• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Paralen (Panadol) se nemůže v 1. trimestru?

9. února 2014 
Ted sem se dočetla že paralen nebo panadol(paracetamol) se nemůže v 1 trimestru. Co je na tom pravdy a jaká jsou rizika při užívání?
2. únor 2014 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Není to pravda, byla jsem v 1 trimestru nemocná, ležela jsem v nemocnici a paralen jsem normálně dostávala 3x denně, takže bych věřila lékařům
2. únor 2014 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Paralen ano. Ale celkově jen v opravdu nutných případech. Já ho měla kvůli naprosto šíleným bolestem břicha.
2. únor 2014 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Paralen jsem taky v 1.trimestru brala na doporučení dr., takže bych se ho nebála, ale všeho s mírou. :wink:
2. únor 2014 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Paralen se může během celého těhu, aspoň mi to mudr tvrdila :slight_smile:
2. únor 2014 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Paralen škodí určitě míň, než vysoká horečka. V prvním trimestru se se většinou doporučuje Acylpyrin.
2. únor 2014 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Paralen jsem taky brala...panadol je šetrnější na žaludek :slight_smile:
3. únor 2014 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
muže se ,ale pokud sám neurčí dr. tak co nejméně ho brát a jenom když je opravdu třeba :wink: jinak co vím bez lékaře max délka by neměla překročit 4dny a užívat by se měl 2x denně ,pokud nemusíš ho raději neber a pokud máš vysokou teplotu raději lékař
3. únor 2014 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak já si bohužel už prodělala 2x vysoký horečky-okolo 40 ,dle doktora lepší paralen než horečka,tak jsem brala na doporučení lékaře 3x-4x denně ,ono totiž beztak nic jiného není
3. únor 2014 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já brala Paralen v 1. trimestru kvůli vysokým horečkám cca 2dny po půlkách a spolu ze zábaly jsme to s dcerkou zvládly :slight_smile:
3. únor 2014 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
já si brala paralen, hned pár dní po zjištění těhotenství jsem chytla hroznou virozu a nebylo zbytí - ležela jsem a denně si dala jeden paralen a bylo vše OK :slight_smile:
3. únor 2014 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě doktorka řekla, že jediný co můžu pokud budu nemocná je vzít si paralen
9. únor 2014 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek