Sex v těhu s kondomem - může kondom škodit?

histerka1994
9. led 2019

Ahoj maminky, mám takovej aso dosti blbej dotaz, ale jako prvorodicka se pořád hlídám a něco zkoumam. Nyní jsem v 20 tt a od začátku tehu trpim na kvasinky vždy prelecime globulemi (globulus cum natrio) a je klid. Muj dotaz se týká sexu, samozřejmě nesexujeme když beru globule ale vždy když je doberu a máme sex pouze s kondomem, abych se vyhnula zas nějakym nechtěným infekcím. Používáme ty lubrikovane kondomy, myslíte že nemohou být nějak škodlivé? Děkuji 🙂

dvojka
9. led 2019

a muž se take vždy přelečí? Mně mudra řekla, že musí i partner, on ten kondom přeci jen nesahá po celou dobu soulože až po kořen a je možný že si ty kvasinky stále předáváte, i když on žádne příznaky nemá.
Vim, neptala ses na tohle, ale pokud se kvasinky stále opakují a partner se nepřelečil může být problem právě v tomhle. Mně doktorka napsala pro partnera mastičku fungicidin nebo tak nějak, přece už je to dlouho co jsem byla těhotná 🙂.

histerka1994
autor
9. led 2019

@dvojka já na to pravé nikdy nitrpela a MUDr mi řekl že se mi kvasinky vytváří právě skrz ideální prostředí když sme těhotná. Ale ohledně přeleceni partnera nemluvil, to bych měla problémy i dříve s kvasinkama.

linee
9. led 2019

Souhlasim s
@dvojka.ja na to i kdyz byl partner preleceny trpela cele tehu,do te doby jsem s kvasinkami problem nemela.Nepomohlo vubec nic,nakonec jsem musela brat pred porodem.
Pokud si predtim problem s kvasinkami nemela,nemusel mit ani partner.Pokud ale ted mas muze a nemusi je mit partner take.

vevero13
9. led 2019

@dvojka mě zas doktor řekl, že je to nesmysl, aby to měl partner. Dostala jsem jiné globule a ty pomohly. Tohle mě fascinuje, jak může každý říkat něco jiného?!

dvojka
9. led 2019

@vevero13 no to už tak bývá

@linee můžu říct, že v těhotenství jsem měla kvasinky každou chvíli a bylo to příšerný a třeba i v době kdy sex nebyl. Po porodu už se jen tak neobjevily mrchy zkvašený :D

histerka1994
autor
9. led 2019

@dvojka a moje otázka ikdyz asi hloupá, vliv lubrikovanych kondomů na plod asi nebude nějak škodlivý že? 😀

dvojka
9. led 2019

@histerka1994 vůbec s tím nemám zkušenosti, ale určitě se tu najde někdo kdo už zkusil.
Ani nevim jestli to uvádí výrobce někde na krabičce.

dvojka
9. led 2019

@histerka1994 nebo koupit ty klasický latexový a místo lubrikantu použít třeba panenský kokosový olej třeba :D. Budeš mít přírodní variantu :D

histerka1994
autor
9. led 2019

@dvojka 😀 Já právě vždy přijdu od doktora vše je oka a tak 3ti den začnu spekulovat o tom co dělám a jak no hrůza, tajze proto ty blbý otázky 🤦😀

dvojka
9. led 2019

@histerka1994 to je asi úplně normální. Pamatuju se, že když byla těhotná kamarádka, tak jsme vždy visely na drátě 1hodinu 55 minut a vždy jsem jí utěšovala, ujištovala, že vše je jak má být a věř, že dokázala na sobě vypozorovat opravdu hodně 🙂

histerka1994
autor
9. led 2019

@dvojka tak to i já 🙂 viz ten sex s kondomem, děláme to takto celé tehu ale až teď sem nad tím začala přemýšlet

dvojka
9. led 2019

@histerka1994 pokud je kontrola vždy v pohodě, tak na to nemysli nebo spíš zkus nemyslet a zaměstnej se něčím jiným. Jako ono pak s přibývajícími týdny to bude ještě náročnější, tak se ted šetři ;) a užívej si toho, že jste s mimčem v pořádku 🙂

histerka1994
autor
9. led 2019

@dvojka děkuju za uklidneni 🙂 jak říkám nejhorší se nad něčím zamyslet a hned mám vše. Ale jak říkáš budu si užívat že je zatím relativně klid

dvojka
9. led 2019

@histerka1994 přesně tak, ono se může stát že budeš mít klídek po celou dobu a pak budeš ještě vzpomínat jak krásný čas to byl :D.
Pak totiž přijdou starosti přímo o miminko, takže ted si tu pohodu opravdu užívej 🙂

linee
9. led 2019

@histerka1994 doporucuje se prave kokosovy olej.Lubrikacni nektere se muzou,vim,ze se nedoporucuji parfemovane.V lekarne urcite poradi.

martinka_33
9. led 2019

@histerka1994 myslím, že lubrikovaný kondom je v pohodě, jinak ty kvasinky jsem měla taky a zbavil mě jich až porod...

histerka1994
autor
10. led 2019

@martinka_33 ani nemluv já jakmile sme otěhotněla tak hned začaly, ale jak říkám ty globule mi vždy pomůžou ale mám strach aby to nemělo nějaký vliv na miminko když to beru od začátku tehu. Ikdyz gynekolog sám říkal že témahle globulema se šetřit nemusí, ale i přes to.. Pořád mi to vrtá hlavou 🙂 ty si taky brala nějaké prášky neustale?

kris96
10. led 2019

Mám stejné potíže jak Ty. Od doby, co jsem těhotná, se mi tyhle problémy pořad opakují :/ Globule i Canesten jsem používala od prvního trimestru až donedávna. Takže my také používáme kondom a vše úplně v pohodě 🙂 Musím zatukat, ale už se par týdnu držím a není žádný problém.

histerka1994
autor
10. led 2019

@kris96 děkuji za uklidnění. Takže globule na vliv miminko by mít neměly?
Můj MUDr rikal že ne, ale radši sháním info od někoho kdo to má stejné jako já 🙂

kris96
10. led 2019

@histerka1994 jsem nyní 22tt a od 6tt jsem globule měla snad 4x a úplně v pohodě, i doktor mi řekl, ze vliv by to naopak na miminko mohlo mít, kdyby se to nelecilo :/ Takhle se to k miminku vůbec nedostane 🙂

histerka1994
autor
10. led 2019

@kris96 super 🙂 to sem přesně potřebovala slyšet 🙂) ještě jednou děkuju

martinka_33
10. led 2019

@histerka1994 Ty globule by měly být přírodní, alespoň ty co jsem měla já a vadit by neměly.. Brala jsem je nárazově, když už mi kvasinky začaly hodně vadit, jinak jsem docela brzy pochopila (i doktorka to říkala), že to je marný boj se jich snažit zbavit.. Vlastně to bylo přesně jak píšeš, dobrala jsem globule, pár dní byl klid a po týdnu byly zpět...

martinka_33
10. led 2019

@kris96 to mi taky doktorka říkala, že ty kvasinky jsou horší než globule :-/ Ale to mimčo je tam zašpuntovaný, nic by se k němu dostat nemělo 🙂

kris96
10. led 2019

@martinka_33 přesně tak 🙂 Já jsem hlavně za cely život s tím neměla jediný problém, tak teď v tehu trpím, snad to s porodem zmizí

martinka_33
10. led 2019

@kris96 řekla bych, že zmizí, aspoň u mě to u obou dětí tak bylo, v těhotenství hrůza, po porodu nic 🙂

histerka1994
autor
10. led 2019

@martinka_33 holky taky doufám že to porodu zmizí jak píšete, jinak mě mrskne :D

dvojka
10. led 2019

@histerka1994 určitě zmizí 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru