Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

vladunka
27. bře 2007

ahoj,přesně s tak vysokým tlakem mě hospitalizovali ☹

karotky
autor
27. bře 2007

Vladu.........měla si i bílkovinu v moči a otoky?Já kromě toho tlaku nic nemám.

vladunka
27. bře 2007

ano přesně tak, 3 dny po té mě vyvolali porod, 4 týdny před termínem

vladunka
27. bře 2007

doktor nechtěl nic zanedbat a poslal mě do nemocnice, tam mě každý den brali moč, cévkovali mě a potom se rozhodli pro vyvolání porodu

kocicakovi
27. bře 2007

Holky, vy mě teda děsíte, já byla dneska taky na kontrole a měla jsem dokonce 140/90, ale bílkoviny o.k. a sestřička nic neříkala, že by to byl nějaký extrém... No ale já jsem teprv ve 2. trimestru.

vladunka
27. bře 2007

to ne, nechci nikoho děsit,problém je potom asi i to,když je špatná moč

kocicakovi
27. bře 2007

tak doufám, no, že to se mnou nesekne 😀

vladunka
27. bře 2007

já jsem právě byla před porodem děsně oteklá, všechno to souviselo s tlakem, při porodu jsem měla tlak 160/120

yenn
27. bře 2007

Taky se mi 130/90 nezda zadny extrem, ja jsem mela i 150/80,ale to bylo jen jednou, ted se mi to porad pohybuje 130-140/80. Na leky to neni, na hospitalizaci taky ne, pokud se k tomu neprida bilkovina a otoky, neni vcelku proc se stresovat. Jen se to musi hlidat

yenn
27. bře 2007

Koci, jednorazove namereni vyssiho tlaku celkem nic neznamena, kdyby se to opakovalo, tak Te asi poslou na interni vysetreni a rozhodlo by se, jestli nasadit leky nebo ne 😉

kocicakovi
27. bře 2007

já mám tak trochu podezření, že se mi vždycky zvýší jenom když jdu na kontrolu... měla jsem totiž o lékařské péči v těhotenství trošku jiné představy než jaká je nyní realita...

krista
27. bře 2007

Teda holky to koukám já jsem dřív mívala tlak i 170/100 a to se pan doktor hodně zlobil, teď co jsem přestala kouřit a když jsem naprosto klidná tak mám i těch ideálních 120/80, ale spíš mám kolem 130 - 140! Nevěděla jsem že je to až tak akutní na ten předčasný porod 😕 Takhle mimíska ani nezplodím ☹

romana27
27. bře 2007

kocicakovi ahojky já měla před těhu 120/80, jak jsem přešla k nové doktorce, tak mám cca 135-140/80, takže si ho musím doma měřit a kontrolují to.
Protože jsem ale trochu silnější postavy 🙂 tak to taky přičítá doktorka tomuhle.
Vážný problém to je, jak někdo výš psal, když máš v moči bílkovinu, pak se jde do nemocnice.

kocicakovi
27. bře 2007

Yenn, no já co chodím do poradny tak mám vyšší než dřív, minulý měsíc 140/85, ale v těhu je spousta věcí jinak takže myslím že i trochu vyšší tlak je o.k. Už jsi byla na tom glukózovém testu?

kocicakovi
27. bře 2007

romano, taky nejsem zrovna střízlík, dneska mi zrovna doktor řekl že přes mé buclaté bříško špatně slyší srdeční ozvy... 😉

romana27
27. bře 2007

🙂 tak vidíš, třeba je ten vyšší tlak i tou váhou.
No ale to má asi špatnej přístroj na měření ozvů, ne? 😀 takhle to svalovat na něčí bříško 🙂 Já měla děsnej strach, aby mi šel ultrazvuk, tak jsem byla šíleně napitá a málem se počůrala, než na mě přišla řada, ale miminko bylo vidět krásně 😉 prý nezáleží na tom, jak je člověk silnej nebo hubenej, ale na nějaké prostupnosti nebo něčem...přesně to nevím, ale strach jsem měla, byla by to pro mě šílená ostuda :(

kilona
27. bře 2007

na hospitalizaci by to muselo být něco nad 150/115 já měla asi 160/120,při tomto tlaku už jsem dostávala kapačky,a musela jsem jen ležet na lůžku.Měla jsem velké otoky ,řekli mi že tu nemoc co jsem měla byla gestóza,
A jak to tady čtu tak ani nezáleží na tlaku jako na tom ,jak se celkově těhotenství vyvíjí..

yenn
27. bře 2007

Koci, na glukozu jdu zitra a straaasne se tesim 😖

Me taky doktorka vynadala, ze jsem hodne pribrala(27tt, 10 kg) a at se snazim nepribirat 😒

yenn
27. bře 2007

Kristo, pokud mas vyssi tlak uz pred otehotnenim, tak Te budou urcite vic hlidat. Sam od sebe ten tlak nebezpecny neni a jsou na to leky, problem je preeklamsie a jednim z jejich priznaku je prave vysoky tlak

lajla
27. bře 2007

já si myslím, že tlak je taky hodne o nervozite. vzdycky jsem pred vysetrenim hodne nervozni a citim, ze tlak je vyssi, a to ho normalne mam nizky. mela jsem neco pres 130/80 ale ted naposledy co jsem nebyla tak nervozni jsem mela normalni

hankah
27. bře 2007

karot, můj tlak na hospitalizaci byl až 140/100 a k tomu otoky...........

karotky
autor
28. bře 2007

Hani.........možná se k němu do příští kontroly dopracuju-uvidím. 😅
Ještě,že se tu člověk může optat jiných maminek,alespoň je(svým způsobem)klidnější. 😉

majka07
28. bře 2007

Karotky, já měla před těhu tlak kolísavý jednou nízký jednou vysoký, ale v těhu mi dokonce v ordinaci naměřili 170/85, poctivě jsem si měřila doma a to mi lítal tak, že jsem měla třeba 135/75 a během 5 minut v klidu su měla 75/65, takže jsem dostala prášky a tlak se stabilizoval, většinou se mi pohybuje mezi 125-140/70-85. Měla jsem počítat s nemocnicí, že budu muset jít a zatím ťuky ťuk, jsem tam nebyla 🙂 Jinak bílkovinu v moči nemám, otoky mám střídavě jasno až zamračeno až oblačno 🙂 Musím, ale říci, že asi nebrat prášky ležím v nemocnici, bylo mi dost špatně.

karotky
autor
28. bře 2007

Mě nohy jenom těžknou-jako po celodením pochodu,ale nateklé je nemám.
Doktor mi je včera ohmatával a ptal se mě:"A co tohle?"
Nejsem jak laňka,tak jsem mu na to řekla,že je to sádlo. 😀

majka07
28. bře 2007

Mně nožky bolí někdy když mám dost perný den, ale jinak mě ty otoky nebolí ani když mi to prohmatával, kdyby to bolelo, jsem v nemocnici jak na koni 😀 😀 😀

karotky
autor
28. bře 2007

Mě to na dotek taky nebolí.Občas mi natečou chodidla,ale stačí dát nohy na stůl a zmizí to.
Viděla jsem horší otoky u těhulek,které ani nebyly tak daleko jako já. 😖

majka07
28. bře 2007

jj to já nemohla večer pohnout prstama, ale teď v tom vyšším stádiu mi přijde, že otoky ustupují, jsou menší, což je zajímavý, ale nožky dávám nahoru, je to strašná pohoda 🙂

hankah
28. bře 2007

karot, mě doktor hnal, protože mě po 14dnech nemohl poznat jak jsem byla nateklá. měla jsem nateklý obličej, ruce, nohy. jestli tolik nenatýkáš, nemáš bílkovinu v moči, tak se nemusíš až tak ničeho bát. v těhu bývá vyšší tlak prý úplně normální.........

marie_m
28. bře 2007

holky, ja byla v pulce tehu asi 4 dny v nemocnici, prijmali me s tlakem 160/100, mela sem dost velky otoky, ale bez bilkoviny v moci, pak sem do konce detu brala dopegyt, tyden pred porodem 170/100, tak me prijali s tim, ze porod vyvolaj, vyvolavali 4 dny, malymu se asi nechtelo 🙂

karotky
autor
28. bře 2007

Já s těhu začínala s tlakem 110/70.Tak oproti tomu je 130/90 vyšší.
Kromě toho,že jsem poslední dobou ze všeho unavená(asi to bude taky tou mojí váhou 😅 ),mi nic není.Tak se neděsím. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru