Konečně jsem těhotná a hlava mi to nebere. Máte to tak i vy?

katula94
28. kvě 2022

Ahoj holky. Chtěla jsem se podělit o dojmy a zjistit, jestli to tak máte i vy.
Půl roku jsme se snažili otěhotnět a s každým měsícem jsem měla čím dál větší strach, že to nepůjde. Už jsem si zvykla na ten koloběh typu "snažení - čekání - přijde MS - obrečet to - jít dál".
Pár dní před začátkem šestého cyklu mě začaly bolet zuby (jako když vás bolí osmičky, ale už je dávno nemám), udělala se mi vyrážka na obličeji pod koutky a bylo mi tak trochu divně. Nechtěla jsem se toho ale kdoví jak nadšeně chytat, protože člověk otěhotnění přičítal různé věci a stejně přišlo zklamání.
První den, co jsem měla dostat MS a nedostala, jsem zbystřila, ale minule se mi taky o den zpozdila, tak jsem si pořád říkala, "jen se chystáš stébla a stejně z toho zas nic nebude." Bylo mi ale divné, že tento měsíc jsem byla fakt nesnesitelně protivná. Bývám hodná, maximálně smutna, ale velmi málokdy jsem vážně nepříjemná. Ale tentokrát jsem byla tak podrážděná, že jsem ve vzteku po manželovi hodila mobil 🤣 to jsem se fakt nepoznávala. No a přišel druhý den a MS pořád nikde. Říkala jsem si, že beztak jen přijde večer, ale nedalo mi to a udělala jsem si test. Už tam ani nečekáte tu druhou čárku. Nikdy tam nebyla, tak proč by tam byla teď? V klidu jsem napočítala do třiceti a najednou vidím dálnici jak hrom. Nevěřila jsem vlastním očím. Další den mi to potvrdil gynekolog jejich testem, prý mu to tam skočilo okamžitě.
Tak teď jsem 4T3D, ale o co mi hlavně šlo - taky vám to ze začátku přišlo tak divné? Prostě jsem těhotná a totálně to nechápu 🤣 . Vyrobili jsme nového člověka co ve mě roste a příští rok ze mě vyleze a bude tady ležet vedle nás. Vůbec nedokážu popsat, jaké to ve mě vyvolává pocity. To mimčo je chtěné, vymodlené, ale moje hlava pořád nemůže pobrat, že už je to fakt tady.
Máte/měly jste to stejně?
Omlouvám se za slohovku ❤️

lv
28. kvě 2022

Ano. 1.dcera byla plánovaná, chtěná - a najednou strach, ty jo, co teď, co já budu dělat? Obava a pocity co neznáme, když do toho velkého kroku, co nám navždy změní život jdeme.

katula94
autor
28. kvě 2022

@lv no presne. A dnes jsem mela nocni muru, ze me manzel zradil a me doslo, ze se uz nemuzu jen tak zpakovat, kdyz cekam jeho dite.
Ne ze bych ho chtela opoustet, to vubec 😁 to bysme se nesnazili o mimco. Ale proste ten pocit, ze uz to nikdy nepujde vratit zpet, ikdyz to chces, je desivy. O to vic, kdyz to vubec neznas.

ferda90
28. kvě 2022

@katula94 Ahoj, měli jsme to stejně. Snažit o miminko jsme se začali v dubnu roku 2020,v květnu následující měsíc jsem byla těhotná 🤗 Když se Filípek narodil a my si ho přivezli domu, když spal v postýlce, tak jsme s přítelem oba leželi na posteli, koukali na nejj a brečeli dojetím a nechápali jsme, že tu je s námi malý človíček. Nyní má Filu 15 měsíců a občas nám též přijde neuvěřitelné a nechápeme pořád, že jsme rodiče, že už nejsme jen my dva, ale že nás je o jednoho víc ❤️ Nával pocitů a emocí byl šílený. Najednou je někdo na tebe závislí, chceš toho človíčka dobře vychovat, dát mu vše co můžeš, bojíš se o něj atd atd Ať se vám daří, přeji příjemné těhotenství

katula94
autor
28. kvě 2022

@ferda90 moc díky

jako_mala_holka
28. kvě 2022

Mám podobné pocity dokonce i podruhé, akorát se tentokrát povedlo okamžitě a o to víc jsem nechápala, první dcerka nám trvala skoro rok... V obou případech to byl šok, jen pokaždé jinak 😀🍀

katula94
autor
28. kvě 2022

@jako_mala_holka jsem fakt rada, ze nejsem jedina 😁

klokanka31
28. kvě 2022

@katula94 Taky jsem z toho byla mimo...poprvý když se nám zadařilo po 12 letech, to jsem vůbec nechápala. Dopadlo to ale špatně, druhý těhu taky,a když jsem potřetí otěhotněla hned měsíc po potratu,tak z toho byl víc paf manžel. Když přišel z práce a já mu ukázala pozitivní test, tak se zarazil a jen z něj vypadlo "to si děláš prdel ne?" Nečekali jsme že to s jedním vejcovodem půjde tak rychle 😄

katula94
autor
28. kvě 2022

@klokanka31 ty jo, tak to je ohromne, ze jste to zvladli. Ja toho praveho nasla az v 27 letech a snazit jsme se zacali chvili predtim, nez mi bylo 28, takze nemame casu nazbyt. Kdybych mela cekat 12 let, tak by to uz asi nebylo uplne ok.

klokanka31
28. kvě 2022

@katula94 Ono já už tenkrát tak nějak rezignovala, jsme si říkali buď to má být nebo nemá...nechtěli jsme lítat po doktorech a na umělé oplodnění...a nakonec se to stihlo ještě dobře, teď mi je 33 a mám dvouletou holčičku 😊

katula94
autor
28. kvě 2022

@klokanka31 Jo tak to je uplne super. Ja prave v 28 zacinala panikarit, ze se snazime o prvni a manzel sni o 4 detech, tak me prepadal strach, co kdyz se to prvni podari az kdovi kdy a budeme radi, kdyz stihneme dve.

zrzinda
28. kvě 2022

Joo, úplně stejně 😊 Strašně jsem se těšila, až budu těhotná, ale když jsem viděla dvě čárky na testu, nedostavila se radost, spis mi hlavou proběhlo něco jako “doprdele, co teď budeme dělat?”😂
A v podstatě cely těhotenství sem byla spis otravena. Vadilo mi, ze nic nemůžu, ze sem nemotorna, tlustá, ze je mi blbě. Rozhodne na to nevzpomínám jako na pěkný období. Spis sem to proste pretrpěla.
Teď teda ale musím říct, ze malou fakt miluju a strašně mě baví bejt mama. To jen na uklidnění, kdybys náhodou měla podobný pocity.
Myslím si, ze to má hodně žen, jen se o tom verejne moc nemluví 😊

rencinka87
28. kvě 2022

@katula94 mam za sebou dve zamlkla tehotenstvi, hromadu vysetreni, imunologickou lecbu, a kdyz jsem pak otehotnela, porad jsem jen cekala, kdy se zase neco stane - nestalo, chodila jsem na kontroly co tyden, nakonec jsem zacala chodit i k psycholozce, abych se z toho strach nezblaznila, uklidnila jsem se nekdy v 34. Tydnu 😂 pak mel starsi syn neco pres dva roky, zacali jsme zkouset sourozence, hned druhy mesic - sup, druha carka, je to tu opet - tehotenstvi tentokrat vicemene bez strachu, uz jsem verila, ze to dobre dopadne.
Ale co tim chci rict - kluci maji temer 6 a 3 roky a uprimne jsme ani ja ani manzel doted nepochopili, ze to jsou nase deti, co vznikly z nejakych nasich bunek a vyrostly v mym brise, absolutne to nechapu 😂😂
Kojila jsem oba dva roky, bojim se o ne, delam pro ne prvni posledni, mam je oba absolutne na prvnim miste i na ukor sebe, jsem na ne neskutecne pysna, presto nemuzu rict, ze bych vyslovene citila nejakou lasku v kazdym pohledu - urcite je miluju nejvic na svete, aspon z mych projevu to tak vypada 😂😂😂 ale porad jsem to nepobrala 😂😂😂😂
Jako nevim, s manzelem jsme se shodli, ze je to spis jak kdyby to byli nasi sourozenci nebo tak neco (pritom mne je 35 a manzelovi 46 😂😂😂).

Takze ano, za me je to naprosto normalni reakce a kdyz se mi hemzili v brise a videla jsem ultrazvuk s slysela to srdicko, jak si tam vesele busi, pripadala jsem si jak v nejakym scifi filmu 😂😂

ferda90
28. kvě 2022

@zrzinda přesně tak,myslim si, že hodně žen nic teakového nepřizná a neřekne nahlas. Přitom to není nic špatného a určitě to ta žena nemysli špatně. Neznamená to to, že by se netesila nebo tak

katula94
autor
28. kvě 2022

@zrzinda ja nastesti vylozene negativni pocity nemam, spis nervozitu z toho ohromneho skoku do neznama

vh1610
28. kvě 2022

@katula94 ahoj.. jednak chci rict, ze s timhle tematem souznim a orijde mi fajn o tom mluvit....a taky ze nic z toho opravdu nemyslim nejak hrube - ale pripada mi, ze si hodne v extremech nastavena - pulrok snazeni neni hodne, je to dokonce prumer poceti zdraveho paru. Pak to, ze si 4tt a rikas, ze ses s tim jeste nedokazala srovnat. 😄 No vsak.. to je takovy proces. Nikdy jsme se takhle necitili a nikdy doopravdy ten mozek nemusel zpracovat, ze tohle je doopravdy velky krok, myslim, ze ten nejvetsi - zodpovednost a ta zavislost, je to narocne. A chci rict za sebe, ze to muze nest opravdovy zmatek v pocitech a to treba cele tehotenstvi. Nebo ze vubec nemusis zapadat do nejakych idealu z casopisu.. spoustu maminek treba otevrene rika, ze lasku k diteti citily az v nejakych mesicich jeho zivota a podobne. Ten vek mas taky krasne nizky... Pripada mi, ze bys mohla trochu zvolnit v narocich na vse i na sebe... Ono to pak casto vzivote neni podle pravitka a clovek je z toho pak strasne frustrovany, kdyz ma takovy mindset... 🙂 Preju to tehotenstvi a hlavne at vse probiha tak, abyste byli vpohode a spokojeni.... Docela to utece, ja rodim za tri tydny (nejspis) ...a osobne tedy potrebuju malou videt, nejsem jedna z tech zen, co maji okamzite napojeni uz od embrya. A pritom jsem velmi citlivy a pecujici clovek, proste "jiny stav" opravdu muze prekvapit v ramci sebepoznavani...

emillyhk
28. kvě 2022

My jsme poměrně dlouho nechávali věcem volný průběh, ale když jsem ani po skoro třech letech nebyla těhotná, tak jsme se dohodli, že tomu dáme ještě 6m a potom to začneme řešit s doktory. No muž se tak vyděsil, že by musel na spermiogram, že jsem otěhotněla hned v dalším cyklu 😄 Že mám pár dní zpoždění mě nechávalo v klidu, při větším stresu to tak mám (první vlna covidu, rozestavěný barák). Když jsem si asi po týdnu dělala test, byla jsem si jistá, že tam druhá čárka nebude a do večera přijde MS (vždycky to tak bylo). Takže druhá čárka byla šok 🙈 Druhý den to potvrdili další dva testy a první co mě napadlo? "Co jsme to dopr...e udělali?" 😂😂😂 Ty šílený sny jsem měla taky. První trimestr byla emocionální horská dráha - nadšení, strach, nevíra, nadšení, hrůza, jestli budu dobrá máma, nadšení, atd. 😉

jako_mala_holka
28. kvě 2022

@zrzinda mám to stejně

trilien
28. kvě 2022

My sme sa snažili od 2016, 11/16 ZT. Otehotnela som až teraz po 5,5 roku a stále mi to hlava neberie. Zvlášť, preto, že HyCoSy v r.2019 potvrdilo nepriechodné vajcovody.

katula94
autor
28. kvě 2022

@vh1610 ja vim, ze se zadarilo brzo. Ale s kazdym neuspesnym pokusem se clovek vic a vic boji, ze to nepujde dlouho nebo vubec, takze kdyz to pak prijde, je proste svym zpusobem v soku.

zmrzlinka
28. kvě 2022

@katula94 já jsem dvakrát otěhotněla hned na první dobrou a pokaždý to byl pro mne šok.Tehotenstvi pro mne nebylo nejkrásnější období jak se to všude prezentuje.Ale ty děti za to stáli a nedovedu si představit ,že nech je neměla ♥️

leymea
28. kvě 2022

U prvniho jsme se snazili rok a ctvrt. Ja teda lovila duchy a kdyz se opravdu zadarilo a ja tam neco videla tak jsem byla v soku, rozbusilo se mi srdce a najednou jsem dostala strach. Pritom jsme se snazili takovou dobu 😂 a druheho to byl taky sok, ale protoze se zadarilo hned prvni cyklus. Ale strach jsem uz nemela 🙂
Gratuluji 🌷

vh1610
28. kvě 2022

@katula94 jojo, tomu rozumim, ze se zacnou vkradat myslenky. Tyhle racionalni statistiky cloveka neuklidni... Ja zas otehotnela hned...a to opravdu hned po mesici a pul s pritelem. Coz mi taky rozhazelo dost hlavu, kdyz se sotva poznavate... 🤷🏻 Na vsem je neco..ale my to zvladnem zpracovat a budeme mit super male clovicky...

katula94
autor
28. kvě 2022

@vh1610 u nas to bylo planovane ale sebehlo se to docela rychle. Ale teda my chteli, protoze jsme si fakt sedli, byla to jasna laska na zivot a na smrt (oba jsme si zazili svoje a uz nam bylo jasne, ze tohle je ono), takze jsem tehotna rok potom, co jsme se poznali a mezitim jsme se i vzali.

cilkat
28. kvě 2022

Celé první těhotenství jsme byla "mimo"... nedokázala jsme těhostenství nijak "řešit". zároveň jsme ho nedokázala "neřešit"... Pak do toho přišla příšerná únava (říká se tomu ranní nevolnosti... mě nebylo blbě - mě nebylo vůbec nijak. Byla jsme schopná tak akorát čumět do zdi a přemýšlet o tom, jestli už je dost hodin, abych si šla lehnout, abych pak nevstala ve dvě ráno... Naštestí jsem tou dobou nemusela pracovat.) ... DO toho se mění nálady, mění se tělo... V druhym trimestru jsme byla schopná i dodělat pár věcí, které jsem měla rozjeté před těhotenstvím... no a někdy kolem osmého měsíce už jsem tak nějak začínala i racionálně chápat, že budeme tři a těšit se :D .
Hele, celý těhotenství je dlouhá jízda do neznáma, která zdaleka nekončí porodem :D . Ale rozhodně to stojí za to! :D
Ps: na začátku druhého těhotenství jsem si málem zlomila ruku o kraj gauče, když jsem za něco "kárala" staršího syna... toliko ke vzteklosti v té první fázi 😉 .

katula94
autor
28. kvě 2022

@cilkat rozumim ti. Taky jsem ted takova nijaka, skoro nic me nebavi jist, skoro nic me nebavi delat... Jen cekam co bude dal 😄 az za 3 tydny pujdu na kontrolu...

mia_von_prag
28. kvě 2022

Jasne, prve tehotenstvo som zistila večer a v noci som poriadne nespala. Rano o 6 som volala mame, že ako sa vyrovnala s tým že má deti 😂 v práci som pozerala do monitora a nebola som schopná myslieť na nič iné.
Bolo to divne, aj keď sme si ho priniesli z porodnice. Pozerali sme na seba s manželom, že tu bude teda s nami bývať. Teraz má 3 roky a stále zažívam šoky. Že ako rastie, že rozprava, má svoj vkus na oblečenie, chuťové preferencie... A teraz šok keď nastúpil do škôlky a zistila som, že už ma tolko nepotřebuje 😁 Teraz mam aj druhé dieťa a niekedy len tak pozerám, že oni spolu interaguju. Gratulujem, bude to jazda 😁

katula94
autor
28. kvě 2022

@mia_von_prag to je pekne. Uz jsem unavena z tech reci jako "no odpocivej dokud muzes, za par mesicu uz se NIKDY nevyspis" a podobne. Jsem rada, ze jsi napsala ty pozitivni postrehy. Ostatne za temi se pak clovek po letech ohlizi, ne na to, ze se mohl pred 20 lety lip vyspat.

ferda90
28. kvě 2022

@katula94 že se nevyspis bych se úplně nebála. Jako jasný, každé dítě je jiné, ale miminka skoro pořád spí, takže si můžeš lehnout taky a třeba nás Filípek má 15 měsíců a spí docela hezky. Kojím i v noci občas docela dost, ale chodí spát mezi 21 až 22 hodinou a ráno vstává cca o půl 10 někdy i později, takže já jsem vyspaná do růžová,až na to noční buzení, ale jelikož spí semnou v posteli, tak vytáhnu prso a spíme dal 🙂

emillyhk
28. kvě 2022

@katula94 Že miminka pořád spí, to je něco, co tomu mému chlapečkovi někdo zapomněl říct 🤭 Teda takhle, v noci spí krásně už opravdu od miminka, jenom přes den se naučil spát až někdy kolem 13m 😉 Já třeba spím líp než těhotná (to jsem spala od 23 do 2, potom tři hodiny vzhůru a další spánek od 5 do 7). Jako těch řečí co tě budou štvát, těch už bude jenom přibývat 🙈 Já byla alergická na frázi "těhotenství je nejkrásnější období" 😂😂 Je to jízda, ještě teď občas držím syna v náručí a nechápu, jak se z dvou malých buněk stal během pár měsíců človíček 😍. A potom jsou dny, kdy se mi chce řvát a utéct 🙈😂
@ferda90 Nebýt tebe a Filípka, myslela bych si, že spící miminka jsou taková ta městská legenda 😉😄

ferda90
28. kvě 2022

@emillyhk až na to noční kojení spí fakt hezky a dlouho. Mě to kojení nevadí, je to pohodlnější když semnou spí v posteli než kdybych musela vstávat a vytahovat ho z postýlky atd. Bude asi spací miminko po nás, nebo, spíš hlavně po příteli,když jsem si s ním začala před 14 lety a spala u něj přes víkend, tak on pokaždé vstával až kolem 13 hodiny odpoledne 🙈Jako jasný, chodili jsme spát k ránu, ale i tak, spal fakt dlouho 😁 Po několika letech sem začala tak vyspávat i já🙈

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru