Dvojčata a okolí. Stalo se to někomu z vás? Jak to bylo po porodu?

albiii
28. dub 2021

Ahoj, taky máte špatnou zkušenost s okolím jako já, máme doma 4 leté dítě a čekáme dvojčata,... Přirozenou cestou, tak nějak jsem tušila, že se to může stát. Ze začátku jsem se těšila, ale reakce okolí mě za tu dobu úplně rozesmutnila, že to bude hrozně těžké, náročné, hrozný že už máme jedno a teď tohle, že bych si měla vymyslet na rodinu rozpis služeb na pomoc.... Vážně furt člověk když poslouchá tohle dokola, na mě to mělo nakonec blbej vliv, že se začínám moc bát toho, že budou mít pravdu, mam strach navíc, který jsem neměla a radost zmizela ta tam.. Stalo se to někomu z vás??? Jak to vypadalo po porodu 😄.....?????

olga_
28. dub 2021

@albiii Píšu SZ, jinak je tu i skupina pro dvojčata.

monaluza
28. dub 2021

Kolegyne z prace ma ctyrleta dvojcata holcicky a k tomu holcicku v prvni tride a sice rika, ze od te doby, co jsou holky na svete, je u nich vsechno vzhuru nohama, ale myslim, ze to zvlada bravurne 😉. Hlavni je se z toho nepo...

hojda
28. dub 2021

To dáš, nic jiného mámě stejně nezbyde a jestli tě to uklidní, tak může být i hůř, sousedi mají od března dvojčata a k tomu koupili starý dům, který předělávají.

evca_w
28. dub 2021

@albiii Ahoj, uplne ti rozumim, taky mne tohle desne stvalo, mrzelo..doporucuji se ale pokusit se co nejdriv poustet kecy okoli druhym uchem ven.Bude te to potkavat i po porodu, zvlast pokud jsi treba z mensiho mesta, vesnice..Ja s tim obcas popravde jeste bojuju, ty komentare "no to musi byt masakr, no to bych nechtela..", ale zase hodne lidi obdivuje, jak to zvladame, jak mam super deti, jak jsme krasna rodina, a to zase potesi🙂Jako co si budeme nalhavat, bude to masakr po porodu, bude hodne zalezet, zda mas nejake pomahajici babicky, jak moc bude pomahat partner, jak sourozence prijme starsi ditko, jaci pohodari/kriklouni se ti narodi..😀 Zivot se vam otoci o tisic procent, ale pres veskere tezsi okamziky, ver mi, bude to krasne!!!Mam ctyrleteho kluka a osmimesicni holcicky, babicky daleko, a zvladame.Miluju je nade vse a mit dvojcata beru jako opravdicky dar, je to uplne novy rozmer materstvi..sledovat, jak na sebe reaguji, cim si jsou podobney v cem jsou jine..a jak zboznuji brachu a on je..tes se a na okoli se vykasli.Hlavne zdravi❤

ema90
28. dub 2021

My poslouchame nejaky reci furt, jak se z dvojcat zblaznime a ja nevim co vsechno 🙄 Uz jsem na to alergicka a neresim to 👌🏼 Tesime se na ne moc a nenecham se rozhodit 😌.

pexi
28. dub 2021

Zkušenost s dvojčátky nemám, ale okolí umí mít občas kecy ke všemu - moc dětí, málo dětí, moc kojení, málo kojení, moc malé bydlení, moc velké bydlení... v těhotenství a po porodu jsme asi jen my ženy k tomuto více citlivé...
Gratuluji ke dvojčátkům, určitě to bude krásné období se dvěma miminky.

mimi1004
28. dub 2021

Okolí by se mělo proplesknout. Pokud budeš mít k ruce rodinu, která pomůže už jen tím, že vezmou starší dítko ven, nebo budou vozit kočár, tak se to určitě zvládnout dá. A bez rodiny se to zvládne taky, protože prostě nebude jiná možnost. Nepřipouštěj si ty kecy k tělu a těš se na 2 nové životy 🙂 Držím pěsti.

prejeta_zaba
28. dub 2021

Znám několik rodin, co to tak mají a já osobně bych brala dvojčata ke dvěma starším, aby nebylo jedno samo od nich věkově moc daleko. 😁 To máš jedno, okolí má vždycky kecy - když čekáš stejně pohlaví - jé, vy umíte jenom kluky? A kdy bude ta holčička? Když čekáš rozdílné pohlaví - jé, konečně se podařil pár, tak to jste šťastní, že? Když jsou děti moc blízko u sebe, to se zblázníš, když jsou dál od sebe, to jsi sobec, že si spolu ani nevyhrajou... Jak kdyby to člověk asi mohl ovlivnit, že? Užijte si rodinu a ze zbytečných řečí se nenechte vystresovat. 😉

alilali
28. dub 2021

@albiii jo, a nemám ani dvojčata, čekám druhé, věkový rozdíl bude od dětí 15 měsíců a poslouchám úplně to stejný. Každý umí jen strašit a nejvíc ti co mají jedno dítě. Vůbec neřeš, bude to náročný, ale super !

alilali
28. dub 2021

A mimochodem, moje máma měla doma dvojčata 3,5 letá a mě s bráchou (dvojčata) novorozená a prej až na oblíkání v pohodě 🙂

fyii
28. dub 2021

@albiii ahoj, presne jako u tebe to ma moje bezva kamaradka. Na rovinu, ze zacatku nez si najdes system to zahul bude, ale az dvojcatum bude pres rok, budou to bezva partaci. To 4 lete- ti bude se vsim pomahat, bude se citit jako velky sourozenec, nauc si ho tak, deti jsou tvarne. Nejde o to, aby, skutecne neco delalo, ale podat dudlik, hracku nebo plinku je proste bavi. A ty mimina na tech vetsich visi jakmile je poznaji, rehtaji se na ne... hloupe reci vypoustej, zvladli jini zvladnes taky. Deti jsou dar, hlavne at jsou zdrave a zbytek se podda..drzim palce

marketa2016
29. dub 2021

@albiii syn měl 4 roky, když se narodila dvojčata a teď mají necelé 2 roky a ještě žiju 🤣 a to kvůli koroně skoro starší nebyl ve školce. Neříkám, že to není složitější, ale není to tak hrozné, jak si každý myslí. Jo lidi jsou zvláštní, už v porodnici jedna maminka před ostatními prohlásila, když viděla ve vozíku u mě 2 děti, že by si raději hodila mašli 😳 někteří by raději měli mlčet...bydlíme na malém městě a sice tu máji lidi potřebu to komentovat, ale většinou pozitivně. Jinak po porodu jsem chvílemi byla spíš nervózní z toho, že není ten kolotoč, kterým všichni strašili, kluci hodně spali, staršího si vzali prarodiče a já musela si najít nějakou práci, abych nebyla z toho nervní 🤣 je pravda, že čím jsou starší, tak je to složitější (třeba jít na hřiště sama)

marketa2016
29. dub 2021

@albiii jinak vzdycky může být ještě větší sranda, mamka zná paní, co měla 2 děti a chtěli ještě třetí a narodila se trojčata, takže si vždy vzpomenu na ni

squezy
29. dub 2021

@albiii To jsou ty nejvic trapny kecy tech, kteří dvojcata nikdy neměli!!! Ani nevís, jak mě už obcas až urazi, kdyz mě lidi potkavaji na ulici a VYSVĚTLUJÍ MI, jak je to hrozny, co?? Coooo??? Ja nemám teda jedno ditko, mám "jen" 2leta dvojčata a jo, je to náročné, ale JE TO NÁDHERNÉ!!!! Je to dar!! Zakaz ostatnim říkat takovehle nesmysly a spis jim rekni, at az prijdes z porodnice, tak at prijdou radeji pomoct než mít chytré řeči. Bude to náročné, ale kojit můžeš obě ditka, kdyz prebalis jedno, tak uz prebalis druhé a bude to jen dalších 2 minuty navic, žádná tragédie. Navic pokud čekáš dvojvajecna, tak ty můžeš rodit i přirozeně, muzou byt krásně donoseni, dnes se rodí úplně zdravé deti, které rozhodně nestradaji. Pridej se do nějaké dvojceci skupinky, at vis, jaké vychytavky si pro mimi koupit, změr si doma dvere, at si koupis ten správný kocarek a hlavně SE TĚŠ!!!! 🙂 Dvojky budou parťáci a i když mě někdy ti moji pěkně štvou, tak jsem pyšná, že je mám a neměla bych! 🙂

plksv
29. dub 2021

Učila jsem kluky dvojčata a ve vedlejší třídě měli starší sestru narozenou ve stejném roce. Ukazovali mi pár fotek, maminka musela být světice 🙂. Ale kluci byli skvělí 🙂.

zmrzlinka
29. dub 2021

@albiii zkušenosti osobní nemám.Ale znám maminky s dvojčaty a zvládají to.Udelali si nějakej systém a jedou.Žádna si nestěžuje.Na kecy ostatních se vykašli.I kdyby si čekala jedno,tak si najdou něco co by měli komentovat 🤦
Držím palce 💙❤️

tynka9
29. dub 2021

Přiznávám, že zkušenost se dvojčaty nemám, ale čekám třetí prtě, rozdíl mezi nejstarším a nejmladším bude skoro přesně 3,5 roku, když bude do konce vše v pořádku. První dva jsou o 17 měsíců přesně. Taky toho poslouchám dost... počínaje tchýní, když prohlásila, že teď už s tím stejně nic dělat nemůžeme (oznamovali jsme v 5. měsíci).. jako co bychom asi dělali, všechny děti byly chtěné a plánované. 🤦‍♀️ Lidi si to prostě neumí odpustit. Vykašli se na blbé komentáře a těš se na miminka ❤️ Jinak potkala jsem rodinu, kde měli děti docela rychle za sebou, prvně dvě a pak dvojčata. Paní povídala, že to na začátku obrečela a bála se co a jak, pak že museli řešit praktické věci - tři by do auta dostali v pohodě, kvůli 4 dětem už museli kupovat větší auto... ale byli nakonec moc spokojení 😉

jako_mala_holka
29. dub 2021

Tyhle kecy zbožňuju, a co máš jako dělat, že? Zvládneš to a máš můj obdiv, opravdu... Já mám chuť se občas picnout i z jedné 😄 mít dvojčátka je ale krásné, samozřejmě to nebude jednoduché, ale uvidíš, že to zvládnete a bude to super 🙂🍀

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
albiii
autor
30. dub 2021

Teda tak tohle jsem ani nečekala, trosku jsem se bála to tu otevřít, s úsměvem Vam chci poděkovat, moc pomohlo číst i jiné reakce i realitu , ze to slysite stejně... Asi si to budu pročítat častěji ze jen kolem mě nejsou tihle hejteri... Ale stejne to v člověku zůstane, ... Asi se s tím smířit a jednim uchem dovnitř a druhým ven..... Děkuji ☺️

jako_mala_holka
30. dub 2021
hankaros
30. dub 2021

Dvojčata nemám, zato tři děti blízko u sebe. Už když mě okolí viděli zase s břichem jsem byla terčem utrpnych pohledů a otázek, jestli jsme to jako chtěli, a komentářů typu "to bych teda nedala" a "ja te obdivuju, to musi byt masakr". Poznamky typu "To je krásný, tolik dětí " jsem slyšela vsehovsudy tři, z toho dvakrát od neznámých lidí v saline.
Bude to hukot, ale velký rodiny jsou parádní, tvoje děti nikdy nebudou samy! Jo a ten hukot za pár let přejde...

felixfelicis
30. dub 2021

@hankaros Máme to asi podobně, ale já jsem nikdy nic negativního nezažila, naopak když jsem měla bricho, všichni si se mnou chtěli povídat, spousta lidí se se mnou na ulici jen tak davala do reci😀 Věty jako že to musí být masakr si nejde brat k tělu, jsou to jenom konverzacni prupovidky, maximálně to beru jako kompliment pro sebe. Jako když si představím, ze se nám stane nehoda, budeme mit další dite a ještě třeba dvojčata, tak si taky řeknu, ze to nedám a bude to masakr, tak chápu, ze se někdo orosi už když vidí tři děti 😀 Ale ty to dáváš a jste spokojeni, takže dobry❤

bubinko1506
30. dub 2021

Ja mam 4,5 rocne dvojcata - chlapcov. Niekedy je to s nimi na slucku, ale inokedy uplne v pohode. Ked sme rodine oznamovali dvojcata, tak hlavne svokrovci a svagrina rozpravali, aka to bude tragedia s dvojickami, ako to nebudeme zvladat a ako sa s nimi ani cestovat nebude dat. No, tragedia sa nekonala, cestovanie zvladame bez problemov😉. Jednoducho, netreba to brat strasne vazne, urcite to zvladnes. Gratulujem k dvojcatkam🍀

korin
30. dub 2021

Známí plánovali třetí dítě a byla z toho dvojčátka 🙂 Blahopřeju, mysli pozitivně. Nikdy by mě nenapadlo někomu říkat, jak nebude zvládat... ale upřímně, těch obdivných komentářů bych se v případě, kdybychom se znaly, nezdržela. Protože to náročné je. Blbých komentářů si užiješ dost, ale to je spíš o lidech.

kevi1
30. dub 2021

@jako_mala_holka ale mat dvojcata znamena, ze si o jedenkrat menej tehotna 😀 ja by som dvojcata brala.

Mila autorka, okoliu povedz, ze dvojcata si si "dobrovolne" nesplodila a ci mas jedno poslat po Vltave, alebo co si ako predstavuju. Kto nechce podporit, nech mlci.

jako_mala_holka
30. dub 2021

@kevi1 hele to je fakt 🤔😄👍

sherryel
22. kvě 2022

@albiii : máme doma 2,5leteho hyperaktivního urputného syna a 4m dvojčata ... Zvládám vařit, uklízet i s nimi chodit ven sama . Nekojim, ale plně odstříkávam pro obě a aby se nevylévalo tak sem tam dostane i syn teplé mléko .. vše se dá zvládnout. Chodíme na rehabilitaci, muž dělá od 8-23:00 st- ne ... Po - út je hlavně se synem.

sherryel
22. kvě 2022

Ps: spím 5-7hodin denně, hlídání využívám jen když jdeme k lékaři a muž nemůže. Včera jsem zneužila ségru, potřebovala jsem koupit rychlovarnou konvici, ráno přestala jít a mléko ohřívám ve vodní lázni, tak že konvice je pro mě nejmilejší přístroj 😅. Ona vozila dvojkocar a já vozík se synem ( nejbližší větší obchod je Tesco a tam konvici mohla koupit )... Ale jinak jsou dny "na pár panáků " ale u nás je to většinou doba usínání děti 11-12, 19-20 , kdy musím všechny uspat ale ten čas pomine a vše je zase růžové ( dvojčata holky ) 🤣😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru