Otoky v těhotenství - jak je zmírnit?

snazilka2018
3. črc 2019

Ahoj holky,
jdu si pro radu zda nevíte čím trochu omezit otoky v těhu? Jsem 35tt a uz neobuji skoro žádné boty ... hlavně pravá noha kotník vpodstatě už žádný kotník nemám ... 🙂

alassel
3. črc 2019

Nohy hore a kybl se studenou vodou😃

moxha
3. črc 2019

Co na to gynekolog? Určitě nohy nahoru a po domluvě s lékařem je možné předepsat třeba nějaké léky

malytlustyhroch
3. črc 2019

Moc neotykam a stejne mam na tehotenstvi vzdycky o cislo vetsi boty, posledne mi to i par mesicu po porodu trvalo nez se ta noha zase smrskla, krome otoku se taky povoluji vazy nebo co, v malych botach bych se netrapila. Samozrejme, pokud jsou to vylozene sloni otoky, resila bych s gynekologem nebo obvodakem.

malinkaelinka
3. črc 2019

Procházky ledovým potokem 🙂 a cvičením otevřít trisla, aby lymfa a voda mohly volné proudit.

sister05
3. črc 2019

Ležím, bastim Detralex, když není vedro natáhnu kompresní punčochy, místo bot nosím lékařské pantofle a nejvíc mi pomahala procházka v bazénu. To mě i přestaly bolet 👍 jinak nárty a kotníky neznám už od 4.mesice. tak ještě chvilku a bude líp.

eldrag
3. črc 2019

koupila jsem si o 5 čisel vetsi pansky sandaly a v tech jsem chodila pul roku i s ponozkama kdyz bylo třeba, měla jsem morbidni otoky od 2-3 mesice, leky na odvodneni nedavaj, pri kojeni pak taky ne... me nepomahalo nic, ani studene, ani nohy hore ani lymfaticke masaze... vsechno me bolelo otoky vystoupaly ve 38tt az ke kyčlím

snazilka2018
autor
3. črc 2019

Děkuju za tipy holky 🙂 ... na otoky mi Dr. řekl těhu tepla to je normální... Jinak macham ve studený nohy hore bazén to trošku zlepší ale jinak to dvakrát neucinkuje 🙂 tak už asi jen držet a vydržet 🙈🤰

eldrag
3. črc 2019

@snazilka2018 jojo, jen vydrzet...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru