Strach z vymizení příznaků.

monulli
6. zář 2020

Ahoj holky, jelikož je to zatím tajemství nemám se komu svěřit...Dnes bych měla být 4+3tt ...Ani nevím proč, ale mám hrozný strach, že bude něco špatně.... Asi je to okolím (jelikož u dcery jsem na tohle vůbec nemyslela), ale u 4 kamarádek skončilo těhotenství špatně, takhle brzy... Dnes ráno jsem se probudila zjistila, že mi splaskla prsa i nafouknuté břicho, prostě se najednou cítím naprosto netěhotně (až na občasné pobolívání břicha a zad). V úterý jdu k dr. jelikož jsem měla poslední ms 21.7., ale ovulace byla určitě 19.8... Zvou si podle "tabulek" ... Na dnešním ranním testu krásné dvě čárky, tak nevím co plaším...Navíc teď je to prostě na přírodě a stejně s tím nic neudělám 🤷‍♀️

krisvm
6. zář 2020

@monulli tak já to mám dost podobně, řeším to dneska taky. Dva dny zpátky jsem byla nafouklá hodně, teď téměř vůbec, prsa mám citlivá pořád, ale taky si myslím, že to bylo víc. K doktorovi jdu až 15., do té doby nevím, se asi zblázním. A přesně, jak říkáš, nedá se s tím teď celkem nic dělat :/ jediné, co teda nemizí, je moje náladovost. včera jsem měla pocit,že jsem strašně nad věcí, dneska od rána pobekávám, ale to právě z toho, že mám strach, takže to vlastně nevysvětluje asi nic hehe

monulli
autor
6. zář 2020

@krisvm s tou náladou mi taky mluvíš z duše.... Mě prsa asi ani nebolela, ale byla určitě plnější 🤦‍♀️ Jak daleko by jsi měla být? Dopoledne jsem si říkala, že se vůbec nic přece neděje, že to bude ještě 100x jinak...no a od odpoledne nemyslím na nic jiného...

krisvm
6. zář 2020

@monulli já nevím pořádně, nechtěla jsem to moc počítat, protože nemám pravidelnou ms, tak jsem to chtěla nechat až na doktorce. ale posldní ms jsem měla 16. 7.... tak budu třeba ráda, když mi dáš vědět, jak jsi dopadla, protože jdeš už v úterý a já až to další.... asi nejhorší je být na netu, se všema dostupnýma informacema - lepší nic nevědět eh.

monulli
autor
6. zář 2020

@krisvmurčitě napíšu 😊 Srdíčko určitě neuvidím, ale teď mě asi uklidní cokoliv🙈 Už nejsem ani tak unavená jak jsem byla... Prostě z toho mám blbý pocit🤦‍♀️
No ten internet mi taky moc nepřidal....

krisvm
6. zář 2020

@monulli přesně tak, já teda si myslím, že unavená jsem, ale s tím neustálým přemýšlením a pozorováním si myslím, že by byl unavenej každej. můj manžel teda určitě je. hehe :D teď se směju, když ti píšu, a ráno to byly krokodýlí slzy hehe. a on jenom: prosím tě, ty brečíš, když jsi nafouklá, že jsi nafouklá, a pak zase, když nejsi, že nejsi :D // já teda volala doktorce asi ve čtvrtek, a říkala, že teď stejně, i kdyby něco bylo špatně, tak se nedá zastavit. prostě příroda si vybere, jestli je vše ok nebo příště... někdy to tak beru, ve druhé minutě už mi to tak nejde, ale asi to mají všechny stejné no. jsem ráda, žes tady napsala ten příspěvek, bydlíme v cizině, mám tady fakt vlastně jen manžela, takže to taky nemám s kým řešit 🙂

monulli
autor
6. zář 2020

@krisvm ač je to škaredý, tak jsem ráda, že v tom nejsem sama...❤️ Ale určitě bude vše v pořádku! Musí...a pokud ne jak říkáš, příroda si vybere... Teď to nijak neovlivníme..Snad se tu najde někdo kdo napíše, že to měl stejně a vše bylo v naprostém pořádku 😊

krisvm
6. zář 2020

uvidíme 🙂 držme si pěsti a dej vědět v úterý, co ti řekli 🙂 klidně napiš do zprávy, asi to tady nějak jde - ať nespamujem 🙂

zuzita15
6. zář 2020

@monulli resi se to tu dnes a denne, ale chapu, ze jsi nervozni. Je to 50 na 50. Pred 8 lety mi v 7tt vymizely priznaky, druhy den jdem lehce zaspinila a byl z toho zamlkly potrat. O 5 let pozdeji jsem priznaky skoro ani nemela, to malo, co mi bylo, prestalo asi v 9tt, zacala jsem spinit a hazela flintu do zita. Na kontrole srdicko bilo, dostala jsem Utrogestan na udrzeni a je z toho dvouleta princeznicka... V podstate kazdy priznak i vymizeni priznaku muze byt znamkou potratu i prospivajiciho tehotenstvi... Drzim palce

klokanka31
6. zář 2020

@monulli V klidu, já na samém začátku měla bolesti břicha a zad, ale to pak zmizelo, a vůbec jsem si nepřipadala těhotně, já teda neměla snad žádné těhotenské příznaky, a ještě v 5.měsíci na mně nebylo vůbec nic vidět 😉 To máma plašila kde to mimi mám 😊

michaela1990xx
6. zář 2020

Ja myslim, ze je to normalni. Všechny sme meli na začátku strach a ja ho mam pořád ted 9 dnů před terminem. Taky jsem se na začátku sledovala, hlavně příznaky a tak. Zvracela sem cely 1.trimestr, od 6.tydne a hned jak mi bylo jeden den lip, tak uz sem mela strach, že se něco stalo. Určitě všechno dobre dopadne, ale ten strach k tomu patri. Aspon teda pokud mluvím sama za sebe. Držím palce at se vse vyvíjí jak ma 🙂

monulli
autor
7. zář 2020

@krisvm držím vše co mám🍀

monulli
autor
7. zář 2020

@zuzita15 chápu, že příznaky nemůžou poukazovat na prosperitu těhotenství, ale i tak to člověku vrtá v hlavě... snažím se jak nejvíc můžu a stejně 🤦‍♀️😊

monulli
autor
7. zář 2020

@klokanka31 tak tohle se čte dobře 😁 Snad to tak bude😊

monulli
autor
7. zář 2020

@michaela1990xx Děkuji moc 😊 Je to na palici, člověk místo aby byl rád, že mu nic není, tak bych je uvítala...ale zase je pravda, že ani silné příznak neukazují prosperitu těhotenství🙂 no musím věřit, že vše bude v pořádku 😊

vineta
7. zář 2020

@monulli Příznaky, navíc takhle brzy, bych nijak nepřeceňovala, i když samozřejmě nervozitu chápu. Tři těhotenství, příznaky jsem cítila v různé síle vždy, jednou dokonce nevolnosti nastoupily pár dní po ovulaci, takže jsem to věděla dřív, než jsem měla byť jen ducha na testu- všechna těhotenství zamlklá. Počtvrté příznaky žádné až do nějakého 11 tt, takže jsem každou kontrolu byla do hloubi duše přesvědčená, že si zase vyslechnu ortel, no a jsem teď v 25 tt.
Takže opravdu nezbývá než čekat, snažit se moc nepozorovat, a doufat, že bude všechno dobré. Držím palce!

tez83
7. zář 2020

@monulli mám to stejně...tento rok revize a dvě biochemické těhotenství.Vzdycky jsem dopředu vedela,že je něco špatně,protože mi vymizeli příznaky...takže v tomto se také pozoruji.Dnes jsem měla jít na první kontrolu v tehu,ale jdu jen zjistit,že je vše v pořádku po biochemickém těhotenství.😟Na druhou stranu si říkám,že k tomu nelze přistupovat takto negativně,jen by mi to ubližovalo.

mamikry
7. zář 2020

Na příznaky je času dost. První dvě těhotenství jsem netušila, že jsem těhotná až do 8. týdne, jen mě občas pobolívalo v podbřišku, myslela jsem si, že prijde ms. Pak najednou nevolnost, nateklá prsa, chutě. Takhle na začátku to nemusí nic znamenat.

monulli
autor
7. zář 2020

@mamikry děkuji 🙏 přesně tohle jsem potřebovala číst ❤️

monulli
autor
7. zář 2020

@vineta mockrát děkuji ❤️ stresem tomu rozhodně nepomůžu 😔

monulli
autor
7. zář 2020

@tez83 to mě mrzí:( Hlavně , že teď bylo a bude vše v pořádku ❤️ Děkuji

kmarie81
7. zář 2020

Sem na začátku 17 tt prvorodicka a před každou navstvo na gynde, se bojím, že mi řekne, že už tam nic není, už abych cítila pohyby a začala být trochu v klidu, že tam je a je mu dobře. Ale ten strach už asi nezmizí, co?

michaela1990xx
7. zář 2020

@kmarie81 přesně tak, nezmizí. Jak rikam, mám par dni do porodu a pořád mam strach. Ale je fakt, ze jak sem zacala citit pohyby, tak sem byla o něco klidnější.

monulli
autor
7. zář 2020

@kmarie81 nezmizí, pak se budeš bát o miminko taky...🙂 Aspoň já se o dceru bojím i tak🙂 Ale neboj vše bude v pořádku ❤️ to nejkritičtější období máte za sebou🍀

zuzita15
7. zář 2020

@kmarie81 to pak zase zacne strach, kdyz pak jeden den pohyby citit nejsou 😂 porad neco

kopretina12345
2. únor 2021

Ahoj holky. Jak jste prosím tehdy dopadly? Mám stejné pocity. Menstruace by mi měla přijít zitra, ale testy mam pozitivní od 10DPO. Prsa mi přišla ze začatku hodně nateklé dneska mi příjde, že je mám nateklé méně. Ale taky se spíš hodně pozoruju. Mám po zamlklém potratu, tak jsem vyplašená 🙂 posladné test je z dnešního rána.

klokanka31
2. únor 2021

@kopretina12345 Krásně ti testy sílí neměj strach

kopretina12345
2. únor 2021

@klokanka31 no snad 🙂 říkám si, že je na nějaké příznaky ještě moc brzy. K lékaři je ještě taky brzy :D takže nezbývá než čekat...

monulli
autor
2. únor 2021

@kopretina12345 příznaky přicházely a odcházely, vše je v pořádku🙂 dokonce i test byl slabší než předchozí den (stejná značka) 🙂 A jak píšeš, na pořádné příznaky je brzy🍀❤️

klokanka31
2. únor 2021

@kopretina12345 Já neměla příznaky a mám zdravou dceru 😉

kopretina12345
2. únor 2021

Tak děkuji za psychickou podporu a snad to všechno dobře dopadne 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru