Máte zkušenosti s pomůckou Aniball pro přirozený porod?

lenkynka
24. led 2014

Kamarádka mi říkala,že do toho šla.. Přišlo ji to jako dobrá věc pro lehčí porod. Bohužel zatím nevím jak s tímto balonkem byla spokojena ,protože malá je pořád u ní v bříšku 😉 .Mě by zajímalo jestli s touto pomůckou máte zkušenosti a jaké? 😨 Stojí za to si to koupit ,pomůže to nebo ne? 😅 Silně přemýšlím o tom,že si to objednám a zkusím to 😀

katkaslabinakova
21. črc 2015

Taky bych prodala aniball. Cena 750 + posta. Je nepouzity měla jsem císař.

lexton
21. črc 2015

Hlásím svou zkušenost, nevím, jestli jsem tak úzká nebo špatně zavádím, ale já ho tam nedostala :( snažila jsem se, ještě možná zkusím, ale teda jako hrozný, dostanu se jen na kraj a cítím, že se jakoby roztahnu, ale dál se nedostanu... 😖

laguse
21. črc 2015

@lexton zkus ho úplně vyfouknout a smotat jakoby do ruličky, tak jsem to dělala já, hlavně se uvolnit.

apacheee
AMBASADORKA
21. črc 2015

@lexton mně naopak pomohlo ho trochu nafouknout, hodně nalubrikovat a šel tam pak lépe

lexton
21. črc 2015

@apacheee zkusila jsem přifouknout, lubrikant... a nic :(
@laguse do ruličky? to ještě zkusím.. to by možná mohlo jít

apacheee
AMBASADORKA
21. črc 2015

@lexton https://www.modrykonik.cz/group/6279/
klidně zavítej k nám do skupiny,m třeba ti někdo poradí víc než tu🙂

lexton
21. črc 2015

@apacheee díky! 🙂

ally99
5. srp 2015

ahoj holky, tak přidávvám taky svojí zkušenost.Ve čtvrtek zhruba v 1 v noci mě chytly bolesti, začly kontrakce okamžitě po dvou minutách takže odjezd do porodnice zhruba v pul druhé ráno, během chvilky kontrakce po minutě a v 6 45 ráno byla malá na světě. 3760g takže pořádná princezna a jsem bez nástřihu, dostala jsem pochvalu jak jsem na prvorodičku krásně tlačila, prý bych tam mohla jít leckterým maminám příkladem, takže aniball určitě doporučuju 🙂

laguse
5. srp 2015

@ally99 super, gratuluju 🙂
Jinak jsem na prohlídce po šestinedělí doktorovi vychvalovala balónek, jak to bylo bez jakéhokoliv poranění a nástřihu a on se tvářil skepticky, že by to třeba tak dobře šlo i bez balónku - já osobně o tom pochybuju a dál to budu chválit a doporučovat.

pav_la
5. srp 2015

Na kontrole po šestinedělí byla moje doktorka překvapena a nadšena z toho, že nemám žádné vnitřní poranění a minimální vnější šití, když jsem porodila 4 kg cvalíka. Když jsem jí řekla, že jsem cvičila s aniballem, tak říkala, že začíná být jeho veliký fanoušek. Že ženy, které k ní po šestinedělí chodí a cvičily s ním, jsou úplně v pořádku a bez poranění.

mirisisko
9. srp 2015

...ahooj holky... asi jsem uplně blbááá, ale jak vlastně cvičíte s tím aniballem... jaký je u toho postup? 😉

seihr
9. srp 2015

@mirisisko je to balonek, který si tam dáš a postupně ho dofukuješ a násleně vypuzuješ ven, tak jak dětskou hlavičku 😉

jitavrtule
9. srp 2015

@mirisisko bych si dovolila to maličko doplnit - nejde jen o vypuzování, je to i na posilování pánevního dna (vsunutý balónek cíleně posunuješ sem a tam uvnitř), pomáhá to uvědomit si, jak svaly uvnitř pracují, seznámí tě to s tlakem na hráz.
Takže balónek maličko nafoukneš, aby šel zavést a když je uvnitř, snažíš se s ním cíleně pohybovat. Pak můžeš přifouknout jak moc sneseš a zas ufouknout a vytlačit nebo si počítáš "fuky" a vytláčíš postupně větší a větší obvody. Např na poprvé zavedeš a dofoukneš (zmáčkneš nafukovadlo) 5x, vytlačíš, změříš si obvod a zopakuješ. Příště dofoukneš 6x, 7x atd.

kvitko2
12. srp 2015

Dotaz: Ty které jste cvičily s Aniballem, bylo to vaše jediné cvičení během těhotenství nebo jste chodily např. i na těhu jógu a jiná cvičení pro těhotné?? Jde mi o to, jestli stačí cvičit jen s Aniballem a nebo budu muset začít makat i jinak 🙂 Díky!

majkylove
12. srp 2015

@kvitko2 já chodila cvičit na balony,ale to je spíš na záda a tak celkově,ale poslední 2 měsíce před porodem už nic,jen aniball 🙂

laguse
12. srp 2015

@kvitko2 já chodila poslední měsíc a půl jednou týdně na cvičení pro těhotný (víceméně jen protahování) a několikrát v týdnu jsem na 20 minut hupla na eliptický trenažér, ale jen na slabší zátěž a denně jsem chodila na procházky 1,5-2 hodiny. Naposledy den před porodem.

jitavrtule
12. srp 2015

@kvitko2 prvni trimestr jsem jezdila jeste na koni,pak uz jen chodila na dlouhy svizny prochazky. Posledni vyslap pres 10km jsem absolvovala den pred porodem. Pokud jsip red tehotenstvim "nemakala",pak ted rozhodne nezacinej.chod,chuze je nejsetrnejsi a nejvhodnejsi pohyb pro udrzeni kondice vubec. Porod je makacka, o tom zadna.

ally99
12. srp 2015

tak já necvičila vůbec jen aniball a pak jak píšou holky dlouhé vycházky to bylo fajn

laguse
13. srp 2015

@jitavrtule Hele, mě to jako makačka až tak nepřipadalo 🙂 byla nepříjemná bolest, to zatraceně, vydržet to je hrůza, však jsem skončila na epidurálu, ale samotné přivedení malé na svět byla vlastně pohoda, bylo to hrozně rychlý, ani se mi pak nechtělo spát. Mimochodem - k porodu jsem šla namalovaná (oči), protože to začlo den předtím odpoledne a nalíčení vydrželo i přes celou akci a tak jsem se necítila nepříjemně, že jsem vyblitá 🙂

jankulinka
16. srp 2015

Ahoj, ráda bych se přidala se svou zkušeností. Jsem ve 37 týdnu, cvičím 8 dní každý den tak 20 min, jsem na 22cm už asi 4. den a je mi to hrozně nepříjemné, při vytlačování to docela bolí. A mám strach, že se dál nedostanu. Občas u prvního vytlačení i zakrvácím, pak to ale přestane. Vždycky cvičím chvilku pánevní dno. S manželem taky masírujeme hráz, ale to není každý den. Aniball jsem si původně koupila z důvodu uklidnění se , že si to nacvičím a nebudu se tolik bát, ale teď jsem spíše více ve stresu, že mi to nejde a jak tama proboha projde tak velká hlavička... ☹ Máte nějakou radu? Jak jste na tom vy? Po kolika cm postupujete?

laguse
17. srp 2015

@jankulinka a to se snažíš hned na začátku cvičení dostat na 22? Osobně jsem pokaždé začínala cvičení na míň a postupně zvětšovala. Taky se mi víc osvědčilo na začátku cvičení balónek nedávat až dovnitř, ale přidržovat ho ve vchodu a tam ho pomalu nafukovat a až potom do pustit dovnitř a několikrát vytlačit. Jo a chce to namazat 🙂

sannnya
17. srp 2015

@jankulinka nemá smysl pospíchat a rovnou vytlačovat 22 cm, jak píše laguse je třeba pomalu a postupně....já rodila 1.7. a bez šrámu, malá byla na dvě zatlačení venku.

jankulinka
18. srp 2015

@laguse Ne ne, začínala jsem na 16cm, ale to šlo dobře, až teď jsem se sekla na těch 22cm. Včera jsem zase cvičila a docela jsem u toho zakrvácela, takže jsem zase rychle přestala...Dneska to možná opatrně zkusím... Zkusím dát jen na kraj jak píšeš. Díky 🙂

laguse
18. srp 2015

@jankulinka já nemyslela na úplným začátku, ale každý den, když začínáš se cvičením. Když ho nebudeš dávat dovnitř, tak budeš i míň krvácet, aspoň u mě to tak bylo. Ale je fuška ho udržet, aby nevyklouzl nebo nezajel, mě se to ale na roztahování osvědčilo víc, než ho nafouknout uvnitř a pak vytlačovat. Když jsem začala u cvičení krvácet, tak jsem ho už nevytlačovala a nenechávala zajet dovnitř a u porodu jsem s vytlačováním neměla žádný problém.

sisina28
20. srp 2015

ahojte, to krvácení myslíte jaké? jako, že na tom balónku bylo trošku krve a pak už nic? nebo, že třeba krvácíte hodinu a fakt hodně...já se toho krvácení strašně bojim☹

jankulinka
21. srp 2015

Aha, tak jsem teda zkusila každý den začít cca na 17cm a postupně přidávám, co vsunutí to jeden fuk navíc a jde to lépe. Lépe se to postupně roztahuje. Snažím se ho nezavádět tak hluboko, sice trochu krve mám vždycky, ale doktorka mi včera řekla, že to je normální a nevadí to. Je to ale opravdu fuška... 🙂 Ale věřím, že to bude stát za to... 🙂 Děkuji za radu

jankulinka
21. srp 2015

@sisina28 - zakrvácím vždy jen trochu - přijde mi, že jsem se možná trochu poranila a při každém cvičení si tu ránu podráždím, ale krvácí to jen chvilku a po skončení cvičení už ne. Kdybys krvácela delší dobu to by určitě nebylo v pořádku - právě se toho taky bojím, takže pak hodně komtroluji...

sisina28
21. srp 2015

@jankulinka díky za info...já o balonku teprve přemýšlím, chci do toho jít, ale to krvácení je strašák☹...já mám ešte pár týdnů čas, tak čtu tady ty diskuse...ať ti cvičení jde od ruky!🙂

majkylove
21. srp 2015

@sisina28 radši teď lehce krvácet coš extra nebolí,než být pak bolavá ještě x dnů-týdnů po porodu,fakt 😉

alboo
21. srp 2015

Mam takovy spesl dotaz. Zvladl cviceni nekdo, kdo byl ke konci tehu velmi spatne vysetritelny pro bolest. Ja ke konci nesla skoro ani vysetrit, sex byl des - snazili jsme se kuli tomu abych porodila, jinak ani nahodou. Byla sem dost sita, pokud nekdy druhy dite, tak uz ted hledam info, jak tomu predejit. Mam strach, ze si koupim balonek a nezvladnu to 🙂 . Dekuji za reakce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru