Čtvrté miminko. Jaká jsou pro a proti?

5. led 2024

Ahoj,

Pro zacatek si prosim odpustte pripadne moralizovani. Tak nejak se potrebuju vypsat…sverit..

Je mi 38, mam dve planovane a chtene deti (11,5 a 10) z prvniho manzelstvi a treti planovane a chtene rocni dite s pritelem, snazili jsme se o nej rok.
Stale kojim, mam nepravidelne cykly a nejakym zpusobem jsem otehotnela. Pravdepodobne jsem na konci 4. tydne.
Resime dilema, jestli si pripadne ctvrtatko nechat nebo ne..

Srdce rika ano, rozum ne.. Mam skvelou a velmi dobre financne ohodnocenou praci (pracuju na plovicni uvazek, castecne z domova), muz take vydela dost, mame dum na hypoteku (3 detske pokoje).

Financne bychom to zvladli, museli bychom vyresit auto. Ale ja bych prisla o praci (sef na muj navrat na plny uvazek dalsi 3 roky cekat nebude - chtela jsem se vracet za rok).
Mam byt sobec a jit na interrupci? Co kdyz toho potom budu litovat? Nebo budu litovat, ze jsem kvuli ctvrtemu ditku prisla o karieru, ze budeme muset posunout plany? Nejake uplne zrusit.. Miminko je dar, ale tohle je patova situace..

Chlap moc nadseny neni, sam chtel jen jedno dite (nez potkal me se dvema bonusovymi) nicmene kdybych mu rekla, ze interrupci nezvladnu, bude stat pri me a postara se o nas. Taky nechce, abych mu to nekdy vycetla.Taky se bojim o nas vztah..uz takhle na sebe mame malo casu.. To se zase bojim, ze on by jednou mohl vycist mne..

autor
6. led 2024

@lilian2111 diky za nazor 🙂

janule0123
29. led 2024

Řekni si priority …. Praci najdes počítám i se 4detma dle toho co píšeš … schopných lidi je málo a špatně se hledaji …

colik
4. únor 2024

Tak jak ses nakonec rozhodla?

lutu11
4. únor 2024

Ve Vašem případě bych si 4 té dítě nechala. Benjamínek bude mít parťáka. A určitě Vám poděkuje.

autor
6. únor 2024

Tak jen pro info, jak to u nas dopadlo. 🙂 Nakonec se to vyresilo za nas..brzkym samovolnym potratem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru