Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

el267
18. led 2011

@olga777 no právě, že by to se to asi nemělo kudy tlačit. Jsem opět zabetonovaná ☹

el267
18. led 2011

I když to CS není asi tak důležitý. To se může změnit každým dnem. Tak nějak jsem doufala, že ten nápoj tomu pomůže. I ty ostatní aktivity 😉 A nic. Nález mám už 5 týdnů stejný 😔

el267
18. led 2011

@olga777 a ty jsi Adélku taky přenášela? A jaký jsi měla porod?

renina66
18. led 2011

@olga777 a myslis ,ze to teda znamena ,ze jsem natolik otevrena?toto je posledni zaznam od meho gynekologa z 35tt ,potom uz jsem zacala chodit do porodky a tam mi tvrdi ,ze nejsem vubec otevrena.

olga777
18. led 2011

@el267 já jsem nepřenášela (teda jeden den) po termínu mi rupla voda, ale moje tělo nebylo připravené na porod....pořád zavřená, děloha vysoko. Nechali si mě v porodnici kuli případné infekci, protože když prdne voda, tak by se měly preventivně nandat do 2hod.antibiotika, aby se něco nedostalo k miminku (např.streptokok, kterým trpí hodně těhotných, aniž o tom ví 😒 ). To bylo v úterý, čekalo se jestli se to nerozjede samo a nic. Pak jsem souhlasila s oxytocinem a tabletama na vyvolání a v pátek večer jsem začala mít kontrakce, které skončily po 18 hod.císařem ☹ Otevřela jsem se na 8 cm a pak se to zastavilo. V tom stavu, v jakém jsem byla, bych už neporodila ani myš. Nechci strašit holky, co budou rodit první, ale ze zkušenosti radím to nějak zbytečně neuspěchávat, když ženská není ještě připravená. Pak to může dopadnout takto. Kdyby to člověk tušil, tak jsem rovnou mohla souhlasit s císaře a nemusela trpět jako pes... 😉

el267
18. led 2011

@olga777 tak já přenášela 11 dní po druhém TP a měla jsem to podobné jako ty, ale s tím rozdílem, že mi vodu ruply oni a neotevřela jsem se ani po 3 tabletách a kapačkách s oxitocinem vůbec 😖

Tak třeba to ted bude jiné 😉 😉 😉

olga777
18. led 2011

@el267 takže jsi také po cř? Já myslím, že tady budu strašit do toho 2.2. a pak se uvidí.....alespoň bude mít pěkné datum porodu 😉
Né třeba to fakt bude jiné,.... lepší 🙂

el267
18. led 2011

@olga777 jj, taky.

renina66
18. led 2011

Holky tady je nejak mrtvo...to uz vsechny rodite? 😀

olga777
19. led 2011

@renina66 bohužel 🙄

medunka1
19. led 2011

Ja mam za sebou dneska KO a monitor.. Jsem otevrena na prst, hlavicka naleha a 29.1. jsem objednana na tabletku..
Takze bych asi v tejdnu mela prubnout ten ricinak, aby se neco hnulo a ja tam pak netrpela jak zvire.. 😅
No aspon, ze mam datum, to se pak veci mnohem lip planujou 🙂 😉

renina66
19. led 2011

Dneska jsem byla na Ko a monitor...otevrena vubec nejsem a dr.byl pekny brucoun!!bala jsem se ho na cokoliv zeptat 😠

renina66
19. led 2011

@olga777 Me take kazdy tipuje na toho 2.2 😉 😒

el267
19. led 2011

@olga777
@renina66 holky 2.2. je pěkné datum 😉
@medunka1 holka, ty vypadáš nadějně 😉 třeba ani tu tabletku potřebovat nebudeš 😉
já jsem stále 2v1 🙂

olga777
19. led 2011

@el267 já také, se mnou se nic nezmění... Vidím to tak, že dnes mám 1.termín a v pondělí druhý. Podud mi neprdne voda, tak v úterý míchám drink. A pokud mi prdne, tak také hned míchám drink 😉 (protože u Adý mi prdla a klidně teýden by se nic nedělo)

el267
19. led 2011

@olga777 nebo ti taky prdne voda a pojede to jako po másle 😉 myslíš, že kdyby ti dávali klystýr, že by vyšel i ten ricinák? Aby tě to neprohnalo ještě potom 😀

el267
19. led 2011

jako projímadlo to funguje úžasně 😀 už jsem to nabízela mojí mamce, ta má problémy si dojít na záchod.
Kam se hrabe gutalax 😉

renina66
19. led 2011

Ja mam prvni termin v pondeli a druhy dalsi pondeli,takze to vidim az az.... ☹ dneska mam pocit,ze mi odchazi zatka,pokud je to ona 😀 bolesti v podbrisku mam neustale.

el267
19. led 2011

@renina66 tak vydíš, něco se chystá 😉

renina66
19. led 2011

@el267 to doufam!:Djenze cim vic to chci ,tim pozdeji to beztak bude.tak nad tim nepremyslim a je to 😉

el267
19. led 2011

@renina66 já už jsem taky rezignovala 🙂 stejně půjde ven 😀

olga777
19. led 2011

@el267 kéž by, tedy byl by tu problém zajištění Adélky, ale na to už prdim. Ono to nějak dopadne... A klystýr,....no tak to opravdu netuším. Možná se z toho opravdu po... 😀 😀 😀

editah222
19. led 2011

@renina66 ahoj, mám pocit, že jsem s tebou dnes byla na monitoru 🙂 Ten bručoun byl asi doktor Konečný, je to můj gynekolog a já ho zbožňuju 😀 Já jsem taky nedopadla nic moc, na ozvy musím znovu v pátek a stejně tak na kontrolu, nějak se jim to nelibilo. Díky těhotenské cukrovce budu rodit (vyvolání) v 38 nebo max. 39tt.
Mě minule na porod zabrala horká vana a svařáček, do pár hodin jsem měla kontrakce a porod byl mega rychlej. Takže příští týden do toho jdu zas a když to nepomůže tak jdu koupit riciňák.

renina66
19. led 2011

@editah222 jee ahoj. 😉 brucoun to teda byl,mluvil semnou jako bych spadla z visne ,nebo co🙂)jinak diky za radu,hned zitra to zkusim 😀 pokud nekde sezenu ten svaracek 🙂 ten ricinak je peknej hnus ☹ jednou jsem se z neho pozvracela a podruhy jsem mela 4hodinovy,ale nepravidelny kontrakce ☹ jinak mozna se tam pristi stredu uvidime 😉

renina66
19. led 2011

@olga777 tak to se teda po... 😀 ja behala rano na zachod jak o zivot 😀

editah222
19. led 2011

@renina66 svařáček ve kterém je hodně skořice a hřebíčku 🙂
Možná se potkáme, ale tak trochu doufám, že přes víkend porodím 😉 🙂

medunka1
19. led 2011

Ja se neprestanu divit.. Kazdej den mne neco nebo nekdo v tyhle casti planety prekvapi..
Tak dneska jsem byla na exkurzi v porodnici.. (ja uz tam sice jednou rodila, ale opakovani matka moudrosti) 😀 a zminila jsem se sestricce, ze jsem objednana na vyvolani 29.1. Rekla mi, ze super, ale ze kdyby to slo driv bez vyvolavacky, tak by to bylo lepsi (nic co bych nevedela 😝 ) .. tak se ji ptam jestli na to ma nejakej recept.. a ona, ze pomaha hodne chodit a masaz krize v horky sprse.. apod.. ale ze jestli chci neco opravdu jistyho, mam si dat RICINOVEJ OLEJ!!! 😕
Mi malem vypadli oci z dulku, kdyz to rekla.. 😀 ptala jsem se, jestli to mam s necim michat a prej ne.. ze tak maximalne kvuli chuti s cim chci.. 😀
Zacinam nejak postradat smysl neochoty ceskejch lekarnic.. proc to nechtej prodavat? 😅 😵

el267
19. led 2011

@medunka1 😀 😀 tak to je dobrý s tím riciňákem

mě zase moje sestra v ordinaci řekla, já to doporučuju, ale ne vám. Ne po císaři. Já myslím, že tady v čechách s tím nemají moc zkušenost a bud se nechtějí ztrapnit, nebo tomu nevěří a raději to odsuzují.
Mě ten ricinák kupovala mamka v lékárně a úplně v pohodě. jen jí lékárnice řekla, že jde pro něj do zadu, jestli ho má, že ho prodávala nedávno nějaké paní.

medunka1
19. led 2011

@el267 ja tam byla s kamoskou, co je doktorka.. a ta kdyz to slysela rika.. no jako ja bych ti to teda vubec nedoporucovala a jestli to chcs michat s alkoholem, tak uz vubec ne.. Tak rikam nojo, jenze ty ses profeesi patolozka a ona je gynekolozka, tak asi budu verit vic ji, i kdyz ty jsi moje kamaradka 😝 😀

el267
19. led 2011

@medunka1 - zajímavý. A řekla ti důvod ta kamrádka?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru