Hyperemesis gravidarum - těžké nevolnosti v těhu

fykyska
21. zář 2012

Ahoj holky, ráda bych zde vytvořila diskuzi na téma "hyperemesis gravidarum,, tzn. forma těžkých nevolností v těhu.. Prosím, budu ráda když se zde zapojí PŘEDEVŠÍM maminky, které si tímto prošly takže infuze, hospitalizace, následný režim jak v těhu tak ve stravě apod. Abychom tuto diskuzi rozvedli spíše v duchu osobní zkušenosti přímo s konkrétní diagnozou, protože ty maminky které znají vědí že není zvracení jako zvracení . Ráda bych se informovala a ráda bych touto diskuzí pomohla maminkám které tato diagnóza postihla..
😉 🙂

Díky všem

innocence
6. říj 2017

No, holky, jste odvahy 😀 já bych po tomhle nešla ani do druhého natožpak do třetího 😁
@kaculka2014
Měj se krásně🐾
@perpetuap1
Jo, takže podle grafu, pokud se to nezlepší ani kolem 20.tt, tak asi není žádná další naděje 😨

perpetuap1
6. říj 2017

Jj, asi tak. Záleží, kdy ti začalo být blbě? Mně v průběhu 7.tydne, takže očekávám, že snad v 18 tt by to mělo být ok 😀

innocence
6. říj 2017

@perpetuap1
Já mám v poznámce v kalendáři nevolnost u 40. dne, takže 6.tt mi začaly nevolnosti.
Ale že se ten čas fakt šíleně vleče 😐

perpetuap1
6. říj 2017

@innocence já poprve nevolnost ucítila v 6+2 , ale od 6+5 už jsem začala zvracet a bylo mi blbě, tak si myslím, že to je někde na hranici s tím 16tt. No uvidíme, i ten 14tt už vypadá docela slibně oproti těm kopcům nahoře 😀

innocence
6. říj 2017

@perpetuap1
Jo, budeme to mít opravdu hodně podobné. Taky jsem začala zvracet pár dnů po prvotní nevolnosti. Achjo, kéž bys měla pravdu a fakt bychom se dočkaly zlepšení už kolem toho 12tt 🙏

innocence
6. říj 2017

*16 tt 🙄

anetka90
6. říj 2017

mě bylo špatně od úplného začátku, 8-9.týden jsem ležela v nemocnici na kapačkách, pak se to ustálilo a od té doby už je fajn, musela jsem změnit jídelníček a na některé potraviny a jídlo se nemohu ani podívat, to se mi zase dělá špatně

sinicka
9. říj 2017

Ahojky. Tak já jsem zas K.O. bliju a bliju. Dnes jsem se v poradně ptala na kouření trávy. Uz jsem fakt zoufala a slabá tak, ze nemuzu stat na nohach déle než 30 vteřin. Pry nebyly potvrzeny zadne nasledky miminka. Nemocnici po 4x bych nedala psychicky. Jestli to bude pokračovat tak to zkusim aspon jednou.. co myslíte? 😕

mku
9. říj 2017

@sinicka vydrz.. to brzo skonci 😉Me to 18tt utlo ze dne na den...

innocence
9. říj 2017

@sinicka
To mě moc mrzí ☹ mně je taky každý den mizerně, naštěstí teď zvracím tak 1x denně.
Ale trávu bych neriskovala :( to už raději po 4. ten špitál :(.

madinina
15. říj 2017

@sinicka já zvracela mnohokrát denne do 7 měsíce... jedine co zabralo je torrecan... nech si napsat cipky

stanulena
16. říj 2017

@perpetuap1 dakujem kocky za podporu mne bolo zle o 2tt a vracať som začala v 4tt teraz už sme 31 A zle mi je stále už som sa zmierila s tým že to bude dokonca...zvraciam teraz len občas ale zle mi je nonstop až na to že aspoň nemusím už brat lieky proti vracaniu...je to tak ťažký boj a ja verím,že ho už nejak prežijem ale teda keby som vedela čo ma čaká tak asi sa na to nedam :( je mi smutno z toho že to musím takto napisat...ale kto to nezažil nezaziva nevie si ani predstaviť...baby prajem vám len to najlepšie vela zdravia hlavne a síl verím,že to všetky úspešne dobojujeme...Každý mi vraví že hneď po pôrode zabudnem tak snáď 🙂 ale každý deň si davam dookola tu istú otázku prečo prave ja!!!??

zmrzlinka
16. říj 2017

@stanulena to mi je líto ze je Ti pořád špatně.Ja protrpela obe těhotenství a občas si pripadala jako simulant .... když ostatní kámošky chodili v tehu do prace a ja mela problém vyjít z baráku 😥
Ale prckove za to stojí.Jsou úžasný 👍💙
Drž se.

sinicka
16. říj 2017

@madinina
Mam cipky, nezabiraji..

mku
16. říj 2017

@sinicka taky me nezabiraly... proste jen kapacky... to byl zivotabudic 🙂

sinicka
16. říj 2017

@mku přesně tak... ja zkoušela homeopatika, cipky torecan, prasky degan, jontove napoje, rýžove nápoje, lizatka, kinedryl, koupele s bylinkami, kojeneckou vodu, coca colu zmrzlou do kostek... a mnoho dalšího.... nic nezabírá

mku
17. říj 2017

@sinicka presne jako ja na jare... zabralo je porodit 🙂

ajurka
17. říj 2017

Tak mám za sebou druhé těhotenství a to samé.. první měsíce sem zhubla 10kg... Jak u prvního těhotenství tak i u druhého a už bych do toho znovu nešla.. druhé bylo ještě horší v tom, ze sem nemohla nikam sama.. měla sem u stavy na odpadnutí

sinicka
17. říj 2017

@ajurka
Cožee?? To mi ani neříkej.. chuďatečko.. do kolikateho tt jsi zvracela??

ajurka
17. říj 2017

@sinicka ja u obou zvracela jen prvni 4 mesice a to sem behem ty doby tolik zhubla.. pak uz sem nehvracela jen treba jednou týdně zalezelo co sem jedla . Ale skoro ceky tehotenstvi sem nic nejedla..a to sem nikam nechodila na kapacky a tak jen sem mela torecan.. vzdy sem to pretrpela.. jen lezela zvracela a spala.. vstavala ssm jen kdyz sem musela na kontrolu.. bylo to peklo

dee8
5. lis 2017

Ahoj, když čtu vaše příspěvky, musím se přidat. Od 6.tt mi začalo být zle. Myslela jsem, že se jedna o klasické nevolnosti. Volala jsem MUDr a sestra mi řekla, že jestli to nepřejde, musím do nemocnice. Tak jsem v 8.tt jela. Dostala jsem glukózu, něco na zavodneni a degan proti zvracení. První den zabralo, pak mi vysadili kapačky, dávali jen degan a stejně jsem zvracela sliny. Pak jsem šla domů po 3.dnech a jak na houpačce. Pořád zvracím. Jídlo, sliny nemůžu pořádně jíst, vše se mi hnusí. Teď jsem v 11.tt a každý den se modlím, aby ten druhý den už bylo lépe, když říkají do 12.týdne. zítra chci jet k MUDr. Aby mi napsala prášky degan. Nechtěla mi je dát dřív, že prý až od 12.tt. Jsem si říkala, že do té doby umřu a vyzvracim duši.😖.

sinicka
5. lis 2017

@dee8
Hodně štěstí :/ čekají te krušné chvíle. Hlavně to nevzdavej a bojuj. Zkus jen spát... ja jsem 20.týden a jeste ne to neprešlo.. sice je to mírnější ale nic moc.. a to taky bliju od 6tt

dee8
5. lis 2017

A ještě chci všem co do toho šly po druhé říct, že mají můj obdiv! Já už nikdy nechci být znovu těhotná. Chtěla jsem aspoň dvě děti, byla jsem jedináček. Tohle je doslova vymodlene, dva roky mi nešlo otěhotnět a když se konečně zadarilo, tak tohle.😢

innocence
5. lis 2017

@dee8
Tak vítej mezi námi, co si to holt musí takhle odtrpět 🤒
Bylo mi hodně špatně do nějakého 13-14tt. Zvracela jsem několikrát denně. Po jídle i nalačno. Teď v 17tt se cítím líp, občas teda zvracím, když sním něco, co mi fakt nesedne. Ale už můžu aspoň normálně jíst. Ne všechno, ale není mi špatně při pohledu na suchej rohlik.Žaludek na vodě mi ale zůstal. Neboj, zmírní se to, i když se člověku zdá, že to nemůže prežít, jak mu je non stop špatně.
Držím ti palce, ať se ti to zklidní. Hodně odpočívej, nic nedělej.

dee8
5. lis 2017

@sinicka
Děkuji. Snažím se. Musím ale přiznat, že už mě taky napadlo to vzdát. Jenže by to znamenalo už nikdy nemít dítě. Byl zázrak, že se zadarilo. Chodím spát v 5. V noci se budím, když mě bolí žaludek a jsem zralá na odpis. Ještě nepřešlo? Všude čtu jak do 13.tt by mělo být po všem. Kolikrát denně zvracíš? A máš ten degan?

dee8
5. lis 2017

@innocence
Já zvracím tak cca 8 krát. Hodně i sliny, tak žaludeční šťávy, to bylo dost hnusný. Úplně stejně, po jídle i na lačno. Když bych zvracela třeba jen 2 krát, ale pořád je to hrůza a přitom člověk ví, že má živit dítě a z čeho, když jde vše ven.😢. Spoléhám na ten degan. Přesně mám pocit, že to nemůžu přežít. Jen ležím a koukám. Ještě, že mám hodného manžela, který místo mě se stará o domácnost🙂

innocence
5. lis 2017

@dee8
Jojo, znám, já pak už jednou zvracela i cosi zeleného, přitom jsem žádný zelený jídlo neměla, bylo to hnusný. Neboj, mimčo toho teď opravdu moc nespotřebuje, je to úplně minimální množství a vezme si, co potřebuje, i z tvých vlastních zásob.
Mít hodného partnera je v těchto chvílích opravdu největší výhra.
Tomu mému to došlo opravdu až když jsem skončila v té nemocnici. Ale došlo 😀.

dee8
5. lis 2017

Zítra mám jít k MUDr. Čekám, že mi nadá, že nejím a hubnu. Co jste vlastně jedly, když jste tak často zvracely? Já do sebe nějakým zázrakem nasoukala banán. Trvalo mi to asi hodinu. Dívala jsem se na ten degan, spoléhám na něj, ale ty vedlejší účinky😲. Ospalost, průjem dejme tomu. Ale i poruchy koordinace atd. Už z toho radost nemám..

mku
5. lis 2017

@dee8
@innocence holky vydrzte 😉 Vysledek za to stoji 🙂 ja jsem zvracela do 18tt a kdybych na to jeste vekem mela, asi bych sla do dalsiho ( a to jsem necely ctyri mesice po porodu 😉).

mku
5. lis 2017

@dee8 jinak na me jako jediny jidlo fungoval vyvar a dusena mrkev s bramborem... neboj, mimco se chova uzurpatorsky, ono si vezme co potrebuje a nehledi jestli zbyde i na tebe 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru