Pozitivní streptokok v 36tt

misullas
12. zář 2018

Ahoj holky kolik z vás bylo v 36 tt pozitivní na streptokoka ? Kdy jste jeli do porodnice a stihly Vám dat včas antibiotika ?

inke29
12. zář 2018

@misullas ahoj..ja byla pozitivní a vse uplne v pohode...jak mi praskla voda tak jsem si dala sprchu...pockala na manzela a do hodky jsem byla v porodnici...antibiotika mi dokonce stihli dat dvakrat...rodila jsem asi 10 hodin...a jeste mi to trochu urychlovali kvuli tomu streptokoku...ale gynekolozka mi rekla at jedu hned po prasknuti vody..

andelka
12. zář 2018

Já byla u prvního ( u druhého o 2 roky později už ne), dali mi ATB cca mezi 2 a 3h v noci a malý se narodil ve 4h. Takže jedna dávka cca 1,5 h před porodem. Ve zprávě jsem měla napsané,že to nebylo dostatečné. Chodili pak první den mimco víc kontrolovat,ale je zdravé.

andelka
12. zář 2018

Mně teda voda nepraskla,jeli jsme až byly kontrakce a špinila jsem. Netušila jsem tehdy že to bude tak rychlé, byla jsem na příjmu otevřená na 8 cm. Kontrakce byly v pohodě až do příjmu na oddělení.

mourovatakocka
12. zář 2018

Ahoj, taky pozitivní. Doktor říkal, že v pohodě, nemusím se bát. Do porodnice jsem jela, když jsem měla v podstatě pravidelné stahy, tam se samozřejmě zastavily 😂. Mě osobně praskla voda asi dvě minuty před narozením dcery, tak ještě že na to jsem nečekala. Není to nic hrozného, má to prý hodně maminek a pokud nerodíš doma nebo na benzínce, stihnou ti dát léky.

janawaes
12. zář 2018

@misullas Byla jsem, jela jsem hned jak mi praskla voda. Antibiotika jsem dostala v pohodě a všechno se stihlo 🙂. U vchodu jsem hlásila, že jsem pozitivní, aby to věděli.

jenny91
12. zář 2018

@misullas Já jela do porodnice deset hodin po začátku kontrakcí po pěti minutách - říkala jsem si, pro jistotu, když mám toho streptokoka... Nakonec jsem rodila přes 40 hodin, takže se to stihlo v pohodě :D

barus222
12. zář 2018

@misullas ja byla pozitivni.. 37 tyden..ve 3 v noci jsem se vzbudila,nalozila do vany,volala do porodnice a oni ze nepraskla voda,tak ze mam pockat..nakonec manzel zavelel, ze cekat nebudeme ...asi v pul seste jsme vyjeli,voda praskla v aute..pak me nesmyslne davali na monitor,ptz jsem chtela tlacit, pak prebihala na sal a za 15 min se syn narodil...takze nejake leky..vubec...maly je v poradku...

hanih
12. zář 2018

@misullas Já byla pozitivní při druhém těhotenství. Hrozně jsem se toho bála, protože první porod byl sice vyvolávaný, ale dost rychlý, a pokd by druhý byl nevyvolaný, ale taky tak rychlý, nestihla by se antibiotika podat. Nakonec se to ale vyřešilo samo - týden před termínem jsem chytila zánět dutin, takže jsem antibiotika musela brát tak jako tak, jen se obvodní doktorka dohodla s gynekoložkou v porodnici, která antibiotika jsou nejvhodnější. No a ačkoliv byl ten zánět dost nepříjemný, byla jsem za něj nakonec i ráda, protože druhý porod byl bez vyvolání a ještě rychlejší než první, takže by se antibiotika fakt nestihla. Doktorka mi ale předtím říkala, že pokud je porod rychlý a dítě se tedy nezdrží příliš v porodních cestách, je riziko nákazy velmi malé...

martinka_33
12. zář 2018

Měla jsem v prvním těhotenství a antibiotika jsem žádný neměla, voda praskla těsně před narozením, to prý se zvyšuje riziko nákazy, čím dřív praskne..
@mourovatakocka prosimtě, jak souvisí místo narození s něčím, co máš v těle??? To tam máš v porodnici stejně jako doma nebo na benzince 😀 A buď dostaneš atb a tím se to 'přeléčí' nebo se nestihnou a pak tam určité riziko nákazy je ať se miminko narodí kdekoliv 😉

mourovatakocka
12. zář 2018

@martinka_33 Třeba v tom, že když se porodí cestou, nikdo ti nestihne dát ATB před průchodem miminka porodníma cestama??

janey007
13. zář 2018

Měla jsem ATB 1 hodinu 50 minut před narozením.. říkají, že ideální je 4 hodiny, ale v pohodě 😉

kittyy17
13. zář 2018

Já ho měla v obou těhotenstvích, a ATB jsem vůbec nedostala, oba šli císařem. Prvního dva dny vyvolávali, a vůbec nikdo se nevzrušoval tím, že by se porod mohl náhle rozjet a že by to nemuseli stihnout...

bemo
13. zář 2018

@misullas ahoj, já měla streptokoka u všech čtyřech dětí, navíc jsem alergická na penicilin, takže jsem musela mít vždy jiná atb, ale bylo to jedno, protože mi je nikdy nestihli dát. Vždy jsme přijeli do porodnice na poslední chvíli a naštěstí to nikdo z dětí nikdy nechytil.

martinka_33
13. zář 2018

@mourovatakocka Takhle jo, ale jak tu plno holek psalo, nestihne se vždycky ani v porodnici..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru