Apolinář - 1. předporodní vyšetření, jak probíhá?

partyzanka91
21. dub 2014

ahojky,
termín se nám blíží, k 30. dubnu mám poslední poradnu a pak mě čekají prohlídky v porodnici, v mém případě u Apolináře. První předporodní prohlídku mám objednanou na 7. května a zajímalo by mě jak to bude probíhat a co všechno se dělá, zda už bude první monitor a pod... Po telefonu mi toho moc neřekli, jen že mám vzít moč a přijít tam kde jsem se registrovala, do toho horního patra. Určitě je tu spousta maminek co k Apolináři docházeli tak bych ráda věděla jaké to je a jak jste spokojené s personálem a doktory. Též mám objednaný předporodní kurzík tak bych se chtěla zeptat kdo na něm byl, jaké jsou zkušenosti, zda se vyplatil a jestli jste se tam dověděli něco užitečného.
díky moc za každou odpověď

luciiim
21. dub 2014

Ahoj.U Apolináře jsem rodila loni.Poprvé jsem šla rovnou na monitor - odeslala mě tam moje doktorka,které se něco nezdálo na monitoru u ní v ordinaci.I při každé další návštěvě dělali monitor,zkontrolovali moč,ptali se na váhu,změřili tlak.Mudr pak udělal klasickou prohlídku. S personálem jsem byla spokojená,v poradně byli všichni milí,až na jednu trochu ráznejší doktorku. Chodila jsem n monitor vždy brzy ráno , a to bývalo čekání nejkratší.Předporodní kurz jsem neabsolvovala,tak nemůžu posoudit,jestli se vyplatil.Mně osobně se nejvíc vyplatilo zaplatit si po porodu konzultaci laktační poradkyně, a kdybych vedela,jaké problémy mi způsobí špatná technika kojení,zavolala bych si ji hned do porodnice.Tam se totiž nikdo z personálu maminkám, pokud jde o kojení, příliš nevěnoval ☹

partyzanka91
autor
21. dub 2014

luciiim: to je škoda, zrovna s tím kojením jako prvorodička moc zkušeností nemám. Snad bude něco na tom kurzu část je kolem šestinedělí a kojení, jinak děkuju za info

partyzanka91
autor
21. dub 2014

@luciiim a monitor jsem právě v poradně neměla, zatím jsem neměla žádný, jen ultrazvuky. Chodím k panu Kaprálovi na Hradčanskou. Sice tam ten monitor má, v místnosti jak je váha, ale myslím že se nepoužívá nikdy jsem tam nikoho neviděla

luciiim
21. dub 2014

@partyzanka91 mně dělala moje MUDr. monitor od 35. tt a v 38. jsem šla poprvé k Apolináři. Ale asi to dělá každý doktor jinak, nemám bohužel srovnání, jestli je monitor od toho 35. týdne standard.

Já jsem se právě jako prvorodička před porodem děsila samotného porodu, četla jsem všechno možné, ale o kojení jsem měla asi takovou představu, že se miminko prostě nějak přiloží a ono to půjde. Že dítě bude u prsa usínat, že se může špatně přisát, že mi popraskají bradavky, na to jsem připravená nebyla :-/ V porodnici dali miminko k prsu a řekli jen, ať ho takhle přikládám co dvě hodiny a konec. Nikdo neporadil, jak vylepšit techniku kojení, když jsem si stěžovala, že je kojení bolestivé. To je asi moje největší výtka.
Snad se na kurzu dozvíš užitečné informace 🙂

partyzanka91
autor
21. dub 2014

@luciiim aha tak to jo já když byla naposledy v poradně tak jsem ještě ve 35tt nebyla ten mám podle PM od sobooty podle UZ od minulé soboty tak asi proto, možná ho budu mít na té poslední poradně ale nevím spíš asi ne. a u toho apolináře to taky myslím vychází na 38. týden podle UZ
přeju dobrou noc tobě i malému

kattherinne
5. kvě 2014

@partyzanka91 Ahojky, jezdím k Apolináři od 36.tt, kvůli Crohnově chorobě, máme už i stanovený termín na císaře. Na monitoru už jsem byla celkem dvakrát plus minulý týden v pátek i na zátěžovém monitoru, na přístup lékaře i sestřiček si nemůžu zatím stěžovat. Na tom zátěžovém monitoru jsem byla dokonce na porodním sále a můžu sama za sebe říci, že se mi tam líbilo. Porodní asistentka moc příjemná, ochotná, takže jsem celkově zatím se vším spokojená. Ohledně poradny, přijdeš do prvního patra, přesně jak ti řekli po telefonu, kam jsi se registrovala, doporučuji být tam už kolem třičtvrtě na osm, pak už se tam déle čeká, ale není to nic hrozného, posadíš se tam na lavičku nebo do křesílka a počkáš, až vyjde sestřička. Dáš jí těhotenskou průkazku a vezmeš si od ní papírek na moč, sama si ho namočíš do lahvičky s močí a zabalíš do ubrousku, až si tě pak zavolají do ordinace, tak jim ho tam jen ukážeš. Oni ti pak změří tlak, zeptají se na váhu a pošlou tě zase si sednout do čekárny. Pak tě zavolají do druhé ambulance k panu doktorovi a ten ti řekne co a jak dál. Buď by tě poslali ještě v ten den na monitor, nebo ti řeknou, ať přijdeš zase za týden a předtím, než půjdeš do poradny, tak půjdeš ještě na monitor. Tam jsou od sedmi, takže to na sebe hezky navazuje. Kdybys ještě něco potřebovala vědět, klidně se zeptej, nějak mě už teď nic nenapadá, ale ráda povím...🙂

partyzanka91
autor
7. kvě 2014

@kattherinne Děkuju za info 🙂. Už to mám dnes za sebou 😀. Je to tam docela hektické, hodně lidí a kontroly běží jak na páse, ale doktor v ambulanci byl moc příjemný. Dost mě překvapila zastaralá váha na chodbě. Doma váhu nemáme a já se vždy vážila u gyn. na digitální, před týdnem jsem tam byla na posledy měla jsem 59 kilo. Čekala jsem že i tady bude digitální váha, dost trvalo než jsem se zvážila (ještě s pomocí jiné maminky) a výsledek 63 kilo. Bylo mi to divné 4 kila za týden jsem přibrat nemohla takže jsem to řekla vevnitř dr. ta tam šla se mnou a vyšlo to stejné tak řekla že každá váha je asi nastavená jinak. Jinak jak si říkala dala jsem ten papírek, měřili TK a doktor pak ozvy a otevření. Na monitor mám jít za ten týden před kontrolou (ale už mi jeden dělal dr. v poradně a jeden jsem měla na pohotovosti). Dnes jsem ještě musela na odběry na jejich polikliniku protilátky a tak.
No dost mě taky překvapilo jak každej počítá jiný termín porodu. Já mám totiž 2 jeden podle UZ a ten je 24. 5. a druhý podle PM je 31. 5. Podle UZ je miminko tedy starší. No a někdo se řídí tím prvním někdo tím druhým termínem tak v tom mám guláš. Řekli mi ať si por. objednám na toho 24.5. a podle toho jsem celou tu dobu jela a dnes mi uvedla do toho lístku týden 36 + 4 tedy ten podle PM, ten mladší. Stejně tak i u streptokoka se řídila termínem dle PM a přitom na screeningu dole říkali že stěžejní je ten ultrazvukový termín.
Jinak vám přeji ať vše dobře dopadne, na císaře bych se asi netěšila ☹. O zátěžovém monitoru jsem taky slyšela mě spíš přišel dle popisu nepříjemný ale jestli říkáš že se dělá na por. sále a z dobrým přístupem tak kdybych ho musela absolvovat asi bych se tolik něděsila (ostatně je logické že se dělá na PS prý se dává infuze okcitoxínu co vyvolává porod tak kdyby to přitom přišlo). Takže děkuju za info i když už je čtu pozdě a opravdu přeji nekomplikovaného císaře a krásné zdravé mimi a ať moc nezlobí 🙂

yildiz
7. kvě 2014

ja rodila u Apolinare 2x - naposledy ted 3.4. 😀 a vse super ... s doktory a personalem spokojenost... druhou dceru tudiz prvni porod u Apolinare me rodil primo muj dr.gyn. takze spokojenost maximalni 🙂 porodni asistentky taky super ...druhy porod byl tak rychly ze by asi ani ten muj dr nestihl dorazit nestihl to ani manzel 😀 ale dr byl taky fajn 😀 a asistentky taky ...
co se tyka moninoru - tak minule tehu to bylo fajn a docela to odsypalo ta cekacka na nej, maji tam poradova cisla...ale letos teda des bes ..desne dlouho se cekalo ...poradac jim vecne nefungoval ...a taky tam vzdy byla jen jedna sestricka na 5-6 monitoru takze se cekalo fakt dlouho ! ale personal super ...stale stejne sestricky jako pred 2lety ! na sestinedeli taky vse o.k. akorat tam je jedna sestricka takova stredni vek ....a ta je nekdy neprijemna ..hlavne co se tyka kojeni a tak ..☹ to uz i minule kolikrat prudila nektery maminky a kor prvorodicky co nemaji zkusenosti a nemuzou nic vedet tak ty prazila a i ted co jsem tam byla jinak tam jsou moc mile a v pohode ... v poradne dr v pohode ...ja hlavne chodila k tomu memu dr takze tam byl vzdy a asi 3x nekdo jiny ale taky v pohode...
moc rada na obe tehu a porody u Apolinare velice rada vzpominam ..dala bych si i opacko 😀 kor ten posledni to byl takovej fofr ze jsem to ani nepotrehla 😀
tak preji at je u tebe vse v poradku a at mas take jen same prijemne zkusenosti s personalem a pod....

evulatko
7. kvě 2014

@partyzanka91, ahojky, popros je pak, jestli bys nemohla jit na oddeleni sestinedeli P3,tam jsou detske sestřičky super a s kojenim mi vždycky moc pomohly🙂

partyzanka91
autor
16. kvě 2014

Takže už máme za sebou i druhou prohlídku, tentokrát jsem měla monitor (tam jsem se dostala docela rychle), ale pak jsem dvě hodiny čekala na poradnu, tam si dr. jen šáhnul na břicho jestli je hlavička dole (ani nekontroloval porodní cesty, docela se divím). Upozornila jsem ho na to že podle ultrazvuku mám stáří těhu o týden posunuté dopředu a jsem tedy už 38 + 4 ne 37 + 4. Na základě toho mě poslal na utz na průtoky pupečníku, tam mám jít za týden? To se dělá běžně? Jinak monitor mít za ten týden asi nebudu o tom nic neříkal že se mám dostavit tak se asi nedělá každý týden.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru