Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

marienn55
26. dub 2017

@vronie2 ahoj vronie no ja mam ingredience uz doma, vcera sme skusili este sex ale okrem toho ze maly sa mi skoro z brucha vykopal sa nic nedialo🙂 dnes teda ked pride chlap z prace ( okolo 15-16) by som to do seba kopla a budem hlasit. Termin mam v nedelu, no na kontrolu k dr som objednana az buduci tyzden v stredu 3.5. a na to cakat fakt nebudem, tak ked sa nic neudeje tak sa max po..iem...😅 ty ides kedy skusat?

vronie2
26. dub 2017

@marienn55 Tak ty mas termín den přede mnou,ja mam 1.5. a na kontrolu do porodky jdu v patek. Takže do pátku zkusím max sex,i když ma u me podobne účinky jako u Tebe...dite zuri a to je asi tak vsechno😀 A podle toho co mi řekne Mudr. (kolik casu mi da na prenaseni) se rozhodnu kdy do sebe koktejl kopnu. Ale viděla bych to urcite az po termínu. Každopádně prvni chci vyzkouset koreneny nápoj z hrebicku, skorice a sporyse,popr. jeste klystyr😉

marienn55
26. dub 2017

@vronie2 Ten koreninový nápoj som dnes pila, viem že účinok to môže mať až neskôr ale idem skúsiť riciňáka nech viem , na čom som. Ak sa malému chce tak pôjde, ak nie tak nie 🙂 Na klystir by som sa asi neodvážila, už toto sa bojím čo bude 😀 každopádne idem ho vypiť a keby čosi tak budem sem písať

vronie2
26. dub 2017

@marienn55 Tak povídej,přeháněj,co to s Tebou dělá? 😲

marienn55
26. dub 2017

@vronie2 zatial ma ani neprehnalo ani nic, len mam jemne nepravidelne bolesti v krížoch. Su to dve hodiny odkedy som si to dala tak este casu si myslim, som prvorodicka takze tiez to podla mna nebude hned 🙂

vronie2
26. dub 2017

@marienn55 Stejně jsi borka,žes dala v jeden den kořeněný nápoj i koktejl😉 Ty uz to chceš mít vážně za sebou😀 Ja jsem si říkala,ze ten čajík zusim den nebo dva před ricinakem. Dej tomu cas,určitě se něco začne dít.

marienn55
26. dub 2017

@vronie2 bolesti sa trosku stupnuju, zatial nemeriam pravidelnost, varim veceru 😅 ale zacalo aj brucho tvrdnut. Tak koreneny napoj nemoze malinkemu ublizit ani tento hlt napoja tak to tak aj beriem 🙂

vronie2
26. dub 2017

@marienn55 Taky myslím,ze je to bezpečné,spíše jsem měla na mysli,jak bude reagovat tělo,abys nemela zbytečně silne kontrakce. Ale rikas zatím je to snesitelné. Tak se drž. Já jsem zrovna uspala prcka,tak jdu vlitnout na manžela..urcite se moc bránit nebude😀

marienn55
26. dub 2017

@vronie2 tak chvíľku to bola veľkom sila bolesti vkuse, aj na wc som bola dost, teraz to trochu ustáva tak si idem skúsiť ľahnúť a pospať, ked ma zobudia bolesti tak je dobre 🙂

vronie2
26. dub 2017

@marienn55 Tak ja držím palecky,at uz tady ráno nejsi🙂

marienn55
27. dub 2017

@vronie2 no nič, som v nemocke na monitore, celu noc bolesti, pravidelne každé 3min, nadránom prestalo, teraz bolia kríze tak som sla sa dať kuknúť ale teda pôrod sa nekonal

vronie2
27. dub 2017

@marienn55 Tak to mě mrzi😒 A nechali si Te tam? Jak to teď vypadá,budou Ti ho vyvolávat nebo jsi doma? Asi to tam dole hold jeste není nachystane,ty prcinky si dávají na čas,co. A jak to mas v planu dal,bude opacko s kktejlem?

martynez
28. dub 2017

Zítra ráno ho zkusím, 3. den přenáším, včera na kontrole zavařená jak princezna ve věži 😂 ... snad to pomůže

vronie2
28. dub 2017

@martynez Ahoj,já zítra přemýšlím o korenenem nápoji,bo termín mam v pondělí. A az v týdnu zkusím ricinovy koktejl,dneska jsem dokoupila zbytek ingrediencí,tak už se jen rozhoupat😒 Urcite dej zítra vedet,az do toho půjdeš!

kobliha20
29. dub 2017

Ahoj tak I ja sem maminka ... dva dny sem zkousela koktejl nejprve me 2x prohnal a pak nic.. 2 den se nedelo vubec nic a az 3 den rano mi zacla odtejkat voda a dalsi den sem porodila ... Nevim zda na to mel vliv koktejl nebo ne ale vsem co zkousej tak hodne stesti

vronie2
29. dub 2017

@kobliha20 Tak to gratuluji k maminku😊 A prosim Te jaký poměr sis toho dala,když jsi to lupla dvakrát? Já mam 50ml lahvičku a na začátku diskuze holky doporucuji slehnout si to cele,ale zda se mi to moc. Navíc,nezbyde na pripadne druhé kolo😉 Ale většině holek treba 2 lžíce zase nezabraly,tak jsem na vážkách Diky a uzivej mimiso.

martynez
29. dub 2017

Holky, tak já dala cca 2 lžíce oleje(necelé, strašně pomalu to teklo), mikro panák slivky a meruňkový džus. Uvidím, co se bude dít, jestli se z toho alespoň nepo...., odpo zopakuju 😝

vronie2
29. dub 2017

@martynez Tak jak to s Tebou vypadá? Bude další pokus nebo se uz neco zacalo dit?

martynez
29. dub 2017

Nic se neděje 🙄 ... a moje střeva jsou asi imunní 😝

vronie2
29. dub 2017

@martynez Možná to bude chtít vyšší dávku. Šla jsi do druhého kola?

martynez
29. dub 2017

Tak střeva zafungovaly, ale jinak nic, je fakt že jsem byla opatrná, ráno to zopakuji, ale nic už neosidim 😀 ...

martynez
1. kvě 2017

Tak holky, pokud to tělo není ready, nepomůže nic ... zítra kontrola, středa, čtvrtek vyvolávačka. Třeba si to ještě ale prcek rozmyslí 😎

marienn55
3. kvě 2017

@vronie2
@martynez
Baby ja som dnes dala 2.krat ricinak, presne o 16:00, zatiaľ sa nič nestalo,čakám . Zajtra by som mala ist na príjem a chcú mi robiť oxytocínovy test a neviem co všetko tak som sa rozhodla ze to dnes skúsim zavŕšiť takto. Otvorena som na dnešnej kontrole bola na 2cm, minule ked som dávala ricinak tak som bola len na špic takze uvidíme, držte palce nech sa maličký uz umúdri🙂

martynez
3. kvě 2017

holky, já zítra 7:30 nástup na vyvolání, tak držte palce, ať je to rychlé. 😌 Můj dovolenkar už musí ven 😁

marienn55
3. kvě 2017

@martynez drzim ti palce nech mas bezproblemovy porod, kedy si mala termin? Ja 29.4.:slight_smile:

martynez
3. kvě 2017

25.4. 😁... děkuji moc,já držím palce,ať něco zabere už 😎

mastik
8. čer 2017

Ahoj, mám otázku. Moje dula mi radila vypít ricinový koktejl pokud porod začne odtokem vody. Což bylo i minule, ale kontrakce se nedostavovaly a nakonec jsem měla infuzi oxy :-/. Pokud na vás měl projímavé účinky, ta jak dlouho trvaly? Já jen abychom kdyžtak měli nějaký čas na přejezd do porodnice a neseděla jsem x hodin na wc 🙂. Díky

janca0007
8. čer 2017

@mastik - mne to vzbudilo 2x cca behem hodky a pul, na potreti jsem myslela, ze musim znovu na wc, ale uz to byly kontrakce.

astyna
8. čer 2017

Já vás obdivuju :D v těhotenství žádná nechce ani kapku alkoholu a pak pijete toto 😀 To se nebojíte, co to udělá s tělem, když se prý tak rychle dostaví kontrakce, že je to větší fičák než oxytocin a tělo na to nemůže být připraveno? Když se prostě dítěti nechce, tak je pro to asi důvod.

sovickova13
15. čer 2017

Ahoj holky takže v úterý ve 20:00 jsem si dala koktejl, tak po 23:00 jsem měla průjem jako blázen a ve 2:30 začali kontrakce, v 7:30 mi odtekla plodova voda a ve stredu v 13:54 byl malej na světě 🙂 Den před termínem, takže já mohu doporučit 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru