Přejídání v těhotenství

rendlik86
19. led 2019

Ahoj, jsem v 7. měsíci a začalo mě ,, trápit" přejídání a následný bolesti břicha. Jim pravidelně, dodržuji hlavní jídla a svačiny, ale problém je, když se vrátím z vycházky nebo bazénu , prostě mám nějakou větší aktivitu, a po cestě domů začnu mít strašný hlad. Pak se dám do jídla a tak nějak nemám žádnou klapku, prostě žeru, žeru, furt mám hlad a najednou buch- jsem úplně prejezena a bolí mě břicho. Snažím se na to dávat pozor, ale jak říkám, prostě mozek furt vysílá ,, mám hlad". Bojím se, že tím prckovi ublizim

malytlustyhroch
19. led 2019

@rendlik86 v tretim trimestru jsem to mela podobne, az na to, ze jsem se fyzicky uplne prejist nedokazala. Mozek vysilal "mam hlad", zaludek "uz se do me nic nevejde". Musela jsem si hlavni jidla rozdelovat na 2x (pul obeda, dve hodiny pauza, zbytek obeda) a furt same svacinky, at jsem sla, kam jsem sla, vzdy neco k jidlu s sebou. Nemyslim si, ze by 5 jidel denne bylo pro tehotnou realne, prijde mi to malo, ve stavu kdy se do cloveka normalni porce jidla uz nevejde. Jedine, co me dokazalo zasytit, anizbych si pripadala prejedena byly tehdy fazole.

cilkat
19. led 2019

Myslím, že pokud máš v pořádku cukr, tak tím ublížit maximálně figuře, ale ne prckovi. Já si hlídám velikost porce kvůli cukrovce, ale občas taky skončím tak, že jim třeba hodinu. Tu hranici mezi najedenim a prejedenim taky necejtim, dokud nejsem za ní... Funguje fakt jen dělit porce a přidávat si.

ange_de_la_morte
20. led 2019

Pokud nemáš cukrovku tak miminku neublížíš .... taky mám takové stavy a pak to často končí u záchodové mísy protože to neustojím, vždy si říkám nebudu se tak přecpávat ale někdy to neklapne - prevencí je asi nedostat se do fáze hladu - i na tu procházku si sebou vzít do kapsy musli tyčku nebo něco.

leniczka23
20. led 2019

Co zkusit jist pomaleji? Melo by to pomoct. Jinak souhlasim s holkama.😊

merope
20. led 2019

@ange_de_la_morte Chápu dobře, že nejsem sama, komu prostě na konci druhého trimestru začaly větší nevolnosti než v prvním? Poprvé jsem zvracela na konci druhého trimestru. Prostě hlad by byl, ale víc jídla = je mi hned blbě od žaludku. Včera jsem měla normální porci večeře (bylo to mooooc dobré) a cítila jsem pálení žáhy ještě ve 3 v noci a nemohla si lehnout na levý bok.

ange_de_la_morte
20. led 2019

@merope : já teda začla mít problémy spíš až od půlky 3.trimestru - ale jo na večer mi bývá blbě kolikrát víc jak na začátku těhotenství, prostě žaludek má míň místa ještě je výš položený

pehule
21. led 2019

Moc pěkné 🙂 já začala,, žrát " až v 9. Měsíci ale fest :D no včera jsem měla hlad od rána jako kdybych týden nejedla, dokonce jsem se zavřela ve špajzu u dobrot :D v 17h nám manžel odjel pro Čínu, na kterou jsem měla šílenou chuť ale v 17.20 mi praskla voda a jídlo si tedy užil jen on :D když mě odvezl do porodnice. Dnes jsem ve 3.26 porodila a už se těším až bude snídaně :D

urtica
21. led 2019

Přidávám se - mám to podobně (39 tt), často hlad, ale žaludek už to nedává a je mi pak blbě (ač porce je vlastně normální)...vyloženě záchvatovitým hladem a přejídáním jsem ale trpěla spíš v prvním trimestru, tam jsem si to vykládala nízkou výchozí váhou (měla jsem podváhu), s tím že tělo se asi nejdřív snažilo dostat na nějakou normální hodnotu..

ocetnicek
21. led 2019

Mám to stejně. Jsem 24 tt a nemůžu nic sníst, aniž by mi nebylo špatně. V noci mám pálení žáhy, že nemůžu spát. Ráno se najím normálně, to mi je ještě dobře. Svačinu nezvládnu, oběd si dám normální (přejezená nejsem), no a večer už mi je špatně a těžko tak nějak automaticky, ať si dám na večeři cokoliv, je mi těžko a blbě. Přisuzuju to děloze natlačené na žaludek, ale nevím...v prvním těhotenství jsem zvládla ke konci těhu už jen přesnídávku s piškotama a pribiňáka :D

ocetnicek
21. led 2019

@pehule Gratuluji :D

ejmate
21. led 2019

Ahojky, tak se snaž tomu návalu hladu předejít. Zkus jíst častěji. Když jdeš na procházku, tak si vezmi do kapsy do pytlíku třeba hrst oříšků, sušeného ovoce nebo banán nebo prostě cokoliv lehčího, co můžeš zobat i při pohybu, ať z toho tělo čerpá a nevyšle ti doma signál, že je hladové. Jinak mě nic nenapadá, jak tomu předejít 😕

pehule
21. led 2019

@ocetnicek děkuji! Již jsem po snídani a dala bych ještě jednu :D

petulejan
21. led 2019

@ocetnicek tak to mám podobně. Snídaně ok,oběd jak kdy,někdy ve mě leží až do večera,někdy ne,večer si dám třeba salát a už je mi zle. Kolikrát vůbec nevím co jíst,je mi z dost věcí těžko a jsem překyselená.

marketa1218
21. led 2019

Ahoj holky, já jsem teda v 1.trimestru a taky jsem jako kyselina, něco s nim a zachvilku mám zase hlad 😀 Nemám pocit přežírání, ale neustálého hladu. Jestli to půjde takhle dál, tak pomoc!

jitule1984
29. led 2019

Souhlasim s leniczka23. Je dobre jist pomalu a jidlo si vychutnavat. Ackoliv chapu ze to nejde vzdy. Muj manzel je vyborny kuchar a kolikrat nepomuze ani mensi porce 😅.

jitule1984
29. led 2019

Nebo zkus taky vic pit. Jak se rika "hlad je prevlecena zizen".
Uplne nej je poslouchat sve telo. Rekne si o mleko, napij se. Rekne si o cokoladu, snez ji.

urtica
29. led 2019

@jitule1984 Tak to už bych byla dvakrát taková - moje tělo si o čokoládu říká neustále 😀

jitule1984
30. led 2019

@urtica ja mela velky strach ale zatim jsem pribrala o 13 kg. Z 80 na 93. Navic tak zajimave ze by tomu malokdo veril. 19.9. - 82,7 kg ; 17.10. - 87,5 ; 13.11. - 87, 5 ; 10.12 - 91,7 ; 15.1. - 91,7; a nakonec 22.1. - 93. Dnes jdu na kontrolu do porodnice, tak uvidim.
Jinak se vahu snazim moc neresit. Stale mi zbyva 10 kg do puvodni vahy, kterou jsem mela v lete 2017 😅. Pote co jsem tak hodne do pul roku zhubla se nam podarilo otehotnet. Tak si rikam, ze kdyz jsem to dokazala predtim, s mimcem to taky zvladn 😉

jitule1984
30. led 2019

@urtica jo..... jinak cokoladu dlabu docela hodne. Rekla bych ze vic nez je zdravo. Nastesti test tehu cukrovky dopadl negativne 😥

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru