Zánět moč. měchýře. Co děláte, aby se v těh. nevracel?

alcina
16. lis 2007

Ahoj holky, co preventivne uzivate nebo jak se o sebe starate v dobe tehu, aby se Vam navracel zanet mocoveho mechyre? Ja uz ho mam chronicky, pres rok uzivam leky,chodim na cysto, jim brusinky, piju caje, snazim se neprochladnout, atd., ale stejne me to porad zlobi a vim, ze v tehu je nachylnost jeste vetsi.

vikvik
19. lis 2007

ahoj alcino
mam stejny problem, zanety dost casto pred tehu - nejhorsi to bylo asi pred 4 lety, pak mi napsal doktor leky na 3mesice - nejake ockovani, bohuzel si nemuzu vzpomenout jak se to jmenovalo. to jedine mi opravdu pomohlo a asi 3roky jsem mela klid do lonskeho jara, kdy jsem se nachladila a vratilo se to. a vcera jsem ho dostala i ted v tehu :( a opet dost husty prubeh... na me teda caj ani brusinky nezabiraji, dokonce nemusim ani prochladnout. podle pana primare se mam vyvarovat "nebezpecnym" sexualnim praktikam, kdyz mi je vyjmenoval, tak to v podstate znamena, ze se mam vyvarovat sexu. do smrti 🙂 nosit bavlnene pradlo a takove ty bezne rady.
jsem ti moc nepomohla, co? 🙂

liaa
20. lis 2007

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Ahoj holky.Hodně se to tu již probíraslo.Já mám chronický zánět.2x v těhu už jsem skončila na ATB.Zde jsou různé rady jak se pokusit si pomoci!.-)

alcina
autor
21. lis 2007

Ahoj holky, obema dekuji. Vikvik, take jsem zjistila, ze po sexu je to horsi. Jakmile mame s pritelem vecer styk, druhy den rano trpim na WC. A to i presto, ze jdu na malou pred i po sexu, sprchuji se, beru prasky od Dr. Na to ockovani se zeptam sveho urologa a ted jdu projit ten link.

petulinca
7. led 2008

Ahoj holky,
zari 06 jsem sla na preventivni prohlidku k praktickemu lekari. Vysledek – spatna moc, byla jsem poslana na urologii, kde mi byl zjisten (pomoci cystologie) velky zanet mocov. mechyre. Dostala jsem Furantoin+svycarske brusinky. Vse jsem uzivala a chodila na kontroly. Pri jedne z kontrol pan doktor zjistil, ze mam uzsi mocovou trubici a nekolikrat provedl . To vsak nepomohlo. Navrhl operaci, ja vsak odjizdela do zahranici, a tak jsme se domluvili, ze po mem prijezdu na operaci pujdu. Po 1 roce v zahranici mi bylo receno, ze trubice se rozsirila a operace neni nutna. I zanet trochu ustoupil, ale zcela. Dostala jsem tedy dalsi, ted uz Nitrofurantoin (ten jsem brala i ten 1 rok v zahranici). Nyni je muj stav takovy, ze kazdych 5 mesicu chodim na cystologii, dostavam dalsi baleni Nitrofurantoinu – pan doktor rekl, ze uz ho mohu brat jen 3/tydne, pokud se muj stav nezhorsi. Bohuzel to nefunguje, hned po vysazeni citim paleni pri moceni. Pri posledni navsteve mi doporucil jeste Urovaxom. Nyni tedy pobiram brusinky, Urovaxom a Nitrofurantoin. Nosim bavlnene pradlo, natelnik, teple ponozky, piji brusinkovy caj, koprivu, medunku, jakmile potize zacnou, davam si horkou sprchu a nebo termoflasku. Presto vsechno zanet porad mam. Nitrofurantoin uzivam uz 2 roky a mam diky nemu oslabenou imunitu. Uz jsem to panu doktorovi rikala, pry musim byt trpeliva a musim se smirit s tim, ze k tomu budu nachylna vzdy. O tom, ze by lozisko zanetu bylo jinde se nikdy nezminil. Na internetu jsem se docetla, ze dlouhodobe uzivani Nitrofurantoinu zatezuje ledviny a nema ho uzivat pacient, ktery nema alespon 60kg (ja mam 55kg). Chci proto vedet, jestli si spis vic neublizuji a neskodim ledvinam. Mate s Nitrofurantoinem nejake zkusenosti, pomohl Vam nebo jaka jina antibiotika Vam pomohla? Planuji rodinu a mam strach, ze budu muset antibiotika uzivati v tehu.

daphnei
7. led 2008

Ahojky,
zanety jsem dostavala pravidelne od 13 let pomalu nepretrzite. Drive jsem brala Biseptol, ale po par letech uzivani mam vypestovanou dost silnou alergii... Jinak Biseptol zabiral na zanet velice rychle. Oproti Furantoinu, ktery zabira pomaleji... Prestehovala jsem se do zahranici a zde mi nabidli jine leky, ktere mi pomohly. Muzu doporucit Canephron vyrobce Bionorica - kapky na bylinne bazi. Neumite si predstavit tu radost zdolaneho zanetu bez antibiotik!! Potom jsem brala brusinky - na prevenci vyborne. Akorat mi ted v tehotenstvi nedelaji dobre. Na zacatku tehotenstvi jsem dostala zanet a doktor mi predepsal takovy pytlicek, ktery se rozpusti ve vode a vypije. Chutove dobre, ale hlavni bylo ze je to specielne pro tehotne. A jen jeden pytlik a bylo po zanetu... Nedavno jsem obal vyhodila, ale kdyby nekdo potreboval muzu dohledat nazev....
Jinak co muzu doporucit z vlastni zkusenosti, krome toho co uz tu bylo receno, jakmile zacnete citit ze zanet prichazi je dobre vypit sklenici vody s rozpustenou zazivaci sodou... Zacivaci soda je vysoce zasadita a pomaha neutralizovat kyselou moc. A jinak hodne pit a pit a zase pit 🙂))

petulinca
8. led 2008

Ahoj daphnei,

diky za odpoved. Ty kapky urcite vyzkousim. Mohla by si prosim dohledat nazev toho leku pro tehotne? Moc dekuji. Ja bych se mela stehovat do Nemecka, tak snad mi pak nabidnou i neco tam.

daphnei
8. led 2008

Ahoj petulinco,

Canephron sezenes volne v lekarne v Nemecku, (cca 15 eur). Co se tyce toho pytlicku, bohuzel jsem obal nedavno pri uklidu vyhodila... Ale kdyz pojedes do nemecka, budes v pohode. Bez k obvodakovi a ten ho predepise. Je to primo pro tehotne, jeden pytlicek jednorazove s citrusovou prichuti....

petulinca
8. led 2008

Ahoj daphnei, moc diky. Urcite vyzkousim 😉

niklen
30. kvě 2008

Ahoj holky, posledni pul rok me porad trapi zanety mocaku (v podstate od doby, co se snazime i mimco), dvakrat jsem brala antibiotika jinak bolesti rozhanela brusinkama na vsechny mozne zpusoby, ale stejne staci mensi prochladnuti a je to zpatky.. Mate prosim nektera podobne problemy? Jak poznam, ze uz se jedna o chronicke zanety?? Budu rada za jakekolliv rady nebo podobne zkusenosti..

puzzi
30. kvě 2008

Ahoj Niklen, jsem na tom prakticky stejně jako ty. Od července 06 snaha o mimčo, od října 06 opakující se záněty močáku, cca 1x za 2-3 měsíce zánět+ATB, v mezičase skoro pořád mírné problémy, obtěžující malé řezání, občas časté nutkání, pořád dokola. Loni jaro a léto jsem zánět neměla, už jsem myslela, že je vyhráno, ale přišel podzim a bylo to tu zas. Po roce a půl, letos v březnu, se mi podařilo otěhotnět. Druhý den po // zánět jako blázen, dostala jsem Augmentin, že jediný v těhu se smí, jedno balení nezabralo, takže jsem dostala další, to na bakterie zabralo. Mimi to pravděpodobně zvládlo bez úhony, což jsem strašně šťastná, ale strach z dalšách zánětů mám stále a velkej. Brusinky beru celé ty dva roky, ale nějak to asi nepomáhá, možná by to bez nich bylo ještě horší, to nevím. Vždycky při zánětu mám v moči nějaké bakterie, nejčastěji E. coli. Oblíkám se teple, piju určitě 4 litry denně, snažím se neprochladnout, už nevím, z čeho to je 😒

niklen
30. kvě 2008

Puzzi: moc gratuluji k otehotneni a preju, at to s miminkem oba zvladate bez potizi. Muzu se zeptat, kam ses chodila lecit, jestli k praktikovi nebo rovnou na urologii? Protoze ja mam pocit, ze muj prakticky lekar tu lecbu vzdycky odbije atb a pak uz nikdy neni zadna zpetna kontrola, takze se vlastne nikdy nedozvim, jestli se mi zanet objevil novy nebo se jen poradne nevylecil ten puvodni.

puzzi
1. čer 2008

Niklen, já chodila víc jak rok taky jen k praktický doktorce, takže jak píšeš ATB a konec. Ale vždycky jsem nosila moč na kultivaci i po dobrání ATB, jako kontrolu, jestli bakterie zmizely. Letos v únoru mě doktorka poslala na urologii, tak mi udělal doktor ultrazvuk, nic zvláštní nenašel, zkonstatoval pravděpodobně dráždivý měchýř a konec. Za pár týdnů jsem tam byla těhotná se zánětem, tak se divil, udělal mi kultivaci a jako vždy nějaký bakterie (většinou E. coli). Nejradši by mi prý udělal vyšetření trubice a kouknul se do močáku, jenže to nechce dělat teď v těhotenství. Je to na prd.
Máš taky nějaké potíže i mimo záněty? Já docela často cítím dole takové jako svírání nebo malé řezání, nevím, jak to popsat, je to spíš v pochvě, ale na cytologii jsem měla vše ok. Při močení mě teď nic nepálí, jen občas běhám často, ale to je teď taky lepší. Ale děsně mě to užírá, občas se mi ani nechce se hýbat, někam jít, protože při pohybu se ty svíravé pocity trochu zhoršují, prostě děs.
Přeju ti brzké otěhotnění a aspoň teď přes léto žádné záněty, přece jen teď není tolik příležitostí prochladnout.

niklen
26. čer 2008

puzzi: řezání jsem naštěstí teď nějakou dobu neměla, momentálně se to spíš projevuje jako taková tupá bolest v podbřišku. Blbý je, že ten močák už nepojme velký množství, takže běhám po každý skleničce vody... a někdy mám pocit, že snad ani nedoběhnu, ale to se zatím naštěstí nestalo... MocTi přeju, abys byla ty i miminko v pořádku a netrápily Tě žádné bakteriální potvory. 😉

tamkatamia
3. říj 2012

@daphnei ahoj, měla jsem uplne stejny problem. A presne prestehovala jsem se a požádala, jestli místo antibiotik nemohu brát něco jiného. Dostala jsem Bionorica Canephon N. Ted dobírám druhé balení po 60-ti tabletkách a jen se bojim, že se mi to zase vrátí. Je to už asi panika. ale nevim no. Kamaradka byla na TH-Klinice v Praze a dali jí na zobání něco na rok. A pak teprve měla klid. Bojim se ted, ze kdyz to prestanu brat, znovu se mi to vrati. Brusinky mi nedelaji dobre, i kdyz nejsem tehotna. Oni to ani nedoporučují brát déle teda alespon od Swissu. Chci se Tě prosím zeptat, jestli je možné brát déle ten Canephron (pokud samozrejme budes vedet 🙂. Děkuji Ti předem za jakoukoliv odpověď.

Tamara 🙂

daphnei
9. říj 2012

Ahojky, musím se přiznat, že mám teď od zánětu docela klid. Takže nevím jak se už používá, ale ověřím a zjistím. 🙂 Občas beru tabletky, které jsou trochu silnější než brusinky, ale to je většinou jen na začátku,kdy to začíná lochtat. Po dvou třech dnech je to většinou zase ok.

jennyska
11. pro 2013

Ahoj @alcina @daphnei @tamkatamia @niklen @puzzi @petulinca @vikvik a ostatní snažilky, těhulky a maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti se Zánětem močových cest v těhotenství do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/zanet-mocovych-cest/ a pomoci tak všem ostatním ženám, které si právě prochází tímto obdobím a na MK hledají radu, tipy a Vaše zkušenosti. Pokud Vám v článku něco chybí, klidně ho můžete i doplnit 😉

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

pata164
7. srp 2017

Ahoj holky od svých 17 let trpím na záněty fakt šíleně jeden rok jsem měla 17x antibiotika takže docela hrozné hlavně potom na střeva měla jsem furt průjmy ... nyní je mi 23 let a problémy vůbec neustálý 😞 snad už mám každý článek precteny dodrzujeme s pritelem hygienu pred i po sexu jdu curat ale stejně nic nezabírá ... jsem už s toho velice špatná protože představa že jdu curat je hrozne bolestiva a nutkava chtěla bych poradit co by mi pomohlo volně dostupné léky jako urinal lichoresnice brusinky .... nic nezabírá teď v kednom měsíci mám už druhé antibiotika no děs 😞 až v pondělí jdu k novému urologovy tak uvidim zda se dozvím něco nového ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru