Váha miminka a maminky 34tt

tumida
6. zář 2019

Zdravím, jsem ve 34tt a včera dle gynekologa váží malá okolo 1700g. Prý je pořad v normě ale už na hraně. Za týden mám další kontrolu. Problém je že při kontrole ve 32tt měla mít malá okolo 2000g. Vyšetřovali mě dva různí doktoři. Navíc mám strašně malý přírůstek váhy, cca 5kg nahoře a podotýkám, že nemám nadváhu. Při prvním těhu jsem přibrala 15kg. U zátěžového testu na glukózu mi byla diagnostikována tehotenska cukrovka..měla jsem hraniční výsledky. Od té doby měření na glukometru v normě. Je tady nějaká maminka která měla podobný problém s váhou jak u miminka tak u sebe?

nikolnatka
6. zář 2019

@tumida ahoj, jsou to jen odhady 🙂 jsem 37+3, váhu mám +5kg nahoře, nic víc. Malá má 2500(hraniční - 11 percentil)- odhad dnes v porodnici. Odhad včera na gyndě 2200😀 takže buď v klídečku 🙂

denca033
6. zář 2019

@tumida ahoj moc se nestresuj. Ty váhový přírůstky miminka jsou jen odhady. Každej doktor ti řekne něco jinyho

leniczka23
6. zář 2019

Za cele tehu jsem pribrala 3kg z porodnice jsem sla s -5kg a mesic po porodu jsem mela -8kg..a u miminka opacnej problem..velikej vahovej odhad..nakonec se fakt sekli..malej byl dlouhej a mel velkou hlavu a uz jim to hazelo velky odhad..u tebe to muze byt opak..jste mimo o nejakych 300g..pokud jsou prutoky v poradku a vse ostatni taky nestresovala bych se..mimjnka.nejvic pribiraji az ten pisledni mesic..

tumida
autor
6. zář 2019

Díky za info ..jsem klidnější

jironymou
7. zář 2019

@tumida Ja pribrala presne 3620 g :-/ a mimi melo ve 36 tydnu udajne 1700 g...(nervy a kontroly jsem mela az do porodu) no narodila se mi ve 40 tydnu holcicka 49cm a 2980g...takze ty jejich miry a vahy bych take brala s rezervou...

karloskaivet
9. zář 2019

Já mám 37 týden započatý a váhu mi odhadli na 2350 g - 2400 g. Prý je to málo. Dcera se ale také narodila v termínu s váhou 2590g.
Tak taky nevím jestli mám plasit nebo co 😣

mlynkova85
9. zář 2019

Já u druhého tehu šla rodit s minus jednim kg. Odhad váhy mimca byl v den porodu 38tt necelých 2,5kg. Malá se narodila a měla rovná 3kg. teď u 3porodu jsem přibrala 1kg a malá měla v 32tt odhad 1790g narodila se v 35+1tt a měla 2260g.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru