Pár týdnů do porodu. Jak jste na tom?

23. dub 2021

Mám max tři týdny do porodu. Přibrala jsem 15 kg, vůbec se v jídle nedokážu kontrolovat. Mám problém se vůbec přes to břicho ohnout. Když mi něco např upadne, tak stojim a koukám na to a přemýšlím, jestli to tam radši nenechám ležet, protože zvedání i jen lehkých předmětů mi nedělá dobře. Pomalu si ani nedokážu natáhnout kalhoty. Břicho mě dost tíží , miminko je poměrně aktivní. Chodím asi třikrát v noci na wc. Převalit se z boku na bok v noci je docela náročný a nepříjemný natož se z ty postele zvednout. Poslední měsíc nosím preventivně vložky, protože při kýchnuti málokdy udržím moč. Já se tak moc snažím to těhotenství užívat, ale vůbec mi to nejde! Jak jste na tom vy maminky? Necítím se zatím nijak extra unavená ale připadám si tak nějak děsně.

zrzinda
23. dub 2021

Jéje, já to měla stejně úplně 😊 Teď jsem 7 týdnů po a za týden jsme s manzelem na prochazkach s kočárem na hodili cca 40 kilometru. Takže už jenom chvíli vydrž a bude dobre 🙏

alilali
23. dub 2021

Porodis a uvidíš jak se ti hrozně uleví s tím břichem a to okamžitě 😀 úplně ti rozumím! Já mám doma ročního syna a nyní jsem v 6. měsíci, nemotorná, velká, vše mě bolí, zvedá mě chlap z postele, prej si pořídí hever, ale znám to už od prvního a vím, že to vše bude dobrý a čeká tě za to "trápení" krásná odměna.

Ono vůbec není pravda kolikrát, že těhotenství je nejhezčí období v životě ženy. Vydrž, bude dobře a kila rychle dáš dolů.

autor
23. dub 2021

@zrzinda jaký jsi měla porod?

klokanka31
23. dub 2021

Jojo asi tři týdny do porodu jsem se modlila abych už porodila 😂 těhotenství jsem měla skvělý, až ten poslední měsíc to stálo za to. Já běhala na záchod v noci každý dvě hodiny (někdy i po hodině), a přesně na čas, podle mě si mohl manžel řídit hodinky. Taky se mi hrozně blbě vstávalo z postele, takže ke mně manžel vždycky běhal a pomáhal mi z postele vstávat. Jsem se cítila hrozně 🙈 A malá si v bříšku dělala diskotéku nejradši v noci když jsem chtěla spát ☺

mamikry
23. dub 2021

To jsme na tom stejně, termín za tři týdny a připadám si jako vyvržený vorvaň. Břicho je vcelku v pohodě a nějak zásadně mi nevadí, když se teda zrovna nepotřebuju nazout do bot. Horší je to s nohama, přes den si s dětmi moc nesednu, takže je mám pak jak konve těžké a otékají mi prsty. Noční převalování mám úplně stejně, k tomu se mi ještě přidaly nervózní nohy, takže někdy je to zážitek 🙂. V noci v břiše mejdan, ráno vyspávačka, takže pravidelně stresuju, jestli je vše ok :D. Zkrátka radosti poslední týdnů, ale je to naposled, tak si to snažím užít i s těmi nepříjemnostmi. Každopádně doufám, že miminko nebude dělat drahoty a nejpozději za týden se uvidíme osobně.

autor
23. dub 2021

@mamikry už chces rodit za týden? Na termín nechceš rodit? Jinak nervózní nohy, co to je?

cinam
23. dub 2021

Já to mám za dva týdny cca a cítím se fajn 😊 jen odpoledne bývám unavená a už nemám moc energii na syna, což mě mrzí. Musím říct, že v prvním těhotenství jsem se cítila daleko hůř, nemohla jsem se ohnout, tvrdlo mi pořád břicho a byla jsem vůbec děsně nemotorná. S prvním synem jsem přibrala 16 kg, teď mám zatím nějakých 14 kg.

ema90
23. dub 2021

Tak ja mam do porodu zhruba taky tri tydny, doufam, ze ctyri.
A citim se uplne stejne jako vy. Akorat s tim rozdilem, ze taham v brise dvojcata, takze... No nic, nemam ani slov 🤦🏼‍♀️😅.

emamaira
23. dub 2021

Taky tři týdny do porodu a je to jako bys popisovala mě 😀 s jídlem je to peklo, pořád bych něco žrala. Ze vzteku, jak se mi blbě spí, jsem koupila nové matrace (už asi rok to bylo v plánu). Ale boli mě v noci kyčle, tak se pořád otáčím a skoro nespím. Mám doma tříletého syna, unavená jsem dost, potřebovala bych chodit spát i po obědě, ale to prostě nejde, on spát nebude.
Být to na mě, tak bych už klidně porodila 😀

patypresdevaty
23. dub 2021

Já jsem při svých běžných 50kg měla v obou těhotenstvích navíc 15-16kg a nějak mě to nedeptalo 🙂 Jo, na tůry to nebylo, spousta věcí byla fuška, při kýchání jsem učuravala, mela jsem hemeroidy, obří křečovou žílu přesně tam, kde by ji člověk fakt nechtěl a nečekal... Ale i tak bylo těhotenství fajn 🙂

autor
23. dub 2021

@ema90 vůbec si nedovedu představit nosit v roce dvojčata. To musí být hrozně náročný!

mamikry
23. dub 2021

Ja mam plan rodit v po ukoncenem 38tt 😀, jak to uvidi mrne, to se uvidi. Nervozni nohy znamenaji, ze tak divne tlaci a brni, ze s nimi clovek musi porad hybat. Stava se to prave v tehotenstvi hodne.

klokanka31
23. dub 2021

@mamikry Mě zas na konci těhotenství hrozně nohy lechtaly, hlavně v noci 😁 a taky jsem si říkala jak porodím v 38.tt. Nakonec si malá poctivě počkala do 40 tt 😊

zrzinda
23. dub 2021

23 hodin, nastrih jak hrom 😄

veronicka89
23. dub 2021

Mam pres 20 kg nahore. Par dni do terminu... Blbe spim wc 5x za noc minimálně... Jinak je mi super.
Ze zeme zvedam nohama a kdyz to nejde nezvedam 😂...

Uz se tesim na mimco...

Blbosti neresim...

Jsou zenske co musi lezet, kterym je blbe, jsou otekle ubrecene protivne, znechucene... To ja nejsem... Uz jsem v cilove rovince... Uz bude za chvilku konec 🙂

mamikry
23. dub 2021

@klokanka31 Já po dvou malých vysedávačích taky nečekám, že bych rodila před termínem, ale přání je otec myšlenky, že jo. 😉 Navíc mi za poslední dny kleslo břicho skoro ke kolenům, hlavička už naléhá a nemám doma všechno připravené, takže ideální čas se narodit 😀

martulka88
23. dub 2021

Jsem 12 týdnů od porodu - rodila jsem v 38tt. Malý mi tlačil na močák tak, že jsem poslední měsíc chodila v noci co hodinu na wc. Díky cukrovce, jsem moc nepřibrala, ale ohnout se, když něco spadlo byl problém plus mně překážela i prsa - z G vyrostla na I. Ke konci jsem ani nikde nemohla moc chodit - neustálé chození na wc a tvrdnutí bříška. Ale neboj, ono to uteče.

tinie
23. dub 2021

Mam do porodu pet tydnu a jsem na tom uplne stejne jako ty co se tyce ohybani a lezeni v posteli. Pres den jeste behem za malym dvouapulletym, snazim se ho brat na mensi vylety, abychom si to uzili naposledy ve dvou 😃 uz se tesim, az se hrosiho bricha zbavim 🙂❤️

luhana
24. dub 2021

Posledni mesic je nejhorsi, ale po porodu bricho splaskne a ulevi se ti uvidis 🙂 Navic 15 kg neni zase tak moc. Ja pribrala 13 kg a v porodnici jsem nechala -8 kg. A ted 4 tydny po porodu jak beham kolem prcka, jdou kila dolu. To pujde, uvidis.

somalicats
24. dub 2021

Rodím za měsíc. Přes břicho se sice jakž takž ohnu, přesto si připadám jak vyvrženej vorvaň, do schodů, když ještě nesu nejmladší, funím jak lokomotiva, chůze pomalá (jsem zvyklá chodit rychle). Tohle bych ještě dala, ale v tomhle těhotenství mě fakt brutálně zlobí reflux, z toho i kašlu, takže vypadám jak stará koviďačka 😀. A přijde mi to horší, než ten brutální hemoroid, co jsem měla s minulou dcerou (to jsem nebyla ani schopná normálně sedět, jen na kruhu). Už se fakt těším na porod.

autor
24. dub 2021

Můžu se zeptat, jak vám začal porod? Pokud tedy nejste prvorodičky.

klokanka31
24. dub 2021

Mně začal tak že mě vzbudily slabé bolesti jako kdybych měla mít ms, odešla hlenová zátka, a hned potom už jen křížové nepravidelné bolesti.

gracinka7
24. dub 2021

Buď v klidu, já jsem čekala na konec těhotenství jako na smilování. To období jsem nesnášela. Naštěstí jsem oba kluky rodila před termínem. Když si představím, tě jsem mohla ještě přenášet, rosí se mi čelo ještě teď.
Přeju pevné nervy a hladký průběh porodu.

autor
29. dub 2021

Holky jak jste na tom? 😁

luhana
29. dub 2021

Ja jsem byla porod vyvolavat, kvuli prenaseni. Dneska je to 5 tydnu.

cinam
30. dub 2021

Já 38+5 a už bych klidně rodila 😊 cítím se pořád dobře a tak si myslím, že se jen tak nic nechystá. A co ty?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru