Přenáším :/

svatkafojta
16. črc 2015

Ahoj holky,
jdu si postěžovat za váma...termín porodu jsem měla 10.7 a prcek nikde :/ zkoušela sem snad vše - procházky, změna tlaku proběhla taky, lekla jsem se, znásilnila manžela, pila malinovník, chodila do schodů / ze schodů ale na mě nic nepůsobí...břicho mě pobolívá tam dole, je to i nepříjemné když někdy chodím ale je to stále snesitelná bolest spíš je to otravný ale porod to asi ještě nebude :/ teda dnes jsem už od půl 4 od rána nemohla spát, bylo mi jakoby zle, pálela žáha, nevěděla jsem jestli jít na malou / velkou nebo zvracet ale pak se to uklidnilo a jen to píchání dole zůstalo přes celý den ale teď zas opět klid :/ navíc když do pondělí nebude nic, tak mi to vyvolají a toho se celkem bojím :/ No zítra jdu zas do nemocnice na kontrolu ale co bych dala za to, aby se mi to během večera rozjelo samo.

Navíc taky ty řeči od každého : ještě nic? Tak co, už rodíš? Jééé mě je vás líto v tomto počasí atd. vyloženě mi už všichni pijí krev. Kdyby bylo na mě, mám už dávno po porodu ale prcek je hold línej chlap 🙂))

lenula4
16. črc 2015

@svatkafojta Já porodila až 41+6 takže Tě úplně chápu co prožíváš. Jediné co můžu poradit je vydržet! Prcek si řekne kdy chce ven, taky jsem zkoušela nemožné, nakonec mi porod vyvolávali. Ono to těhu někdy skončí, uvidíš, prcka v břiše nebudeš mít věčně 😀 Ty řeči ignoruj, já už ke konci telefonáty a jakékoliv zprávy ignorovala,vůbec mi na psychice nepřidávali.

lv
16. črc 2015

Chudacku, cítím s tebou 😕

terezapetrova
16. črc 2015

@svatkafojta tez velikej soucit, jsem na tom ulne stejne dle nekterych dr v porodce jsem mela termin 10. 7. a v pondělí se bude rozhodovat o vyvolani ci sekci, takze fat stejny 🙂 a taky uz chci rodit, ja chci ! 😀 mam nahore 20kg, znova tepla a doma vecne uvriskanej skoro 4 letej synek 😲 jinak vyvolani se neboj, me vyvolavali první dite a fakt v poho, ma to i sve vyhody, jsi od zacatku pod kontrolou lekaru, vlastne vis kdy to bude takze Te začátek třeba neprekvapi a tak, akorát ja jsem vyvolani nechtěla z jediného duvodu chtěla jsem aby si proste muj druhorozeny řekl sam

melodygirl
16. črc 2015

@svatkafojta já porodila 42+0, chápu co prozivas, ale to pálení žáhy a že se ti chtělo pořád na záchod, to už je známka toho, že se to blíží, říká se, že tak den dva před. Ale i kdyby vyvolávali, tak se není čeho bát, ještě máš chvíli čas, je teprve čtvrtek. Mě tedy nakonec vyvolávali a nepodařilo se, nakonec jsem porodila sekcí. Ber to tak, že ať bude způsob porodu jakýkoliv, má to tak být, člověk s tím stejně nic neudělá, zkus se nestresovat a těšit se na něj až bude venku jakkoliv

vetyver
16. črc 2015

Pálivé jídlo a na první zabrala příprava,, trepaciho,, krému 😀 to klepání se jí asi nelíbilo tak mě nechala vyspat a pak prdla vodu ;)

ayenkas
16. črc 2015

Úplně tě chápu, já měla s dcerou první termín 16.5., druhý 23.5. a nakonec jsem rodila až 30.5. Od toho 23. jsem se už každé ráno budila fakt nasraná, že jsem v noci nezačla rodit. V porodnici jsem už prosila o vyvolání a oni furt ne a ne mě tam nechat. Doma jsem brečela, že miminko k nám nechce, manžel z toho byl na větvi, co se mnou je😀 Každý se mě furt ptal na porod a to mě iritovalo neskutečně. Pak jsem řekla, že jak budu zas těhotná, tak všem řeknu, že termín mám až o dva týdny později, než budu opravdu mít, ať mě neotravují s tím😀 Jinak nakonec jsem se při porodu neotevírala a voda už byla zkažená, takže jsem rodila ve finále akutní sekcí☹ Jinak jsem vytírala na kolenách, sexovala, dávala si horkou vanu a svařák, hodně chodila... Vyzkoušela jsem snad vše, kromě toho ricinového koktejlu (z toho jsem měla obavy) a stejně jsem si porod ničím nerozjela☹ Druhé dítě bych chtěla raději porodit přirozeně, tak snad se mi poštěstí a nebudu tentokrát tolik přenášet, to by mě asi císař neminul...

shine2015
16. črc 2015

@ayenkas my řekli dvakrát termín o měsíc později, z toho první se narodila o tři týdny dřív stejně,tudiz skoro o měsíc a půl driv než očekávali.....podruhé jsme řekli,že nic nerekneme a nakonec jsem teda slevila a řekla zase o měsíc později,a nečekali to též.....nenápadně tedy telefonáty proběhly,ale zahrála jsem to.....a teď potřetí jsem ve cca24tt a nikdo nic neví ....a řekneme nejspíš až se mimi narodí.....nejprve to na mě nebylo vidět a pak jsme odjeli do zahraničí a nebudu říkat kdy se vrátíme ....vrátíme se a až porodim,dámě jim vědět. Nebudu se stresovat s ostatními ještě - řeší kolik priberu a kolik jsem nabrala a co to bude za pohlaví a termín.....a aby mi někdo jakoze nenápadně vyvolával jak teda.....to ne.....na to nemám nervy.....

A čekali jsme do velkého ultrazvuku, jednou jsem měla SP a ty reakce.....už jsem nechtěla riskovat. A teď jsme si řekli ze nic neřekneme

pavlapl
16. črc 2015

Já jsem přenášela všechny tři. Také jsem zkoušela úplně všechno i ricinový koktejl a nic. Holky mi vyvolávali. Jedna se narodila 42+0 a druhá 41+6.

katull
17. črc 2015
https://www.youtube.com/watch?v=q8acVVC1uB0

Tady je moc hezká odborná přednáška o těhotenství. Mimo jiné tam vyvrací i mýtus tzv. přenášení. Kdy třeba týdenní nebo 14 denní "přenášení" vůbec není přenášení, ale úplně normální stav, protože nikdo většinou neví, který den přesně došlo k oplodnění. Takže když rodím třeba týden po vypočítaném termínu, může to být naprosto v pořádku, protože vajíčko mohlo být oplodněno trochu později než jak nám páni doktoři vypočítali podle PM a UTZ.
Tak klid, jen to maličké nech, ať se narodí, kdy bude chtít. Ona příroda si poradí 🙂

diamanta
17. črc 2015

Přenášela jsem dva týdny,a přitom každý večer pomalu "rodila". Zkus ještě skořicový koktejl a masáž bradavek, ale hodně dlouho, vpodstatě se tím musíš zabývat s přestávkama celý den 😒

nuali
17. črc 2015

Rodila jsem 40+3, už od 36tt jsem byla otevřená na 2 cm a poslíčky prakticky celé dny. Byl to celkem očistec. K tomu se mě všichni ptali, jestli už a pořád se ujišťovali, že jim vážně dám vědět, až to přijde... Zkusila jsem všechno. Každý den několikrát tři patra schodů, horká vana, fyzická námaha, sex... Kolikrát jsem se z procházky ani nevrátila skoro domů, jaké jsem měla bolesti a nic. Nakonec se malý rozhoupal a narodil se čtyři hodiny před plánovaným nástupem na indukci. A aby toho nebylo málo, i porod byl pak komplikovaný. Nesestupoval, zasekl se hlavičkou a nakonec ho tahali kleštěmi...
Přeji ať to máš brzy za sebou a bez komplikací 🙂

lulu1985
17. črc 2015

Aho, ja jsem dnes 40+5 a uz z toho taky silim 😀 prvni dcera se narodila necekane 37+2, praskla mi voda, tak sem cekala, ze to bude zase driv, ale milost pan si postavil hlavu 🙂 No musime to vydrzet, snad to bude brzo 😉

brendamonique
6. srp 2015

... já prvního před termínem a druhého jsem přesně o týden přenášela - 41+0 - nakonec když jsem ten den odpoledne měla nastupovat na vyvolání mi v ráno ve 3:00 praskla sama plodová voda 😀

lulu1985
6. srp 2015

Svatkafojta: tak jak to nakonec dlouho jeste trvalo? Maly se 4,5h po pridani prispevku rozhodl, ze uz to nebude protahovat 😀

svatkafojta
autor
6. srp 2015

Tak ja nakonec rodila az 22.7:))) nastoupila jsem do porodky v pondeli rano, to mi hned dopo dali dve kapacky na vyvolani ale to semnou ani s malym nehlo, v utery se stale cekalo a ve stredu rano kolem 8 mi zavedli pilulku, prvne me zaclo bolet bricho tak, ze bych to mela dostat a to az okolo 9...pak se to trosku rozjelo, kolem 10-11 mi zavedli dalsi pilulku ale uz jen asi ctvrtku nebo pul pilulky, bylo to neprijemny protoze to strkaji hluboko ale dalo se to vydrzet, nejsem prece zadna babovka 🙂 a kolem te 12 mi zacaly uz poctive bolesti, vyplati se dychat tak, jak vam poradi vase por.asistentka, pak mi prisel dr pichnout vodu, dostala sem zimnici, valila pod horkou sprchu, ta mi na chvilku pomohla a za chvilku na sal na kozu, bohuzel sem malyho nemohla vytlacit, tak mi bylo receno at stoupnu a tlacim ve stoje, z poslednich sil sem pak porodni asistence rekla ze uz me nohy za chvilku neudrzi a tak se zavolal doktor a ten rozhodl ze se jede na sal a bude akutni cisar...malej mel 4x omotanou pup.snuru kolem krcku, s kazdou kontrakci sel dolu ale jen kontrakce prestala, snura mi ho vratila zpet, byl to dle Dr jak bungeejumping a nemela bych sanci ho vytlacit ven. Malej mel 4068 kg a 54 cm ( chlapisko ) a je v poradku uz s nama doma, holky nebojte se porodu...neni to tak spatny. Zalezi na pristupu a ja to zvladla bez epidurala atd. A ziju, boli to ale ne tak, ze by to bylo uplne neunosny...vyvolavany porody dle myho nazoru nejsou horsi nez prirozeny...omlouvam se, ze nepisu diakritiku ale jsem na mobilu.

svatkafojta
autor
6. srp 2015

Oprava ;) 4068g nee kg 🙂)))

nuali
6. srp 2015

@svatkafojta Tak gratuluji a užívej si malého miminka 🙂

yildiz
6. srp 2015

@svatkafojta gratulace k poradnemu chlapakovi..a hlavne zdravicko..jinak to je pohoda, ja prvni dcerku jsem rodila ve42+2,takze uz 43tt 🙂 nastup do porodnice 13.2. na vyvolavacku/y , a mala se narodila 25.2 🙂😀 ja vzdy rodim po terminech druha dcerka 41+1 treti 40+4 taak jsem zvedava kolik budu mit ted 🙂 na termin ci driv asi urco taky nebude 🙂

svatkafojta
autor
7. srp 2015

@yildiz termin sem termin tam, hlavni je, ze jsou prcci zdravi no ne?🙂

yildiz
7. srp 2015

@svatkafojta to jooo 😉 ja jen jsem ne pridala zkusenost do mlyna ze i rodit ve 43tt se da 😉 tak preji krasne letoa hodne zdravicka

lulu1985
8. srp 2015

Nooo, tak to je teda chlapak 😀 ja sem rodila 40+6 a maly mel 3550g a 49cm. Ve 2h v noci me vzbudili bolesti, ve 4 sem vzbudila chlapa a v 7.08h byl maly na svete 😀 oproti prvnimu to bylo rychlejsi

beruunka7
30. srp 2015

Zdravím, dnes mám termín porodu a na porod to stále nevypadá. Už před 3 týdny mi řekli v poradně, jak jsou porodní cesty na prvorodičku krásně nachystané a že budu určitě rodit před termínem. Haha. V úterý mi doktorka s mým souhlasem provedla Hamiltonův hmat, který způsobil ten den mírné špinění a druhý a třetí den odchod hlenové zátky. To je ale vše. Zítra jdu znova do poradny, kde mě čeká znovu HH, monitor, utz kvůli velikosti a váze naší princezny a pokud do 3 dnů neporodím, půjdu ten týden znovu do poradny. Ach jo. Neustálé sms a telefonáty s dotazy "Tak už?" mi také lezou na nervy. Každé ráno se probouzím zklamaná, že se v noci nic nedělo. Celé těhotenství vše bez komplikací, přirozeně, bez problému se tělo připravilo na porod a NIC :-\ Přála jsem si, aby se naše malá narodia v srpnu a mohla tak slavit své narozeniny o prázdninách. Také nástup do státní školky od 3 let by byl bez problému. Když se narodí v září, tak ji vezmou až o rok později.

blecha94
30. srp 2015

@beruunka7 Asi tě nepotěším, ale ono se opravdu nedá dělat nic než čekat. Měla jsem to podobně, jako ty. Od 37. týdne mi v poradně vyprávěli, jak se za týden už neuvidíme, protože je všechno nachystané a nakonec jsem přenášela 6 dní. Zkoušela jsem každou babskou radu, od generálního úklidu přes horkou koupel až po masáž bradavek 😀, ale nemělo to vůbec smysl. Když dítě nechce, tak nepůjde. 😅

pipi02
30. srp 2015

@beruunka7 není to tak hrozný 🙂 i do státní berou před 3 rokem 🙂 jen bohužel jsou hodně plné a některé proto neberu ani ty 3leté mno. Takže ten ten navíc nikoho nepohorší 🙂

beruunka7
30. srp 2015

@blecha94 Já vím, že je to na té malé v bříšku. Je kolem mě hodně kamarádek, které to už mají za sebou. Většina z nich pořád řešila nepřipravené porodní cesty a já měla pravý opak. Uvidím zítra v poradně, co mi řeknou a zda mi HH pomůže.

@pipi02 Je teď docela baby boom, tak mám obavu, zda za 3 roky nebude datum narození rozhodující. Snažím se s manželem malé domlouvat, ale je to paličák (určitě po manželovi) 😉

blecha94
30. srp 2015

@beruunka7 Chápu, že je to otrava. Všichni kolem rodí, příbuzní volají 70x denně... Já se chtěla vystřelit na Měsíc, abych měla klid. Ale dočkáš se.

pavly
30. srp 2015

@beruunka7 já ti hrozně moc závidím! Strašně ráda jsem byla těhotná a závidím ti,že jsi.....vše je teprve před vámi-ten den D! Neřeš školku, to je hrozně daleko, užívej si, že jste v pořádku spolu, za týden ti bude líto,že už to jen BYLO....
U druhého dítěte jsem zvlášť bojovala za to,abych donosila, od 32tt zlobila placenta a měla jsem další zdr. problémy.....byla jsem vděčná za každý další den....Hned jak bylo mimi donošené,muselo ven......
Musí být otrava to,jak tě okolí "hlídá", to chápu, ty se ale tím nenech rozházet, vymysli si něco vtipného na jejich otázky, podruhé už se nezeptají. Popovídej si s malou a nech to na ní......však ona ví,kdy bude dobré se "vyklubat" 😉

beruunka7
29. zář 2015

@pavly Tak už to mám za sebou. Malá se narodila 31.8. akutním císařem. Při návštěvě v poradně zjistili, že má malá málo plodovky a nedaří se jí. Měla jsem jít 1.9. na vyvolání, ale po dalším Hamiltonu se rozjel porod, který ale bohužel skončil sekcí. Jsem ráda, že jsem to s malou zvládla a rozhodně si užívám mateřství víc než těhotenství.

pavly
29. zář 2015

@beruunka7 mrzí mě,že musela být sekce.
Jinak gratuluji a přeji vám hodně štěstí a zdraví! Vybrala si krásné datum 😉 . Užívej si mateřství 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru