Zkrácené děložní hrdlo

barmo
10. led 2019

Dobrý den, chci se zeptat zda jste se někdo také setkal s tím, že s Vám zkrátilo/zkracuje děložní hrdlo? Já byla u DR na kontrole po měsíci a řekl mi, že se mi o 0,8mm zkrátilo od minula. Napsal mi utrogestan na zavádění na večer po 2 práškách rovnou. Úplně dobrý pocit z toho nemám. Jak se ještě jinak mohu vyvarovat tomu dalšímu zkracování, jde to nějak ovlivnit? Děkuju moc za odpověď.

jrak
10. led 2019

Je na to tady spousta diskuzi, mrkni na ně.
Jinak me se začalo zkracovat tři měsíce před porodem tak, ze z běžné kontroly jsem jela rovnou do nemocnice na kapacky hořčíku a skončila na rizikovem.
Po týdnu me pustili s tim, ze musím jen lezet s kromě wc zákaz pohybu a všeho plus Utrogestan a hořčík tablety.
Tak dva tydny jsem to vydržela, pak pomalu s pohybem začala a nakonec jela v uplne běžném režimu, rodila jsem jen chvilku před termínem, i kdyz se čípek porad zkracoval.
Co jsem procitala net, někteří doktoři jsou názoru, ze klidovym režimem se nic neovlivni, tak toho jsem se rozhodla držet 🙂

barmo
autor
10. led 2019

@jrak No já právě měla vše ok. A teď jsem přišla po měsíci a tohle... Jsem ve 29týdnu takže to máme asi dost podobně ikdyž doufám, že té nemocnici se vyhnu a už se mi zkracovat nebude :(

jennyska
14. led 2019

Ahoj @barmo zkus se optat i porodní asistentky v naší poradně https://www.modrykonik.cz/forum/category/poradn...

Všechny otázky jsou u nás v poradnách zdarma a anonymní a každý z odborníků odpovídá téměr denně 🙂 Navíc, Tvoje otázka pomůže i dalším maminkám, které něco podobného řeší také.

Věřím, že Ti naše PA dobře poradí a pomůže.
Hezký den přeji! 🙂
Jennyska
Modrý koník team

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru