Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

veendula
22. srp 2010

tak co jak jsi na tom???u mě zatím nic

9ka
22. srp 2010

já už jsem byla jednou na wc, mám slabé kontra, ale nepravidelné - jednou jsou to 2 min, pak 5.... 😒
možná by se Ti hodilo tohle: http://www.contractionmaster.com/
je to počítadlo kontrakcí - když začne klikneš start a když skončí tak stop - a hlídá Ti to délku a intervaly... 😉

veendula
22. srp 2010

no já zatím nemám co počítat. ☹ zítra mě to asi nemine.ach joooo
ale tobě to přeju hlas jak se to vyvíjí 🙂

9ka
22. srp 2010

zatím je to fakt slabé a nepravidelné v rozmezí 3-7 min 😒 , ale je to trochu jiné než poslíci - nebere mě to v podbřišku, ale uprostřed. MOžná půjdu za chvíli zase na wc a bude po těch záhadných kontrakcích.... 😀

veendula
22. srp 2010

já nebyla ještě ani na wc.vidím že moji děloze se pracovat nechce to zítra teda potrvá...

9ka
22. srp 2010

@veendula neházej flintu do žita, některé holky se po tom taky nepoto... a ten den rodily,
třeba Tě to ještě drapne.. 🙂

veendula
22. srp 2010

a co ti říkali na kontrole?jaký máš nález?já jsem na prst otevřená a čípek mám měkký.nic víc mi v pátek neřekl

9ka
22. srp 2010

já jsem byla v pondělí na špičku prstu a taky měkký čípek.
teď mě to podruhé prohnalo a to už byl poněkud větší brutus... 😝 až sem se opotila... 😀
bůhví jestli ty kontra nejsou jen střevní křeče... intenzita sílí, ale intervaly jsem přestala počítat, asi zase začnu.
já ani nevím jak vypadá, když se to rozbíhá samo - první mi vyvolávali a to začly rovnou silné kontra, co se ani nedaly prodýchat... 😝

veendula
22. srp 2010

já jsem na tom stejně.taky jsem měla vyvolávaný porod.takže neporadím 😒 já ještě pořád ani nebyla na wc ach jo

marinka
22. srp 2010

@9ka Nemáš u sebe mužíčka, že byste zkusili sexík?? Já jsem to měla jako ty, taky se mi po nápoji rozjeli kontrakce, nebyly úplně pravidelné, nejdřív co 3 minuty, pak i co 10 a slábly, ale jak jsme dali sex, tak okamžitě velmi silné bolesti a za tři hodiny byla malá venku 🙂

9ka
22. srp 2010

no , aspoň to máš klidný, mně pořád tvrdne břicho, 2x jsem se pos.ala, ale nějaké pravidelné stahy nikde.... 😒 a už to je 5 hodin.... ☹

marinka
22. srp 2010

@9ka My jsme dali ten sexík 8 hodin po vypití 😉

9ka
22. srp 2010

@marinka mužíčka, neteř, dceru... je tu dost příbuzných... 😀 asi mi bude muset stačit koktejl... jsem ráda, že mužíček vaří... 🙂
Jinak díky - Tvůj příběh jsem četla - tak nějak bych si to představovala... 🙂

9ka
22. srp 2010

Tak já nevím - kontra jsou stále silnější a pravidelnější cca 4,5 min, trvají kolem 2,5 min. Občas je tam menší výkyv - tak 1x za hod (třeba 7min). 😕
Chci si dát sprchu, ale bojím se, že to přejde.... 🙂

danyseq
22. srp 2010

ahoj ja stale nic, uz bych to taky chtela mit za ssebou a nic :( uz 4 dny prenasim a zkusila sem snad vsechno a nic :(

9ka
22. srp 2010

Tak už jsem byla 4x na wc 😝 , kontrakce po sprše pořád, ale slabší, tak nevím, už jsem z toho jelen. 😕 manžel se pořád ptá jestli už jedem, tak ráááda bych mu řekla že jo, ale spíš mi připadá, že to slábne.... ☹

9ka
22. srp 2010

@veendula tak co, pořád nic?
mně se to zase rozjíždí - je to jako ráno - postupně to sílí, ale ještě to chce tu pravidelnost... 😒

marinka
22. srp 2010

@9ka Držím palce!! Já jsem ani u jedné holky přesně pravidelné kontrakce neměla, nemusí být 😉

veendula
22. srp 2010

já bohužel nic měla jsem křeče ale jen z průjmu.takže zítra chemie ☹

9ka
22. srp 2010

@marinka já ještě občas zkouším ty bradavky - to prý taky pomáhá... a co byl impuls pro vyjetí do porodnice? praskla Ti voda?

@veendula třeba Ti to aspoň pomohlo se nastartovat a po té tabletě to pojede rychle... 😉

marinka
22. srp 2010

@9ka Já jsem pořád čekala, hodinu po tom sexíku už jsem měla opravdu pořádné bolesti, dala jsem si vanu a nepřestalo to a jak jsem z vody vylezla, tak jsem začala krvácet a to byl konečně ten impuls, abych zavolala babičce na hlídání a šla budit manžu 😀 Do porodnice jsme vyjeli asi o čtvrt na dvě a o půl třetí byla malá na světě, přijela jsem tam otevřená na 8 cm a nevím teda, kdybych nezačala krvácet, tak asi porodím doma 😅

veendula
22. srp 2010

@9ka nevím jestli mě to nastartovalo protože sem neměla vůbec bolesti tak asi těžko.tobě to ale moc přeju a tiše závidím 😔

lena29
22. srp 2010

zdravím, jsem tady nová, nestíhám celé dočítat, ale zní to zajímavě, můžete mi napsat ten koktejl? Díky moc 😉

marinka
22. srp 2010

@lena29 Panák slivovice (nebo může být i vodka), panák ricinového oleje a dolít do 3 dcl meruňkovým džusem..

lena29
22. srp 2010

@marinka díky, koupím olej zkusím to 😉

9ka
22. srp 2010

Tak kontrakce ustaly... 😠 Byla to ale pěkná neděle.... taková napínavá... 😀 Zítra KTG a kontrola, tak když mu řeknu jak jsem se dneska rozjela, třeba mě hned nepožene do nemocnice a ještě chvíli počká. Zkusila bych to v úterý znova, jen se trochu děsím té srágory - to jsem myslela, že mi vypadnou i střeva... 😝
Moje první dcera byla už touhle dobou 10 dní na světě...

marinka
22. srp 2010

@9ka Škoda, že nešel ten sexík, jsem si jistá, že by ti to taky rozjelo jako mě 😉

ninouche
22. srp 2010

@marinka myslim ze alkoholu tam ma byt jenom "hlt", ne panak! 😕

9ka
22. srp 2010

@marinka Ty, já už bych to asi stejně nedala - sotva se hýbu a manžel taky není zrovna drobek (120kg)... 😀 a ten se navíc bál i toho oleje, že to miminku ublíží - asi bych ho nepřekecala.
Uvidím co zítra monitory a MUDr - jestli se to nějak pohnulo.... Malá prostě nechce být ve Lvu, ale v Panně... 🙂

marinka
23. srp 2010

@ninouche Já jsem si dala malého panáka 😅 No malý panák a hlt, to už je skoro nastejno 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru