Máte zkušenosti s pomůckou Aniball pro přirozený porod?

lenkynka
24. led 2014

Kamarádka mi říkala,že do toho šla.. Přišlo ji to jako dobrá věc pro lehčí porod. Bohužel zatím nevím jak s tímto balonkem byla spokojena ,protože malá je pořád u ní v bříšku 😉 .Mě by zajímalo jestli s touto pomůckou máte zkušenosti a jaké? 😨 Stojí za to si to koupit ,pomůže to nebo ne? 😅 Silně přemýšlím o tom,že si to objednám a zkusím to 😀

zuzousinek
Autor odpověď smazal
Zobraz
zuzousinek
9. črc 2018

@katkatomaskova Byt jsem rodila cely vikend, vyhnula jsem se rizenemu tlaceni, tlacilo telo - a byla to velka sila!!! Ja do toho jen... (eufemicky receno) vokalizovala 😁 Byla to tvrda prace, ale predevsim instinkt. Zadny nacvik nebyl treba. Prala bych to zazit kazdemu... Aniball jsem zkousela a poranila se, byla jsem i v nemocnici a mela strach... proto pak uz jen s malym obvodem kvuli pocitu. Tlacila jsem hlavicku i rucicku a mela jsem jen trhlinky ani ne na siti. Asi hraje roli i ma klidna dula u porodu (za me lepsi investice nez Aniball) a takove ty zname veci jako poloha pri porodu (ja vklece), ze jsem mela fakt "intimčo" a nikdo nerusil, zadne intervence...

utrikocku
9. črc 2018

@zuzousinek to zní skvěle! Kde a s kým jsi rodila?

zuzousinek
9. črc 2018

@utrikocku Český Krumlov loni v září, moje dula J. Marková, personál PA D. Nosková, MUDr. P. Bohatá (ano, zrovna autorka studie o Aniballu)

kateri84
9. črc 2018

@zuzousinek to je nádhera, jak to píšeš. Myslím, že ale tvůj případ je celkem výjimečný. Málokdo se vyhne řízenému tlačení. A někdy chceš tlačit už jen proto, abys přehlušila tu šílenou bolest na konci. To alespoň byl můj případ. Takže jsem byla za aniball ráda, neměla jsem ani škrábanec.

hlasimse
9. črc 2018

@katkatomaskova Tak dej vědět, co se dozvíš od dr, jestli to doporučuje !

katkatomaskova
9. črc 2018

@hlasimse No doporučují každopádně 🙂 Že to připraví ženu na to tlačení, naučí se dýchat, připraví se na ten tlak průchodu mimča porodním kanálem, a snižuje to riziko poranění 🙂

janches
10. črc 2018

@katkatomaskova každý centimetr je dobrý 🙂 mě to pomohlo hlavně psychicky. I když jsem se nakonec dostala až na 32 😉 Přeju hodně štěstí 🙂

katkatomaskova
10. črc 2018

@janches 32?? Naprosto nepředstavitelný numero pro mě... 😅

kateri84
11. črc 2018

@katkatomaskova u třetího dítěte jsem dala 36 😁 a jesteze tak, malej mel hlavu 38..

janches
11. črc 2018

@katkatomaskova ale jo...☺ na začátku bych tomu taky nevěřila. Ja jsem se dlouho toho tlaku bála a šlo to hodně pomalu, ale pak jsem si řekla, že to asi musím překonat, že to k tomu patří. Překonala jsem to a najednou to šlo a byl to velký pokrok. ☺

katkatomaskova
11. črc 2018

@janches No, já se dostala na 23cm a začala jsem krvácet 😕🙄 Prasklá žilka, takže žádná katastrofa, ale fakt to nepotěší. Teď jsem měla dva dny pauzu, od zítra pokračuju 🙂

janches
12. črc 2018

@katkatomaskova určitě to bude zase dobrý 👍přeji hodně štěstí 😊

katkatomaskova
15. črc 2018

@janches Tak na opakované cvičení se nedostalo.... Pár minut po půlnoci dne 12. července se mi spustily pravidelné kontrakce, a jelo se na porodku 🙂 Malá se narodila 9,5 hodiny od začátku kontrakcí 🙂 Za sebe bohužel - 23cm nestačilo. Jsem docela potrhaná uvnitř, šili mi čípek i vnitřek (měla jsem kontrakce á 1 minutu, pomalu se otevírala a malá se hrozně tlačila ven) a ještě mě primář nastřihával. Ve finále jsem šla dvě hodiny po porodu do celkové anestezie, protože mi museli dělat revizi pro krvácení pod stehy... Skončila jsem se drénem a teda fakt teda jako nic moc no..

katkatomaskova
15. črc 2018

@janches A to měla malá míry 2,720g a 47cm, takže ne zrovna obřík.

janches
15. črc 2018

@katkatomaskova jejda, tak to je teda síla. Uff, vůbec si to nedovedu představit...tak teď přeji ať se vše dá brzy do pořádku. Držte se

katkatomaskova
18. črc 2018

@janches Koukala jsem do zprávy, malá měla průměr hlavičky 31,5cm což mi přijde jako docela dost na takovýho prcka 😀 Ale když se na ni člověk podívá, tak mu zase nepřijde, že by měla velkou hlavu 😂

Ale je to miláček !!! ❤

janches
18. črc 2018

@katkatomaskova no to je docela dost. Náš malý měl 34cm a to se narodil 40+2. To je jasný, když se člověk na ně podívá, tak zapomene na všechnu bolest 😊. Tak hlavně, že je malá v pořádku a teď už snad bude vše jen a jen lepší.

michaelahrab
27. srp 2018

ahojte holky, ja som z toho aniballu uplne nestastna. Som v 39. tt, s aniballom to spolu tiahneme od ukonceneho 36. tt s prestavkami. Zacala som pod 20 cm, ked som prechadzala na 21 alebo 22 cm tak som sa natrhla. Dala som si prestavku, ale aj tak po vytlaceni prichadzaju potoky krvi. Na lopticke nic, ale potom sa to spusti. Musim pouzit aj menstruacnu vlozku. Snazim sa vyvolavat odpor pri tlaceni, co nie je jednoduche, kedze viete dobre ako to ku konci stipe. Som z toho frustovana, kedze viem, ze uz viac ako 22 cm do porodu nevytlacim. Neviem, ci ma cenu vobec s tym pokracovat. O 30 cm sa mi moze iba zdat. Pouzivam lubrigacny gel na vodnej baze. Dakujem za rady

bekyc
27. srp 2018

@michaelahrab V tom případě bych se na to vykašlala. Co bych ale ve vašem případě nevynechala, je masáž hráze.

rebe
27. srp 2018

@michaelahrab V jaké to zkoušíš poloze? Střídáš je? Já třeba zjistila, že na zádech opravdu nevytlačím skoro nic, na boku to najednou šlo lépe a na kolenou najednou bez bolesti o spoustu centimetrů víc. Taky se zaměř na to tlačení, hodně žen se místo tlačení spíš stáhne. Můžeš zkusit se naopak co nejvíc uvolnit, jemně zatáhnout za balonek rukou a nechat ho vyklouznout. A nakonec, u porodu je všechno ještě trochu jinak, protože tam fungují jiné hormony, tam dáš hravě o 10 cm víc než při nácviku.

emilkamilka
30. říj 2018

jedna paní t psala o te pumpičce , která se přiklada na jizvu a zmirnuje bolest. Víte o tom někdo něco?

katkatomaskova
30. říj 2018

@janches Omlouvám se, koukám, rest, na který jsem neodepsala :D No spodek se mi dal dokupy rychleji, než jsem sama doufala.. 😀 Určitě byl ten Aniball super na to, že jsem věděla, jak tlačit, když šla malá ven 🙂

michaelahrab
30. říj 2018

@rebe zdravim, skusala som v polohe na boku🙂 Uz mam doma krasnu dvojmesacnu dcerku. Rodila som prirodzene, bez nastrihu, bez epiduralky, do vody. Bol to fakt krasny zazitok, asi mi aj aniball pomohol, aj ked som nevytlacila viac ako 24 cm. K tomu som este pila caj z malinovych listov, jedla lanove semienka a masirovala hradzu.. Mala som len par stehov, asi sa mi natrhla ta ranka, co som mala od aniballu. Urcite odporucam, aj ked pre mna bolo cvicenie s aniball nocna mora, ale pomaly dalej zajdes.. Zo zaciatku som sa natrhla a uz sa to so mnou tahalo 🙂

emilkamilka
29. lis 2018

o pumpičce sjem slyšela, ale práve v souvislosti s cisarskym rezem. Tak nevím, zda je to same,

bagrunka
7. led 2019

Já Aniball používala a ráda bych řekla, že mi pomohl, ale porod byl u mě dost komplikovaný a nakonec jsme museli jít na akutní císařský řez. Nyní se snažím Aniball prodat, tak kdyby jste měla některá zájem 🙂

kadetza
7. led 2019

@bagrunka dobrý den, za kolik byste ho prodala, jestli je ještě k volný?

penelopaw
7. led 2019

Mám doma nevyužitý balonek - zkoušela jsem cvičit při druhém těhotenství, ale nebyla jsem s to ho vůbec vpravit dovnitř, což mne - přes všechny klady - odradilo od dalšího použití. Pokud by se to tedy někomu "neeklovalo", může se ozvat 🙂.

@bledulka84 Co se připojení hadičky týče, tak balonek jako takový má dole poměrně široký otvor, nejsem si jistá, jestli by na to ta pumpička seděla. Navíc balonek musí zůstat pumpičkou "ucpaný", aby se nevyfoukl, a aby bylo případně možné ho "uvnitř" dofouknout. Jednodušší mi proto přijde zkusit si od někoho půjčit originální pumpičku (mně půjčovala kamarádka) a koupit si jen balonek...

nina004
24. kvě 2019

@katkacze ahoj, prosim ta pouzivala si Aniball normalne aj po konizacii? Bojim sa aby som sa potom nezacala otvarat priliz skoro. Predsa uz je ten cipek naruseni po zakroku. A este som sa ta chcela spytat ako dlho po poslednom zakroku si otehotnela? Dakujem.

kristyna_bar
6. čer 2019

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru