Váha jen +3 kg ve 33. tt. Není to pro miminko nebezpečné?

24. kvě 2023

Hezky den, začínám 33tt a naposledy v poradně kde se vážím pokaždé mam jen 3kg nahoře.. Není to pro miminko nebezpečné? U prvního jsem držela dietu při tehu. cukrovce a v 30tt uz jsem mela 6kg a nakonec 8kg..Ted nedržím dietu žádnou a nijak se nehlidam extra..Jim zdravě, pravidelně a mam celkem dost pohybu.Mala mela naposledy odhad v 32tt 1580g. děkuji za odpověď i názor 🙂

mollyweasley
24. kvě 2023

Šla jsem rodit s + 1kg, dítě 4,5 kg, takže reálně jsem něco zhubla, ale na dítěti se žádné strádání neobjevilo 😊

escapelle
24. kvě 2023

Proč by to mělo být nebezpečné? Buď v klidu,není.
Já přibrala 4kg a syn měl 4,5kg. vody jsem měla hodně takže dalších xkilo a jen placenta vážila 1,5kg🙈😂

mata2hari
24. kvě 2023

Já šla rodit se stejnou váhou, jakou jsem měla před otěhotněním, dcera měla 3,3kg

cilkat
24. kvě 2023

Pokud nemáš na začátku těhotenství podvýživu, vlastně nepotřebuješ přibrat ani deko, aby si dítě vzalo to, co potřebuje. Navíc obvykle ten nárůst váhy bývá právě v tom posledním trimestru, takže myslím, že je to úplně v pohodě.

fyii
24. kvě 2023

ja taky pribrala jen 1kg a 5 jsem zpocatku jeste zhubla, takze jsem byla vlastne v minusu a nic se nestalo..

andelka
24. kvě 2023

Úplně v pohodě. U prvního jsem přibrala teda 7 kg, ale poslední 4 kg to byly v posledních 4 týdnech. Co týden to kilo. Nechápala jsem. Otoky jsem neměla, nic takového. Po porodu šlo hned všechno dolů a během šestinedělí další asi 3 kg. Bohužel v druhém a třetím se to už neopakovalo.

superkousky
25. kvě 2023

V pohodě. Při každém dítěti jsem měla v porodnici -1kg. Zato teď 😁.

lvl16
25. kvě 2023

Já jsem ve 37tt a ještě nejsem na váze před otěhotněním 🙂. Nezdá se, že by mimčo nějak strádalo.

zelenaesmolda
25. kvě 2023

Ja jsem nepribrala nic a vsechno bylo v poradku

kolibrik123
29. kvě 2023

Já teda měla nahoře víc, ale poslední dva měsíce jsem jen hubla. Ptala jsem se doktorky na stejnou otázkou a ta mi odpověděla, že byť to slyšet nechceme, tak miminko je prostě malý parazit a vezme si, co potřebuje na úkor maminky. A taky, že v posledním trimestru je normální, že se změny dostanou i pod svojí váhu a není to problém.

kolibrik123
29. kvě 2023

Já teda měla nahoře víc, ale poslední dva měsíce jsem jen hubla. Ptala jsem se doktorky na stejnou otázkou a ta mi odpověděla, že byť to slyšet nechceme, tak miminko je prostě malý parazit a vezme si, co potřebuje na úkor maminky. A taky, že v posledním trimestru je normální, že se změny dostanou i pod svojí váhu a není to problém.

hanicka_k
29. kvě 2023

Já zhubla 8kg v těhotenství (kvůli dietě při těhotenské cukrovce). Pak do porodu nabrala zpátky 6kg, takže rodit jsem šla s -2kg. Prý v pořádku. Já těch 30kg, co ostatní nabírají v těhotenství, nabrala až po porodu 🙈😁

kolibrik123
29. kvě 2023

Já teda měla nahoře víc, ale poslední dva měsíce jsem jen hubla. Ptala jsem se doktorky na stejnou otázkou a ta mi odpověděla, že byť to slyšet nechceme, tak miminko je prostě malý parazit a vezme si, co potřebuje na úkor maminky. A taky, že v posledním trimestru je normální, že se změny dostanou i pod svojí váhu a není to problém.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru