Placenta překrývá čípek, máte zkušenost?

blessedmary
21. črc 2015

Ahoj maminky a budoucí maminky. Jsme v 16tt. A celý první trimestr se mi dělaly hematomy, takže jsem musela hodně odpočívat (což moc nešlo, protože mám doma dvouleté škvrně), ale ustáli jsme to. Jenže na posledním ult. mi zase zjistili, že mám placentu přes čípek. Údajně se mám opět vyhýbat namáhavé činnosti, nic těžkého nezvedat, šetřit se a nedělat si z toho hlavu, že prý se placenta ještě se vzrůstajícím těhotenstvím může dostat nahoru. Máte prosím někdo s tímto zkušenost? Články o tom na netu byly dost hrůzostrašné ☹

mysonek
21. črc 2015

@blessedmary také jsem měla v prvním těhotenství placentu dole. Na UZ ve 20 týdnu doktorka říkala, že zasahuje hluboko do dolního děložního segmentu, ale že se pravděpodobně ještě vytáhne nahoru. A měla pravdu. Takže se neboj, v 16 týdnu je to běžné. Pokud by to ale přetrvávalo do konce těhotenství, tak to znamená porod SC. Ale myslím, že se to upraví.

blessedmary
autor
21. črc 2015

Děkuji za uklidnění, no snad to tak bude. Bojím se toho krvácení, co jsem u toho četla. Už jsem hodně krvácela v prvním trimestru, a jsem z toho celé nějaká ve stresu...je toho na mě nějak moc. 😖

merope
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru