Během prvního měsíce těhu mi začala vadit káva a cigarety

salfinka
21. dub 2018

Ahoj maminky,
během prvního měsíce těhu mi ze dne na den začalo výslovně vadit pití kávy (už jen samotné aroma, které mi dřív vonělo a dokázala jsem vypít x šálků turecké kávy denně) a cigarety - ze dne na den jsem přestala kouřit.
Chci se zeptat - k cigaretám se vracet rozhodně nechci, ale kávu bych si určitě ráda někdy ještě dala. Měla jste to některá taky takhle? Vrátily se vám chutě na určitě pokrmy? Díky 🙂

kepu
21. dub 2018

@salfinka ano kavu jsem vyradila uplne a nahradila carem ale ted uz si zase davam snidanove kaficko i kdyz uz ne takoveho smrtaka jako jsem zvykla 😉

salfinka
autor
21. dub 2018

@kepu Děkuju za odpověď 🙂 Byla jsem právě zvyklá vypít ráno hrnek silné černé kávy a během dne opravdu i klidně těch 10 šálků si dát a pak ze dne na den absolutní nechuť 🙂 Teď jsem 21. týden těhu a vždy se tak zamýšlím, jestli si vůbec ještě někdy dám, když dělám partnerovi ranní kafíčko 🙂 Takže děkuji za optimistické vyhlídky ;)

mlynkova85
21. dub 2018

Já také milovala kávu přešla jsem na caro. Po porodu se ty chutě zase vrátili zpátky ale dokud jsem kojila tak jsem pila jen caro dokázalo mi to kávu nahradit.

zelenaesmolda
21. dub 2018

kafe bys mela omezit kvuli kofeinu,mimco muze mit nizsi porodni vahu pokud budes pit kofein.kazdy to ma jinak,me treba uplne prestalo chutnat veprove

luj89
21. dub 2018

ja nepila kavu v prvnim trimestru kvuli nevolnostem, pak uz jsem si ji s klidem dala 🙂. Davala jsem si ale jednu denne v praci po obede. Po porodu kavu nepiju, protoze mi nechutna kupovana instantni a kavovar doma nemame, takze piju karo 🙂. Ale ani pri kojeni kava nevadi pokud se ptas na tohle. ne tedy 10 salku, to neni zdrave ani pro netehotnou 😉

guinea
21. dub 2018

@salfinka Ahoj, já jsem dřív kávu milovala, dovedla bych se všechno na světě vzdát ale kafe ne. A pak hned z kraje těhotenství mi káva začala smrdět. Jako hnijící bažina nebo rozkládající se mrtvoly, nedovedla jsem ani vkročit do kavárny nebo v nákupním centru jen projít okolo obchodu Tchibo. Plus v mé přítomnosti měli všichni striktně zakázáno konzumovat kávu (jinak bych je z fleku pozvracela). K normálu se to postupně vrátilo pár měsíců po porodu. Teď už zase kafuju. Vlastně si dávám kávičku právě teď 🙂

salfinka
autor
21. dub 2018

@zelenaesmolda Však já píšu, že ji nepiju, že mi přestala chutnat. Ale ptám se, zda se ty chutě někdy vrátí ;)

guinea
21. dub 2018

@salfinka Vrááátííííí 🙂

salfinka
autor
21. dub 2018

@luj89 Nene, ptám se na něco jiného. Káva mi přestala uplně chutnat, co jsem otěhotněla 🙂 tak se tu jen ptám, jestli to měl někdo stejně a zda se ta chuť na ní někdy ještě vrátí 🙂

@guinea Oooo, díky Ti!! :D 🙂

salfinka
autor
21. dub 2018

@guinea Přesně tak jsem to měla taky. Nedokázala jsem si den bez několika šálků silné černé kávy ani představit a potom jsem se málem pozvracela jen při přičichnutí.. Tak moc děkuji za odpověď 🙂

guinea
21. dub 2018

@salfinka Já jsem ani nemusela přičichávat. Stačilo vstoupit do bytu kde někdo právě pil kávu. To jsem se omluvila, udělala čelem vzad a okamžitě ocházela...

salfinka
autor
21. dub 2018

@guinea Ty jo, tak to můžu být tedy ještě ráda za ty stavy, co mám.. :D

ovrl
21. dub 2018

@salfinka to ta obdivujem ze dokazes partnerovi robit rannu kavu. Ja kavu pijem len vynimocne, ale mam rada jej vonu - no v tehotenstve mi zacala zrazu strasne smrdiet. A byvali sme so svokrou ktora si bez rannej salky nevedela predstavit zaciatok dna, takze kazde rano som hladala v chladnicke nieco pod zub aby mi nezacalo byt zle (proste nemohla som mat prazdny zaludok), a ak uz bola hore a zacitila som kavu tak to bolo utrpenie vydrzat kym si spravim jedlo. Nastastie manzel kavu nepije, ale aj keby ano, nicim by ma nedonutil mu ju robit - ved snad ma tiez ruky. Tvoj partner ta nevie/nechce odbremenit od toho, ked ti je z vone kavy zle, alebo ty si taka obetava ze ti to nevadi?
A tiez mi smrdel cesnak, to bola vlastne prva znamka ze asi budem tehotna... a tiez som si absolutne nevedela predstavit ze by mi zase mohol zacat vonat, a vsetky tie dobre jedla s cesnakom ktore som zrazu nemohla ani citit... no kym prislo leto a sezona paradajkovych polievok tak uz mi zase cesnak aj kava vonali a vsetko bolo ok :D Takze neboj, vrati sa ti chut 🙂

anetka1701
21. dub 2018

první příznak všech tří těhotenství - okamžitě mi přestalo chutnat kafe! Ještě před prvním pozitivním testem bylo jasno :D S druhým trimestrem přišla chut na kafe :D Pila jsem až do porodu 1-2 hrnky...

alishka111
21. dub 2018

@zelenaesmolda Kofein nezpůsobuje nižší porodní váhu, nebo odkud máte tuhle informaci? Já pila 2 až tři šálky denně, měla jsem to schválené a dokonce doporučené. Dcera, 10 dní před tp, porodní váha 3.5 kg, syn přesně v tp a porodní váha 4 kg rovné. Žádní drobci teda 😁

salfinka
autor
21. dub 2018

@ovrl Moje oblíbená turecká káva mi právě smrdí, partnerovo rozpustné čůčo s litrem mléka mi nevadí připravovat :D Ale jak píšeš, chutě se změnily na ledacos :D 🙂

@anetka1701 :D to mi doktor říkal taky, že je to velice častý příznak :D tak kdyby se chuť náhodou vrátila, tak aspoň vím, že 1-2 denně budou v pohodě 🙂

alishka111
21. dub 2018

@salfinka cítím s Vámi, žít bez kávy je smutné 😉 ale buďte ráda, mimču asi bude bez kávy líp. Chutě se nejspíš vrátí, těhotenství je smršť hormonů a spousta věcí se mění a možná i změní... Ale káva.... jak jinak bychom my matky nespavců přežily? 😁

salfinka
autor
21. dub 2018

@alishka111 To máte pravdu, teď je to pro mímo to nejlepší 🙂 A potom doufám, že budeme mít velkého spáče, jako jsme byli my - oba rodičové. Ale něco mi říká, že náš bude přesný opak :D

podaji
21. dub 2018

Přesně jen jsem kávu cítila a bleeeee. Byla jsem zvyklá dát si malou s kouskem např spaldoveho koláče. První semestr tedy nic ani melta ani caro. Od konce druhého a teď v 8. Měsíci si zase dávám malou lehkou kávu s mým kouskem koláče a je to můj takový rituál jako odpolední svačina. Ale někdy kávu vynecham páč mě po ní pálí žáha 😀

alishka111
21. dub 2018

@salfinka No, přeji Vám spáče a všem spícím matkám, jako bývalý veliký spáč, šííííleně závidím... Kdyžtak káva bez omezení to jistí, ehm, jen přežít období kojení, protože rozhodnout se jestli padnout únavou, nebo mít kojenečka nadopovanýho kofeinem, je trochu obtížné 😁 Ale nebojte, matka přežije všechno a ještě s úsměvem.

zelenaesmolda
21. dub 2018

@alishka111 Yes, you can still enjoy a mug of coffee every now and then during your pregnancy. Just make sure that you don't have more than 200mg of caffeine in a day. ... If you regularly have more than 200mg of caffeine a day while you're pregnant, you'll have a higher risk of miscarriage or having a baby with a low birth weight.
Takze kafe si dat muzes ale ne vic jak 200mg kofeinu denne jinak riskujes potrat nebo nizsi porodni vahu u mimca.Oficialni stranky britskeho zdravotnictvi

sviva
21. dub 2018

@zelenaesmolda Prosím o odkaz na oficiální stránky britského zdravotnictví. Našla jsem jen odpověď výživového poradce na webu babycentre. Díky

2hanah
21. dub 2018

@alishka111 Máte pravdu, tohle je blbost od
@zelenaesmolda nižší porodní váhu můžou mít děti kuřaček, u kofeinu hrozí méně zrálé plíce při nadměrném množství.

oveckaluky
21. dub 2018

Vrátí, a dokonce mohou přijít i některé nové. Já třeba nikdy neměla ráda vanilkovou zmrzlinu. V těhotenství s druhou dcerou jsem na ní ujížděla a to mi zůstalo 😀 jinak kafíčko si klidně dejte, pokud na něj máte chuť, mohou se až tři šálky denně, a rozhodně miminku neublíží, ani nezpůsobí nízkou porodní váhu, to je nesmysl 😉

zuzineckah
22. dub 2018

@salfinka ano, s nejstarší jsem nemohla kafe ani cítit, hned se mi navalilo... Pak se to naštěstí dalo do normálu 👍😀

sviva
22. dub 2018

@zelenaesmolda díky, zajímavá jsou pro mě čísla u čokolády 😃 s čajem a kafem už se to pěkně sčítá :O

dapele
22. dub 2018

Kávu jsem vždy milovala, ale s druhým synem, jsem ji v prvním trimestru nemohla ani cítit, hned mi bylo zle, po prvním trimestru se to ale srovnalo a celý zbytek těhotenství jsem si jednu slabou kávu denně dopřála a teď při kojení si pro psychickou pohodu jednou denně kafe taky dám

zelenaesmolda
22. dub 2018

@sviva ja jsem se na to poprve podivala kdyz jsem si chtela dat colu,kdykoliv jsem si nebyla jista jestli neco muzu jist napsala jsem do googlu can I eat xy in pregnancy a odpoved najdes.bacha na ryby,nektere druhy taky nemuzes,co vim tak treba zraloka.a tunaka z konzervy jenom max 2 konzervy tydne

muhehehe
22. dub 2018

S prvním dítětem jsem měla to samé.. že jsem těhotná jsem netušila, takže jsem vůbec nechápala.. pořád jsem chodila očuchávat pikslu s kafem a zkoumala obal, jestli třeba neni prošlý... ten smrad! Nedokázala jsem kafe pozřít. Ale bylo to jen přechodné ;) Jinak, jak tu bylo zmiňované caro... na tyhle srágory nepřecházej... aby to mělo trochu chuť (protože nějaký blbý obilí samo o sobě moc chuť kávy nemá), tak je potřeba to fakt řádně přepražit.. a to jsou teprve srágory. Kofein není jed. Deset kafí, to je moc (i pro netěhotnou), ale když si dáš jedno dvě, tak fakt žádný problém. Přeju brzké navrácení chuti 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru