Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Popíchávání v břiše a občasné tvrdnutí břicha v 7. měsíci

tyrsysovamamca
17. črc 2016

Mile budouci maminky, mam na Vas dotaz. Podobnych je zde asi spousta, ale prosim Vas o reakce, moc mi pomuzou. . . Jsem v 7.mesici, doposud jsem se citila moc dobre. Nyni me znepokojuje obcasne popichavani v brise, nebo jen na 1 strane. Nakonec zjistim, ze jsou to streva (bojuju se zacpou), nebo prominte mi to -vetry. Ale bricho je proste citlivejsi. U gynekologa bylo vse pred par dnynaprosto v ppradku a "ucebnicove dokonale tehotenstvi". Ale mam strach o maly miminko aby bylo v poradku... Tvrdnuti delohy se mi.napr. na 1-2min stava kdyz si lehnu ze sedu, po opatrnem milovani a kdyz vzjdu napr. 3 Patra schodu.... Myslite si, ze je to normalni? dekuji za odpovedi

andreaandrejka
17. črc 2016

@tyrsysovamamca Je to normální. Bud v klidu.

jackjacek
17. črc 2016

@tyrsysovamamca normální to sice je,ale není to dobře...doktor by ti měl předepsat magnesium 😉

micha2105
18. črc 2016

Ahoj, jsem ve 30.tt a mám úplně to samé. Občas mě píchá pravé straně, břicho mi tvrdne asi už od 5.měsíce - hlavně při změně polohy, když si lehnu, dlouho stojím nebo při námaze. Beru magnesium, ale moc mi to nepomáhá. Podle dr.je vše ok, mimčo by mělo být v pořádku.

tyrsysovamamca
autor
18. črc 2016

Diky za reakce, uklidbily jste me🙂 v dnesni dobe clovek nevi....a boji se trisku🙂

lluucc
18. črc 2016

Jsem 31tt a břicho mi tvrdne už dýl a to hlavně při procházce a po sexu a někdy i trošku píchá. Nemyslím si že by se magnesium mělo předepisovat jak na běžícím pásu (jak to dr. dělají). Něco tě píchne - užívej magnesko... Určitě to není dobré brát na ,,poslíčky", ale až když víš, že ho máš nedostatek. Tvrdnutí bříška je normální. Je to příprava dělohy na porod a pokud na to bereš magnesium, tak to potlačí tu přípravu dělohy a uvolní svaly (děložní) a když se na to nepřipraví, může o pak zbytečně komplikovat a oddalovat porod.. Toť můj názor 🙂

muschabella
18. črc 2016

Břicho mi tvrdne od 20. týdne asi a hořčík nepomáhá. Navíc ho beru už několik let kvůli latentní tetanii ☺ Teďka jsem 32. týden a občas mám i silné poslíčky a všechno je ok. Když se neotevíráš a není to často tak se není čeho bát😊

kat87
19. črc 2016

Břicho mi začalo tvrdnout v 27.tt. Šla jsem radši k doktorovi, kde mi přeměřil čípek ( 25mm). Nasadil mi magnesium a utrogestan. Čípek se zatím drží pořád stejně na 25 ale břicho mi i tak tvrdne cca 5x denně. Což si myslím je úplně v pohodě. Ale mám taky nařízený klid a a spíš polehávat. Ale ty dva měsíce to pro mimčo vydržím 😉 .

kristiin
29. črc 2016

@tyrsysovamamca ahojky, zrovna dneska už od rána mám popichování na pravé straně břicha tak 5 cm vedle pupíku. Beru magnesium Magnosolv - rozpustný nápoj (mimochodem to magnesium má super vedlejší účinek -způsobuje průjem, což se v těhu parádně hodí, zácpa je minulostí😉 ) Snažím se tím popícháváním nenechat moc znervóznit, ale stejně jsem z toho špatná. Mimi čekáme po 3 letém snažení a nakonec z IVF. Příští úterý jdu do poradny, snad bude vše ok. Nejraději bych byla na UTZ denně a ještě raději, kdybych měla v břiše kameru 😅

Sem začni psát odpověď...

Odešli