do nemocnice se mi samovolně rozběhl porod. Z velmi vážných zdravotních důvodů, který by ještě nápoj znásobil, jsem ale nakonec stejně musela podstoupit CR.

Takže za mě. Být tebou do toho nejdu. Nikdy nevíš jestli nemáš nějaký zkrytý zdravotní problémy a jestli je nápoj nezhorší. A už vůbec bych do toho už nikdy nešla před termínem.

Pokud máš odhad na velké mimi (při prvním těhotenství jsem měla na 5 kg mimi) a doktor zhodnotí, že bys tak velké dítě nezvládla, pošle tě na CR. Což bude pro tebe a dítě nejlepší volba v danném případě. Jinak asi nic moc se stejně nezmění na váze mimi pokud odrodíš dva týdny před termínem. Ony většinou ty miminka ke konci těhu už stejně moc nepřibývají. Docela dost záleží na tom jak ti funguje placenta. Takže otázka je spíš jestli by sis vůbec nápojem nějak pomohla a nebo spíš uškodila?

petja
autor
7. pro 2010

@terak no,tak to zase pozor!Už několikrát jsem zmiňovala,že se nejedná o žádné šarlatánství na základě jedna bába povídala 😠 ano,jde o alternativní metodu,ale nevim,proč by měla být nějak snižována! Já nápoji vděčím za 2krásné porody,nedovedu si předtsavit,jak bych mohla dopadnout,nechat to na lékařích a porod si nechat uměle vyvolat!!!
A spekulovat,jako Lamarika,co by kdyby?To bych celý život nedělala nic jiného! Stejně tak mohly přijít i komplikace při cisaři,prostě takové spekulace nejsou dle mě na místě Prostě už tato diskuze je doklad o tom,že nápoj funguje,či může porod rozběhnout,určitě není na místě ho tady stavět do pozice nějakého drijáku či pokusu! Nic není samospásné a ani dobře zavedená tableta prostaglandinu není záruka úspěchu napoprvé.
Prostě kdo chce chemky,ať si jede podle doktorů,kdo ne,třeba najde cestu tady..

lio
7. pro 2010

@kacetka0304 jako zkusit to můžeš, max se pos......, ale dva týdny před termínem at je odhad váhy jaký chce, mi přijde brzo.
Také jsem vyzkoušela nápoj. Měla jsem den před TP nástup do porodky na vyvolání (cukrovka) a tak jsem se tomu chtěla vyhnout. Nápoj jsem vypila, parádně se pročistila (což byla úleva po těhu zácpě), a v noci měla kontrakce, které ale ráno ustaly a nic se nedělo, takže nástup do porodky a vyvolávali mi týden. Ve výsledku na porodním sále jsem byla otevřená, připravena k porodu, ale nebylo co rodit, malej nesestupoval a byl vysoko. prostě ven ještě nechtěl.
myslím že ta obava z váhy je pro nás prvorodičky šílená, ale já nechtěla dopředu vědět váhu, stačilo mi vždycky, že mimi není obří (kvůi cukrovce) váhu jsem se dozvěděla den před porodem na posledním ult a musím říct, že odhad naprosto seděl realitě a taky musím řícct, že co jsem věděla váhu, jsem měla obavy (3,72kg)
Takže nápoj zkusit můžeš, ale pokud není mimi připravené, tělo si maximálně zapracuje, ale nic z toho nebude, určo to není tak, že dva týdny před TP vypiješ nápoj a budeš rodit.....

@lamarika tobě už CR hrozil, než si rodila, resp. věděla si o tom. asi z nějakého důvodu (KP, velká váha, tlak atd) v tom případě bych do nápoje asi taky moc nešla, kdybych dopředu měla avízo od dr, že budu rodit CR.....

lio
7. pro 2010

@kacetka0304 a co se bolestí ke konci těhu týká, to k tomu prostě patří a nemyslím si, že žádná z nás neví, o čem mluvíš 😀 takže se hoď do klidu, ani 4 kg pro prvorodičku není mazec, navíc porodem o týden dřív tomu už stejně nepomůžeš, té váze .....
přeju ti rychlý a bezproblémový porod a věř, že teprva ted to bude bolet...ale na konci bude vytoužené , zdravé mimi, takže to za to stojí !!! hodně štěstí

lamarika
7. pro 2010

@lio mně hrozil z toho důvodu, že se mimi nechtělo ven (neměla jsem připravený cesty) a doktor mě nechtěl nechat přenášet. Což si myslím není závažnej zdravotní důvod 😉

Jinak k těm odhadům váhy. Syn měl předpoklad na 5kg a nakonec měl "jen" 4,5 kg. Teď dcera měla předpoklad 3,90 kg a nakonec byla malinká a měla jen 3,50kg. Takže já bych na ty odhady fakt moc nespolíhala, málo kdy jsou přesné

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru