Termín 15. listopad. Myslíte, že zvládnu napéct cukroví a úklid?

monikagrol97
13. zář 2019

Holky normálně začínám silet jak vše zvládnu, když mám rodit v listopadu. Myslíte, že zvládnu napect cukroví a aspoň poradny úklid? 😁😁 Jsem blázen, že to teď hrotim, ale chci mít krásne Vánoce a celkem se bojím, jak budu po porodu vypadat (celkové, jak mi bude).

lenatko91
13. zář 2019

Mám termín pár dní po tobě.. na cukroví letos kašlu, vezmu si jen pár kousků od mamky, kojící matka stejně moc sladkého jíst nemá, manžel na to není a na návštěvy v šestinedělí nejsem zvědavá. a úklid za tebe můžou udělat jiní, když se nebudeš cítit 😊 navíc hezké Vánoce nejsou o cukroví ani o úklidu přece 🙂

lucy1994
13. zář 2019

Ahoj, já také měla tento termín, nakonec jsem rodila 5.11. a ještě sekcí (ale o té jsem věděla dopředu, syn byl KP). Horší bylo, když jsem u druhého těhotenství měla termín 10.12., to už jsem opravdu přemýšlela, jak vše zvládnu. Nakonec jsem rodila předčasně. V listopadu nás pustily domů. Vše jsem to tu vyzdobila, úklid jsem nepřeháněla a cukrovi jsem napekla jen tři druhy, o kterých jsem věděla, že se sní (moc druhů cukroví nejím). I tak to byly nádherné Vánoce 🙂 Takže se tím netrap, cukroví upečeš, když budeš chtít a mít náladu, nebo to někdo upeče za tebe, přinejhorším koupíš 🙂 Úklid bych tolik neřešila, prostě co zvládneš a jak se budeš cítit 🙂 Vánoce jsou o pohodě a klidu, ne o úklidu a honění za vším 🙂

veronika8808
13. zář 2019

Zrovna jsem nad tím taky přemýšlela.Mam termín 1.12 ale zřejmě budu opět rodit sekci.Pritel mi sam řekl,ať tohle vůbec neřeším pac po sekci budu ráda že jsem ráda.Takze úklid uděláme spolu nebo přijede pomoct babička a cukroví nám prý také nějaké upeče.Hlavne klid a pohodu,to k těm vánocům patří nejvíc 😊

zelenoockaa
13. zář 2019

Pred dvema lety. Mela jsem termin 11. 11. Rodila jsem 17. 10 a i to cukrovi bylo. Mala byla v satku a ja pekla 🙂. Ale klidne se da objednat 🙂

pathan
13. zář 2019

@monikagrol97 Rodila jsem na konci listopadu a fakt jsem takove veci neresila. Krasne Vanoce zajistilo miminko.

pipi_puncocha
13. zář 2019

Já mám termín 14.11. a ráda bych, pokud stihnu, nakoupila dárky do porodu... když ne, tak se nic nestane, ale už jsem začala. Na Vánoce jsme domluvení, že půjdeme k mojí mamce a přijedou tam i rodiče od manžela, každý nachystá něco dle možností, ale myslím, že opravdu s tím miminkem to bude pro všechny hlavní radost, že se oželí nějaká nedokonalost.

prejeta_zaba
13. zář 2019

A co přesně nastane, když to nestihneš? 😲 🙉

areh
13. zář 2019

Rodila jsem na konci října, ale cukroví jsem dělala jen asi 3 druhy. Něco jsem dostala od mamky
Moc na to nejsme. Uklizeno a nazdobeno byli s pomocí manžela. Já jsem to moc nehrotila, stejně všechny zajimal syn a byla jsem ráda 🙂

klara319
13. zář 2019

Já mám termin 20.12 a vůbec nevim jak to budu dělat. Cukroví stejně moc nejime,tak si vezmu jen pár od mamky a uklízet budu tak nějak průběžně 😄 Letos nemám ani náladu na dárky. Spíš řeším co všechno budeme pro prcka potřebovat 😄

nazka
13. zář 2019

@monikagrol97 já rodila v říjnu ale sekci a celé šestinedělí jsem měla povinný klidový režim a myslím, že jsem nakonec zvládla vše. Nedělám dvacet druhů cukroví, ale jen základ a to bylo. I uklidit jsem zvládla.
A když to nedáš, víš co se stane? Nic 😊 tak hlavně v klidu. Vánoc, kdy to ještě dáš bude spousta, ale čerstvých miminek už tolik mít nebudeš 😉

nazka
13. zář 2019

@veronika8808 máš skvělého přítele 😊

blueyonder
15. zář 2019

Termín mám 11.11., druhé těhu a taky nic moc řešit nebudu. Dárky na vánoce už mám skoro všechny doma - objednáno přes net. Uklid řešit nehodlám, spíš jsem si říkala, že si uklidím před porodem a cukroví nám napeče moje mamka. Jinak bydlíme v dvojdomku s tchýní a u ní jsme každý rok na večeři. Spíš si říkám, jak to vše zvládneme i s malou, když bude doma a ne ve školce. Ted je už týden doma s průjmem a řádí jak černá ruka😅🙈

jolisha
23. zář 2019

To je hodně individuální. Ale pokud se budeš cítit dobře, určitě to vše stihneš 🙂

jancabr
23. zář 2019

měla jsem termín 23.12., porod 16.12., úklid jsem řešila přiměřeně, cukroví jsem si napekla předem. Vánoce byly super. Manžel byl doma, staral se o nás a o návštěvy, já se cpala dobrým jídlem a cukrovím.
Kdybych měla termín na listopad, tak bych předem trochu uklidila, ale pekla případně až po porodu. Dcerka byla první měsíc hodné a spavé miminko, takže bych to klidně zvládla obojí.

martiniquest
23. zář 2019

Tak pokud nutne potrebujes cukrovi, nekde se domluvit s pribuznymi, aby napekli neco navic? Nebo si nekde objednat? Jsem si jista, ze kolem terminu budes mit jine starosti a po porodu uz tuplem. Naucme se rikat si o pomoc.

adelinaover30
23. zář 2019

Mam termín 27.11., objednala jsem si dve kila cukrovi,linecke a rohlíčky upecu s dcerou kvuli atmosfere a zbytek uz se nejak udela,uklid neresim,jsme cerstve přestěhovani v domecku,ktery se aktualne stale rekonstruuje...krasne vanoce nam udela hlavne miminko ❤

joripage
23. zář 2019

Já ten rok, kdy jsem rodila začátkem listopadu na všechno hodila bobek, a jen si užívala miminko. Jinak je to prostě zbytečné trápení, snažit se vše zvládnout s čerstvým miminkem... Nepekla jsem, pár dárků obstarala na podzim přes eshop a jinak byl pro všechny největší dárek miminko😉 světě div se, všichni to zvládli a jako bonus jsem byla v klidu, což se v šestinedělí cení 😁🙂

joripage
23. zář 2019

@prejeta_zaba u některých snad konec světa 🤣

prejeta_zaba
23. zář 2019

No já měla termín začátkem listopadu, nakonec se dítko narodilo už o chvíli dřív, nicméně jsem fungovala i se starším úplně normálně, spolu jsme napekli, nazdobili stromek a lehce domácnost, úklid takový běžný, v dárcích taky nevidím nějaké extra omezování. Akorát nejsem prostě hrotič, co by musel mít 86 druhů precizně nazdobeného cukroví a naleštěný absolutně každý kout domácnosti protože jsou přece ty Vánoce. Úplně nevidím smysl těch nervů - od půlky září řešit co se stane, jestli pár dní v prosinci něco nebude podle představ. 🤷Jinak bylo akorát to, že jsme dostali tunu chlupatých vánočních nesmyslů pro mimino = samozřejmě zpravidla ve velikosti, do které dorostlo tak v červenci. Ale já jsem starej cynik, jiným by to přišlo neskutečně roztomilý. 😝

laka_lacenda
23. zář 2019

Ja mam termín začátkem listopadu a je mi úplně u prdele, co bude na Vanoce. 😀 Teď řeším, abych konec těhotenství zvládla dobře jako doposud a miminko bylo zdravé. Pak budu řešit, abych se rozkojila, abych se s miminkem szila, naučila se o něj starat atp....A co bude pak je mi jedno. 🙂 Pokud lidi nejsou čuňata, nevidím žádnej smysl v nějakým silenym predvanocnim úklidu. A dárky se daj nakoupit přes internet snad i během kojení....A cukroví? Vem čert..buď bude a nebo ti někdo donese: každej máme v okolí někoho,kdo pece pro regiment a pak se toho nemůže zbavit. A i kdyby nebylo, svět se určitě nezbori

klea81
2. lis 2019

@laka_lacenda já mám fotku na Štědrý den v pyžamu 😁stromek nazdobil muž, nic jsem nepekla, v šestinedělí jsem měla poněkud jiné starosti než dárky, úklid a pečení 😇

klea81
2. lis 2019

@jancabr u vás byly návštěvy 8 dní po porodu? 🤔

klea81
2. lis 2019

@pathan já tak ani nijak nezaregistrovala, že nějaké vánoce byly 😁

jancabr
3. lis 2019

@klea81 ano. 23.12. se u nás stavili naši. Pozdravit, přivézt dárky. 24.12. tu byli odpoledne a večer tchánovci. Obě jsme byly zdravé, v pořádku a v dobré náladě. Já s návštěvou souhlasila a všichni byli zdraví. Mezi lidi a návštěvu k někomu jsme šli až mnohem později

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru