Příbytek váhy v 9. tt. Je to normální?

3. pro 2021

Dobrý den,chtěla jsem se jen zeptat ,jsem momentálně 8+5tt,sice moc extra nejím(neprejidam se)ale furt musím něco ujidat, a momentálně mám nahoře cca 2-3kg,je to normální?😁kolik to bylo u vás?

srnii
3. pro 2021

Já přibrala během prvních osmi týdnů 2kg, takže bych řekla že to normální je.

littlebee124
3. pro 2021

Každá sme jiná a ja do 12tt přibrala asi 1 kilo, jsem silnější, takže dlouho mělo mimco z ceho brat, teď sem 30tt a mam hoře 6 kilo za celou dobu. 🙏🏻
Ono na začátku bych váhu tolik neřešila, jelikož muze hodně litat kvůli nevolnostem a taky nemusí. Navíc člověk musí počítat ze to není jen tuk, ale začíná se tvořit placenta, plodova voda, prsa rostou.

autor
3. pro 2021

@srnii ja právě ani nemám pocit haldu ale musím mít skoro furt něco v puse,a po ránu je to mazec sice nezvracim, ale je mi hrozně zle 🙏🙈

mishka87
3. pro 2021

Každá to máme jinak. Já prvních 12tt hubla (celkem 5 kg). Do 20tt jsem měla žaludek na vodě a k jídlu i pití jsem se musela přemlouvat. Ani pak jsem neměla extra chutě. Jen na kávu(nízký tlak a měla jsem dovoleno), pomeranče, mandarinky a banány 🙂. Přibírat jsem začala až ve 30tt a celkem od původní váhy nabrala 7 kg. z porodnice jsem odcházela s -3kg od původní váhy. Nejvíc žravou jsem měla, když klukovi byli 2-4 měsíce

krisstina93
3. pro 2021

Já v té době byla v mínusu, bylo mi od 7tt ze všeho blbě :D

novacek21
3. pro 2021

Já jsem teď v 11tt a zhubla jsem tak cca 1,5kg, je mi celodenně šoufl, ale nezvracim. BMI v normě, ale žádnej hubeňour nejsem. Snažím se jíst stejně jak dřív, co do porci, jim asi večer míň, ale víc mlsam, předtím skoro vůbec... Mě osobně to přijde za tak krátkou chvilku spíš víc než míň, zkus třeba zobat něco míň kalorického, pokud tě netrápí nechutenství a ty stavy, že se ti z něčeho dělá šoufl. Já se teď třeba musím do zeleniny celkem nutit.

autor
3. pro 2021

@novacek21 právě že nejím nějak něco kalorického, před těhu jsem hodně cvičila, jedla zdrave, a zacinala jsem na 49kg,občas si dám něco sladkého ale to už musí být🙈jsem hodně nafoukla,a zatím mě hodně vyrostli prsa

novacek21
3. pro 2021

Tak jestli si začínala na 49kg, tak to asi neřeš, to si hubeňour a pár kg ti neuškodí ☺️. Snad se to časem zlepší a pak už budeš přibírat pomalu.

daisymaminka
3. pro 2021

To je různé. Já ve 12tt minus 9 kg. Na původní váhu při otěhotnění jsem se dostala asi v 34-35tt. Rodila jsem s přírůstkem 1,5 kg oproti původní váze. Takže 9 kilo dolů a 10,5 nahoru. Je to fakt u každé jinak.

cuuza
3. pro 2021

Já za první trimestr 5kg shodila, kamarádka to samé přibrala...

Co z toho vyplývá? Vůbec nic, jez listovku a těš se na mimčo...

teress1215
3. pro 2021

Já sem ve 21tt a přibrala sem 3kg 😀 každá sme jiná a také sem začínala na 49kg, z toho sem 2 kg vyzvracela ale, já do teď zvracim takže to je také tim, ze pribiram tak málo 😀

me_druhe_ja
3. pro 2021

V těhotenství je přibírání těžce individuální. Většinou ženy, co mají vysokou nadváhu, nepriberou nic a ještě shodí. Pak záleží, jestli někdo problije půl těhotenství, musí držet dietu kvůli cukrovce...a i celkově se to špatně ovlivňuje. Já obě těhotenství jedla naprosto normálně, žádný prasárny. Při prvním jsem měla navíc čas a hooooodne jsem sportovala a stejně jsem přibrala 18kg. Po druhé úplně to samý a to jsem se nehýbala vůbec. Kromě lítání kolem dětska. 😀

autor
3. pro 2021

@me_druhe_ja ja sportovala taky do teď jenže mám mít teď klidný režim, mam hematon a beru prášky, na kontrolu jdu až 13 kvůli tomu 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru