• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přibírání po 35. týdnu těhotenství

16. května 2016 
Ahoj holky,chtěla jsem se vás zeptat zda a kolik jste ještě přibrali v 35tt do porodu? Já mám zatím 14kg nahoře a každých 14 dní co jdu do poradny přiberu 2kg i když se nepřejídám,ani neotýkám...Doktor říkal,že váha ještě poroste,tak jsem chtěla jen vědět kolik zhruba ještě... :slight_smile: Díky moc
5. črc 2008 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky,myslím že je to hodně individuální... já přibírám tak 1,5kg týdně... ale u mě to asi dělá to,že mám přísný klidový režim a celé těhotenství rizikové,nejdříve hrozba samovolného potratu a pak předčasného porodu,za celé těhotenství sem přibrala cca 25kg a ještě mám 14dní před sebou :wink:
6. črc 2008 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojky, já jsem také přibírala co týden to 2 kg nahoře, také jsem neotýkala a nijak se nepřežírala, ale i tak se Ti voda v těle zadržuje. Za celé těhu jsem nabrala 20 kg a z toho půlku nechala v porodce, takže žádný stres, je to normální teď ke konci:slight_smile:
6. črc 2008 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky to ste mě tada vyplašily...
já jsem do 13tt zhubla 8kg a ještě teď mám 2,5kg ''rezervu''.tak jsem si myslela že třeba tak brutálně nepřiberu, už tak mám stovečku :sweat_smile: :sweat_smile: , jít hodně přes, tak neprojdu dveřma...
6. črc 2008 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda, co týden to 1,5 - 2kg nahoře? Já mám teďka +6kg, doufala jsem, že třeba ještě max. jednou tolik a hotovo, ale pomalu ztrácím iluze. No uvidíme jak to dopadne :wink:
6. črc 2008 ve 21:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, ono je to asi strašně individuální, já jsem do 21tt nenabrala ani kg, do 32tt +3kg a včera jsem s hrůzou zjistila, že jsem jen za poslední týden nabrala 2kg. Tak snad nenaberu za těch posledních pár týdnů víc než dalších 10kg :grinning: Každopádně si myslim, že to co píšou v knížkách - 0,5 kg týdně, je spíš nereálný, už jenom kvůli tomu, kolik se zadržuje vody.
7. črc 2008 v 00:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
...u prvního těhu přesně každý měsíc 1kg nahoru, takže celkem 9kg a teď tak nějak postupně...jsem 38tt a mám 6,5kg nahoře...ještě 2-3 neděle mě čekají, tak myslím, že teď je to hlavně voda...jím pořád stejně od začátku těhu.. nicméně těch 9kg z prvního porodu jsem nechala v porodnici, takže nijak velké obavy nemám
7. črc 2008 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky...no já teda nevím, já mám začátku 14 kg nahoře, teď se snažím se fakt hodně držet...tak doufám, že to nepůjde víc než 0,5kg týdně...snad ne... :frowning2:
7. črc 2008 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám od začátku nahoře 5,5 kg, takže mi to vyhovuje a snad už moc nahoru nepolezu... od 35. tt jsem přibrala tak půl kila...
petule.h máme to už za pár :wink:
7. črc 2008 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, ke konci těhu už se moc nepřibírá. Poslední týden se dokonce může i něco málo shodit. Už to máte za pár :wink:
7. črc 2008 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
No uvidíme,jestli ještě něco i shodíme :grinning: ale spíš myslím,že ne...no jsem zvědavá,kolik se mi podaří ještě do porodu přibrat. :slight_smile: Za týden bych měla jít do nemocnice na první natáčky a dělají tam i utz mimi kde ho váží,tak jsem taky zvědavá,kolik má naše malá. Na 29+3 měla 1600g :wink:
8. črc 2008 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo já dneska vážím fakt míň :sweat_smile: :astonished: :grinning: asi jsem málo jedla :grinning: malá měla v 37+3 asi 2400g...
8. črc 2008 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
dzej, fakt jo? Tak to se těším na poslední týden těhu :slight_smile: Teď poslední dobou mi naše váha ukazuje úplně nový čísla, který jsem myslela, že snad ani na té váze nemáme :grinning:
8. črc 2008 ve 12:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ktzi,přesně jako já,kdybych nemusela na tu váhu v poradně,tak tam ani nelezu a to i půl kila třeba zamlčím a stejně si vyslechnu :dizzy_face:
8. črc 2008 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,já čekám třetí,v 35+4tt mám nahoře5,5kg,vždy jsem neměla přibráno víc jak 7kg a to mi vždy před porodem 2kg spadly a po porodu jsem vždy měla ještě o 2kg míň,než když jsem zapadla.Děti vážili 3,40kg a 3,20kg,asi je to dané i geneticky,navíc jsem drobné postavy.
8. čer 2012 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem přibrala celkem přes 20kg. Ke konci to šlo rychleji nahoru. Taky jsem se celkem přejídala..asi jsem to nějak potřebovala. Malý měl přitom jen 3kg a 50cm. Hlavně je důležité se pravidleně mazat krémem proti striím, protože kůže se rychleji napíná. já používala Elasti-Q exclusive, ikdyž mám ke striím dispozice po mamce tak se mi díky němu neudělaly..kůže ten nápor zvádla :slight_smile:
8. čer 2012 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky , je to u každé individuální já jsem taky do 21tydne nepřibrala ani kg a ani na mě nebylo nic vidět , ale od dalšího týdne to začalo co tyden to 1,5-2kg nahoře ted jsem 28+3 a mám 7 kg na hoře a to nejhorší období na přibírání je přede mnou. Sice jsem pořád v pohybu , do práce taky chodím , strava bohatá na zeleninu a ovoce ale kila jdou nahoru.Na jednu stranu je to jedno děláme to pro miminko a až bude venku a pokud se poštěstí že budu kojit tak si myslím že váha půjde dolů sama :grinning:
17. črc 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,já čekám druhé(kloučka) u prvniho jsem přibrala za celou dobu 6kg,malej vážil 2,85kg,ted mám 10kg nahoře a každy tyden přiberu jen 0,5kg tydně a to jsem v 35 tt tak to asi už moc nenaberu,což jsem jen rada :slight_smile:
13. kvě 2013 v 11:58  •  čeká miminko, termín má v červnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já budu pozítří končit 34tt a mám od začátku 7kg nahoře. nezvracela jsem, ale váha mi kolísala, takže jsem občas přibrala i kilo během týdne a pak zjistila, že je zase dolů.. Jsem zvědavá, kolik ještě přiberu, protože zatím neotékám, takže váha pomalinku roste asi jen díky miminku.
15. kvě 2013 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já jsem teď do 29. týdne přibrala 18kg a od té doby jen cca 1kg a to jsem teď v 35tt. U prvního těhu jsem měla to stejné a do porodu jsem ještě šla s váhou dolů o -5kg a to jsem se v jídle nijak neomezovala. Každý to má prostě jináč
16. kvě 2013 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja jsem 36tt a pribrala jsem 9kg a uz moc nepribiram tak snad to bude ok
1. čer 2013 v 15:51  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. :wink:

Já jsem právě vytvořila článek na téma 35.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 35.tt a vložit ji zde http://www.modrykonik.cz/35-tyden-tehotenstvi/ a nebo také shrnout celý Váš předchozí 2.trimestr zde http://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ , či jednotlivé týdny v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim http://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-tydnu/ .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. :slight_smile:

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska
10. zář 2013 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. :slight_smile:

Já jsem právě vytvořila článek na téma 38.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 38.tt a vložit ji zde http://www.modrykonik.cz/38-tyden-tehotenstvi/ a nebo také shrnout celý Váš předchozí 2.trimestr zde http://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ , či jednotlivé týdny v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim http://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-tydnu/ .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. :wink:

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska
18. zář 2013 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
26. bře 2016 v 10:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
26. bře 2016 v 10:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
jsem ve 35.tt a mám nahoře 20kg :frowning2: příjde mi to docela dost a bojím se že mi to zůstane po těhotenství. a za posledních 14 dní jsem přibrala 3 kg. nezdá se vám to moc?
Díky za odpověď
:slight_smile:
29. bře 2016 ve 14:54  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v květnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,taky jsem v 35tt a mám necelou dvacku :frowning2: od 33tt už tolik nepřibírám. Bylo období kdy jsem za týden přibrala klidně i 3kg a to jsem skoro nejedla ba naopak jsem měla nechutenství. Každopadne držím palečky :slight_smile:
11. dub 2016 v 15:34  •  čeká miminko, termín má v květnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já mám opačný problém. Pořád jsem tak nějak přibírala normálně, až jsem se dostala na +12 kg. Ale teď mi váha o 2 kg klesla. Mimi sice roste, ale já ne, a to poslední týden jenom ležím a chuť k jídlu mi rozhodně nechybí. Tak nevím, co se děje.
18. dub 2016 v 09:23  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milena_v Ahoj, dívám se, že jsi už porodila. Chtěla jsem se zeptat, nevíš, jestli úbytek váhy měl nějakou souvislost s dřívějším porodem? Já za poslední 4 týdny nepřibrala nic a jsem ve 35týdnu, tak mě to taky překvapilo..
16. kvě 2016 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lady_giraffe Ahoj, tak to netuším. U mě porod přišel dřív spíš proto, že jsem měla od začátku měkký čípek a i když jsem pak už jen ležela, tak se tomu nedalo zabránit.
16. kvě 2016 v 18:48  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milena_v aha, děkuji. Trochu jsi mě uklidnila :slight_smile:
16. kvě 2016 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek