Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

rolincova
25. lis 2008

sarkal: Hlavně to s tím cvičením nepřeháněj, přece jen je sekce operace. A píchali ti pak do bříška injekce? Já jsem sotva chodila 😉 Ale určitě miminečko stojí za to všechno. Je to prostě něco co naplní člověku život, dokonce i ten taťula jde trošku stranou 😉 Tak začni cvičit po vánocích... přece jenom to bude už trošku víc zahojené. A na druhou stranu s tím kojením, ti řeknu, že jsem byla pěkný otrok. Mišánek papal i 6x za noc a byl to docela mazec. Takhle ti Tomášek určitě brzy bude spinkat celou noc. 🙂 Tak se dívej spíš na ta pozitiva, když to tak prostě být musí...

cernovlaska: tak to je mazec, ale ono ke konci těhu se ten tlak takhle může zvýšit... A je dobře, že si pod dozorem. No ono by se správně měl měřit tlak pořád stejným tlakem a určitě je lepší ten jak se poslouchá fonendoskopem.

pajmis: Teď jsem si všimla, že chlapeček bude mít dvě jména vid? Náš se jmenuje taky ale jen Michael...
Když já mám pocit, že čím víc ležím nebo sedím, tak na to víc myslím a je to horší. Nám dneska konečně dodělali tu kuchyň. Teda byl to mazec. Mě zrovna jak šíleně píchalo, tak do technické místnosti se jde přes wc, tam nám chlap seřizoval kotel, v kuchyňi nám dva chlapi dělali kuchyň a já chodila přesně to tvou chůzí a ani na to wc jsem nemohla. Tak jsem čapla balon a zavřela se do kopelny. Tam jsem si chvilku poskákala a docela to zabralo🙂 Ale bylo to asi komický. Manžel se mi smál. Dobráček jeden 😉 Je dobře, že jdeš zítra mezi lidi, ono to trošku fakt pomůže, takhle člověk upadá docela do deprese. Jenom a jenom čeká a pořád na to myslí. Já ráno vezu Míšu do školy, protože manža jde do práce, pak přijde kámoška a pak zase pro Míšu do školy. Takže moc odpočinku nebude.

pajmis
25. lis 2008

roli, já myslela, že čučíš na růžovou zahradu 😀 😀 No, náš prcek bude Tobias, protože se nám to jméno líbí a je to jediné, na ketrém sme se shodli a to druhé bude po tatínkovi 🙂 Já chtěla jen Míšu, ale přítel se bouřil, že toho v budoucnu malý bude využívat 😀 ale to je podle mě blbost... i když je fakt pravda, že já mám jméno po mamce a když nám došel nějaký dopis, tak sme nevěděli čí to je a nejhorší bylo, když sem nebyla doma moje dopisy rozbalené 😠 takže na druhou stranu obavy mého přítele chápu 🙂 Teda, vy ještě budujete?? Tak to je mazec....to musíš furt uklízet, co ti museli chlapi pěkně nasvinit 😠 já už bych to ted nedala 😒 ještě, že už máme vše hotové... my se stěhovali a budovali, když sem byla v 5. měsíci a ještě měla elán na rozdávání 😀 😀 Takže sem ráda, že ted mám spíš leháro 🙂 Já sem dnes tak vtipkovala, že malý už je tak dole, že stačí, abych si pšikla a je venku 😅 😀 😅 Je to fakt už na palicu a jepravda, že kudy chodím, tak na to myslím... pořád si říkám, jestli ted je ta chvile...a nikdy není... ona ta chvile přijde, když to budu nejméně čekat... třeba zítra v restauraci 😅 ... néé, to snad ne.. to bych nedala... tedka sem snědla celý hermelín, měla sem na něj takovou chut, tak nevím, jestli to můžu. Ale kéž by to malého popostrčilo směr venek 🙂 Tak já jdu dočučet na ordinaci a pak do hajan a čekat, co bude 😕 😨 😉 papa

sarkal
autor
26. lis 2008

Rolincova píchaly mi injekce do břicha a od některé sestry byli pěkně bolestivý..Já mám právě strach aby se mi do toho ochablýho svalstva neusadilo ještě více tuku a pak to bude ještě horší 😝 ,v oblečení to sice jde,ale když se kouknu po koupání do zrcadla,no nic moc,to břicho je prostě ochablý...Jinak Tomík se budí na papání 2x za noc takže paráda.Včera večer sem ho zase mordovala s prsem,ale chvíly dumlal pak mi usnul a když sem ho probudila tak hrozně brečel.Ze začátku jsem z otho byla naprášky,ale jsou i horší věci než mimčo na Nutrilonu.

Pajmis to máš pravdu,přijde to až to budeš nejméňe čekat a jak jsem si myslela,že cestou do porodky budu mít třeba strach nebo tak,vůbec..Byla jsem úplně vpoho a v nemocnici při příjmu taky,prostě mi to už bylo jedno a věděla jsem,že to bude zamnou.

Jinak my snad dnes konečně vyjedeme na prochajdu,čekám na to jak na smilování,ale v tom počasí se bojim.Prosvítá sluníčko tak snad dneska se dočkáme. 🙂

cernovlaska
26. lis 2008

Dobré ranko,holky 🙂

tak jak je dneska? Bude někdo rodit? Já teda určitě ne,i když poslíci poslíkujou řádně 😕 noc celkem ušla,3x čůrání,ale jinak jsem relativně spala 😅
Dneska jdu zkusit nakoupit Vánoce,tak snad budu mít štěstí a zvládnu to za jeden den 😵

pajmis
26. lis 2008

Čauky holky 🙂 Jaká?? 😵

sari - dneska je i u nás krásně, tak dneska by to šlo 🙂 Ty můžeš na prochajdu a já můžu do porodnice 😀 😀 Jinak na ten Nutrilon se vyprdni... je to sice drahá záležitost, ale aspon každý uvidí, že na to máte 😝 😀 Přece malý není žádný troškař a už od narození musí mít posvícení 😀 😀 😀 Takový obyč mlíko pije dneska kde kdo 😅 Tak se nad tím povznes a prď na to 🙂 Možná ti ostatní závidí i to to, že nemusíš každý 2 hodky vytahovat cecek a v noci se ti malý budí jen 2x, takže to je bájo 😉

cernovlaska ahojky 🙂 U mě už to na porod asi taky není ... už se s tím nějak smiřuju, že malý bude asi vtipálek po tatínkovi a hold nám dělá naschvály 😀 už to neřeším...až to přijde tak to přijde. A já vím, že to přijde ve vhodnou dobu a včas. Možná malý čeká na to, až si koupíme nový foták 😅 Protože se nám ten starý pokazil a my si koupíme nový asi zítra, takže až bude foták, bude se rodit 😀 😝 Jinak, já dnes pro změnu nespala kvůli slabým poslíkům, to nestojí ani za řeč, ale hlavně mě strašně bolela ta ruka, jak mám tu alergii ze sava, tak je ta ruka furt bolavá a musím čekat až porodím, takže bezva 😠 🙄 Bolí mě jako prase. Nemůžu s ní nic dělat. Ráno po probuzení byla ruka v poho a jak sem s ní pohladila naše pejsky, tak to rozbolelo, jak kdyby byla naražená 😠 😖 😒 tak paráda... Jinak každou noc mám noční můry... třeba včera se mi zdál sen a to byla jak scena z hororu 😕 Nějaká ženská stála za oknem a objevil se za ní chlap a usekl ji hlavu...dobrý ne 😅 takový já mám sny...a já sem to v tom snu viděla, tak mě ten chlap začal honit po baráku a chtěl mě zabít 😀 😝 😅 toš už mi hrabe 🙂 a dneska se mi zdálo, že sedím u PC a najednou mám v rukách čerstvý miminko ještě s pupeční šnurou, celé špinavé... a taky, jak neustále uklizím a musím mít doma čisto, tak se mi zdál sen, že sem přišla do ložnice a celá ložnice byla plná prachu... jak kdyby tam nasněžilo... všude byly chomáče prachu... a já sem v tom snu brečela a říkala, že to není možné, že vytírám každý den, že to je hrůůza... a toš nevím, co ty sny znamenají...ale spíš, že už sem vyhrabaná a potřebuju porodit 😀 Holky, přeji hezký sluneční den... já si za hodku zajdu na ten oběd, na který se třepu už od včera 🙂 Tak se mějte a smějte 😀

rolincova
26. lis 2008

pajmis: Ahojky dobré poledne 😉 Já se taky jmenuju po mamce, a je to mazec... Manžel po taťkovi, takže syna jsme dali Michaela, kdybysme náhodou jeli do Ameriky, tak je takové světové 🙂 Ale Tobias Michael to je taky moc pěkné... Jo pořád jen uklízím a už mě to pěkně nebaví. Ale už je to snad z 90% hotovo. Dneska tu byla kámoška a přivezla mi po holčice krásné věcičky, tak je dám do pračky a abych to ještě vyžehlila. Kámoška mi docela zvedla náladu, pozitivně mě naladila, abych si to vše užívala a ať to nechám, že to miminko cítí. Tak doufám, že si obídek taky užijš a přijdeš na jiné myšlenky. Když jsem včera chtěla vyvolávat, tak mi manžel řekl, že to je divný, že na něj může každou chvilku vykouknout 🙂 musela jsem se hrozně smát....Na růžovku jsem koukala ta Tereza je tak hrozně hloupá co? 😉

sarkal: Ahojky Sari, to je jasný, že nemůžeš mít bříško jako předtím, teda aspoň hned. Ale věř tomu, že nejsi jediná, že i všechny celebrity, to měli stejné 🙂 A zase kdo mimi mít nemůže, tak to nikdo nepozná a co by za to třeba dal... Já jsem takhle prožívala když jsem přestala kojit, tak jsem měla prsa jak vyždímaný hadřík... No ale musím říct, že tam do 4 měsíců se mi zase zpevnili a vrátil se jejich tvar. Týjo, ale tak to máš super, že se budí 2x za noc, to je úžasný, to já jsem vzhůru častěji. To je teda moc hodnej...A pak hned zase spinká? A už si ho dávala přes den spinkat k otevřenému oknu? A dodržuješ 6 nedělí nebo návštěvy už choděj? Tak si procházku užijte, hrdá mamčo... je to krásný...

cernovlaska: Ahojky dobré poledníčko... Poslušně hlásím, že já byla v noci jen jednou 🙂 A docela jsem i jakš takš spinkala... rodit ještě se asi nechystám, vše co bylo odešlo... Takže asi fakt až v tu sobotu. Snažím se na to nemyslet, ale Míša mi každý den připomene kolikrát se ještě vyspinkám. 😉 Tak pořiď na nákupech. Já už to mám vše zabalené... Abych se tím pak nemusela nervíkovat.

pajmis
26. lis 2008

Ahojky Dádo. Tak sem došla z oběda a sem napěchovaná, jak balon... už dnes nic nepozřu... bylo toho moc a já se přecpala 😝 tak mě tam ted zase malý utiskuje a kope do žeber...má asi méně místa, když je tam ted tooolik jídla 😀 😅 Jinak já na růžovku tady koukala, ale ta Tereza je fakt blbá. Nemám ráda takové lidi ani ve skutečnosti, natož v seriálech 😅 rozmazlený fracek... já sem z domu prchala už v necelých 18ti letech, abych se osamostatnila a začala vlastní život a ta Tereza ve svých 30ti letech nechce z domu 😅 😀 pipka 😝 Ted sem si hodila pračku a jdu se natáhnout, i když nevím, jak se s takovým nacpaným pupkem uvelebím 😠
Evka se ještě neozvala, že?? Zrovna včera sem na ni myslela, jestli už je doma z porodnice...ale asi je ještě brzy... však ona se nám ozve 🙂 pá pá

rolincova
26. lis 2008

pajmis: Teda tak to ti upřímně ten plný žaludek závidím 😝 Já jsem dneska jedla jen tak co šlo hned vzít a sníst a koupila jsem plátky, že udělám večer a k tomu salátek a hranolky, ať si kluci ještě užijou 🙂 Takže už mám docela hládek a ta představa, že zase budu vařit... No já jsem z domu taky prchala asi v 19 a ve 21 jsem jela na dva roky až za oceán. Ale musím říct že to byla škola života a hlavně jsem se tam seznámila s manželem s ním jsem tam vlastně ty dva roky strávila. Ale bylo mi moc smutno. Rodinu mám super, ale je fakt dobře, když jsou děti samostatné... Tereza je šílená, blbá a Adamovská ji to dobře natírá. To je ještě brzy aby už byla Evka doma ne? Ty se má, že už to má za sebou. Já jsem si včera říkala, jak bude krásné až si všichni napíšeme třebas na vánoce co dětičky dělaj atd....pustíme si pohádku, mrňousky budeme mít u sebe... 😵

pajmis
26. lis 2008

Ahojky Dádo. Je to tady dnes nějaké mrtvé... že by každý rodil 😀 ?? Už si dělala tu dobrůtku?? 😉 Já sem zpohodlněla a objednala sem nám přes net jídlo 😝 tak sme to před chvíli snědly, no a zse praskám ve švech 😠 to bude spaní... bude mi jistě těžko až do rána. Takhle pozdě už bych neměla nic jest, protože mě na noc pálí žáha... 😕 ale tak bylo to dobré 😀 Kuřecí masíčko, hranolečky, obloha... mnamky 😉 Udělám všem trošku chutě 😀 😝 Akorát jak sem ted zase najedená, tak mě malý zase akčně kope a au au... je to nepříjemné... už nebudu snad do porodu nic jíst, protože malého utlačuji 😠 sem to zlá matka 😅 Jinak o té Tereze ještě, je to fakt k**** (hovězí 😀 ) Já kdybych měla takovou dceru, tak letí z domu jak střela... ale si vem, že někdo má fakt takové "dítě" a ještě mu všechno trpí... moje sestřenice je něco podobného... je jí skoro 27 let a žije doma se svoji mamkou a ještě k tomu s babinou 😕 takže je to šílené... je strašně rozmazlená, ani neuvaří, všechno dostane až pod frňák a ještě když k nim dojedeme, tak mě nemůže ani vidět, protože doslova "závidí" že čekám miminko... ona by taky chtěla, ale jaksi nemá ani kde bydlet, takže má holka smůlu... a to je vždycky řečí, když se tam ukážeme... vždycky když odjedeme, tak babině navykládá takové kecy, že babina mě pak taky nemůže ani cítit... pořád mele řeči typu, že sme nobl, a máme tamto a toto... že zase máme něco novýho... že musím mít ten neej kočár, sem šíleně náročná.... nevím, co je pro ni nobl kočár, ale my máme obyč za 7000,- ... a to se mi zdá OK... ona řekne, že jí stačí z bazaru za 2000,- ... ale já ji za to nemůžu, že já mám a ona ne... a to mi připomíná tu Terezu... akorát babka sem jí strašně zastává a "Andrejka" je její nej vnučka, ona je chudinka, mazílek... když k nám přijede na návštěvu, tak si pak babině stěžuje, že máme to nové a tamto a pak pukají vzteky... tak nevím, ale nemají k nám chodit 😀 😅 😝 já je tu nepotřebuju 😀 takové lidi nesnáším a sem na ně alergická... zítra je prej nějaké novoluní nebo co to... tak třeba se tady všechny rozrodíme 😀 to by bylo dobréé 😉

rolincova
26. lis 2008

pajmis: Ahojky Pájo, jojo, udělala jsem výborný plátek na houbách s oblohou a hranolkama a jsem na tom úplně stejně jako ty. Zlatě dát si mandarinku 🙂 Teda tak to je ta sestřenka taky taková Tereza 😀 Já nechápu, jak může být někdo tak závistivý. Přece se má každý tak jak si zařídí, tak o co jí jde... 😝 Tak mě hrozně připomínají s babinou Mrazíka.... Marfušku s maminkou 😀 Nenech se takovýma věcma vykolejit. Oni se tím sami ubíjej. Já jsem si taky říkala, že tu dneska vůbec nikdo není... Ale, že ti to pomohlo, že jsi byla na tom obědě vid?

cernovlaska
26. lis 2008

Hoj holky,tak nákupy,krom pár věcí,splněny,ale už pro mě tohle běhání není 😖

Pajmis:jj,Dáda má pravdu,kašli na ně,nejsi na nich závislá a když chtějí závidět,tak ať,to je jejich boj 😠 a už vůbec se nenech teď před porodem rozházet,i když je to rodina,tak takováhle ti za to nestojí 😠

Tak já jsem povečeřela mrkev,kousek pomela,kousek kaki a kousek jablíčka,kdybych se nacpala na noc,tak už vůbec spát nebudu 😅 a je mi divně,hodně divně ☹ blbě se mi dejchá a je mi prostě divně,nevím,jak to popsat 😢 tak jdu spinkat,snad to přejde 😒 ráno jdu na kontrolu do porodky,tak snad to bude dobrý 😉

Krásně se vyspinkejte,klidnou noc a zítra pááááááááááááááááááá 😀

pajmis
26. lis 2008

Holky, já taky na sestřenici s babinou prdíím 😀 jen sem dávala příklad, že taková Teraza z růžovky existuje i v reálu 😅 mě sou totál ukradený obě dvě... já je k ničemu nepotřebuji... a když je to babina, tak nikdy se ke mě tak nechovala, takže ... prdíkám na ně 😎

Dádo, to si udělala dobrou večeři 😉 já sem pouřád nafoukloš 🙄 a už bych chtěla jít spát, ale jaksi mě to všude tlačí... kdyby to tak šlo na noc si odepnout pupek a ráno si ho zase připnout 😀 😅 to by byla pohoda 🙂 To víš, že mi ten oběd pomohl...dostala sem na vzduch a trochu mezi lidi. Jinak, já už teda nechodím ani na nákup. Přítel vozí nákup když jede z práce, takže mi to ted pomáhá... já jediný co ted dělám, tak uklízím 😝 jinak už nevařím, pač na to nemám náladu ani chuť do toho...

cernovlaska, jak se cítíš??? Je ti zle od žaludku, nebo to na tebe jde?? 😉 Možná jestli to není žáhou?? Nepálí tě žáha?? Já většinou, když nemůžu dýchat, tak protože sem najedená k prasknutí 😅 ale to u tebe asi nehrozí... tak nevim, třeba do rána porodíš 🙂 Já jdu zítra na 11 hod. na monitor a uvidím co se dozvím. Chci se zeptat, kolik malý váží a jestli už se něco děje, jestli se otevírám, nebo aspon nějaký info, at vím na čem sem... Tak at ti to ráno v porodce dobře dopadne 😉 Třeba tam pojedeš už v noci 😀 co ty víš?? 🙂

Hezkou noc přeji a hlavně klidnou všem 😉

zemli
26. lis 2008

cernovlaska: ty chodis na kontrolu uz sem na lochac ? ja chodim ke svej a porad nevim jestli me tam uz bude posilat nebo ne, mala je porad neotocena takze ten cisar asi a ja porad nevim jestli mi to nejak naplanuj nebo co 🙂

kulicka
26. lis 2008

Holky prominte, ale moc casu nemam 😅 Jsem jeste hrooozne utahana a malej nechce spat jinde nez na rukou. Tak kdyz mam chvili na pocitac tak shanim darky a Vanoce. Prominte 😅

No pri narozeni jsme meli 3kg 740 a 48,5 cm. Kus chlapa 🙂 Az na

kulicka
26. lis 2008

teda me se to odesila 😅
Az na maly vnitrni natrzeni se vsecko odehralo jeste lip nez jsem doufala. predcilo to vsecky me predstavy. Takze zadnej nastrih, zadnej epidural, zadna kapacka 🙂 proste nadhera 😵 Malyho mi hned prilozili a na vazeni sel az dlouho po porodu a v tatinkove naruci.
Ted prave tisknu oznamenicka.

cernovlaska
27. lis 2008

Dobré ráno,holky 🙂

tak dnešní noc byla z těch horších,sice jen 1x záchod,ale nemohla jsem spát 😖 máte někdy stíhy,že mimi není v pořádku? Já včera byla večer úplně šílená,už jsem přemýšlela,že pojedu do porodky,ať mi malýho skouknou,pohyby jsem cítila,ale jenom dole,prostě jsem se tak vystresovala,že jsem nemohla spát,usnula jsem po desátý a v jednu jsem byla zase vzhůru a pěkně do čtyř a od šesti koukám na hodinky,tak jsem v půl sedmý už vstala a za chvíli vyrazím k dr 😒 jsem fakt trubka,asi jak nemám v poho ten tlak a blíží se to,tak jsem vystíhovaná blbostma ☹

Pajmis: spíš to bylo psychický,žáha mě nepálila,ale jak jsem byla odpo na kafi s kámoškou,tak jsem si dala bezkofeinový latté a mám podezření,že mi tak holky udělala klasický,pže na účtu bylo normální,tak možná mi to na ten tlak neudělalo zrovna nejlíp 😖 nevím,jak jsem byla doteď v poho,tak začínám stresovat 😠

Zemli:jj,chodím,ale proto,že mě tam předal můj dr,měla jsem blbej tlak,jinak bych tam začala chodit až od 40.tt jako všichni 😉 jak je?

Kuličko,ahojky 😀

to je jasný,že máš plný ruce práce a chovací mimi je zápřah,viď? 😕 tak šup s ním do klokanky,tam by neusnul? Co kojení a tak? Jak budeš mít čas tak písni,ať máme i tvoje zkušenosti 😀 měl krásný míry,i když na hubeňourka jako jsi ty,že? 😵 no,asi po taťkovi 😀 to je super,že jsi měla pohodovej porod,taky bych si ho moooc přála,ale to asi každá 😅 😅 😅

sarkal
autor
27. lis 2008

Ahojky..
Kuličko to máme podobné,malej taky nejraději spí v náruči.Musím s ním dělat psí kusy aby usnul,nejlepší je,že u mě chrní jak zabitej a když ho dám do postýlky tak je zachvíly vzhůru a začíná šou 😀 .Teď zrovna spí no.

Včera sme byli poprvé na vyjížďce s kočárkem.Malýmu se v kočárku hrozně líbý,celou dobu spinkal a pak doma taky.Kolem šesté se probudil najedl a opět šou.Křik a pláč,manžel si ho vzal a uspal ho,já sem usnula na sedačce a to jsem chtěla koukat na soukromé pasti,docela mě to ba..
Manža mezitím poklidil,vypral a dokonce prádlo pověsil,dostal za to velikáánskou pusu,až mi ho bylo líto,já sem si chrápala a on přijel z práce a ještě doma běhal.Je hodnej no.A malýho sme musely po desáté vzbudit abysme ho vůbec mohly vykoupat a nakrmit.

Tady svítí sluníčko tak zas půjdeme ven ať Tomík chrní 😀 😀

Jinak s tou Terezou z růžovky....Znám taky takový lidi..Bydlíme na malý vesnici,kde zná každý každého a každý si tu závidí.Máme barák na hypo,na něm ještě spoustu práce,ale přesto všichni říkají jak se máme atd..Každý tu každého drbe,ale zároveň je s ním největší kamarád a snaží se z něj vytáhnout co nejvíc aby to mohl poslat dál(to je přesně to co nenávidím,tak když někoho nemám ráda tak se s ním nebavím ne!!).No prostě vesnice nic moc,nemít tu rodiče tak sme barák tady ani nekoupily a hrozně se mi ztýzká po městě kde sme bydlely,tam sme měli baráček,jenže na blbym místě,skoro v lese a cesta k němu nic moc,prostě pro rodinu s dětma naprd.
Sme sice oba OSVČ,ale statisíce jako určitě nemáme,nikdo si neuvědomí jaký jsou s tím starosti,shánět kšefty pak manžovi aby zaplatily faktury.Hypo máme na 25let..No jenže lidi prostě tohle nevidí a závist dělá divy.Dokonce jednou manžovi "kdosi" propíchal gumy na autě,všichni víme kdo to byl,ale dokazujte mu to.
Včera když sme byli na procházce tak jsem se jen děsila drben co budou čumět do kočárku,říkat jak je malej krásnej a pak roznesou po vesnici pravej opak.
Ještě,že sousedy kolem baráku máme normální,to jsou lidi,který pomůžou my zase jim a dá se s nimi normálně bavit.Jsou prostě normální.By mi asi hráblo kdyby to tak nebylo.

Pajmis my máme v rodině to podobné..Strejda(mámy brácha) je nej.Ať udělá co udělá je prostě nejlepší(pro jeho rodiče) babička ho vychvaluje,on je nejchytřejší,všechno ví nejlíp..No prostě klasika..

onlika
27. lis 2008

Ahojky. Tak som este stale tu. Pamatam sa, ked som este nedavno citala, ako Sarka pomaly salie z toho, ze este neporodila a dufala som, ze mna sa to tykat nebude, tak sa ma to tyka. Uz mi z toho doslova sibe. Vcera na kontrole zas nic nove, ani amnioskopiu sa zas nepodarilo urobit a dr. sa nepacili na CTG kopceky, co tam maly vykuzlil, lebo on tam zasadne spi, tak som musela 2 hodiny cakata a natacali ma znova. A mne to prislo tak luto, ze som sa normalne rozplakala 😢 . A plakala som potom este aj doma, aj ked som vlastne nemala dovod. Ale skratka mi to lezie na mozog, do toho hormony a ta nekontrolovatelna voda. Mam strasny strach, ze by mohlo byt nieco blbo, aj ked vlastne vsetko je normalne (CTG, Doppler, pohyby). Dufam, ze zajtra na kontrolu si ma pride pozriet moj dr., lebo tomu jedinemu sa amnio podarila.
Dnes ma na Slovensku moj manzel sviatok, tak som tajne verila, ze bude mat specialny darcek, ale zatial to tak nevypada ☹

sarkal
autor
27. lis 2008

Onlika přesně vím jak se cítíš,já sem taky kolikrát brečela.Ze začátku sem si taky říkala,že já určitě přenášet nebudu 😖 a dělala jsem proto všechno,ale nic nepomohlo,to sem se fakt ujistila,že malej půjde ven až si řekne.I když jsem tomu už ani nevěřila a když sem to nejmíň čekala tak to přišlo,to je vždycky tak.
Uvidíš taky to přijde co nevidět.Hlavně,že je všechno vpořádku toje nedjdůležitější.Se mi to kecá já vim..

cernovlaska
27. lis 2008

Pajmis,Dádo,kde jste??????? Vy jste mi obě porodily a nechaly mě tady????? ☹

Sari: to je krásný,že můžeš už trajdat s kočárkem,viď? Na lidi se vykašli,k životu je nepotřebuješ a jestli chce někdo pomlouvat,tak ať a ty si říkej,že je to jenom slepá závist a je to jenom slepá závist 😠

Onlika:taky na to pořád myslím,jestli budu taky přenášet,dneska mi řekla dr,že nechávají max 10dní,tak bych,při nejhorším šla rodit 18.12.,tak snad by jsme to do Vánoc stihli 😕 ale to víš,že bych nerada ☹ zkus nad tím tolik nepřemýšlet,jenom spekuluješ a nervuješ se,kdyby bylo něco špatně,tak už s tebou něco dělají,ale chápu,že už jsi na nervy,je to dlouhý ☹ bude to dobrý,za pár dnů už máš prcka v náručí,hm 😵 😵 😵

kulicka
27. lis 2008

Sari, tak to mame tak nejak stejny. No snad uz zitra mi prijde babyvak od kamosky tak pak snad bude lip.

Cernovlasko, ja ti nevim. Oba s manzou jsme meli 49 cm pri narozeni, ja 2950 g a manza 3350 g. Sice dospelej je silne konstrukce, ale teda ze budem mit skoro 4 kg mimi by me nenapadlo. A jeste ze tak! Bych se bala rodit 😀 Ale aspon je to kus miminka. Takovy, jaky jsem si predstavovala.
Posledni noc mi privezli na pokoj sousedku s chlapeckem, co se sice narodil ve 40 tt ale mel jen 2,5 kg! To bylo pidi mimi! Toho bych se bala dotknout aby se nerozletelo na 1000 kousku 😖

A ta jeho vaha taky neni nejak maxi. Takova akorat 😵 Nektery zensky rodej 5 kg deti. To bych asi fakt nerozdejchala. A to doslova 😀

Soky estli je mimi v poradku jsem mela taky. Dycky jsem se ale profackovala, at na to nemyslim, ze pred chvili se hejbal a za par dni mame poradnu, kde me opet uklidnej ze je vse OK. Ale chapu, chapu. Uz jsem ho chtela drzet v naruci a vedet, ze je uplne v poradku.

onlika
27. lis 2008

Ja viem, ze sa nemam stresovat, nerobi to dobre ani mne, ani malemu, ale proste to vcera na mna nejak dolahlo. Dnes uz je to celkom ok 🙂 . Ono totiz mi zacali take slabe bolesti, ako pri menzese, mala som ich v utorok v noci kazde asi 2 hodiny, trvalo to asi 15 min a potom sa to ukludnilo. Ked som vstala z postele, tak po bolesti ani stopa, ale som si povedala super, nieco sa deje. No ale na kontrole nic nove, otvorena ledva na prst a vsetko rovnake. Tak to ma dostalo, cakala som, ze ked som celu noc nespala, tak aspon nejaka dobra sprava a nic. Fakt som zvedava, ako to bude zajtra.

cernovlaska - ja viem, ze prenasat nechavaju "len" 10 dni, ale je to fakt na palicu, ked cely den sledujes, ci nahodou nieco. Teda ja skor v noci, ked ma chytali tie bolesti, tak som pozerala na hodiny a sledovala, ci nahodou to nezosilnie a tak. No proste sa musim zmierit s tym, ze nas bobek si robi, co chce a sam sa rozhodne, kedy pojde von 🙂

sarkal
autor
27. lis 2008

Kulicka taky jsem se divila kde sme vzali skoro 4kilové mimčo a 53cm 😲 Já mám 162cm a manža 170cm a při narození sme měli oba kolem tří kil a pak toto.V porodnici byl Tomík jedno z největších miminek,zrovna tam byli samý mrňouskové a jak píšeš,jedna mamina vedle mě měla mimi 2600g a oproti Tomíkovi fakt pidi miminko,Tomíkovi je vel.56 skoro malá a ten její klučík v ní plaval a nakonec jí manža někde koupil soupravičku vel.50.
To sem čekala mimčo pod 3kg..alespoň mi to všichni na UTZ tak vypočetly.No možná kdyby nebyl 10 dní přenášenej tak ty 3kila měl,těžko říct.
Hlavně,že je vše ok viď. 😉

Koukám,že pajmis se tu ještě neukázala tak snad se dočkala.

cernovlaska
27. lis 2008

Tak to je mazec,holky asi opravdu roděj 😲 obě 😲 tak aspoň aby to měly rychle za sebou a byly v poho 😵 koukám,že tady zůstanu poslední ☹

rolincova
27. lis 2008

Ahojky, nerodime, neboj, jen nestíhačka. Já jdu přečíst pohádku a pak si vás dočtu a písnu.... 🙂 Mě to čeká asi fakt až v tu sobotu ☹

pajmis
27. lis 2008

Hojte holčiny 🙂

cernovlaska - neboj, ještě nerodíme 😉 ale dnes mě paní dr. na kontrole potěšila... vše je krásně nachystané a hrdlo mám zaniklé a sem otevřená cca na 2cm 🙂 Takže prej každým dnem můžeme být na světě 😉 O rána běhám po městě, sháním, co se dá... koupili sme si new foták, jelikoš ta stará mrcha nám kiksla 😠 ale taky dobrý, aspon budeme mít kvalitní fotky z porodu 😅 Byla sem v obchodáku, nakoupila sem tolik věcí, že sem zjistila, že to neunesu a musela sem volat taxi 😅 protože sem fakt pitomá... ale trošku mě to pohnulo asi s mimčem, protože mám bolesti na MS už od odpoledne a malý je hoodně nízko, tak si říkám, jestli dnešní noc není nocí s velkým N 😉 a dnes je ještě nějaké to novoluní, ne??? no to by se rodilo 😀 😝 😉 Holky, já jdu něco sníst a držte mi pěsti, at se to rozjede 😉

rolincova
27. lis 2008

cernovlaska: No tak ty nákupy naprosto chápu, dneska jsem taky pár krámků absolvovala a sotva jsem chodila. Teda jakou jsi měla včera zdravou večeři 🙂 Ty seš teda maminka, co mu dáváš vitamínků.. Jak jsi psala, že si byla nafouklá, tak mě to hrozně dělají jablka. Já jsem si hodně odšťavňovala ovoce a když tam byly jablka, tak to byl vždycky mazec. Ale měla jsem úžasný pocit, co ji dávám vitamínů. Horší bude až porodíme tak se může omezené množství jídla, já nemohla skoro nic, protože se mi Míša vždycky osypal. Ještě v půl roce jsem si lokla jednou sprite a to jsme pak celou noc nespali. A co ti řekl doktor? Jak jsi dopadla? Jinak já jsem taky dneska nemohla od 3do5 spát, ale přikládám to spíš už tomu podvědomí z té soboty. A určitě stavy jsem měla různé mimo jiné jsem se hrozně bála aby byla malá v pořádku, ale teď věřím, že musí...

kulicka: jé ty jsi měla krásný porod... To je fakt super.

pajmis: Ahojky Pájo, taky jsem při tom nakupování měla pocit, že už neujdu ani metr, ale teď jak jsem doma, tak zase vůbec nic. Ale když už si otevřená, tak to přijde už brzy... Já jsem zvědavá co mi v so řekne. Jestli mi to budou chtít vyvolávat až v neděli, tak tam v so nezůastanu ani náhodou... Už teď mi je smutno po klukách ☹ Tak držím pěstičky a dej vědět... papa Ještě uvidíme růžovku, hurá 🙂

zemli
27. lis 2008

cernovlaska: tak uz me tam taky dneska chtela a nakonec zjistila ze se tuten tejden otocila, tak uz je hlavickou dolu a ma 3300 gr
🙂

evka_
27. lis 2008

Kuk holky... tak sme z porodky doma.. zdravim vsetkych, som strasne zvedava co nove sa tu udialo... ;) kto nam ubudol a pribudol a vobec... 😵 😵 😵
zajtra si precitam tych par stranok dozadu 🙂 a aj popisem cosi viac... sme doma len par hodin, tak si ideme zvykat... 😉

cernovlaska
28. lis 2008

Pajmis:tak super,už to bude coby dup 😀

Roli:já obědvám později,taj už večer nemám moc hlad a ovo a zelenina 😝 mi stačí,aspoň mě to netlačí v břiše a tolik nepřibírám 😉

Zemli:tak vidíš a ty jsi házela flintu do žita 😀 tak super,třeba se tam potkáme,i když já doufám,že budou mít volnej nadstandart 😕

Evka: ahoooj,tady se to tak nějak formuje k porodům,už to máme všechny za pár 😝

Holky,jsem vzhůru od 2.00 a kontra jsem měla po 10 min,tak jsem si dala sprchu a teď mám po 8min a docela sílí,tak jsem zvědavá,co z toho bude 😕 kdybych se zítra nenahlásila,tak je to jasný,držte mi palce 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru