Věci na mimi - kde jste pořizovaly?

katolinka
25. srp 2018

Ahoj maminky prosím kde jste pořizovali věci na miminko, rodim v Říjnu už teda na podzim a kde jste vše koupily a i higienu 🙂 a prosim kolik kusu věci a tak 🙂 děkuji za radu

zelenaesmolda
26. srp 2018

@normalnimatka ty jo tak do tech latkovych plen z druhe ruky bych asi taky nesla

normalnimatka
26. srp 2018

@zelenaesmolda a co myslíš, že jako v těch plínách zůstane?:D ty se aspoň perou na hodně stupňů, oproti obyč. oblečení.

normalnimatka
26. srp 2018

a co se týče věcí pro mimino, je jen na MK o tom hodně diskuzí, stačí trochu gůglit. rozhodně doporučuju dopředu toho fakt moc nepořizovat. naprostou většinu věcí, který trh nabízí a cpe ti, jak jsou děsně nepostradatelný, nebudeš potřebovat. a i s těma počtama, co potřebovat budeš, bych byla opatrná. jako fakt nevim, na co by bylo miminu 20 párů ponožek. beztak si to hnedka slíkaj. je praktičtější je oblíkat přímo do overalů, kde máš vše v jednom, nebo teda do bodýčka a polodupaček. trička jsou taky k ničemu. já bych vystačila víceméně jen s overalama, pár teplejšíma ponožkama navrch, čepičkama (ale jako stačí 1 ve velikosti žejo, ne 6), v případě letního a záhřevnýho mimča ještě bodýčka s krátkým rukávem, nebo letní overaly (ale opět - nemá cenu kupvoat dopředu. zjistíš až pak, jesi je dítě zmrzlík, nebo se to vyplatí). na zimní mimčo ještě nějakou mikinu navrch, a samozřejmě pak na ven nějakou kombinézu, čepici.

anazuzzuzana
26. srp 2018

Můj prosincovej vyzil celou zimu v bodycko s dlouhým rukávem a na to jsem mu dávala punčocháče nebo "tepláky" na noc overal, na ven + svetr, ponožky přes punčochy, svetr, kombinéza, čepice, teplé ponožky na ruce. Hygiena - bepanthen a nějaký mycí gel a to je konec zvonec...nejvíc mě vždycky v obchodě rozsekaj botičky a džíny velikost 50 🙂

misakri
Autor odpověď smazal
Zobraz
dadamatysek
26. srp 2018

Množství kousků je myslím individuální. Je určitě dobré počítat s tím, že miminko ublinkává. Takže budeš převlékat častěji. Já nakupovala hodně zde na Koníku a to primárně značku LINDEX. Úžasný materiál - pružná biobavlna! Vřele doporučuji.
I Lupilu a HaM má pěknou bavlnu. Hodně zdraví pro Tebe i miminko!

dadamatysek
26. srp 2018

A kosmetiku jedině přírodní - Nobilis Thilia, Saloos, Oncle.

zelenaesmolda
27. srp 2018

@misakri ja jsem mela par kousku v tehle malych velikostech,koupila jsem set mikinka a kalhotky a to je 50 podle cislovani,no mala to ma dobre i ted a to ma skoro 5m :D

@normalnimatka no nezustane v nich nic,daji se vyvarit,pak i dat do susicky a vyzehlit ale to je muj osobni pocit ze bych do toho nesla i kdyz vim,ze je to iracionalni

ariadna12
27. srp 2018

@zelenaesmolda retizek nepouzitelny, nase vztekle a temperamentni mimino ho kolem sebe nechtelo. Tech jsme koupili "jen 5"😆.

ariadna12
27. srp 2018

@dominika07 ono se to da vyprat a vydezinfikovat, oblecky i hracky. Ja to nezatracuju, i kdyz treba hracky novorozenecke jsme koupili nove, ted kupuju i od lidi tady na koniku nebo na netu. Oblecky pro mimi od narozeni kupuju nekdy nove, ale vice casto na netu v online bazarku, a casto mi chodi outletove, ne sekacove, znackove veci, ktere nikdo nemel na sobe, nebo sekacove znackove veci v kvalite "parkrat melo dite na sobe a je jako nove". Hrozne usetrim a dite ma hodne peknych znackovych veci😊. Jinak zakladatelce doporucuju pro novorozence zavinovaci veci (body treba nebo kabatky), ne veci oblikaci pres hlavu. Dost to ulehcilo oblekani prcka, co jeste nedrzi dobre hlavicku.

zelenaesmolda
27. srp 2018

@ariadna12 tak hracky zalezi jak ktere,plastove ktere se daji umyt nebo vyvarit ano,plysove bych z bazarku nebrala

@ariadna12 tak to jsem zvedava co bude delat na svatbe jestli uz ted nema rado sebemensi zavazky :D

dominika07
27. srp 2018

Nechtěla jsem tady nikoho z vás urazit. Je na každém, co a kde kupuje. Je to čistě můj názor a mě by bylo líto dát miminku, které nic nezná hned věci po někom.
A nehraju si vůbec na nic, vím, že F&F ani H&M nejsou nejlepší značky. Právě proto se dají sehnat dost levně a přitom jsou úplně nové. Koupím raději nové bodyčko F&F za 80Kč než staré za 30Kč.
A s tím, že to mělo to dítě před vám třeba jen párkrát na sobě taky nesouhlasím. Dcera má skoro šest měsíců a velikost 62 má má pořád dobrou, takže od narození ty věci na sobě měla fakt hodněkrát.
A taky nevím, co je špatného na těch malých rifličkách. Je to příjemný materiál a nahoře jsou na gumu, stejně jako tepláčky. A proč ne mikinu přes hlavu? Bodyčka přeci taky nasazujeme přes hlavičku.
A to, že kupujete látkové pleny po někom k tomu se radši ani nevyjadřuji 🙊🙏 moje dcera se někdy vykadí, ale nepočůrá, tak byste to hovínko mohla třeba vytřepat a tu plínu ještě použít 🙉🙊
A taky nevím jak vy, ale mě teda není líto peněz, které investuji do dítěte a jsou to pro mě nejlépe využité peníze, jsem šťastná, že můžu chodit po obchodech a probírat se těma rozkošnýma oblečkama.
Každopádně se nechci s iíkým hádat ani ho napadat. Jen mě udivilo, kolik lidí šetří na dětech. Hold každý jsme jiný, takže si nakupujte, kde chcete.
Hezký večer 🙂

sarkoc
27. srp 2018

@dominika07 Ono je to o prioritách...já kupuji oblečení nové i z bazaru, protože mi prostě hadříky nepřijdou až tak důležité, ale na čem absolutně nešetřím, to jsou boty, kvalitní funkční prádlo v zimě (takže dcerka měla na doma bodíčka klidně za 30, ale pak jich měla pár klidně za 400-700, protože prostě outlast, merino atd, to něco stojí, ale není to o parádě, ale o funkčnosti), dále chci investovat do kvalitní soukr.školky, kterou jsme vybírali docela dlouho a v neposlední řadě dcerce chci dost naspořit, což třeba je podle mě pro ní důležitější než že by ted chodila v drahém oblečení ve věku, kdy jí to je úplně šumák...tudíž to, že někdo kupuje dětem oblečení i na bazárku, rozhodně není o tom, že by chěl na dětech šetřit, jen má jiné priority než Vy ;) Pro mě třeba když musím jít do obchodu at už koupit něco na sebe nebo na děti, je doslova noční můra, nesnáším to a ne kvůli penězům, ale prostě mě to nebaví a je to pro mě ztráta času, takže objednávám na netu, někdy je to z eshopů, někdy z bazaru 🙂 (A taky nenapadám, jen jiný pohled ;))

sarkoc
27. srp 2018

@dominika07 Ale je pravda, že po dcerce jsem toho schovala úplné minimum a ted pro druhou kupuji zase nové kousky...to zase nemám moc ráda, když se to takhle dědí...ale chápu, že někdo to tak udělat "musí"... Ty nejmenší velikosti mám objednané nové, většímu mimču už si klidně vyperu pěkné věci z druhé ruky 🙂

arevb
27. srp 2018

@dominika07 já taky na první mimco měla všechno nové, teď u druhého občas koupím něco v sekáči, vždy tam objevim nějaké poklady. Když to vezmu z druhého konce, určitě se těch věcí po malé budete chtít taky zbavit, takže pak je jasné, že nosene věci bude nosit někdo další. Já organizuji dětské bazarky, maminky jsou rády, že dobře nakoupí a druhé jsou spokojené, že se toho zbavily 😀

dominika07
27. srp 2018

@sarkoc s tím bych i souhlasila, jsou rozhodně důležitější věci pro dítě než nové hadříky a vím, že každý dělá pro své mimčo, to nejlepší, co uzná za vhodné. Taky jsme malé hned po porodu založili spořící účet, takže myslím, že na do budoucna ji trochu zajistíme.
Každý jsme jiný, já obchoďáky miluju, takže se v tom nakupování vyžívám 😀

dominika07
27. srp 2018

@arevb ano ráda se toho zbavím, ale nerada takhle prodávám a už vůbec ne nezodpovědným maminkám. To je furt samá rezervace a nakonec skutek utek, takže nic pro mě. Taky mě udivují ty poptávky. Koupím přesně tohle a tohle, jen nové, bez žmolků a nejlépe zadarmo🙏🙈
Takže věci podaruji někomu, kdo to fakt potřebuje a nebudu se zbavovat kousků takhle na bazárku, kde bych to prodávala po kouskách ještě bůh ví, jak dlouho😉

ariadna12
27. srp 2018

@dominika07 Proc pausalizovat? Nakupy v secondhandu = setreni na detech? Co ty vis, za co nasetrene penize rodice pak utraci a
jestli to nahodou neni na dite😊. Ony treba biopotraviny, zazitkove programy, kurzy plavani a soukrome plavani v detskych centrech se z toho dost dobre zaplati.

ariadna12
27. srp 2018

@zelenaesmolda souhlas, plysaka jsem koupila jednou, strcila do pracky a tam krasne ....vybuchl. Fakt plysaky ne. Co si bude rikat nase mimi o svatbe, te fakt nemusi trapit. Neni to tvoje vec ani predmet diskuse, ale tvoje sdeleni ma dost vypovidajici hodnotu, bohuzel.

mitchie
27. srp 2018

Na první měsíce doporučuji hodně overalku. My jr využili nejvíc. Na ven miminku dáš navrch kombinézku/ chlupatý overal. Nikde to netlačí a vše je tam kde má 😁😊 určitě jsou zbytečne džíny, bundicky a podobné frajerské věci 😊

zelenaesmolda
27. srp 2018

@ariadna12 to byl vtip,nezer to tak 🙂

prejeta_zaba
27. srp 2018

@katolinka Na netu je k výbavičce tuna seznamů, rad apod., stejně se musíš rozhodnout sama, kolik čeho koupíš a jestli potřebuješ všechno nové, značkové a nejlépe 10x tolik než využiješ nebo zapojíš zdravý rozum. Taky záleží, jak moc bude dítě blinkací, jak rychle poroste apod. Obecně bych toho fakt nekupovala haldy dopředu, v dnešní době seženeš všechno hned, kupu ti toho přinesou příbuzní...A dítěti fakt stačí pár kousků oblečení, žádné hračky, plyšáky, muchláčky bych dopředu nenakupovala, dítě si toho prvního čtvrt roku ani nevšimne, dudlíky, lahvičky, odsávačky bych taky nepřeháněla, z oblečení stačí kolem 5 kusů věcí z velikosti.
@dominika07 Nevím, co si představuješ pod pojmem obnošené, ale fakt to neznamená, že kdo nenakupuje nové, obléká dítě z nejolezlejšího sekáče ve městě. 😅 Argument, že nevíš, jak to bylo s hygienou u nošeného - a ty snad víš, co se s těma věcma děje v obchodě, kde se to válelo, kdo to vracel a podobně? Tak snad existuje pračka a mycí prostředky, ne? 😲 Jednak, ne každý si pořizuje mimino po 20 letech šetření a snažení a kupodivu i tak má právo na šťastný život - fakt se to neměří počtem nových kusů oblečení. A jednak, i přesto, že na to mám, nevidím jediný důvod, proč rozházet peníze tímto směrem, jestli dítě prská mrkvičku na bodyčko za 30 korun nebo za 300 mi není jedno. A raději mu dám příjemnou, pěknou bavlnu, byť po někom než nějaké pochybné značky z Polska a z Číny. To, z jakého prostředí pochází nošené oblečení člověk často pozná už podle stylu prezentování na internetu - způsob komunikace, nafocení, a pokud se mi to nezdá, prostě to nekoupím. A radši dítě teda vezmu do přírody, zařídím kvalitně pokojíček a budu mu poskytovat zážitky než ho tahat po supermarketech a tvářit se, jak se máme skvěle, že mu můžu dopřát NOVÉ bodýčko. Smutný mi připadá spíš tvůj pohled na věc. 🙄

ariadna12
27. srp 2018

Jeste mne napadlo, ze jsme si pujcili od znamych vahu pro novorozence, abysme sledovali, zda prcek pribira nebo ne, a koupili slabe bavlnene rukavicky, nektere deti se nehtiky dokazi pekne poskrabat v obliceji (a priznejme se, ze ne vzdy ditko v zavinovacce rucky necha), at uz se jim strihaji nebo ne. Kojici polstar nedoporucuji, pro mne pouzitelny na lezeni pouze v tehotenstvi.

ariadna12
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
27. srp 2018

@ariadna12 s tema nehtama mas pravdu,deti skrabou jako das,jak sebe tak ty okolo
kojici polstar bych prave doporucila,ja ho mam treba v postylce,opiram o nej malou kdyz si neodrihne a pokladam ji na bok 🙂

anazuzzuzana
27. srp 2018

To je zase vtipna diskuze...ja teda nenakupuji na bazarech, protoze na to nemam nervy a cas. Par kousku jsem v nejakem zachvatu kdysi koupila, ale uz na to kaslu. Krome outdoor veci, kde kupuji top kvalitu, jdu hlavne po cene a kdybych na to mela povahu, tak klidne kupuji obnosene hadry. Muj syn nikde paradu neudela, ale zase me nikdy neuslysite rikat "nelez tam, uspinis se. Nevalej se po te zemi" atd. Prijde mi vlastne uplne nepochopitelne klast na toto duraz. Hluboko do kapsy fakt nemam, ale ja radeji utracim za zazitky nez za veci, a to i u sebe. Bez mrknuti oka vyplacnu nekolik stovek za super atrakci/park/aktivitu a muj syn tam bude v tom nejobycejnejsim obleceni. Nyni jedeme jen teplaky, trika, kratasy, mikiny...kalhoty a svetr ma jen k doktorce 🙂 A rozhodně to neni chudak, myslim ze pokud bych mu rekla, at nekam neleze, protoze ma krasne nove kalhoty, tak by si myslel, ze si z nej delam srandu. Sam by klidne chodil i v pytli, pokud by na nem byl Hasic Sam 🙂 Kazdej to mame jinak, me neprestava udivovat, ze nektere zenske sve deti oblekaji do pseudo haute couture, ale na nejakej vylet je vezmou max. jednou mesicne, protoze na vic nemaji penize

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru