Nebaví mě být těhotná

ah1234
11. zář 2018

Ahojte, neviem komu sa s týmto zveriť, tak skúsim tu... Nechcem znieť nevďačne a rozmaznane, ale hrozne ma nebaví byť tehotná a vôbec si to neužívam. Cítim sa kvôli tomu dosť zle... Mám výčitky svedomia, že iné ženy sa z toho tak tešia, alebo, že by si to priali a mňa to tak príšerne otravuje. Na malého sa teším veľmi, ale tehotenstvo ma strašne deptá. Nemám skoro žiadne komplikácie, až na posledné 4 týždne, čo sa mi skracuje a mäkne mi čípok, tak mám kľudovejší režim, ale aj to nie je až také zlé, len mi povedali, že sa nemám namáhať a že asi porodím trochu skôr ako v termíne. Inak do 8.mesiaca som behala po horách, výletoch, stále pracujem, mám, čo robiť cez deň. Pred tehu som nebola žiadna "wild žena", neholdujem alkoholu, ani žúrovaniu, posedieť s kamarátmi chodím stále. Jediné, čo ma "trápi" je to, že sa mi zhoršil reflux posledný mesiac, aj nevolnosti som mala len 1.5 týždňa. Ale napriek tomu si tehotenstvo vôbec neviem užiť. Príde mi príšerne dlhé, vlečie sa od februára, chcem, aby už bol malý na svete, čo ma práve deptá, lebo nikdy som nebola typ, čo sa tešil do budúcnosti, skôr si užívam prítomnosti. Mám pocit, že ma tehotenstvo obmedzuje, hoci je to skutočne minimálne, len trochu, čo sa týka športu (predtým som dosť športovala) a nemôžem sa toľko namáhať, ale inak nič také strašné. Občas sme si chodili sadnúť na koktail alebo vodnú dýmku s kamarátmi, ale to viem, že o chvíľu budem môcť ísť zas a zase bolo to raz za čas, takže fakt nechápem, prečo ma tak "zmáha", že takéto drobnosti nemôžem robiť. Cítim sa proste obmedzovaná a mám pocit, že tehotná budem fakt navždy. Snažím sa to brať racionálne, ale niekedy sa fakt pristihnem, že som kvôli tomu aj nepríjemná na okolie, pritom mi nikto nič nerobí a mne samej je dobre. Mám pocit, že som si jednoducho nahovorila, že tehotenstvo je strašné ešte predtým, ako som otehotnela, lebo mi všetci v rodine hovorili strašné historky, ako pribrali 30 kíl, bolo im zle 9 mesiacov, opúchali im končatiny, zadržiavali vodu a pod.. A teraz, aj keď mne nič z toho nie je, tak mam proste v podvedomí, že tehotenstvo je hrozné a racionálne sa toho neviem zbaviť.. :( dúfam len, že malý to nevníma v brušku nejako negatívne a cíti, že sa na neho strašne aj s partnerom tešime, lebo ak vníma to, aká som otrávená z tehotenstva, tak musí mať chudák pekný pobyt v brušku :(

aklin
11. zář 2018

@ah1234 nic si z toho nedelej. Taky jsem byla otravena z tehotenstvi, 3 mesice jsem nespala, neskutecne bolesti zad. Sice chceme druhe, ale kdyz si vzpomenu jak jsem se citila, zrovna potom netouzim.

agneska7
11. zář 2018

Ahoj citim to nejak podobne . jedine co me udrzuje je ze se to tam dole uz pomalu chysta a do porodu mi zbyva ,,uz,, ,,jen,, 27 dni ale doufam ze to bude min klidne bych sla rodit tet hned. Nechapu jak vetsina zen se modli at tam mimi zustane co nejdyl nebo ze si uzivaji briska . to jako fakt? Uz je to vazne dlouhe a vzhledem ke stresu ktery zazivam cele tehotenstvi a dale to pokracuje i tet tak by miminku bylo urcite lepe kdyby uz bylo venku. A nemuselo ten stres prozivat semnou. Nemusis se kvuli tomu citit spatne.nic na tom spatneho neni . ale i ty to budes mit brzo za sebou a bude dobre 🙂

veronikanj
11. zář 2018

@ah1234 ahoj, taky jsem si tehotenstvi neuzivala. Nemela jsem zadne komplikace a i pres to jsem se proste citila divne, otravene, unavene atd... nic me nebavilo... po porodu se dalo vse do poradku a ted si na 100procent uzivam mimco a je nam hej 😊 tak vydrz ono se to obrati 💪

preiba
11. zář 2018

Já si neužila ani první a neužívám ani druhé. Mám šíleně bolesti pánve, mříže a stydké kosti... Ale těším se tak moc na miminko, že se pokouším na to nemyslet. Mě to taky nebaví, to se neboj. Trvá to dlouho, co si budeme povídat, ale stojí to za to 🙂 i když to jsem si začala říkat až po šestinedělí, protože oproti tomu mi přišlo zlaté těhotenství 😂

preiba
11. zář 2018

@agneska7 oko ten stres cítí i když je venku. Nervózní a nespokojená maminka - nervózní a nespokojené miminko. Oni to vycítí jako zvířátka. 🙂 Vím z vlastní zkušenosti... Ale chápu to, taky už jsem chtěla mít syna venku 😁

hanih
11. zář 2018

@ah1234 Mám jedinou radu - vydrž a těš se na miminko. Těhotenství je dost náročné. Já si ho taky nijak zvlášť neužívala. Připadala jsem si tlustá, neohrabaná, nepřitažlivá, neustále unavená, spát jsem pořádně nemohla, ke konci mě i dost bolela záda... Do osmého měsíce jsem taky chodila po horách, na výlety, do práce atd. a do té doby to taky bylo celkem v pohodě. Pak jsem většinu aktivit musela dost omezit, takže jsem se i trochu nudila. Konec těhotenství se navíc dost táhl a nakonec jsem rodila až jedenáct dní po termínu. Posledí tři týdny jsem navíc nebyla schopná ničeho - jen jsem seděla, četla si nebo koukala na filmy, občas něco poklidila, ale moc mi to nešlo, byla jsem hrozně utahaná a jen jsem přemýšlela, jak dostat to miminko už ven. Ale drželo mě to, že jsem se těšila na miminko, povídala jsem mu a zpívala, představovala si, jaké asi bude. Měla jsem celkem ráda kopání - sice to nebylo nic moc příjemného, někdy to bylo i dost bolestivé, ale byla to komunikace s miminkem, což se mi zas naopak líbilo 🙂 Zkus se soustředit na to dobré - miminko 🙂

simonai
11. zář 2018

Ahoj nic si z toho nedelej i já mám takové cítění.Ale já teda od začátku do 4-5mesice zvracela a to jsem si říkala ze to nezvládnu a je to nekonečný byla jsem vysilena a chodila 12tky do práce kde na mě nebrali ohledy...Pak jsem se na to vyprdla šla ná neschopenku a teď nám zbývá 5tydnu do porodu ☺️A už bych teda taky rodila brisko poboliva zavazi čím dal více spánek je na prd a vím ze malá by šla taky nejradši ven.Nejkrasnejsi co na tom je jsou ty pohyby pokud zrovna netlaci na zebra 😁 A zastáncem toho udělat si po 3letech další nejsem teda.Nekdo má těhotenství ze o tom ani neví a někdo si to prozere se všim všudy 😉 tak jako já a to jsem ještě nezminila to ze jsem měla zablokovane zada ze jsem nevstala z postele velice příjemná věc a migrény a 8cka se rozhodla ze si trosku povyleze 😁Takže my na druhé miminko nemyslíme a pokud se zadari budeme radi ale plánovat se to nebude jako to co teď nosím ještě v brisku ☺️❤️

ah1234
autor
11. zář 2018

@agneska7 mne ked povedali v 31tt, ze im mozem do 2-3 dni porodit, tak som malemu kazdy den dohovarala, nech este vydrzi. Teraz, na konci 34tt s nim uzatvaram "dohodu", ze v 37tt, max 38tt pojde z bruska von.

@hanih kludovy rezim je hrozny, ale ja presne teraz ku koncu 8.mesiaca uz aj menej vladzem. Taka som captava a nemotorna a to nemam ziadne brucho.. Proste ono to da telu zabrat. Uz hore-dole preskladavam pre maleho veci, vsetko periem, pripravujem, dokopujem, lebo to ma naozaj drzi pri pozitivnych myslienkach, tehotenstvo je sice otrava, ale vznikne z toho nieco kraasne. Mas pravdu, na to musim neustale mysliet

ah1234
autor
11. zář 2018

@simonai ja som partnerovi povedala, ze to zvladnem len raz a maly bude jedinacik. Ale zase si hovorim... Mamka mala hrozne tehotenstvo so mnou a povedala, ze v den, ked som sa narodila na vsetko zabudla. Ked videla, aka som v 2 rokoch rozmaznana, tak hned zmenila nazor, druhe tehotenstvo tiez hrozne a zase povedala, ze na vsetko zabudla hned jak porodila. Tak uvidime.

dixi86
11. zář 2018

Já měla obě těhotenství vcelku šílené, zvracení neskutečné a zle mi bylo, do toho rizikové, už týdny prckové byly dole napasovaný, takže těhu jsem si úplně také neužívala, i když na děti jsem se neskutečně těšila. Doufám a zatím to snad nevypadá(ťuk ťuk), že by to na nich zanechalo následky. U prvního jsem mohla aspoň odpočívat a spát a myslet jen na sebe, ale u druhého se starat ještě o divokého 1,5 leťáka, to bylo peklo a to doslova. V tom smyslu, že já se nepostarala sotva o sebe a ani na nohou jsem stát nemohla, bez sil a pak chudák myšák. Naštěstí to netrvalo celé těhu, ale i tak to bylo šílený. A to manžel je jen doma víkendy a žádné hlídání. Fakt značka ideál. Ale chtěla jsem dvě děti a blízko od sebe a zadařilo se. Takže jsem nejšťastnější. Na těhu opravdu člověk zapomene hned v době porodu :D hlavně ať je prcek v pořádku a pak už to bude jen dobré 😉

blackhole
11. zář 2018

Já jsem to měla podobně, hlavně v těch posledních měsících, kdy bylo břicho opravdu velké a začaly letní vedra. Když se na to podívám zpětně, taky mi přijde, že jsem byla trochu nevděčná. No a teď jsme začali plánovat sourozence, podařilo se, ale bohužel jsem v 7. týdnu potratila. Dost se mi tím změnil pohled na těhotenství a pokud se to ještě někdy povede, budu se snažit užívat si každou minutu 🙂 Tím v žádném případě nechci říct, že ti přeji něco podobného, jen že jsem se asi cítila podobně, syn se nám povedl na poprvé a mám teď pocit, že jsem si toho málo vážila.

lachtanice86
11. zář 2018

Já tě chápu. Mimčo je vymodlene po potratech a tak, ale ten stav je hroznej. Od 8tt do 20tt jsem blila, do práce chodím alespoň že tak. Jinak bych se zbláznila. Všechny sporty mám zakázané, všichni mi všechno zakazují tohle nedělej, nezvedne ruce, nevytirej, nebo naopak prikazuji, měla by si míň jíst, měla by ses šetřit, měla by si jít na neschopenku, poslední rána byla pro mne informace že mám tehotenskou cukrovku a musím být dalších 12tydnu na dietě. Takže ani při konci těhotenství si nedám zákusek, nedojde na kávu, na večeři.. A už se mi to hrozně vleče.

lady5
11. zář 2018

8 měsíc to už je pohoda. Já jsem v 7tt a už mě to nebaví. První těhu taky hrůza, měsíc a půl mi bylo špatně, pak mě pálila žáha, nemohla jsem si ani zavázat tkaničky. Řekla jsem že už nikdy. No a po dvou letech už čekáme druhé na které se moc těšíme ale to těhotenství opět protrpím. Už abych byla alespoň v 8 měsíci.

skretik
11. zář 2018

No a ja jsem teprv 19tt a tak strasne me to nebavi :( , taky se citim nevdecne, na mimi se tesim , ale jinak mam pocit, ze me to strasne omezuje, jeste pred par dny mi bylo zle, ted je to 2dny dobry, ale to uz si zase pripadam otekla a nevim... proste me to nebavi a to me jeste ceka takova doba :(. Tak vam drzim palce at vam ty posledni tydny utecou, me ceka jeste par mesicu, ale hlavni je, aby se nam narodila zdrava miminka, pak na tohle snad zapomenem 🙂. Kazdopadne ja uz vim, ze nikdy vic 🙂.

inke29
11. zář 2018

Tak ja se na těhotenství strasne těšila...hlavne na bříško a az bude kopat...noo a prvni pulku jsem se jen bála aby bylo vse v poradku a rikala si at uz mam brisko a kdy to konecne na me bude videt...no a kdyz to trošku videt bylo tak jsem vypadala akorat tak, ze jsem par kilo pribrala...a kdyz to bylo videt poradne tak uz jsem chtela aby byl malej venku pac jsem si pripadala hrozne neohrabana, tlusta a bylo mi furt hrozny vedro....a to jsem těhotenství mela uplne v pohode...je to zazrak ale těhotenství neni nic moc..

jednaholkaa
11. zář 2018

Tak to me mrzi, a uz to mas skoro za sebou, tak at to rychle utece 🙂 Pak na to nejspis zapomenes a maly ti to vynahradi. Kazdy to proste proziva jinak. Nebo jestli to neni trochu tehotenska deprese? Ja si to naopak ted (ve druhem trim) fakt docela uzivam. Citim se vlastne lip nez netehotna, je to takovy special strasne hezky a spokojeny pocit. A k tomu to zenske telo, prsa, brisko.. jako me se to libi 🙂 Ale verim, ze spoustu zen to proziva uplne opacne a je to naprosto normalni a ok. A treba jedno tehotenstvi prozivaji hezky a pak dalsi blbe.. co se da delat, priroda 🙂

kristyn.g
11. zář 2018

protože dnešní doba nás staví na to že musíme být furt mladí krásní a hlavně si neustále užívat... a ono ne... je to jen dočasné, prostě se to musí přetrpět když je to na houby a hledat momenty kdy je to celkem fajn, já to mám když jsem v klidu doma, koukam na film a cítím jak se malý mrská... Ale jednou to skončí! tak hlavu vzhůru... nemůže být všechno "zadarmo" občas musíme prostě něco obětovat pro něco lepšího 🙂 Já jsem měla uraz, nevěděla jsem jestli někdy ještě budu moci chodit normálně, jeslti budu ještě někdy moci jet do přírody a chodit po horách například, jestli někdy ještě budu moci mít normální práci... trvalo to rok a půl, bolesti, procedur, nejistoty, to je teprve ta pravá beznaděj 🙂 Teď sice když mi je fakt na houby v těhotenství, tak vím cca termín kdy by se to mělo začít v dobré obracet 🙂

uzivatelkapetra
11. zář 2018

Tak všechny ženy vždycky tvrdí jak je úžasné být těhotná, ale přijde mi to, že nechtějí jen vystoupit z řady, přece to říká každá..
Já mám celé těhotenství bez problémů, chodila jsem do práce až do md, břicho mě téměř neomezuje a jsem úplně v klidu,ale že bych byla z toho tak strašně hotová, jaká je to nádhera, to se říct nedá. Prostě jsem těhotná -botka🙂

simonai
11. zář 2018

@ah1234 je to pravda ze říkají ze zapomenem jaké to bylo protože starosti budou jiné 😉

merope
11. zář 2018

Tak já jsem v 9tt, vymodlené dítě, po IVF, hned po IVF mi řekli klidový režim, poslední 3 týdny jak jsem se trošku hýbala, hned jsem špinila a zmatkovala, tak moc nesportuji a zjišťuji, že mi z toho už hrabe. Navíc pořád spím. Už se těším ke gynekoložce, že se zeptám aspoň na cvičení pro těhotné a těším se na druhý trimestr, že snad bude trošku líp. A ano, taky mám úvahy, že máme ještě 3 mrazáčky, ale že vlastně nevím, jak bych to dávala, mít tady doma ještě jednoho prcka, který by moc nebral, že chci spááááát (no, asi se jen nebudu tolik bát, když to bude už druhé).

Tak nevím, užívám si jediné - že se to po 4 letech snažení konečně povedlo. Jo a taky si užívám každé chvíle, kdy mi není blbě a nebolí mě záda a tak. Nevím, kdo že si těhotenství užívá líp/jinak 🙂.

petbul
11. zář 2018

Jsem v na konci 36tt druhého těhotenství a nesnáším to... První těhotenství jsem preklepala a řekli jsme si že jednou stačilo. Po dvou a půl letech se nám "zadařilo" podruhé a my se domluvili že to zvládneme a jdem do toho. Celé těhotenství probíhá ukázkově bez komplikací, ale mě je psychicky hrozně. Nesnáším svoje těhotné tělo, nesnáším jak se do ničeho nevejdou, vadí mi jak jsem celá pobita, pokopana a neskutečně bolavá, nesnáším probdělé noci. V prvním tehu jsem přestala kouřit avšak větší chuť na cigo a víno než teď jsem snad v životě neměla. Popravdě ani nevím jaký cit nebo necit mám vůči miminu. Doufám, že to jsou jen hormony, únava a ubolenost v kombinaci s vědením co mě čeká až porodim...

agneska7
11. zář 2018

@petbul s tim vinem a cigem to mam stejne 😃 dala jsem si aspon malinkou sklenicku burcaku 😃 ale s tim cigem vydrzim . no uz tet vim ze po porodu ze me nekurak nebude

ah1234
autor
11. zář 2018

@petbul uplne to chapem, ja mam tiez napriklad chut na Aperol a pritom ozaj ani nie som nijako vysadena na alkohol... Najhorsie je, ze mam reflux mimo tehotenstva a kvoli tomu nemozem 80% veci jest (som vegetarian s alergiou na BKM), takze som vecne otravena, lebo bud je mi zle, alebo som hladna. Snazim sa ale nestazovat, lebo viem, co ine zeny prezivaju a ja mam "len" reflux. O tom, ze nemusim svoje telo momentalne sa zmienovat ani nejdem, to mam pocit, ze mi ani neprislucha vzhladom na to, ako vyzeram, ale ja sa proste citim jak vorvan, vsetko ma tlaci, boli....ale myslim ze s narodenim babatka to prejde 🙂 hlavne ty ak uz jedno dietatko mas, tak si urcite myslim, ze druhe budes lubit rovnako ako prve

ah1234
autor
11. zář 2018

@merope prvy trimester som mala podobne hrozny, sice sme sa o mimi pokusili raz a vyslo to, ale pri najmensej namahe som spinila a stres strasny, ze mimi nebude v pohode. Nastastie s 12tt sa to vsetko zlepsilo, tak len vydrz 🙂

ah1234
autor
11. zář 2018

@jednaholkaa druhy trimester som to brala tiez lepsie, teraz ku koncu uz je to bieda, lebo vsetko boli, tlaci, zle sa spi. Ako ja sa nemozem stazovat, ozaj, myslim ze sa mam lepsie ako 95% zien v 8./9.mesiaci, ale ono je to hold skutocne nepohodlne.. Ja som mamke neverila, ze pcha, si vymysla, ja budem pobehovat jak v 2.trimestri (mala som hrozne vela energie).. e fakt sa to horsie a horsie, tak neviem, ci je to aj o psychike ? Ja uz len odpocitavam dni do konca... :(

ah1234
autor
11. zář 2018

@lachtanice86 neznasam, jak mi ludia hovoria rob hento a tamto zase nie.. To ma vzdy len viac otravi. Jedine svojho lekara pocuvam viac-menej. Mne mamka pekne znechutovala akykolvek pohyb, az som si prisla jak najhorsia matka na svete, ze si par km v 15tt zabicyklujem... Asi je to najlepsie nepocuvam. Ale to ze mas cukrovku ma mrzi :( zase ber to tak, ze aspon mozno tak nepriberies a budes sa citit lepsie po porode

petbul
11. zář 2018

@agneska7 to já vydržím, nekouřím skoro 4 roky od prvního tehu, byla by to škoda. Ty chutě si myslím spíš souvisí s tím, že už se zas chci cítit a vypadat normálně. I když kojení je taky kapitola sama pro sebe...

klea81
11. zář 2018

bohužel dítě tvoje pocity vnímá velmi dobře :/

merope
11. zář 2018

@ah1234 Co by mělo být strašného na tom, že si jdeš zajezdit na kole? Já bych teda nešla, ale to jenom proto, že pro mě kolo není úplně přirozený pohyb, až asi do 30ti jsem jezdila výhradně na takových těch "starých" a nemůžu si zvyknout na jiné těžiště u horských kol a tím pádem se mi nejede nejlépe + navíc mám momentálně pánské a při sesedání i zastavování mám občas sklony padat. Ale jinak se říká, že pokud holka před těhotenstvím např. běhá, může klidně běhat i dál. A to mi z hlediska např. otřesů přijde pro dítě mnohem horší než kolo, u toho bych se jen bála rizika pádu, ale pokud někdo umí jezdit a jezdil před tím pravidelně, proč ne?

Mimochodem já bych se až do těhotenství označila spíše za líný nesportovní typ - a teď vidím, jak jsem na ten pohyb byla zvyklá, jenom mi to prostě nepřišlo, že nějak sportuji (ale zase vím, že jsem byla zvyklá krátce cvičit každé ráno a jen z někoho vytáhnu vhodné cviky, zase začnu a už se těším).

petbul
11. zář 2018

@ah1234 to určitě budu, jen mi to prostě dýl trvá🙂 každopádně těhotenství není a nebude má oblíbená disciplína a toto je jistě mé druhé ( omylem) a 100%posledni.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru