Porodní váha miminka. Máte někdo zkušenost?

barcachejn
14. dub 2020

Ahojky holky,myslela jsem ze ted ve 40tt uz zadnou diskuzi zakladat nebudu a uz jen v klidu porodim,ale jsem z dnesni poradny trosku zmatena a vystrasena tak ja jen jestli je tu nekdo kdo to mel treba stejne nebo podobne.... Byla jsem dnes v poradne delali mi ozvy tam nebyl zadny problem,pak mi delali ultrazvuk a maly mel pred 14 dny vahu 2900g v 38tt dnes ve 40tt mel 3050g takze dr mi rikala ze ma maly pribytek a jeste se zminila ze na ultrazvuku ma o neco mensi brisko ze celkove je to male mimi takze dalsi kontrola v patek a kdyztak se pry domluvime na indukci porodu (vyvolani). Nevim co si myslet cele tehu bylo ukazkove nikdy mi nikdo na ultrazvuku nerekl ze vaha nebo velikost maleho nesedi.... Ted jsem jen vystrasena a nevim jestli zbytecne... Budu rada za kazde info dekuji.

ginnyw
14. dub 2020

S tímto problémem úplně zkušenost nemám, ale tyhle odhady nebývají přesné. Já jsem se tedy dostala jen do 39tt :D, ale den před porodem mi řekli, že má tak 3200g a měl 3640g. Asi bych se snažila na tvém místě neplašit, uvidíš, co pro změnu řeknou v pátek a kdyžtak vyvolají. Může mít už horší průtoky, ale to taky nemusí být žádná hrůza. Moje spolubydlící v porodnici měla holčičku s horšími průtoky, šla na SC a měla 2500g, do měsíce mého cvaldu dohnala a předehnala a i dnes, skoro ve třech letech je větší, než on... Prostě z jednoho ultrazvuku bych nedělala závěry 🙂 Přeji, ať je to brzy za tebou a vše je v pořádku 🙂

ivis_b
14. dub 2020

@barcachejn osobní zkušenost nemám, mně už pak váhu ani neříkali, protože v téhle době už to nejde určit přesně, je to tak plus mínus půl kila, takže odhad k ničemu. Ale je pravda, že ty průtoky teda zkontrolovat mohli - kontrolovali je? Normálně ultrazvukem se to dělá. Já takhle ke konci těhotenství už chodila na monitor do špitálu a tam ultrazvuk běžně nedělali (na rozdíl od mojí doktorky). Ale jednu dobu se mimi strašně mlelo, tak jsem jim to tam řekla a hned mi ultrazvuk dělali a právě kontrolovali průtok krve.

martiniquest
14. dub 2020

Pokud maji podezreni na problem, maji zkontrolovat prutoky. Pokud jsou prutoky v poradku, neni zadny duvod k indukci. Trvala bych na kontrole prutoku a na indukci hned nekyvala (mam za sebou dve)

barcachejn
autor
14. dub 2020

@ivis_b k prutokum mi teda uprime vubec nic nerekli... Ultrazvuk mi delala v celku podrobny lezela jsem tam opravdu dlouho a dlouho vsechno merila takze doufam ze kdyby byla v tomto smeru neco spatne tak by mi to rekla.... Ja mam posledni dobou spise opacny problem ze uz ty pohyby citim mene ,jak kdy teda nekdy vecer zacne radit a kope ale treba dnes pres den je uplne v klidu i na monitoru jsme ho museli budit...

barcachejn
autor
14. dub 2020

@martiniquest ja se na ty prutoky zeptam v patek,ja jsem prvorodicka takze mam neco nacteno a nastudovano ale je to pro me vse nove... Rikam k prutokum mi vubec nic nerekla 🙄 jeste se mrknu do zpravy ale tam jsou zase ty jejich zkratky a to je taky kolikrat neco rozlustit....

martiniquest
14. dub 2020

@barcachejn Mensi pohyby jsou ke konci normalni jev. Dite je tam namackane jak sardinka, nema misto. Charakter pohybu je na konci jiny.
Na ty prutoky se urcite zeptej. Je to dobry ukazatel toho, jak se diteti dostava vyziva. Odchylka mereni na ultrazvuku je velka (az 500 g) a velmi zavisla na zkusenostech lekare. Mne tvrdili, ze je odhad vahy 3500 a vylezlo ze me mimino skoro 3900 🙂

ivis_b
14. dub 2020

@barcachejn Pokud dělala ultrazvuk, tak věřím, že to kontrolovala, to se běžně dělá, není to nic speciálního. V pátek bych se na to cíleně zeptala. A kdybys pohyby fakt cítila málo, míň než normálně, tak bych jela hned. Já byla na pohotovosti asi třikrát, pokaždý jsem si připadala jak blbec, že to nakonec nic nebylo, ale pokaždý mi říkali, že lepší přijít pětkrát zbytečně, než jednou a pozdě. Zbytečně se nestresuj, ale pohyby sleduj a v pátek se poptej 😉 Držim palce!

barcachejn
autor
14. dub 2020

Moc dekuji holky za odpovedi a rady... Rikam jsem histericka prvorodicka a histericka jsem temer cele tehu takze nic divneho u me 🙄😀 jakmile mi dr naznaci ze je neco trosku jinak nez byva uz v tom hledam to nejhorsi...

alassel
14. dub 2020

Muj dr me odhadl vahu 4,5kg a poslal v 38tt na vyvolani (maly hodne pribiral), v poradne v nemocnici mi rekli, ze je to nesmysl a maly bude mit max. 3600g.. po porodu po hamiltonu cca za 4 dny mel maly 4480g! Takze muj dr vedel co dela.. takze vaha co doktor to jiny nazor.. ja duveruji svemu

ivis_b
14. dub 2020

@barcachejn já ti rozumím, jsem úplně stejná 😀 Teď v druhém těhotenství je to malinko lepší, ale zase je ten pitomej virus, takže jsem zalezlá jak jezevec, protože se bojím to chytit 🙂 Za chvíli to budeš mít za sebou, neboj 😉

jk93
14. dub 2020

U gynekoložky měřili malou každých 14 dní, také jsem měla při jedné kontrole malý přírůstek, poslali mě do porodnice na přeměření a tam bylo vše v pohodě, doktorka jen blbě změřila, průtoky byly u obou lékařů v pořádku 🙂 Takže určitě zkontrolovat ty průtoky a ať změří mimčo i v nemocnici, mohli se na gyndě seknout 🙂

eithelwing
14. dub 2020

@barcachejn Že ti doktoři tak rádi stresují. U mě je zase mimi příliš velké. Spadla jsem mezi cukrovkarky kvůli vlastně špatně provedenemu testu, nemám od té doby jedinou zvýšenou glykemii, ale odhad vyšel v 32tt o týden víc na váze. Přitom sám doktor i pa z porodnice mi řekli, že váhový odhad je nepřesný, půl kila sem a tam není problém.
Také je fajn vzít v úvahu, jak jsi velká ty a partner.
U nás je to průměr, ale já jsem z rodiny, kde jsou všichni kluci vysocí a teď čekám kluka.

martt
14. dub 2020

@barcachejn Pokud byli dobré ozvy. Tak bych se moc neznepokojovala. Oni ty přírůstky jsou opravdu jen orientační. U prvního syna strasili, že má také malé přírůstky a, že je celkově malý. 2 dny před porodem říkali ohdad 3080. Rodila jsem 40+2 vyvolávaně a mel 3580g.

barcachejn
autor
14. dub 2020

@jk93 Ja jsem prave byla v nemocnici uz mesic chodim tam 🙂

barcachejn
autor
14. dub 2020

@eithelwing No my jsme oba tak normalne ja teda na zenskou jsem trosku vyssi 173cm a manzel ma 178cm a taky cekame kluka ... Me ani nevadi ze bude mensi ja jsem chtela rodit mimi do 4kg ale jde mi o to aby byl zdravy no kdyz se jim jakoby neco nezdalo,jestli je jenom malinky a jinak je vse ok a vyroste tak s tim problem samozdrejme nemam...

barcachejn
autor
14. dub 2020

@martt No to je presne me podobny pripad,ja mam 3 dny pred porodem a maly udajne ma 3050g a taky mi prave chteji porod vyvolat tak jsem zvedava jestli je opravdu tak maly a nebo jestli me opravdu jen vystrasily🙄

martt
14. dub 2020

@barcachejn A to ti ho chtějí vyvolat jenom kvůli váze? Mne ho nevyvolavali primárně kvůli váze. A kvůli špatným ozvam. Ono zase 3050g není zas tak málo. Kamarádka ted rodila 41 týden a měla holčičku 2900 a před tím ji nikdo neřekl že je malá.

barcachejn
autor
14. dub 2020

@martt no prave ze jen kvuli vaze taky to nechapu... Nic jineho nez vahu a velikost maleho neresila takze predpokladam ze jiny duvod neni.... V patek mi ted zase naplanovala kontorlu,rekla ze se kdyztak naplanuje indukce ale zaroven mi do zpravy napsala kontrolu v poradne 21.4 coz je pristi cvrtek tak nevim uvidim v ten patek co mi reknou... Rikala ze prenaset nechavaji max 10 dni dele ne... Ja mam termin tento patek no

astyna88
14. dub 2020

Odhady jsou jen odhady. Kamaradce vyvolavali porod pro maly plod,odhad byl kolem 2800hr ve 40tt,ze uz dva tydny stagnuje. No a na konec vykoukl kluk o vaze 3800gr....a to na ni koukalo doktoru vic. Prutoky urcite zkontrolovat.

Me delala ted ve ctvr doktorka odhad a pry 3100gr, pak prisla holka na praci a ta mi zase rekla 3300gr. V CPA ze si pry udelaji vlastni uzv, tot k odhadum....

barunka1408
14. dub 2020

@barcachejn Mě se něco podobného stalo s první dcerou také. Cele tehotenstvi mě strasili 4kg miminem a najednou bum na poslední kontrole na gynde v 35tt byla o 2 týdny menší. Prutoky prý v pořádku. Na monitoru a utz za další dva týdny byl tedy 37tt byl odhad váhy v podstatě stejný. Ale uklidnovali mě, ze každý utz je jiný a ze nárůst váhy tam muže být, ze nejde srovnat dva cizi utz a ze uvidime co na další kontrole, ale ze mě příště pošlou raději na podrobnější utz. Tam nějaký nárůst váhy byl, ale minimální (takže třeba mezi tím 35tt a 38tt byl rozdíl tak 150g). Prutoky byli hraniční. Laicky mi bylo receno, ze miminko je v pořádku, ale už mu pobyt u mě nic nedává a prutoky zajišťují jen jeho “vegetaci” v brisku. Takže jsem souhlasila, ze si mě tam nechají a bude se vyvolávat. Do teď nevím jestli to bylo vyvolání jako takové, Proroze během toho dne se ve mě postourala snad celá porodnice, ze kontrakce se rozjely samy a bez nějakých větších bolesti jsem se otvrela na 4 prsty, pak pichli jen oxitocin a malá byla za dvě hodky venku. Narodila se s vahou 2750g. Ale rychle to dohnala pak jela svou křivkou co měsíc to kilo nahore 🙈

aurelie34
14. dub 2020

Vůbec bych ty odhady nebrala vážně. Já jsem měla váhový odhad 4 dny před porodem 3400 g a malá se narodila s porodní váhou 4430 g, tak že se sekli o 1 kg 😀. Ještě mi doktor říkal jak bude holčička o dost menší než moje první dítě (porodní váha 4150 g) a malá bráchu nakonec ještě o dost předčila. Pokud se jim něco nezdá, tak by měla hlavně zkontrolovat prutoky a pokud budou OK, tak to vůbec neřešte.

amazonkajanik
14. dub 2020

Mě řekl doktor,když jsem se ptala,tak prý akorát. Rodila jsem 38+6 a měl pouhých 2,66kg 🙄

chanddra
14. dub 2020

Jen odhad a odhady... neboj se. Syn měl 14 dní před porodem odhad 3050g. Narodil se 38+6 s váhou.... 3050g! Takže asi tak... pochybuji, že nepribral, tak mi to ani nebylo řečeno. Jen spatný odhad.
Druhý měl mít prý sotva 3 kila a měl 3350g.

89peta
14. dub 2020

me takle vystresovali s prvním synem. tyden pred terminem na utz v nemocnici,ze ma hlavicku odpovidajici 39tt,brisko odpovidalo 36tt a nohy 37tt. Cele tehu byl nejaky problem,na zacatku krvaceni,pak spatny geneticky utz,odber plodove vody atd..a syn se narodil 40+1tt,zdravy,symetricky,s vahou 3,25kg.

dat
14. dub 2020

@barcachejn ahojky ja to.mela dost podbne. Ve 38+2 tt mela mala odhad cca 2800g, dr ji.merila a i strhnni kost kratsi a celkove rekla ze budr mensi, prutoky pupecnikem v poradku (urcite take mas) a rekla mi ze za 14 dni na kontrolu jak roste (ve 40+2) to vychazelo a mala se narodila ve 40tt presne s porodni vahou 2970 a vse v poradku. Urcite je vse v poradku neboj 🍀

lolam10
14. dub 2020

Muj se narodil 41+1 a mel jen 2820g.ale neprislo se na to do porodu,vse bylo cele tehu ok...jen chci uklidnit ze i kdyby mel tuto nizkou vahu furt je tohle jeste dobra vaha,preziji miminka i 500g.jinak muj byl kojen do roka a vse zvlada a vse dohnal...

barcachejn
autor
15. dub 2020

Holky moc dekuji za pozitivni komentare a informace ... Kdyz tak na to koukam kolik jste meli nektere porodni vahu tak nechapu ze jim 3050g prijde tak strasne malo 🙄 a to jeste neni venku a nevime kdy bude.... Ve finale se muze narodit a mit 3500g hlavne at jsou deti zdrave to je pro nas matky nejdulezitejsi!🙏

krupka3
15. dub 2020

Je to jen odhad, vubec bych to neresila, jen te uz ve 40tt chteji mit plne pod kontrolou. Na indukci bych urcite nepristoupila, pokud jsou prutoky v poradku. Minule ti mohla odhadnout o 200g vice, dnes o 100g mene (to jsou pro ne desetiny milimetru pri mereni), a hups, duvod k vyvolani je na svete.

barcachejn
autor
15. dub 2020

@krupka3 Urcite se na ty prutoky v patek zeptam a pokud bude vse ok tak nechci porod vyvolavat jako pokud tam samozdrejme nebude nejaky problem ze by mi musely porod vyvolat ... Chci at si maly rekne sam ted v patek mame teprve termin muze vylezt treba pristi tyden sam a to bych byla radsi samozdrejme...

jolana24
18. dub 2020

Jestli jsou průtoky ok, tak bych se nebála. Stačí aby se mimčo lehce hnulo a už je odhad úplně jinej. Den před porodem syna mi řekli odhad 3500g a další den se narodil se 4010g. A u dcery mi 14 dní před TP řekli 3300g a rodila jsem týden po TP (takže za 3 týdny) a dcera měla 3260g

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru