Všichni v rodině jsou proti jménu, které jsme vybrali. Měli jste to také tak?

michnovka
28. lis 2017

Vybrali jsme jméno Filip pro našeho syna (byl to spíš kompromis, nijak extra se nám nelíbí, ale nic lepšího jsme k našemu příjmení nevymysleli). Celé příbuzenstvo, bez výjimky, je ale proti. Nelíbí se jim. Měli jste podobnou situaci? Zvykne si pak rodina? Nebo jste nakonec vybrali jiné jméno?

camillaq
28. lis 2017

Nenechat si do toho kecat, nas se taky vyptavali. Rekli jsme, ze to bude prekvapeni. To se nekterym taky nelibilo a porad vyzvidali. Jmeno se vsichni zjistili az se male narodil a nikdo si netroufl to komentovat. Jmeno davaji rodice a ostatnim to muze byt sumak.

nafuka
28. lis 2017

@aronek na Johanku mám narozky. Jak jí doma říkáte?🙂

normalnimatka
28. lis 2017

vykašlete se na to, ej to vaše dítě..ale rozhodněte se tak, abyste s tím byli sžitý zase...:D

medakote
28. lis 2017

Dejte jméno, jaké vyberete. Rodina si pak zvykne. Nám do toho také kecali. U druhého dítěte jsme jméno předem už nerikali a největším rypalum jsme říkali že to bude Květoň Jarmil nebo Hildegrunda Brunhilda. Jinak jméno Filip je hezké!

naste
28. lis 2017

@looolaaa Ono za 20,30 let nebudeme jné. Budeme říkat, jo, to já jsem kojila ještě ve školce a ty nekojíš, ty už mu dáváš mrkev, to já jsem nedávala atd. . Myslím, že je to a bude pořád stejné.

penelopaw
28. lis 2017

Já měla vybrané jméno pro holčičku, ale všichni prudili a nejvíc manžel, a nakonec mi to jméno tak znechutil, že jsem ho ani sama nechtěla a na porodním sále jsme se dohadovali o jiném. Pokud se Vám jméno ale líbí, nevidím důvod, proč byste si na něm neměli trvat - jak tu bylo psáno, je to Vaše dítě a Vaše věc. To, že je třeba tradice pojmenovávat děti po rodičích či dědečcích neznamená, že to tak musíte taky dělat. Pokud cítíte, že se Vám jméno líbí, tak na něm trvejte 🙂.
Jinak my vyplnili papíry pro matriku opravdu až na poslední chvíli, protože jsme se dost hádali. Zjišťovala jsem, jak to se jménem je a je možné nechat formulář prázdný s tím, že matrika akorát zaeviduje, že se narodila holčička / chlapeček. Rodiče pak musí do 30 dnů na matriku dorazit a jméno uvést (většinou chodí co nejdříve kvůli rodnému listu, pojišťovně apod.), jinak ho pak určí soud 🙂. Takže ještě je možnost počkat, až bude miminko venku z bříška a třeba Vás nějaké jméno ťukne, že se k němu fakt hodí.

naste
28. lis 2017

@michnovka Filip je normální, hezké jméno. Pokud se vám líbí, tak ho dejte a rodině řekněte, že oni si také pojmenovali děti, jak chtěli oni a ne příbuzní. Moje tchýně chtěla Bohumíra, tak to jsem okamžitě zavrhla a máme Lukáše.

robin92
28. lis 2017

@michnovka Filip je pekne jmeno. Kamaradka ma doma Filipka a zni to velice hezky. Pokud jste rozhodnuti, tak se s tim bude muset rodina smirit. At pak nelitujete, ze jste se nechali zviklat a na posledni chvili to zmenili.

achjonetusim
28. lis 2017

Jméno obou dětí se celá rodina a kamarádi dozvěděli z hromadný smsky z porodnice.

looolaaa
28. lis 2017

@naste šmarjá 😵 - já pevně doufám že budu osoba vědomá a budu mít na práci lepší věci než "koučovat" mladší generaci 😀

nicol22
28. lis 2017

No já bych určitě s nikým nediskutovala o tom, jak se bude jmenovat naše dítě. To bylo čistě rozhodnutí mé a manžela.

evusk
28. lis 2017

No já si říkala, co to bude zase za strašné jméno....Filip je úplně v pohodě. Co proboha mají...

ajja87
28. lis 2017

Vůbec bych to neřešila,pokud se jim nelíbí,tak jim řekněte nebo ukažte,jaky jsou dnes schopný dávat rodiče jména.Je to pěkný český jméno (nechci rozebírat původ,ale to že je u nás v kalendáři a je běžné) a dítě vám za něj určitě jednou nebude nadávat.

lv
28. lis 2017

Kvůli Evelínce byla i potyčka 🙂 ale vaše dítě, vaše volba. Jo a zvykli si všichni. A to mi neprošly přes stvořitele moje vysněné Gréta, Skarlet, to by teprve byl vítr 🙂

sahrazad1
28. lis 2017

Tak Filip je úplně normální jméno. To před nedávnem prošla tiskem informace, že rodiče kdesi tady v Česku chtěli pojmenovat dceru Análka! Naštěstí jim to neprošlo, to by byla vážně chudák holka. 😅 ale jinak jak psali holky výše, jste rodice vy, rozhodujete také vy .

aronek
28. lis 2017

@nafuka většinou Johanka, nebo Johy. Kluci někdy Joji nebo Jojanka. Kluci ji milují, takže jí dost často říkají princezno či mladá dáma.

renatka16
28. lis 2017

Ja myslim ze si zvyknou. Mame dceru Melánii, taky se to nikomu moc nelíbilo a myslim ze uz si pomalu zvykají ;)

michaela_hermanice
28. lis 2017

Ja bych si do toho teda mluvit rozhodne nenechala. Jmeno ditete je rozhodnuti me a meho partnera. At si vsichni trhnou nohou, zvyknou si 🙂
My jsme ani nikomu nerekli, co cekame, natoz jmena ;)

anyza
28. lis 2017

My jméno také neprozradili, řekli jsme jenom, že má svátek v září. Byla docela legrace sledovat, jak všichni spekulovali, vybírali nejprapodivnější zářijová jména a dohadovali se jestli to nebo ono. Pak nám všichni říkali, jak jsme vybrali dobře a že se to k synovi moc hodí🙂

Jméno Filip se mi líbí, ale pokud bych o něm nebyla vnitřně přesvědčená, že je to to pravé tak bych ho nedala.

brokovich
28. lis 2017

U nas jsme jmeno nevedeli az do porodu ani my sami. Pak predcasnej porod, doktorka se me s hlavou mezi nohama zeptala, jak se bude jmenovat, tak jsem neco rekla a bylo. 😂😂😂 Pro priste si to taky nechame v klidu projit hlavou. 😂 Jinymi slovy, rodinu do toho pred narozenim netahat, na dotazy odpovidat, ze jeste nevite. 😀

blanapa
28. lis 2017

My si nechali pro rodinu jméno jako překvapení, stejně jako pohlaví, které jsme nevěděli ani my.Parkrat se zeptali, taťka podotkl, že by rád nějaký "normální", běžný jména, tak jsme uklidnili, že bude a pak to po narození bylo fajn, jméno se líbilo a určitě je to nejlepší nechat si to pro sebe, protože se vyhnete právě těm komentářům... hlavní je, abyste vy byli spokojení🙂

bednaluca
28. lis 2017

dcera se jmenuje Lea.. stejně jí občas říkají Leonko nebo Leontýnko 🙂 pro prarodiče je to ale Leuška..🙂 počáteční reakce byly na nic, ale již během těhotenství všichni vyměkli 🙂 pokud by byl příště chlapeček, bude Max.. manžel po tom jméně touží a mě už se taky zalíbilo.. zprvu jsem byla proti, že je to jak Maxipes, nebo minimax, nebo co když bude při těle..:D u každého jména se dá najít pro i proti 🙂

gabkekoczi
28. lis 2017

I kdyby to byl Hubert, tobě to může být jedno. Je to jejich věc. Tak tohle řekla švagrová tchýni, když ta vyjádřila nesouhlas s výběrem jména Matěj.
A je to tak. Takže jen se nenechat odradit a nestresovat se tím, že se jim to nelíbí. A nenechat se i odrazovat různými hláškami (u nás třeba: Mates se posr..., Matěji, proč tě holky nechtějí), protože když někdo bude chtít, na každé jméno se dá něco vymyslet. A uvidíte, že všichni si časem zvyknou.

bielanevesta
28. lis 2017

My sme sa po dlhom rozhodovaní a vlastne aj vďaka náhode rozhodli pre meno Anabella. Hrozne sa nám všetkým 3 zapáčilo, takže to bolo jasné.
A ani by som nespočítala na prstoch obidvoch rúk, koľkí ľudia sa nám ho snažili rozmluvit. Na druhej strane bol zase "tábor" ľudí, ktorí boli z mena nadšení.
Filip je úplne normálne a navyše aj krásne meno a aj keby ste vybrali, ja neviem, napr Ezechiel, tak je to váš výber a ostatní môžu akurát tak šúcgať nohami😉

soleilll
28. lis 2017

@michnovka Zásadní chyba - řekli jste vybrané jméno ještě před narozením. No co už... Důležitější, než reakce okolí je, jestli se líbí vám. Nezdá se mi, že byste byli nějka zvlášť nadšení. Nicméně na každé jméno se dá zvyknout a každé se dá říct hezky. Myslím, že lepší je seznámit okolí se jménem dítěte, až se narodí - pak s tím už nemůžou nic dělat a hlavně nemůžou ve vzpomínkách hledat jiné jedince stejného jména s různými negativními vlastnostmi ("To já znala jednu Marušku a ta byla od malička strašně tlustá a blbá...!"). Tak příště. 😉 Stůjte si za svým rozhnodnutím, ať už je jakýkoli a nenechte si do toho mluvit, i když je to někdy hodně těžký...
My měli vždycky "pracovní" jména a i když šlo o kuriozity, za toho půl roku si na to všichni stejně zvykli a pak byli překvapení, že se děti jmenujou jinak - "normálně". 😀

z_kopretinka
28. lis 2017

@bayt nelibost pribuznych neni jen z toho, ze by citili nejistotu. Ja se rozhodla nerict co cekame, protoze v rodine moji i manzela je jmeno stejne dedicne a od nas se ocekava, ze ho dame a ja ho nechci, uz tak jsou toho jmena 4 a pate uz je fakt na palici. A i kdyz nevi tak natlak na jmeno je. Nedo edu si predstavit kdyby doslo na realitu, ze vi... bych se uz zblaznila. Jmeno se dozvi po porodu 😂

petradova
28. lis 2017

@beruda Taky mame Terezku a Annu🙂

z_kopretinka
28. lis 2017

@anetka1701 vystihla jsi to skvěle, národní sport. U nás to je, no a co jména? Neřekneme. No stejně když to bude kluk musí to být František, to jinak nejde. To máš befelem, to je povinné, s tim nic neuděláš. Vážně??? 😝 😂 Jenže v rodině jsou teď 4 - tchán, manžel, můj táta i bratr - jako fakt dát i mimču??? Takže jsem se rozhodla mlčet o pohlaví i o vybraných jménech, abych měla klid. Zkouší to z nás dostat, pořád se ptají jak na pohlaví tak na jména. Pak říkám Adam a Eva ať nemusíme řešit svátek. To se pustí do lamentování, že to snad nemyslím vážně, cosi si tam plácají o Františkovi a mam je na háku. Dozví se to po porodu.

linee
28. lis 2017

Souhlasim s holkami.Ja bych nediskutovala,navic mi to prijde jako normalni jmeno,ne caste,ale hezke. Kdyztak reknete,ze tedy jeste uvidite (abyste je trochu uklidnili) a po porodu oznamte. Zvyknou si,az ho uvidi.Ver,ze zvyknou😉 ze zacatku mozna budete slyset,proc jste ho nakonec dali,ale az prcka uvidi,tak na to zapomenou;)
A opravdu,je to vase dite,snad nebudete svolavat rodinny snem,kvuli jmenu sveho ditete😉

michnovka
autor
28. lis 2017

@jaja01k tchán řekl o Filipovi,že je to jméno pro buznu,tchýně že je Filip hnus,švagrová,že mu budou vsichni říkat Fìfo a to je děs a sestra,že má asociaci s Hanákem z Mazaného Filipa....no prostě furt něco spatne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru