Bazén v těhotenství

kiki1912
29. čer 2019

Zdravím děvčata dnes jsme byly s přítelem na bazénu a chtěla sem se Vás zeptat zavadite si Ty tampony? Když sem se na Ty tampony ptala své doktorky tak říkala že nic nezavadet aby se nepoškodil čípek. A že bazény jsou v klidu. Tak sem se chtěla zeptat chytla jste nějaká infekci po bazénu?? Děkuji za odpověď a přeji hezkou sobotu 🙂 🙂

michaela_2
29. čer 2019

@kiki1912 já chytila infekci pravděpodobně jednou v aquaparku a jednou v hotelové vířivce, ne tedy v těhotenství - to jsem se koupala jen v našem bazénu radši no 🙂

marketa1218
29. čer 2019

Já už jsem teda 31tt, ale tampón proti infekci si beru i do našeho bazénu, možná přehanim, ale pro jistotu.

barumat
29. čer 2019

Nebrala bych si naopak nic. Infekce je banalita, která se snadno vyléčí. Naopak čípek je opravdu křehký, doktoři moc dobře vědí, proč nevyšetřují těhotné vnitřně, na zaváděcích krémech se všude píše, že se v těhotenství nemá používat aplikátor, atd. Takže radši bych riskla kvasinku, než si něco udělat s čípkem.

gruyerre
29. čer 2019

@kiki1912 do veřejného bazenu bych si ho teda vzala. Čípek nevím, proč bych si poškozovala...

radu98
29. čer 2019

Když to tak čtu, tak si říkám, jestli je normální, když mi doktor dělal na cca 10týdnu cyto? 😳

Jinak miminko chrání Zátka a infekce se snadno a rychle zbavíš s pomocí léků 🙂 ale je lepší se koupat doma, kde do toho nečůrají všichni na koupáku 🙂

makronka222
29. čer 2019

Nejsou na tohle specialni tampony do vody, nebo nejaky cipky z lekarny? Ja se koupala v tehu vsude. Ten tampon se stejne nacucne vodou a pak tam je par hodin, to je podle me veci humus.

kiki1912
autor
29. čer 2019

@makronka222 no právě jsou tampony napusteny vazelinou ale doktorka mi říkala nic nezavadet aby se nepoškodil čípek tak sem se ptala jestli někdo chytl infekci když ho neměl

laka_lacenda
29. čer 2019

Chodím plavat od druhyho trimestru pravidelně. Tampony používám, v 21tt doposud žádný problém, ani s cipkem. V domacim bazénu a moři bez tamponu. V pátek mi doktorka dělala cytologii, malinko jsem po tom hnede spinila, ale úplně drobne. Jinak vnitřní UTZ už nedela, jen rukou zkontroluje cipek.

adyynka
29. čer 2019

nedávno jsem hledala odpověď na přesně tuto otázku. A šla jsem se normalne koupat a zadna infekce.

lachtanice86
30. čer 2019

Chodila jsem do vody bez tamponu

lisianne
30. čer 2019

Taky uvažuji o tamponu, jsem ve 21 TT a zítra chceme jít na koupak.kde se kupují ty s tou vazelínou?

gruyerre
30. čer 2019

@lisianne v lékárně

kiki1912
autor
30. čer 2019

@laka_lacenda to mě vnitřní ultrazvuk taky už nedělá a cytotest mě dělala když se přišlo na těhu a čípek mě teda rukou nekontroluje jen udělá zrcadla a posviti si na čípek světlem a tot vše

laka_lacenda
30. čer 2019

@kiki1912 Mě by cytologii taky normálně nedelala, ale já měla poslední cytologii loni v květnu ještě v CR a nemám žádnej záznam a potrebuju to tady pro porod. 🙂 Takže proto. 🙂

kiki1912
autor
30. čer 2019

@laka_lacenda tak to je pak jiná

hermanecka
30. čer 2019

Cipky nasaknou vodou a to uz muze byt prostredi pri infekci,kupte si cistou vazelinu/sadlo a vchod kolem pochvy namazte vetsi vrstvou..pravidelne opakujte..pokozka ziska "mastny film"a mate klid..plus mam vzdy nahradni plavky, kalhotky z bazenu vymenim za suche a ty mokre se susi na slunicku a menim je..jsem tedy na dece porad v suchu a zanet nemam..

lisianne
30. čer 2019

Chodíte v těch vedrech těhotné na koupaliště? Láká mě to, ale vaham...

kiki1912
autor
30. čer 2019

@lisianne včera jsem byla

bayt
30. čer 2019

@kiki1912 Já jsem tampón nikdy nezaváděla, někde jsem četla, že je z toho pak kolikrát víc potíží než bez něj 🙂 Ještě jak právě nasákne tou vodou a je napuštěný bůhví čím.

nazka
30. čer 2019

@kiki1912 taky jsem toto řešila. Jela jsem na Orlík a tam jsem se infekce bála. Koupila jsem si v lékárně tři balení, pro jistotu. Nakonec bylo ošklivo a nekoupala jsem se. V moři a bazénu nepoužívám nic, i v lékárně mě varovali před zavedením hluboko. A navíc dvě známé dostaly infekcí právě z tohohle tamponu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru