Váhový odhad 2368 g v 33tt

ellias
4. led 2018

Ahoj holky,
včera jsem byla poprvé na vážení maličké. Jsem 32+2 a paní doktorka nám řekla, že má cca 2368g což je opravdu dost a ve vlastním zájmu bych měla omezit cukr a ovoce aby se nám nenarodilo veliké miminko.
Já sama jsem ani moc nenabrala (zatím 9,5kg) a tak jsem si myslela, že i miminko bude menší (do 3200g) nebo minimálně v normě.
Jste tu některá, která měla taky takový odhad a nakonec se vám i v termínu narodilo miminko max do 3500g? A co jste pro to udělali?
Díky za odpovědi.

smunka
4. led 2018

Mě strasila velkym miminkem ma gynekolozka celou dobu tehotenstvi, v Motole prckovi ve 30.tydnu odhadovali 2 kg, a ve 37.tydnu v Podoli 3,7 kg. Dva dny pote se narodil s vahou 2,8 kg. Takze zadny stres🙂

lukysa
4. led 2018

Nabrala jsem 18kg prcek měl odhad 4kg+ naštěstí se potvrdilo co už jsem tu četla spoustu krát že se odhady dost liší 3150g nakonec.

hazenkarka
4. led 2018

Odhady mají obrovský rozptyl, jak už tu bylo řečeno.... Rodila jsem předčasně,ale odhadovaná váha byla 2,3 kg a narodil se 1,99kg vážící prcek. Ve stresu z toho určitě být nemusíš, ale když si to trošku pohlídáš, tak se určitě nic nestane 🙂.

eva_marie
4. led 2018

no vahovy odhad jsem mela ve 31tt asi 2200g coz je dost a rikala jsem si, ze pujdeme na dietu...jenze ve 33+6 jsem porodila dceru 2320g a byla jsem rada za kazdy gram, jakoby vedela co bude a udelala si zasobu 🙂 tim vas nechci strasit, ale ja osobne uz v dalsim tehu budu rada za kazdy gram...navic rozhodujici je obvod hlavy, zbytek uz tak nejak vyklouzne (samo pokud ma dite 5 kg da zabrat i telicko) a utz se muze mylit...segre rikali, ze maly bude mit 3kg den pred porodem a prcek mel 4kg...

rousse
4. led 2018

odhady jsou opravdu jen odhady.... a kdyby náhodou odhad seděl: naše malá měla v 30. týdnu odhad 1985g , týden před porodem se mého břicha už lekali i v poradně, těsně před porodem mi ho radši ani neříkali, abych se nelekla a podvědomě nezařadila porodu zpátečku😀 malá se nakonec narodila během 2 hodin s váhou 4 kil a 54 cm - ani jsem nevěřila vlastním uším, když na sále hlásili míry a váhy....a já měla pouze pár kosmetických vnějších stehů. Takže ano, odhad se může lišit, ale i kdyby byl přeci jen pravdivý, jde to zvládnout s přehledem a s krásnými vzpomínkami na porod 😉

leki
5. led 2018

Ja myslim, ze s velikosti mimca moc nenadelas. Prvni tehu jsem pravidelne plavala, jedla zdrave, vecer zadny sladky (a vseobecne sladky atd skoro vubec). Malej mel 3.98 i kdyz bricho jsem mela pry maly. Ted jsem se na to vybodla, jedla co chtela kdy chtela, vecer klidne tabulku cokolady (ale pravda, smazaky, hranolky atd jsem nejedla), ted i dost cukrovi.. nabrala jsem uplne stejne a mimino ma 3.82. Takze asi tak. A kamoska se cpala celytehu smazakem a cokoladou, pribrala jen 7 kg a malej ma 3.20.

leki
5. led 2018

Mimochodem, mam nejvetsi mimca ze sveho okoli, poraneni minimalni a narozdil od nekterych kamosek ho nehodnotim nijak spatne. A jak bylo psano, odhad je odhad. Druhy mimco melo dle odhadu prez 4 kg (nechtela mi rict kolik) a bylo mensi nez to prvni 😉

ladyhacek
5. led 2018

Odhad je +- 0,5kg (může být i více) prý je veliké miminko když se berou vitamíny ?? no nevím já brala na začátku yselina apak měla 2 krabičky něčeho - můj DR celou dobu říkal, že bude malí když bude mít 3kg budeme rádi. KOlem tohho 31tt si to už nepamatuji (1,2kg?) ak ve 38tt v nemocnici odhad 3,5kg? (představa 4kg mimina byla šílená) nakonec 2,75kg (jo přibrala jsem 7kg - na začátku také 4kg zhubla já měla navíc opravdu jen miminko a plodovku)

normalnimatka
5. led 2018

šmarja, odkdy souvisí velikost mimina s tím, jesi jíš nebo nejíš cukr????

absintka19
5. led 2018

Ja mela odhad v 32tt 2200gr a narodila se Adelja s 4300gr 2 tydny po TP.

leymea
5. led 2018

Ve 33tt odhad 1690g. Ve 40tt se nam narodil prdolka s 3260g 🙂

ellias
autor
6. led 2018

@normalnimatka bylo mi to vysvětleno, že pokud jsou děti pod váhou nebo se narodí dříve, tak se dokrmuji matky hroznovým cukrem aby dítě rychle nabralo. Proto mi doporučila nejíst cukr vůbec, nebo se mu prostě co nejvíce vyhýbat a pak prý malá nebude tolik přibírat.

ellias
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
superkousky
6. led 2018

Co to je zase za novinku? Já při holce nepřibrala ani deko (naopak jsem zhubla) a vážila 4060.

ellias
autor
6. led 2018

Holky moc děkuji za příspěvky. Sama pořád doufám, že se vyplní, že prvorozená má porodní váhu svojí maminky což u nás zatím tak nějak platilo (moje babička měla 3200g, maminka měla 2900g a já měla 3150g - všechny jsem narozené cca 14dni před termínem) tak uvidíme s jakou váhou se narodí ta moje. Budu ji milovat i 5kilovou o tom žádná, ale prostě se bojím abych to velký dítě pak zvládla vůbec porodit.

ellias
autor
6. led 2018

@superkousky to asi není o tom kolik jsme přibraly jako matky ale kolik nabere to miminko. Taky na mě těhotenství není vidět jinak než že předu, protože mám břicho a přibrám cca 1kg za 4-5 týdnu což taky není moc. Prostě jde asi vše co sním do těla toho miminka. Moje švagrová přibrala 20kg a malá měla 3400g.

superkousky
6. led 2018

@ellias Tak to jedině. Dcera měřila 54cm.,takže mi přišla váha akorát.Poslední syn se narodil ve 33tt měl 2450g a já za to byla vděčná.

absintka19
6. led 2018

@ellias moje prvorozena mela temer vahu tatinka 🙂 ja mela 2900gr v TP+1 muj manzel-tatinek 4800gr TP a Adelka 4300gr TP+10

linee
6. led 2018

@ellias to, kolik priberes ty nema vliv na vysledni vahu miminka, resp. to s tim primo nesouvisi. Jinak s hroznovym cukrem se to rika, ze pak miminka vice pribiraji. Ja mela opacny problem, mala nemela ve stejnem tydnu ani 1,20 kg a o hroznovem cukru, abych ho jedla, mi take nikdo nic nerikal. Podle mne do porodu priberes jeste tak kolem 1,5 kg, navic ty odhady jsou + - 0,5 kg, takze se neboj. A navic, podle mne je to zbytecny stres pred porodem. Vahu miminka opravdu neovlivnis, ted je dulezite, aby se vse spravne vyvinulo a dorostlo, vcetne prcka, takze si s vahou mimi opravdu nedelej starosti.
Jinak treba kamaradce odhadoval dr. vahu 3,5 kg a nakonec rodila 4,5kg miminko, takze asi tak. Ale jsou lekari, co se seknou tak o 200 - 300g, ale to muze byt jak nahoru, tak dolu. Je to vse jenom odhad. Ale podle mne hodne plati, ze je dobre se orientovat na porodni vahu rodicu. At vse dobre dopadne!

normalnimatka
6. led 2018

@ellias
tak teď to nechápu...jak jako když se narodí dítě dřív, tak se dává hroznovej cukr matce? tak dyž se narodí, tak už to asi miminu nepomůže...?
takže asis chtěla říct, žep okud se má dítě narodit dřív, dává se matce hroznovej cukr.... to je sice hezký, ale stejně to je tipuju akorát pro dobrej pocit doktorů. podle mě to neovlivníš, tělo si to řídí samo.

normalnimatka
6. led 2018

jo a nevim, proč si všichni myslej, že by se ti mělo rodit hůř...záleží na obvodu hlavy, a spíš naopak těžší děti pak když maj projet, tak nemusíš tak tlačit, protože prostě to dostane ten drajv a jede to víc "samo" a děti jsou silnější se prodrat - ano, u porodu i děti spolupracujou...
a pokud i tak máš strach, pak je to jednoduchý. neroď na zádech. velkou potřebu taky dost blbě vykonáš na zádech a to hovno má pár gramů. rodit do kopce je prostě nesmysl. to je jasný, že se blbě rodí těžký dítě, ale i to lehký. to je úplně jedno.

leymea
6. led 2018

@normalnimatka hlavne ted odhad bych nebrala moc vazne. V nasi skupine maminek melo moje mimco snad nejnizsi odhad a nakonec ty co meli odhad nad dve kila tak mimco se narodilo pod tri kila. Ja byla taky vypleskla, ze ma malej odhad, ale narodil se s 3260g. Proste to hned neznamena, ze to bude velke mimi a jak rikas, vetsi se prej rodi lip nez ty mensi 🙂

sylvusska
6. led 2018

jsem ted ve 34.tt, mela jsem delany odhad vahy maleho ve 31+0 a byl 2,1kg, premerovala maleho nekolikrat, vsechny parametry a proste vsechno vychazelo min. o 2 tydny vetsi. Takze jsem byla upozornena, ze podle propoctu to vychazi na porodni 4,5kg. Udelame pry 34+0 a 36+0 dalsi premereni, pripadne me posle jeste do porodnice, at mame premereni z vice UZ. Ale zaroven me upozornila pred vanoci, ze to, ze si dam dietu a omezene cehokoliv, ze to nebude mit zadny vliv na dite, nebot to bude pribirat stejne, ze je to v mem pripade geneticky (vi, ze ma segra mela porodni vahu 5kg). Ja pribrala doposud 12kg. Ale rekla, ze pokud dcera mela pod 4kg, tak proste kluk proste vetsi bude, kdyz se podivala na mereni u dcery, jake vykazovala. Takze at min. s tema 4kg pocitam, ikdyz odhad by byl nepresny. Ted proste vychazel na 4,5kg.

yerry
19. led 2018

@ellias už si nepamatuji čísla, ale ve 33 tt mi dělala váhové odhad a řekla že dítě je průměrné až lehce nadprumerne.... že bude spíše vesti... malá ss narodila ve 37 tt a měla 45 cm a 2490g... v porodnici jsem si říkala ze teda za ty 4 tydny asi bubec nerostla, nebo ten vyoocef na UTZ jaksi uplne nenfunguje
U obou holek mi v den porodu řekli že že dítko bude mit asi 3 kg, možná 3100 a jedna měla 2700 a druhá 2490g...

anetka1701
19. led 2018

Ty odhady jsou fakt orientační!!!
číslo 2. mělo ve 32tt odhad necelé dvě kila, o 14 dní později 2700!!! 37tt jí odhadli na 2900 - a že moc neroste... narodila se přesně dva týdny na to. V den porodu jí odadovali dva doktoři... Jeden 3200 a druhej 3500... Měla skoro 4 kila :D :D

teďka třetí mělo v 33 odhad 2,2 kila a neskutečně velkou hlavu :D už mně to fakt nestresuje, když vím jak to je...

ellias
autor
20. led 2018

Dík holky, uklidnily jste mě 🙂 uvidím co mi změří na další kontrole a podle toho budu dělat závěry. Důležitý je, že bude zdravá 🙂

yerry
20. led 2018

@ellias hele já mám kamarádku které tvrdili že bude mit dítě hodně přes 4 kila a tím že je malá tak že musí na císař, jelikož by porod takového macka nezvládla.... malý se narodil a měl 3300 a u druhého měla to samé a měl tuším 3450.....

tynka9
20. led 2018

U nás byl odhad v 36. tt (myslím) kolem 2,5kg pak ve 40. tt maličko pod 3 kg, což mě překvapilo, že za měsíc přibralo “tak málo” . Za dva dny se narodil malý a měl 3520kg a 52 cm. Odhad je jen odhad. A to jsem měla hodně malé bříško, drzejší kamarádi povídali, že to bude malý chcípáček (ale říkali to láskyplně) 😁 Ps teď je mu 7 týdnů a má 5,75 kg 😁

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru