Nepřibírání. Je to normální?

radulka57
31. srp 2020

Je tu někdo kdo v těhu přibral třeba 1kg nebo nic? Myslím fakt za celou dobu. Budu 30týden a nemám nic nahoře. Při normál postavě 157cm/59kg . Nemám nadváhu. Mimi prospívá, takže si bere ze mě, tudíž jak budu rodit tak budu pak mít logicky ještě min kilo než před těhu. Stresuje mě to. jestli je to normální.

mourovatakocka
31. srp 2020

@radulka57 Myslím, že úplně standardní to není 🤔 Co na to gynekolog, setkal se už s takovým záviděníhodným případem 🙂? Pokud miminko prospívá, tobě nic nechybí, můžeš si pískat 🙂

radulka57
autor
31. srp 2020

@mourovatakocka ten říká že se to stává a že to ještě přijde, že naberu na konci, jinej zas říká že třeba to tak zůstane až do porodu, že každé těhu je jiný. Ale já se spíš bojím, že pak ještě zhubnu :(

jjasmina
31. srp 2020

@radulka57 Pokud podle dr plod prospívá, tak věřila lékaři, já nabrala 25kg a nejvíc po 30.tt

renatkaa1996
31. srp 2020

Ja jsem 19tt, zhubla jsem do 3 mesice 4 kila, takze jsem mela 50kg, a ted mam nahore jen kilo, a bricho vubec zadne. Urcite neco malo priberes 🙂

martina_cz
31. srp 2020

Já mám 160cm a 50kg a teď v těhu jsem měla ve 30tt +6kg a nyní v 39tt mám +15kg, teď to jde rychle a ještě k tomu ty otoky.. ale to má opravdu každá jinak.

linee
31. srp 2020

@radulka57 ja za cele tehu pribrala 5 kg, posledni 3 kg ke konci. Jake jsi mela zacatky? Byvalo ti spatne nebo tak?

radulka57
autor
31. srp 2020

@linee nebylo mě vyloženě špatně, měla sem nechutenství, moc sem tomu nedala , shodila sem ale jen 1kg. Ted mam to 1kg nahoře zpět ale to je vše. Já už jsem takovej psychopat, že se vážím 5x denně a manžel už mě ukradl váhu.

linee
31. srp 2020

@radulka57 nejdulezitejsi je, ze prospiva miminko. Co treba stitna zlaza? Tu mas v poradku?

radulka57
autor
31. srp 2020

@linee vždycky sem měla, myslíš že by se až třetím těhu něco najednou změnilo? to mě netestovali.

barmil
31. srp 2020

@radulka57 ja za celé tehotenstvi pribrala 8kg a poslední dva měsíce už jsem nepribrala vůbec. Ale plod pribiral a vyvíjel se ok, jak měl, tak to doktor neřešil.

janedv
31. srp 2020

@radulka57 vzdyt na 157cm je 59kg dost, ja mam 59-60 na 167cm a rozhodne nejsem zadna vyhublina. Jestli dite prospiva a gynekolog je s tim srozumen, nestresovala bych se. Kdybys mela 45kg, asi by to bylo jine, ale 60kg neni zadny problem.

meronym
31. srp 2020

@janedv Ja zacinala tehotenstvi s 59kg pri 173cm. Pri vasi vysce organizmus nejake zasoby mit bude.

janedv
31. srp 2020

@meronym to asi melo byt pro autorku dotazu @radulka57
Kazdopadne souhlasim, na tuhle vysku je 59kg dost, koukla jsem a bmi je 24, tam zasoby opravdu jsou, nebala bych se.

fyii
1. zář 2020

@radulka57 ahoj ja, 5 kg jsem samovolne zhubla a 1 kg tyden pred porodem pribrala. Jedla jsem normalne jako vzdy. v 1. tehotenstvi jsem pribrala celkem 5kg. Takze se nsstresuj, pokud normalne prijimas potravu, neni co resit. Lepsi nez 30 kg shazovat ne😉

jk93
1. zář 2020

Přibrala jsem za cele těhotenství 3,5 kg, v porodnici jsem nechala 10 a za další půlrok mám dole ještě dalších 6, ale ja tedy začínala na 91 kg, pokud doktor nic neříká, nestresovala bych se a pak se uvidí 🙂👍

denisahlavicova
4. zář 2020

Já za celé tehu přibrala jen 5 kg. S tím, že první 3 jsem nabrala do 4 měsíců, další 2 nic a další 2 kila poslední 2 měsíce tehu

any2any
4. zář 2020

Nekdo to tak ma, hlavne bych se dopredu nestresovala tim, ze po porodu vyrazne zhubnes, pri tve vysce/vaze budes mit stale v pohode vahu. (mivala jsem pred detmi dlouhou dobu na 172cm 56kg a mela jsem krasnou postavu, zadna hubenoura jsem nebyla) Jo a obe dcery mely pri porodu temer 4kg a z porodnice jsem odchazela vzdy jen s temi 4kg dole. A jak kazdej tvrdil, ze kojenim se hubne, tak s moji vahou to ani nehlo,a to jsem kojila obe fakt dlouho. Takze pokud se miminko vyviji, jak ma, tak hlavne zadne stresy...
😊😘

jitulinka35
14. říj 2020

@radulka57 já jsem na tom úplně stejně. Do teď jsem nic nepřibrala. Stává se mi, že mám i o kilo méně. Ptala jsem se na to doktora a říkal, že je to naprosto v pořádku. Mimčo prospívá. Prý může být problém u hodně štíhlých maminek.

handulkak
14. říj 2020

Já jsem s první nabrala do 5kg - vše po 30tt, teď s druhou 4 a kousek - taky až na konci. 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru