Všichni v rodině jsou proti jménu, které jsme vybrali. Měli jste to také tak?

michnovka
28. lis 2017

Vybrali jsme jméno Filip pro našeho syna (byl to spíš kompromis, nijak extra se nám nelíbí, ale nic lepšího jsme k našemu příjmení nevymysleli). Celé příbuzenstvo, bez výjimky, je ale proti. Nelíbí se jim. Měli jste podobnou situaci? Zvykne si pak rodina? Nebo jste nakonec vybrali jiné jméno?

rituska88
28. lis 2017

My když jsme řekli, že to bude Josef (po mém taťkovi a zároveň po tchánovi a prostě se nám to jméno líbilo i tak), tak moje mamka se zhrozila a začala nám vnucovat jména, která se líbí jí...Tchýni to bylo jedno, té se zas moc nelíbilo vybrané jméno pro holčičku (Terezie) - že je to s delším příjmením moc dlouhé a ona by raději Ivu. Moje mamka naopak byla z Terezie nadšená (jmenovala se tak její babička), ale taťka kroutil hlavou...na jméno pro kluka po sobě jen uznale pokyvoval a okřikoval mamku, že jako proč by to nemohl být Josef 😀 Na chvíli nás zviklali, že jsme uvažovali o Lukášovi, ale nakonec jsme si Pepíčka prosadili. Mamce chvilku trvalo, než si zvykla, ale opravdu jen chvilku, jinak s tím nikdy nikdo neměl žádný problém a k synovi se jméno hodí jako žádné jiné. Pokud ale budeme mít ještě druhé dítě, asi si vybraná jména necháme raději pro sebe než poslouchat řeči, někdy to totiž člověka dokáže docela zranit a přitom by si to nikdo k již narozenému dítěti nedovolil a milují ho bezmezně ať se jmenuje jakkoli.

veru_86
28. lis 2017

Můj názor zní, vy vybíráte jméno s partnerem, vy totiž to dítě zhruba 40tt nosíte pod srdcem, vy rodíte, kojíte...takže VY vyberte jméno podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a nenechte si případn jméno FILIP nikým vymluvit, bude to VAŠE DÍTĚ ne vaších rodičů či jiných příbuzných takže se oni budou muset smířit s vaším výběrem 😉 sama vím o čem mluvím, dceři jsme vybrali netradiční jméno, manželova rodina to dodnes "nerozdýchala" a když jsme jim s nadšením námi vybrané jméno řekli, dokonce se nebáli mi říct, jestli si to nechceme ještě rozmyslet??? Námi vybrané jméno jsme dali, jsme spokojení, dcerce jsou 3 roky a teď čekám druhé miminko, opět vybíráme netradiční jméno, ale teď už jsem mnohem chytřejší, že jmén se všichni dozví až z rozesílací sms, kterou rozešleme po porodu, jména vybrané máme a že se nebudou líbit všem neřešíme, je to totiž naše miminko ❤

linee
28. lis 2017

@michnovka tak at jsi trhnou.Snad neprerusi kontakty kvuli jmenu vnuka,ne?A pokud ano,tak to je na povazenou.Ale k diteti maji vsichni keci v kleci,vsichni vedi vsechno nejlip.Je to takova uvodni zkouska,aby ses naucila poustet jednim uchem ven a druhym jeste dale😁

linee
29. lis 2017

@veru_86 my to poresili tak,ze rikame,ze jeste nevime,ze se nam zadne nelibi (zatim je to pravda;)).Pozdeji ten argument vyuzijeme dale,protoze kdyz rekneme,ze neprozradime,tak do nas porad rypou,proc nechceme rict,ruzne hadaji a pod.

krtikkrtovaty
29. lis 2017

Moji rodiče Šarlotu nemohli rozdýchat. Chtěli vnučku, ale když slyšeli jméno, tak hned prý to ať je to raději kluk (Petr, tajili jsme jim pohlaví)! A teď už se s tím srovnali.
Tchýně zas nemohla zkousnout švagrovic Viktora (no a já bych zas nezkousela to jak mu teď říká Viktorku).

ladyhacek
29. lis 2017

Moji babičce se nelíbilo, že když to bude holka tak nebude po mě, ale vybrali jsme Andrejku ( prý Andrea je tvrdé a nehezké) kluk měl být být po tatinkovi a také je. Zvyknout si asi musí nebudou ji/jeho oslovovat snad hej ty ... Je to vaše dítě vaše rozhodnutí. My máme už vybrané jméno pro druhé ( zatím plánujeme 🙂) a jsem zvědavá co budou zase říkat. Jinak Filip je moc hezké kdysi jsem si Filípka přála já vám to schvalují 😀. Ale pokud je to i pro Vás kompromis zkuste se zamyslet třeba ještě něco vymyslíme já bych nabtruc to jméno nechala 🙂. Každý je jiný.

ladyhacek
29. lis 2017

@krtikkrtovaty tajili my jim to netajili prdola se nechtěl ukázat a babi pořád ale víte to že ? Nechápala jsem proč bych ji to měla tajit 🙂 a ty neustále otázky tak už to víte? No u druhého bych se chtěla překvapit tak se asi musim obrnit

brokovich
29. lis 2017

@michnovka To by me zajimalo, jaka jmena dali ti kritici svym detem. 😁

peggy_5
29. lis 2017

@michnovka tak ze mu budou rikat Fifo je dost pravdepodobne,ale myslim,ze to neni duvod k tomu aby jste nmto jmebo nemohli dat.. na kazde jmeno je nejaka verze oslovovani.. ja jsem Marketa a rikaji mi Maki,Market,Majo a muz mi kdyz prudim rika "Mařeno,neser mi!".. taky mi obcas rika kozo... 😂 😂 Mazany Filip je pekna hra,tak to vam ho vlaszne pochvalila.. No a reakci tchana snad ani nema smysl komentovat.. cloveka kterej je schopenj vypustit z pusy takovy slovni prujem bych nevrala absolutne vazne..ocividne ma nejakou mentalni retardaci,protoze tohle ja fakt hnus... no a tchyne.. ta ani nema zadny pseudo duvod..jen se ji nelíbi.. no a co? Me se taky nijek extra nelibi jmeno ktery vybrala memu muzi a rekla bych ji snad ze je to fakt hnus a ze byla asi uplne sjeta praskama pri porodu, ze mu takovy jmeno dala? Nereknu! Miluju ho kvuli tomu jakej je a jmene je mi celkem fuk - i kdyz svymu diteti bych ho nedala... at si trhnou.. dulezity je,ze se na nem shodnete vy dva a hotovo.. pokud maji kus mozku v hlave,tak jim stejne bude nakonec fuk jak se jmenuje,hlavne ze bude zdravy.. a pro priste jste pouceni,ze sverovani takovych veci je dvojsecna zbran..

bayt
29. lis 2017

@z_kopretinka U nás se tak nějak taky očekávalo, že dítě bude po otci, v rodině muže je to silná tradice, až tak že to je skoro ujeté. Pojmenovávají i dcery po matkách. Takhle tam je rodina s chlapečkem a holčičkou, on po tátovi, ona po mámě 😲 S výběrem nebyli spokojení už proto, že to jméno se nedá komolit a oni komolí prostě všechna jména. No, mají smůlu :D

krtikkrtovaty
29. lis 2017

@ladyhacek U nás se v rodině čekali zároveň 3 prcci, my to oznamovali mezi posledními, jedni čekali holku, druhý kluka, tak my si řekli, že jim to neřekneme. 😀 Druhé pak uvidíme... Dle situace.

z_kopretinka
29. lis 2017

@bayt prvni mame holcicku a po sobe jsem nechtela. Dela to zmatky na koho se vola, o kom se mluvi. V Italii se nesmi davat jmeno po rodicich, sikovne pravidlo 😀

galatea_a
29. lis 2017

Na kecy příbuzných se vykašli, vždycky si něco najdou. Příště jim řekni, že to teda bude Rododendron a hotovo 😀 Větší problém vidím v tom, že ani tobě ani mužovi se "nijak extra nelíbí". To se opravdu nenajde jméno, které by se ti pro chlapečka líbilo?

gabiste
29. lis 2017

Taky jsme se přesvědčili, že u druhého nebudeme jméno nikomu říkat 😂 my jsme vybrali pro holčičku jméno Mína. U přátel jsme se setkali s nadšením, rodina to samozřejmě komentovala, ale oni si zvyknou, nebojte. Dneska už se všichni na Mínečku těší 😊

kbramborova
29. lis 2017

Vůbec bych se tim nenechala rozhodit. Máme doma Filípka a taky při oznámení jména všichni zkoušeli jiný návrhy, Matěj, Matyáš a spoustu dalších. Jo Matýsek se mi líbí jenže jsem nechtela aby měl mezi narozeninami a svátkem 9 dní a jiná jména se zase nehodila k příjmení. A říkáme mu různě: Fífa, Fíla, Filík, Filípek a tak podobně. A všichni si na to zvykli a jinak než temi zdrobnělinami neříkají. Oni si zvyknou, musi se líbit vam 😉

swetlusska
29. lis 2017

Po té, co jsem se svěřila matce s plánovaným jménem a ona mi řekla, že nejsme normální, atd...(upozorňuju, že to bylo krásné české obyčejné jméno), jsem se rozhodla, že nikomu už nic neřekneme. A tak jsme si jméno nechali pro sebe a oznámili jsme to rodině až po porodu! Jestli se jim nelíbí, ať si trhnou! Kdybych měla druhé dítko, neřeknu už rodině ani co to bude, natož jméno...

babanci
29. lis 2017

Na to,co říkají ostatní kašli. Škoda je,že se Ti vybrané jméno samotné moc nelíbí. Hledej,co Tě vezme za srdce. Já se v 11 letech při hodině dějepisu rozhodla,že se moje dcera,bude-li,bude jmenovat Johanka jako ta z Arku a za 23 let jsem jí tak opravdu pojmenovala. Dneska je to dospělá ženská, to jméno byla v té době "divné". Ale nenechala jsem si to rozmluvit,věděla jsem,že je to srdcovka. Nedávno se mi ten pocit vrátil,když mi moje dcera řekla,jak pojmenuje svoje dítě . Mojí vnučku. Její jméno mě tak dostalo,že jsem z toho nemohla radostí spát. Věděla jsem,že to je ono - nejkrásnější jméno. A moje tchyně to dodnes nevydýchala.

lulluu123
30. lis 2017

Nenechte si do toho kecat, miminko bude vaše tak si dejte jméno jaké chcete vy ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru