Jsem těhotná, ale nevím s kým 😞
Ahojte miminky chtěla bych se zeptat zda mi můžete někdo poradit i když si zasloužim par facek!!
Jsem tehotna 11+2 dní . Z kamarádem jsem spala 16.3. A z přítelem 20.3 několikrát za sebou. Cyklus mam od 26-28 mam nepravidelný někdy přijde v čas někdy až o 2 i 3 dny déle . Termín mi vychází na 11.12. 2021 což odpovídá z přítelem ale pořad si nejsem jistá nemáte někdo zkušenost ? . Byly sme z přítelem v krizi kdy sem ho podvedla je mi to líto nevim už kudy kam dat hlavu muže mi někdo pomoci ?
Stručné shrnutí
- Čtyřdenní rozdíl mezi nechráněnými pohlavními styky s různými muži (příklad 16.3 a 20.3) neumožňuje určit otcovství na základě data styku bez genetických testů.
- V těhotenství lze podstoupit testy DNA pro určení otcovství, ale pro spolehlivé vyhodnocení se obvykle vyžaduje vzorek také od potenciálních otců.
- Pokud není znám přesný den ovulace, nelze podle termínů styku nebo dat poslední menstruace spolehlivě určit, který styk vedl k početí; lékař to obvykle neurčí.
Nejčastější otázky
Q: Jak mohu zjistit, kdo je otcem, když jsem měla nechráněný sex s více muži během několika dní?
A: V diskusi bylo uvedeno, že existují testy DNA prováděné už v těhotenství; pro jistotu je nutné zajistit vzorky od potenciálních otců, protože jinak pohlavní styk podle data nerozliší otcovství.
Q: Stačí k určení otcovství jeden vzorek od jednoho muže, nebo jsou potřeba vzorky od obou?
A: V diskusi zaznělo, že pro správné vyhodnocení bývá potřeba vzorek od obou potenciálních otců; bez vzorků od všech podezřelých nelze test spolehlivě přiřadit otcovství.
Q: Může lékař určit, který styk způsobil početí podle termínu menstruace nebo data styku?
A: Diskuse uvádí, že pokud není znám přesný den ovulace, nelze určit zdroj početí podle data styku a že čtyřdenní rozdíl mezi styky je příliš krátký na určení otcovství; lékař to obvykle neurčí.
Q: Lze provést test otcovství během těhotenství bez toho, aby dotyční muži věděli?
A: V diskusi někteří uváděli, že budete muset jednomu či oběma mužům říct, protože pro testy v těhotenství jsou potřeba jejich vzorky; otázka sdělení oběma zůstává praktickým problémem.
Q: Jaké jsou praktické možnosti, pokud nechci udělat testy nebo někomu nic neříkat?
A: Diskuse popsala dvě reálné možnosti: a) přiznat se oběma a požádat o DNA testy, nebo b) neříkat nic, přijmout nejistotu a nést riziko celoživotních pochybností; v diskusi také jeden příspěvek zjednodušil poměr šancí na „50:50“ při nechráněném styku s oběma muži.
Závěry z diskuze
Shoda
- Test DNA v těhotenství je jediný spolehlivý způsob, jak určit otcovství.
- Čtyřdenní rozdíl mezi styky je příliš krátký na určení otcovství bez genetického testu.
- Pro správné vyhodnocení testu jsou potřeba vzorky od potenciálních otců.
Sporné názory
- Někteří doporučují říct oběma mužům narovinu a nechat udělat testy, zatímco jiní navrhují neříkat nic a pokračovat ve vztahu s jedním z nich.
- Někteří považují nechráněný sex s více partnery za morální pochybení s trestem v podobě konfrontace, jiní zdůrazňují soucit a řešení situace bez veřejného odsuzování.
Otevřené otázky
- Lze prakticky zajistit prenatální test otcovství bez souhlasu nebo vědomí všech potenciálních otců?
- Jaký přesný typ prenatálního DNA testu je v konkrétním případě nejvhodnější a kdy během těhotenství jej lze provést?
- Jak postupovat právně a psychologicky, pokud test ukáže, že otec není partner, se kterým chce rodič zůstat?
Zmíněné značky a firmy
žádné
Zmíněné produkty a metody
testy DNA, test otcovství, ovulace
Místa a osoby
žádné
@misicka1988 ne, po 3 mesicich jsme sli spolecne bydlet, tehotna jsem po roce. Vim, ze to je rychlost, ale tyhle veci jsou vzdy situace od situace. Mam za sebou 4 vazne vztahy (rok a pul a delsi) a po poslednim rozchodu uz jsem se bala, ze chlapum nikdy nebudu verit, a kdyz jsem v 27 sama, tezko si splnim sen, mit dite do 30. No, uplne nahodou se vynoril chlap, strasne hodny, pozorny, uplne jsme si sedli tak, ze kdybych to nezazila, tak neuverim. Bytostne nenavidi neveru, holky si ho nevazily, protoze byl az moc hodny a utikaly mu za hajzlikama. Jeho zivotni sen je mit 4 deti, je neuvertielne pracovity, denne mi rika jak jsem krasna...proste to se neda slovy popsat, vedela jsem, ze tohle je on. OPRAVDU bych to prala kazdemu a vim, ze nekomu se nelibi, kdyz nazyvam veci pravymi jmeny, ale pokud se nekdo chova jako autorka, nemyslim to zle, ale proste opravdu to je recept na katastrofu.
@misicka1988 mimochodem, taky nejsem zadna svetice, taky jsem se nadovadela s chlapama, mozna i vic nez autorka. Ale jakmile chci zalozit rodinu a myslim to opravdu vazne s tim vztahem, dalsi chlapi by meli jit stranou, pro dobro vsech stran.
@katula94 Tak to je snad normální, že když plánuji rodinu tak se chovám zodpovědně. Já psala hlavně o idealizování partnera na začátku vztahu.
@misicka1988 no, kez by to tak bylo. To bysme pak neresili tenhle prispevek.
Jinak po tom, co mi provadel byvaly, uz si neidealizuju nic.
@katula94 V čem to tazatelce pomůže, že ty jsi zodpovědnější a nikdy by jsi to neudělala?
I když z mého pohledu může selhat každý.
@levandule_k nic z toho, co tu kdokoliv napise, tazatelce nepomuze. Nepomuze plakat na rozlitym mlekem. Jen se muze modlit, ze dite bude patrit tomu, s kym chce zustat, ze ji dotycny odpusti, ze spala s jinym, a ze se pouci do budoucna.
@katula94 jenže to je teď, víš jestli to bude za 10, 15 let .stejné? Nebis, to nevím nikdo,můžeš být rozvedená, a to často tyhle jsou, co říkají že ne ne ne ... ale jestli čekáš dítě po roce vztahu tak tě trochu lituji, toho člověka fakt neznáš. Přeji aby vám to vyšlo, a navíc Teda svatba fakt není záruka.
@fire85 mela jsem vztah 4 roky a ten clovek me zacal po svatbe psychicky vydirat. Drzela jsem se zuby nehty, ale pak jsem odesla. Mit dite jsem se s nim bala. Ani s dalsim partnerem jsem si nebyla jista, jestli bysme byli stastna rodina a ma intuice se potvrdila - byl to nevernik a zavislak na pornu a seznamkach. Toho praveho jsem nasla az v 27 letech a od prvniho dne se ke me choval lip nez vsichni dohromady, zustalo mu to i po svatbe. Nemela jsem to stesti, abych toho sveho potkala ve 20 a mohla na prvni dite cekat klidne pet, osm let.
Vzit si nekoho a zalozit rodinu je risk, at uz to udelas po roce nebo po 10 letech. Jsou lidi, co se vezmou po 2 mesicich a jsou spolu do konce zivota, a lidi, co se vezmou po 15 letech chozeni a rozvedou se. A znat se mohli jak chteli. Ja potrebovala vedet, ze si tim clovekem budu naprosto jista v hloubi duse, jinak by mi obavy nedovolily s nim pocit dite. A samozrejme ani tak to neni jiste, zbyva jen doufat, mit snahu, ochotu, a nebrat toho druheho jako samozrejmost.
@fire85 mam dve sestrenice, jedna s klukem otehotnela po mesici chozeni (je to nezodpovedna holka), ted spolu maji dve, jeste si ho nevzala a uz nejakou dobu nam obema sestrenkam furt vyklada, jak ho nemiluje a chce od nej pryc.
Druha sestrenice sveho muze potkala uz nekdy v 15cti, nekdy po sesti letech chozeni se vzali, po takovych 12 letech vztahu maji dve deti, maji se radi, zalezi jim na sobe, ale zjistili, ze v nekterych vecech maji desne odlisny pohled na svet a maji ted velkou krizi, jen se modlim, aby to jeste zachranili.
Budu muset verit sve intuici a doufat, ze jsem si za ty roky a vztahy vyjasnila, jakeho partnera chci, a ze jsem si vybrala dobre.
@katula94 Na co ji veřejně odsuzovat, autorka se nejvíc potrestala sama. Pokud si někdo potřebuje dokázat, že je morálně lepší, než ten kdo udělá koninu, tak to s jeho morálním profilem není až tak super.
@katula94 Uklidni se, nikdo nehájí zakladatelku a ne, nepovažujeme nic za normální. Snažíme se ti naznačit, že jsi vedle jak ta jedle. Tvé názory jsou nemocné. Rozumíš tomu? Tj, není normální chlubit se tím, "jak sis zavyváděla a naskotačila se" a jiné, podobné ženy jako ty, nazývat velešpínou. Je tato forma sdělení dostačující i pro Tvoji mozkovou kapacitu?
@katula94 Tj. v mých očích jsi to samý, co zakladatelka 🙂. A čím víc se snažíš dělat lepší, tím víc je jasné, co jsi zač 🙂.
A jestli ses nechala se svými názory a inteligencí "napustit" (jak to hezky sama používáš) po roce od seznámení, budeme se za tebe všechny modlit. Navrhnu to u nás ve skupince Maminky katoličky 😀.
Tohle je tak strašně podobné na situaci, kdy bezdětná slečna kritizuje cizí dítě a poučená matka s pokorou děkuje vyšší bytosti, že támhle na hřišti pro změnu řve cizí dítě a ne její ( a po očku sleduje, jak to bude jiná matka řešit). Vím, že Ctnost sama není slečna, ale prostě mi to k ní nějak sedí líp - takže slečna kritizuje cizí způsob života, protože ona je o tolik lepší, ale co bude za rok, za pět, za deset, to neví nikdo. Jestli tu třeba nebude za čas brečet, že brzy otěhotněla s pánem, aniž by s ním zažila i něco krizovějšího než je plkání o životě ve čtyři ráno. Bože můj, doufám, že nepůsobím v diskuzích takhle jako že mám patent na rozum 🙏
@katula94 ty sis to zkrátka pobrala po svém. Ale tak to není.
Jen nemůžeš po roce vztahu tvrdit, že si vlastně úplně dokonalá, protože sis pořídila dítě s někým koho vlastně vůbec neznáš, s někým koho sis vzala po kolikati měsících..?
Samozřejmě tim neospravedlňují co udělala zakladatelka, pro mě se zachovala jak cou..ra.

@katula94 Tý jo, po pouhých 3 měsících jste se rozhodli pořídit si miminko ? Za mě je to teda strašně krátká doba na to abych poznala zda je to "ten pravý" Pro mě je třeba i tohle nezodpovědné. Začátek vztahu je vždy o růžových brýlech.. Píšu z pozice starší zkušené ženy , která má už něco za sebou. Takovéhle myšlení jako ty jsem měla ve 20 letech...
Každopádně držím palce , ať Vám to výjde dle Vašich představ 😊