Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

bocinka
11. pro 2009

san, myslíme... a já závidím a přeju rychlý a hladký průběh... 😅 😵 😅

hanik84
11. pro 2009

San: myslíme na tebe a závidíme 😀
Boci:Co ty?

bocinka
11. pro 2009

Hani, já nic... 😠 ted mám slaboučké kontra po 😠 cca 10 minutách, mám strach jít spát, abych to nezaspala... 😀

bocinka
12. pro 2009

San nám asi rodí... 😵

linduskaaa
12. pro 2009

Dobre ranko,

teda tak na San to tak zabralo a my Bocinko nic ☹ Doufam, ze uz ma v naruci krasne miminecko 🙂

bocinka
12. pro 2009

Však jo... taky žárlím... já už taky chciiii... 😅

vanitka
12. pro 2009

ahojte, spolutehulky!
mam za sebou desnu noc a myslim, ze som skoncila... v noci mi bolo priserne zle, koktail zo mna liezol obrovskou rychlostou vrchom-spodom, normalne som sa bala spat ☹ teraz som utahana, slaba ako mucha, deti maju energie aj za mna, tesim sa na dnesny den 🙄
aspon ze san je uz za vodou, ale nakoniec, ja budem v pondelok rano, uz to nejak zvladnem tie dva dni... idem si este uzvat domacu pohodu, pekny den! 😉

hanik84
12. pro 2009

já už snad ani nemám sílu to nějak komentovat, nohy a ruce mám tak nateklé, že jich nemůžu ani dotknout, mám pocit, že každou chvíli prasknu, už jsem vzdala veškeré pokusy jak drobka dostat ven a smířila jsem se s tím, že mi porod v úterý vyvolají. Teď lituji, že jsem na to vyvolání nešla už ve středu, když mi do Dr. nabízela, už jsme mohli být pomalu s mimi doma, no jo když já jsem si tak přála přirozený porod. ☹
Acho jo mám nějakou depku, jedině s váma holky si tady můžu pokecat a postěžovat, ostatní lidi mě nehorázně štvou, speciálně tchýně, už ji neberu telefony, protože bych ji asi řekla co si o ní myslím. Celé těhotenství mi neřekne jinak než kuželko (myslí si že je vtipná) a teď už 14dní dvakrát denně vyvolává aby náhodou o něco nepřišla, a ještě mi říká: No musíš to vydržet no, a počkej porod, ty vůbec nevíš do čeho jdeš, já bych mohla vyprávět, no to si teprve dáš, to si nedovedeš představit ........... Nejraději bych ji jednu pleskla 🙄
No doufám, že už to má San za sebou, tak jí to přeju a tiše závidím zároveň 😀
No snad jsem na vás nepřenesla tu mojí depku, to bych nerada, jenom jsem si potřebovala postěžovat u někoho kdo opravdu ví, jak mi je.

vanitka
12. pro 2009

hanik, aj ja mam depku ☹ ale neboj, nepreniesla si ju na mna, ja jumam uz odvcera vecera 🙂 ja som tiez dufal, ze by som obisla ten cisarsky, ale zrejme mi to nie je sudene... no co uz, aspon sa si nase detiska nebudu zavidiet prichod na svet a budu to mat vsetky tri rovnako. ale kazdopadne teraz sa prvy-krat vyhnem tomu nekonecnemu opytovaniu, kedy uz, vsetkym mozem bachnut termin, ze 14.12. a bodka 😵
hani, drzim palce, mozno sa to este do utorka pohne a hlavne bud v klude, na vsetecne otazky kasli, daj si nieco dobre a pusti si pekny film 😉

bocinka
12. pro 2009

Hanik, jojo to znám... u nás to ale nedělá tchýně, ta má neštěstí rozum, ale její sestřičky a jiné tetičky to vynahrazují i za ni.. 🙄 🙄

tu depku dělá asi ten sníh, já se dneska probudila a za dvacet minut jsem řvala jak kráva... 🙄 jenže nevím proč... 🤐 šla jsem se schovat do sklepa, ale přítel mě tam našel a měl úplně šok, tak než jsem mu vysvětlila, že nebrečím bolestí, ale jen tak, tak jsme se i zasmáli a pak si zašli na oběd ven, abychom nemysleli na to, že prostě holt ještě nerodíme... 😠

já jdu uklízet a potom si dám vanu a nějakou knížku, aby mě to přešlo... mno a pak se uvidí...

bocinka
12. pro 2009

holky, haloooo??? ještě deptáte??? snad neeee... 😅

sandule
12. pro 2009

Ahoj holky...
teprve ted jsem si našla chvilku abych vám zde sdělila svůj příběh☹
Ricinák jsem vypila v 16:00hod .v šest večer kontrakce po 5 minutách ale jen takové slabé...
ovšem okolo jedenácté to začalo z intenzivnovat tak jsme se rozhodli jet do porodky...natočili mi monitor kde zjistili že se opravdu jedná o ztahy a o začínající porod...pak mě pan doktor vyšetřila zjistil že jsem otevřena na čtyři ale musel mi s lítostí oznámit...že mají top stav a nemohou mě vzít a at jedu do Slanýho pokud by to neustávalo nebo se zesilovalo...ve dvě ráno jsem přijela domů ještě jsem tu pochodovala do čtyř a pak jsem poléhávala no bolesti opravdu sílily ale to bylo ještě kulový oproti tomu co mě chytlo v šest ráno kontra po minutě a hustý!!!!pořád jsem se převalovala ale byla jsem tak utahaná jak jsem celý den a noc nespala že jsem se jen zmohla převalit se z jednoho boku na druhý...to trvalo do sedmy do rána a pak to asi určitě ustálo jelikož jsem usnula a probudila se v půl devátý a bolesti nikde ,kontra nikde...jako by se porod zastavil☹takže jsem čekala dnes ještě celý den co se bude dít ty bolesti mám malinké ale to jsem měla i před ricinákem ale kontra už nejsou....
Takže holky moc děkuju za podporu a za to že jste na mě mysleli jste hodný 🙂 😵 ale budeme hold čekat dál...
ale zas pozitivní je že ricinák opravdu funguje monitor by nelhal lítali na něm ztahy číslo bylo největší 68...

sabinina
12. pro 2009

Ahojky holky,
hlásím že nerodím. 😒 Dneska je mi nějak divně,každou chvíli mě píchne úplně dole v břiše,cejtím malou hrozně dole..

Sandule:To je škoda,myslela jsem,že už to máš za sebou. ☹ Ale aspon víš,jak porod vyvolat 😉 nebo to třeba ted přijde samo..

Boci:Nic si z toho nedělej,já občas taky bulím jen tak..prostě na mě padne smutná nálada a je to...hlavně večer,když malá usne a manžel není doma.. ☹

Hanik:já už nesnáším sms typu:tak co už jsi porodila?? 😠 kuželko mi teda nikdo neříká,jen manžel si myslí,že je vtipnej,když mi před někým říká soudku.. 😒

hanik84
12. pro 2009

San: no to je neskutečný a my ti tak záviděly a ono chudáku vůbec nebylo co.
Boci: depka pořád a ještě se přidal strach, podle posledních měření by měl mít drobek 4,7kg já měřím 160cm, fakt se bojím, že to normálním způsobem neporodím. Dneska tady byla kamarádka porodní asistentka a ta říkala, že se mám zkusit s doktorkou domluvit na plánovaný císař, že by to bylo asi nejlepší, že to nebude chtít udělat, ale že si na tom mám trvat a případně i stropit scénu. No já nevím, tolik jsem chtěla mimi porodit, nechtěla jsem aby mi bylo vyoperováno jako slepák, ale jestli se tam mám zase trápit a pak jít ve finále stejně pod kudlu. Co myslíte?

cudlinka22
12. pro 2009

Ahoj holky, já si tady tak pročítám poslední příspěvky a je zvláštní, jak každá to těhotenství bere jinak. Ke konci těhotenství jsem si říkala, jak mi to bříško bude chybět, nejradši bych byla těhotná celý život 🙂 Strašně se mi to líbilo a mrzí mě, že to netrvalo dýl. Teď jsem skoro dva týdny po porodu a ikdyž je úžasný mít už malou u sebe, tak mi prostě strašně chybí mít ji v bříšku. Celý těhotenství a porod se mi moc líbilo a je mi líto, že už to mám za sebou ☹

bocinka
12. pro 2009

Sabi, tak ten soudek by si za klobouk nedal, chlapec... 😠 😀 😀 😀

Haní, snad ne...přece nebudeš taková rekordmanka... 😅 musíš brát že se seknou i o půl kila... 🤐 ale pravda je, že kdyby to dvakrát přeměřila a řekla, že je to opravdu tak... potom bych začala dělat rachot i já... s takovým nálezem nemůžeš normálně rodit... snad je MUDr normální, ne???? 🤐

Cudli, věřím Ti to a myslím, že to tak bude i u mě, ale když jsem to ještě nezažila, tak nevím o co přijdu a co získám... pravda ale je, že se budu určitě moct hýbat a spát na břiše a vůbec normálně fungovat, takže se to vyrovná... 😀 😀 😀 😀

cudlinka22
12. pro 2009

Boci, to spaní na břiše dost dobře nejde s těma obříma prsama plnýma mlíka 😀

bocinka
12. pro 2009

cudli, mám už tak čtverky až pětky, takže jsem zvyklá... 😀

cudlinka22
12. pro 2009

Ze mě je teď prsatej hubeňour 😀

bocinka
12. pro 2009

huběňour jsem nikdy nebyla a nikdy asi nebudu, ale prsa umím nosit, i s něma spát, takže se na to těším... 😵

bocinka
12. pro 2009

holky, přítel se právě po dvou měsících podvolil, že malé udělá diskotéku... 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 není možný... jdu souhlasit, než si to rozmyslí... 😀

sandule
12. pro 2009

No holky spíš co mě dostává je to že už sem si dá se říct 12ti hodinovej porod protpěla a ta myšlenka že to budu absolvovat znovu mě děsí☹ale je fakt že teda v šest ráno už to byli bolesti v kuse a byl to masakr a je to pár hodinek po té bolesti a říkám si že se to dá zvládnout takže se nebojte...to dáme ikdyž v ten moment jak jsem byla vystresovaaná tak jsem si říkala že to nedám☹

hanik84
12. pro 2009

Boci: 😀 diskotéku, pak napiš jak se to malé líbilo 🙂
no oni drobka měřili dokonce dva různí doktoři a vyšlo jim to samé číslo, takže já se bojím, depka trvá, akorát u mě se ty lítostivé stavy střídají s agresivními výpady. Teď jsem potkala souseda, když jsem šla krmit psa a on mi říká: Ty už běž prosím tě do porodnice! a já jsem mu řekla: A ty už bež prosím tě do prd...le s takovýma radama!Vůbec nevím kde se ve mě taková vulgarita vzala, ale on to snad pochopil, protože se smál. No stejně raději už fakt ven nepolezu, abych pak nemusela obíhat celou vesnici a omlouvat se za své chování. No nervy.

vanitka
12. pro 2009

san, si nas dostala, my sme tu uz oslavovali 😵 verim, ze coskoro to budes mat naostro, v miernejsej verzii

ja som dnes este poprala dve pracky, dokoncila detaily, skocily sme na navstevu k nasim a zajtra po obede sa mam hlasit v nemocnici... prosim, ak si spomeniete (a nebudete rodit), spomente si na mna v pondelok rano, nech ten cisar dopadne v poriadku a nech sme cim skor doma 🙂

cudlinka22
12. pro 2009

San, neboj, už víš, co od toho máš čekat, taková příprava neuškodí 🙂 Mně se porod tak líbil, že bych si to tu s vámi klidně vyměnila 😀

sandule
12. pro 2009

Vanitko určoo na tebe budu myslet neboj bude vše v pořádku a docela ti ho i závidím po včerejšku jelikož mi tělo pracovalo a bolí mě snad všechno od kostí po svaly no děs 😖
Cudlinko:jojo v tomhle směru máš pravdu taky si říkám že zas až tak hrozný to není dá se to zvládnout ale tím že mě vše bolí tak bych to už chtěla mít za sebou 😖

bocinka
12. pro 2009

Hani, malé se zeptám až vyleze, ale mě se to líbilo... 😵 😵 😵 i když to byla sranda, byl jak poprvé, musela jsem ho málem znásilnit, ale pak už dobrý... 😀

vanit, budemena tebe myslet....

San, víš že Tobík bude v kalendáři??? Říkala to Murynka, a Sofie tam bude taky... 😵 😵 😵

hanik84
12. pro 2009

Boci 😀 my jsme měli diskošku asi před týdnem, taky to bylo hodně zajímavé a vtipné, i když já jsem si zase dělala srandu, že mu šlo o život, on manžel má nějakých 75kg a já teď už skoro metrák 😖 Doteď na to vzpomínáme a smějeme se , no zážitek na celý život

sandule
12. pro 2009

Bocí vím ale chudáček bude na památku zesnulých☹

hanik84
12. pro 2009

san: taky nemůžeš spát a jak to máš ráno, já pravidelně straším do dvou do rána a pak bych spala do 10ti a když vstanu v 8, tak jsem jak praštěná po hlavě. Zkoušela jsem si i dávat budíka na 7 abych v noci usnula, ale stejně jsem strašila do dvou. Mám strach aby to pak mimčo nemělo otočené a nechtělo přes den spát a v noci ponocovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru